Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Батько – засновник родини

2022-06-16
до Міжнародного Дня батька
У неділю, 19 червня, в Україні відзначатимуть День батька – свято, покликане нагадати про важливість тата в житті кожної дитини. У нашій країні свято дуже молоде – офіційно його встановили лише у 2019 році. Згідно з Указом Президента України №274/2019 День батька відзначається в третю неділю червня кожного року. Але у світі його відзначають вже давно.
Історія святкування Дня батька
Наші батьки – найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама – найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою.
Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.
Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу. Дата його святкування на міжнародному рівні, за даними проекту WebPlus.info, в країнах, де особливо шануються сімейні цінності, закріпилася в третю неділю червня. Свято взяло свій початок у 1909 році, і вперше було відзначене у місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка – Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд.
У роки її дитинства в їх сім’ї, разом з нею, налічувалося шестеро дітей. Після народження шостої дитини їх мама покинула цей світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько, Вільям Джексон Смарт. Він звичайно ж не міг дати їм багато чого з того, що може дати дітям матусина ніжність, але зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина. Діти виросли. Кожен пішов своїм шляхом. Сонора вийшла заміж.
Одного разу, в 1909-му році, під час церковних відправ, присвячених Дню матері, який на той час в США вже був національним святом, вона згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи по їх вихованню та утриманню. Про те, як гідно батько впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям всю свою увагу і любов без залишку.
Вона пішла до міської ради і запропонувала заснувати нове свято – День батьків. Ця ідея була схвалена місцевою владою. Було вирішено провести належні святкування в день народження Вільяма Смарта – 5-го червня. Проте часу на його підготовку не вистачило, і свято перенесли на 19-е червня. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки Ліндоном Джонсоном була визначена і загальнонаціональна дата свята – третя неділя місяця червня. Слідом за США День батьків стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, пізніше приєдналися й інші країни. До 2012-го року у третю неділю червня це свято відзначало вже 28 країн світу.
Свято батьків, безперечно, з’явилося як вираз вдячності і любові, які любляча дочка присвятила своєму батькові. За традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти Троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох державах влаштовуються всілякі заходи і виділяються кошти, які направляють на підтримку незабеспечених батьків-одинаків. Віддається шана чоловікові-батькові.
Коли відзначають День батька в різних країнах
В Італії, Іспанії та Португалії День батька святкують 19 березня, в Південній Кореї є аналог – День батьків, який святкують 8 травня. У Фінляндії, Швеції та Естонії батьків шанують у другу неділю листопада, а в Болгарії – 26 грудня.
У цей День, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди!
З Днем батька Вас, дорогі наші татусі!
 
83.3(4УКР)6 
М 20
Малишко, В. А. Тату, я люблю тебе : пережите / В. А. Малишко ; передм. В. О. Яворівський. – К. : Просвіта, 2003. – 144 c. : іл.
 
Любов'ю, гордістю і болем проймається серце поетеси при спогаді про батька, лицаря України Андрія Малишка, саме ім'я якого є одним з її синонімів. Андрій Самійлович Малишко у спогадах дочки постає живою, з плоті і крові людиною. Температура полеміки авторки з деякими горе-мемуаристами викликана бажанням очистити портрет видатного українського поета від фальшивих барв. Вірші Валентини Малишко органічно доповнюють корпус цієї непересічної книги, звучать як спокута, спомин і сповідь. 

74.1
Б 90
Булдович, Маргарита. Гармонія: книга для батьків і вихователів : дитячий садок. Бібліотека / М. Булдович, Н. Бадь. – К. : Шк. світ, 2008. – 128 с. : табл. – (Бібліотека "Шкільного світу". Дошкілля).

Метою сучасної освіти має бути розвиток особистості, відкритої до змін. Збірку складено на основі десятирічної роботи колективу приватного дитячого садка „Гармонія” м. Київа, де автори діляться досвідом сучасного дошкільного виховання. Значна увага приділяється факторам щоденних проблем, з якими стикаються вихователі і батьки, а саме: як правильно розпочати день, організація ефективного навчального середовища, вибір і виховання навчального плану, виховання позитивної самооцінки. Стане у пригоді вихователям, методистам, керівникам ДНЗ та батькам.

