Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

Віртуальні виставки

Шановні користувачі!

Тут вашій увазі запропоновано віртуальні виставки, які присвячено знаменним датам, ювілеям, окремим темам, визначним подіям вітчизняної та світової історії, науки і культури.

2007

"ОУН-УПА: правда і міфи"
До 65-річчя Української Повстанської Армії




"...А ти, славна Україно, не забудь за мене!.."

Керуючись Указами Президента України від 14.10.06. № 879/2006 "Про всебічне вивчення та об'єктивне висвітлення діяльності українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення " та від 16 травня 2007 року № 420/2007 "Про відзначення 100-річчя від дня народження Романа Шухевича", з метою вшанування героїв національно-визвольних змагань та утвердження в суспільній свідомості об'єктивної оцінки їхньої діяльності пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку "ОУН-УПА: правда і міфи". Виставку присвячено національно-визвольному рухові українського народу першої половини ХХ ст., уособленням якого є Організація Українських Націоналістів (ОУН) та створена нею Українська Повстанська Армія (УПА).

"Визначне жіноцтво України"




Про українську жінку сказано і написано немало. Вона надихала і поетів і малярів, і композиторів - є Музою, Коханою, Матір'ю, великою Трудівницею. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею на полі битви за гідність українського імені, за майбутнє України. Ми знаємо цей її колективний портрет. Але він складається з безлічі індивідуальних портретів, не всіма знаних. Нашому незнанню і може зарадити така виставка, як оця пропонована.
"Моральний та духовний розвиток особистості"




З метою привернення уваги громадськості до проблем захисту особистісних цінностей та суспільної моралі, зміцнення духовних засад суспільства, запобігання негативним процесам у духовній сфері пропонуємо вам ознайомитись з матеріалами представленими на виставці "Моральний та духовний розвиток особистості".

"Відоме й невідоме про Марка Вовчка"
(до 100-річчя від дня смерті)




Найкраще в її писаннях, то без сумніву її мова.
При всій своїй простоті й популярності
вона дуже багата лексиконом і незрівнянно
мелодійна... З простою красою і ніжністю її
мови й стилю в'яжеться нерозривно її ніжна
любов до всіх нещасних і страждущих,
а особливо до найбідніших між бідними, до жінок.
І. Франко
"Український літературний ренесанс"

Сьогодні ми з радістю відмічаємо в бібліотеці інтерес читачів до сучасної української книги, і що дуже приємно, нею цікавиться молодь. Можна сказати, що для української літератури минули часи, коли книжки майже не видавалися. Нині такі видавництва, як “Факт”, “Лілея-НВ”, “Кальварія”, “Піраміда” стали основними news-мейкерами українського книжкового ринку. Саме їм ми вдячні за нові книги, що по-справжньому зацікавлюють читача. Спливе зовсім небагато часу рідною мовою почнуть читати не лише філологи та вчителі, а й лікарі та службовці, широке коло читачів.

Ми хочемо запропонувати Вам знайомство з новими іменами сучасної української літератури та новими творами відомих авторів.

"День молоді"
(до Дня молоді в Україні)



В останню неділю червня Україна святкує День молоді.

Молодість - це прекрасний час надій і впевненості у тому, що всі мрії обов'язково збудуться. Час, коли зустрічаєш найвірніших у своєму житті друзів, коли закладаються основи майбутнього твого життя. Тому важливо використати всі переваги цієї прекрасної пори.

Молодь - суспільний прошарок, який має своє місце в соціальній структурі та відіграє особливу роль у суспільстві. Саме молодь виступає провідником соціально-економічного, політичного і духовного відродження, рушієм нових якісних змін, викликаних назрілими потребами суспільства. Тому держава, що прагне до прогресивного розвитку, потребує якомога повнішого залучення молоді до трансформаційних процесів.

"Європейський Союз - 50 років стабільності, миру та процвітання"
(до Дня Європи)



П'ятдесят років тому шість європейських країн об'єдналися для створення унікальної форми регіональної організації. Вона ставила за мету не допустити, щоб на європейський континент повернулася війна, і гарантувати тривалу безпеку його народам.

Ця ініціатива, безперечно, виявилася надзвичайно успішною. Протягом п'ятдесяти наступних років країни, котрі взяли в ній участь, досягли безпрецедентного рівня миру, добробуту і стабільності. Не зупиняючись на цих досягненнях, вони поширили інтеграцію на інші сфери. Протягом цих років організація вийшла за межі суто торгового блоку, що координував торгову політику країн-членів і встановлював спільні тарифи. Нинішній Європейський Союз, до якого входять 27 держав, є політичною організацією, що діє в усіх сферах, де людство зіштовхується з найбільшими викликами сучасності.

"Собори наших душ"
(до Міжнародного дня пам'яток та визначних місць, Дня пам'яток історії та культури)



Міжнародний день пам'яток і визначних місць. Заснований 1983 року Асамблеєю Міжнародної Ради з питань охорони пам'яток і визначних місць (ІКОМОС) при ЮНЕСКО.

День пам'яток історії та культури. 23 серпня 1999 року за підтримки ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії і культури було ухвалено встановити в Україні День пам'ятників історії і культури і відзначати його щорічно 18 квітня - у Міжнародний день пам'яток й історичних місць.

"Світ Леонардо"
(до 555-річчя з дня народження)

Його називають "титаном Відродження". Митець, вчений, інженер, він залишив світові безсмертні твори живопису і геніальні архітектурні проекти, винайшов безліч приладів, механізмів і машин, сформулював чимало теоретичних принципів. Леонардо да Вінчі не просто яскравий представник своєї доби, він один з її творців. Ми, сьогоднішні, не можемо уявити собі Ренесанс без усього того, що зроблено ним. Зокрема, дослідження вченого в галузі механіки визначили напрями розвитку цієї науки на наступні віки.
"Шлях Закарпаття до незалежної України"
до 16-ої річниці незалежності України
"Славетна козацька республіка"
(до 515-річчя українського козацтва)

Неможливо знайти у минулому України якесь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу. З початків козацтва і до сьогоднішнього дня, а, вочевидь, і на майбутнє, життя українців - "і мертвих, і живих, і ненароджених", усієї нації з її минулим, сучасним і майбутнім, - було, є і, поза сумнівом, буде нерозривно пов'язане з козацтвом. Козацтво - це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним плетивом дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально-політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами та інститутами, культурою, фольклором.
Козаччина - доба небаченого піднесення народного духу, доба видатних державних, військових, церковних та культурних діячів - будівничих національної державності, які уславили Україну, зробили її знаною у всьому світі.
"Рівні можливості для всіх"
(Європейський рік рівних можливостей)
2007 рік у Європі проголошено "Роком рівних можливостей".
Рішення Європейської Ради та Парламенту стосовно цього підтримала 1 червня Європейська комісія. Мета заходу полягає в тому, щоб підвищити правову свідомість європейських громадян, розвинути рівні у різноманітних галузях, від роботи до охорони здоров'я, і показати, як різноманітність робить Європу сильнішою.
Рік рівних можливостей зосередиться на боротьбі з дискримінацією на ґендерному, етнічному, релігійному, віковому ґрунті. Велику увагу буде присвячено рівним можливостям інвалідів та сексуальних меншин.

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день