159.922.7
Д 32
Дем’яненко, А. Б. Роль батька в психічному розвитку дитини : практ. психологія / А. Б. Дем’яненко. – К. : Центр учбової літ., 2018. – 112 с. : рис., табл. – Бібліогр.: с. 94-106.


Пропонована книга – перший у вітчизняній психологічній літературі систематичний виклад факторів впливу особистості батька і його образу на психічний розвиток, описаний в рамках основних психологічних концепцій і виявлений в сучасних дослідженнях. Вперше виділені стійкі і відносно незалежні від конкретних історичних умов і культури аспекти значущості батька для психічного розвитку, описана динаміка зміни образу батька в підлітковому віці, представлені сучасні дослідження впливу батьківської фігури і його образу на рівень емоційного благополуччя і формування статеворольової ідентичності у підлітків різних статевовікових груп; розглянуті можливості психодіагностики образу батька.

159.923
Г 61
Головін, В. Як бути класним татом : історії та досвід відомих батьків / В. Головін. – К. : Брайт Букс, 2019. – 280 c. : кол.іл.

Бути татом  почесна місія, і зіркові батьки також ставлять перед собою питання того, як саме можна досягнути певного ідеалу в батьківстві, розв’язати проблеми й конфлікти, пов’язані з цією роллю. Куди зникли справжні чоловіки? Чому так багато розлучень і сиріт при живих батьках? Де поділися чоловіки, які хочуть і вміють виховувати та дбати про своїх дітей? Своїм досвідом діляться: Вахтанг Кіпіані, Отар Довженко, Сергій Притула, Олег Скрипка тощо. Для татусів буде цікаво читати  і впізнавати в історіях інших себе. Книжка розрахована на найширше коло небайдужих татусів, а також мам, які подарують книжку своїм чоловікам, аби ті знали, як стати крутими батьками.





 
159.9
М 17
Максименко, Д. С. Вчимося бути батьками : шк. для молодих батьків : практ. психологія / Д. С. Максименко. – К. : Центр учб. літ., 2020. – 200 с. : іл, табл. – Назва обкл. : Вчимося бути батьками. Школа для молодих батьків. – Бібліогр.: с. 195
.

В книзі зібрано матеріали, які допоможуть молодим батькам у вихованні та розвитку дитини в перші три роки життя. Книга рекомендується для широкого кола читачів, батьків та педагогів.
Полі, Освальдо. Серце батька. Що потрібно знати кожному батькові / О. Полі ; [пер. Т. Різун].  Л. : Свічадо, 2010.  203 с.  (Порадник для батьків).
 
У наш час головна роль у вихованні дітей здебільшого належить матері. Ця незаперечна жіноча першість породжує у чоловіків усвідомлення своєї другорядности і "нижчости". Чи на користь це дітям і самому подружжю? Психолог і психотерапевт Освальдо Полі у своїй книжці розкриває для читачів приховану красу й потребу чоловічого способу налагодження стосунків з дітьми. Ця книжка допоможе наново відкрити й осягнути позитивну роль батька у сім’ї, а також – досягти "зіграности" між чоловіком і дружиною у вихованні дітей.

Юзеф, Августин. Бути батьком. Педагогічні й духовні аспекти / А. Юзеф.  Л. : Свічадо, 2017.  384 с.

Нині роль батька переживає чималу кризу. І причин цьому багато - криза подружжя, криза сім'ї, емансипація жінок, суспільні тенденції, духовна деградація... Відколи жінки стали матеріально незалежними від чоловіків, роль годувальника родини вже не є незамінною. Батько - вже не завжди фактичний глава сім'ї, до якого всі проявляють безумовний послух і який послуговується беззаперечним авторитетом. З плином історії сучасна роль батька дещо трансформувалася. Сучасне батьківство чоловіків полягає у служінні дітям. Аби бути хорошим батьком, слід спершу стати хорошим сином. Видання присвячене дозріванню чоловіків до зрілого батьківства. Книжка адресована чоловікам, які готуються до подружнього життя, чоловікам, які виховують дітей, душпастирям, вихователям, сімейним порадникам.

Чапай, Артем. Тато в декреті / А. Чапай ; іл. І. Потапенко. – Vivat, 2016. – 160 с. : іл.

В декрет може піти не тільки мама, а й тато. Артем Чапай "просидів" в декреті з двома синами півтора роки й стверджує, що татусі можуть робити усе те саме, що і можуть мами. Єдине, що вони не можуть – годувати грудьми, але вони можуть дати пляшечку. Автор описує багато життєвих ситуацій та розповідає про те, як це сидіти вдома з двома малюками, в той час, як їхня мама ходить на роботу, заробляє гроші та їздить у відрядження. Книга про життя в декреті, про догляд за дітьми, про побутові проблеми. Книга буде цікава усім хто має дітей або ж планує.

Багненко, Володимир. Неідеальний тато / В. Багненко. – Тернопіль : Мандрівець, 2019. – 144 с.

Ця книжка – результат авторських пошуків відповіді на запитання, чи існує ідеальний тато і яким він мав би бути. Автобіографічні нотатки про перший рік життя у ролі тата переплітаються з принципами, які допомогли молодому батькові, і з екскурсами в минуле. Для тих, хто планує стати батьком і утвердитися в цій ролі.
Існує стереотипне уявлення про батьківство, в якому емоційний бік виховання дітей належить переважно мамам, однак ця книга руйнує таке уявлення. Батько може надавати емоційну підтримку як дитині, так і її матері, стати тим, хто здатен зберегти затишок і відсутність конфліктів у сім’ї. Як якісно проводити час з дитиною та навчитися правильно віддавати тепло і любов 
– у книзі «Неідеальний тато».

Залмаєв, Пітер. Довідник (не) молодого батька / П. Залмаєв ; худож. К. Слонова. –Чернівці : Книги- ХХІ, 2019. – 34 с. : іл.

Лаконічний, сповнений філософічністю текст Пітера Залмаєва, доповнений неймовірно-космічними ілюстраціями Каті Слонової поєднуються у книжечку під назвою «Довідник (не) молодого батька». На перший погляд може здатися, що це проста збірка картинок з коротенькими підписами, але придивившись уважніше, можна зрозуміти, що всьому цьому криється істина всього батьківства. Це ніби книга одкровень, щодо подальшого життя, яке очікує на молодих маму й тата, сповнена пересторог, відкриттів та доброго гумору. На кожній сторінці панує дух космічності та божественності, що, по суті, і є філософічною суттю дитини – зародження життя з крихітних частинок, які дарують Всесвіту батьки у справжньому любовному пориві й перетворення його на нову й унікальну людину - майбутню особистість, здатну повністю змінити світ у якому вона з’явилася, а також перевернути з ніг на голову життя всіх людей, які знаходяться поряд з нею.
Люблю Тебе, Тату. Думки та історії / упоряд. І. Кондратюк. – Свічадо, 2013. – 128 с.
 
Ця невелика за обсягом книжечка містить слова любові до батька. На її сторінках ви прочитаєте висловлювання знаних людей про батька, перші дитячі роздуми про найріднішу людину, дізнаєтеся, що про батька говорить Святе Письмо, та прочитаєте спогади про сучасних татів, написані на основі реальних подій.

 

Образ батька в художній літературі  

84(4УКР9)6
Я 14
Яблонська, Софія. Книга про батька : з мого дитинства / С. Яблонська. – Едмонтон ; Париж : Слово, [1977]. –  238 с.

"Книга про батька"  це не поспіхом написаний твір, а виважене рішення, на яке вона довгі роки не наважувалася, робота, над якою працювала впродовж останніх 30-ти років свого життя. "Сьогодні починаю книгу, яку неможливо писати, важко читати та поширити", писала Софія Яблонська. Неймовірно реалістично передана атмосфера страху та напруження періоду Першої світової війни, коли на галицьку землю має вступити російське військо. Ви обов'язково захочете перечитати цю книгу ще і ще раз, щоб відчути та пережити ту правдивість і відвертість почуттів, переживань, які можна примірити і до себе...

84(4ФРА)
П 16
Паньоль, Марсель. Спогади дитинства / М. Паньоль ; пер. з фр. А. А. Перепадя ; Г. Малець. –  К. : Обереги, 2003. –  608 с. –  (Сучасна європейська література).


Ось уже півстоліття вся Франція зачитується цією книгою Марселя Паньоля (1895-1974), присвяченою його дитячим рокам. Завдяки веселому таланту незрівняного провансальського оповідача читач стає учасником Великої Пригоди: відкриває для себе природу сонячного Прованса, з непослабною цікавістю стежить за тим, як нелегко його автобіографічному герою дається перемога високих почуттів над дрібними спонуками. Пропоноване українському читачеві видання є повною й остаточною версією, воно охоплює не лише три частини книги – „Слава мого батька”, „Замок моєї матері” і „Пора таємниць”, видані за життя автора, а й четверту частину „Пора любови”, оприлюднену посмертно.

84(4УКР)6
Ш 37
Шевчук, Любов Теодорівна. Батькова наука : [поезії] / Л. Т. Шевчук. – Л. : Ліга-Прес, 2010. –  56 с. : портр.


Поезія Любові Шевчук – філософські образки, пронизані великою, чистою та світлою любов'ю до величі українського народу, його мудрості, яку авторка почерпнула з уст найдорожчої у світі людини батька.

84(4УКР)
К 53
Книга про батька : українські поети ХІХ-ХХІ століть : антологія / упоряд., передм. В. Л. Чуйко, відп. за вип. І. Л. Андрієвська. –  К. : Криниця, 2013. – 352 с
.

Батькам України присвячується. В обороні роду і держави. Антологія української поезії „Книга про Батька” видається в Україні вперше. Це видання унікальне в історії української і світової літератури. До нього ввійшли поезії, присвячені батьку та батьківству, українських авторів XIX- XXI століть. Серед поетів – класики, широко знані і визнані майстри слова. Загалом до видання включено понад 300 імен.
Відродження та утвердження споконвічних духовних і моральних цінностей українського народу, навчання і виховання молодого покоління в дусі глибокої шаноби до батька, до своєї родини, а відтак і високих почуттів патріотизму і гуманізму – саме такий зміст і мету має ця книга, яка є своєрідним продовженням антології „Книга про матір” („Криниця”, 2003). „Книга про батька” безперечно відіграє позитивну роль в утвердженні кращих культурних традицій як українців, так і всіхнародів, які живуть в Україні, служитиме зміцненню української днржави. Вона призначена для широкого кола читачів.

821.163.42
Є 69
Єрґович, Мілєнко. Батько / М. Єрґович ; пер. з хорват. А. Любка. – Чернівці : Книги –  ХХІ, 2019. –  192 с.

Ця книжка є «малою історією» свого часу, способу, в який люди таїлися одне перед одним, суспільних укладів і традицій колишньої Юґославії, родинної мімікрії й приватного пекла в домівках знатних громадян тієї фальшивої епохи. Єрґович розповідає про себе, свою родину, свою країну, якої більше не існує, та про довгу дорогу від образи до прощення. «Батько» – це, можливо, роман, а може, й есей чи мемуари. Розпочата наступного після смерті батька письменника дня, ця надзвичайна й захоплива книга розповідає про національні й приватні зради, про особисті конфлікти, що розгортаються на тлі війни на Балканах, про близькість і стіну між сином і батьком...

Кирпа, Галина. Мій тато став зіркою / Г. Кирпа ; голов. ред. М. Савка ; худож. оформ. О. Була. –  Л. : Вид-во Старого Лева, 2015. – 34 с.

Дитяча книга на дорослу тему.У книзі розповідається про дівчинку, яка дуже сумує за своїм татком, який загинув на Майдані. Дівчинка не хоче виростати, а навпаки повернути час назад, коли тато міцно-міцно обіймав її та маму. Але тато став зіркою і дивиться на неї з неба.Зворушлива історія очима маленької дівчинки не тільки про любов до тата, а й проа й про дитячі думки на такі не дитячі теми як: Майдан, війна та смерть.

***
Антонюк, О. Право на батьківство / О. Антонюк // Право України. – 2013. – № 10. – С. 126-143. – Бібліогр. в кінці ст.
Архіпова, Н. Роль батьків у розвитку обдарованої дитини : батьківські збори / Н. Архіпова // Початкова освіта. – 2013. – № 7. – С. 14-16. – Бібліогр. наприкінці ст.
Батьки й сини : сценарій родинного свята // Позакласний час. – 2008. – № 12. – С. 46, 47.
Батьківські тренінги // Позакласний час. – 2017. – N 9(вересень). – С. 41-45.
Борсяк, Л. Ефективне спілкування батьків із дітьми : тренінгове заняття для батьків і дітей / Л. Борсяк // Шкільний світ. – 2017. – № 18. – С. 9-12.
Брусницина, О. Пільги для одиноких батьків / О. Брусницина // Все про бухгалтерський облік. – 2019. – 29 листоп. (№ 110). – С. 14-17. – Спецвипуск
Булгакова, В. Проблеми взаємин батьків і дітей : урок за оповіданням Дж. Олдріджа „Останній дюйм” / В. Булгакова // Зарубіжна література в школах України. – 2019. – № 10. – С. 19-22.
Вислови мудрого вчителя. Про любов батьків: із творчості В. Сухомлинського // Позакласний час. – 2008. – № 12. – С. 50, 51.
Вовнянко, Т. Батьки і діти : шляхи взаємодії : батьківські збори / Т. Вовнянко // Психолог. – 2017. – № 9-10. – С. 53-58. – Бібліогр. наприкінці ст.
Воронович, О. Діти і батьки : удосконалюємося та розвиваємося разом / О. Воронович // Психолог. – 2016. – № 15-16. – С. 37-42.
Вправи з батьками // Позакласний час. – 2017. – N 9(вересень). – С. 46-48.
Вшановуючи татуся : 16 червня – День батька // Шкільна бібліотека. – 2020. – № 5. – С. 46.
Гербовка, Н. Що хвилює батька п'ятьох дітей / Н. Гербовка, Б. Кушнір // Голос України. – 2019. – 16 трав. (№ 90). – С. 9.
Даценко, Н. Батьки – наші однодумці й співтворці : досвід роботи вальдорфського дитячого садка / Н. Даценко // Палітра педагога. – 2017. – № 5. – С. 10-13.
Дерега, Т. Шануй свого батька і матір свою : урок Доброти за творами В. О. Сухомлинського (з курсу „Біблійна історія та християнська етика” для 6-го класу) / Т. Дерега // Шкільний світ. – 2019. – № 7. – С. 17-26.
Дибля, В. Батьківська любов. Отець наш небесний : [розробка уроку] / В. Дибля // Початкова освіта. – 2009. – № 4 (484). – С. 12-13.
Дитячі поради батькам : пам'ятка // Позакласний час. – 2017. – N 10(жовтень). – С. 33 : іл.
Дорога батьківська хата : сценарій // Позакласний час. – 2010. – № 9. – . С. 136, 137.
Зубань, В. Від батька до сина / В. Зубань // Берегиня. – 2009. – № 2. – С. 94-96 : фото.
Кислашко, О. „Шануй батька і матір – тоді тобі буде добре і довго житимеш на землі”: виховання християнської моралі / О. Кислашко // Українська література в загальноосвітній школі. – 2008. – N 10. – С. 26.
Корицька, Г. Батьківська хата : [есе] / Г. Корицька // Українська мова і література в школах України. – 2020. – № 5. – С. 63.
Красицька, Л. Про поняття батьківських прав / Л. Красицька // Право України. – 2012. – № 8. – С. 227-233. – Бібліогр. в кінці ст.
Куліш-Зіньків, Л. Батькові руки [Ноти] / авт. слів Л. Куліш-Зіньків, авт. музики М. Ведмедеря // Позакласний час. – 2017. – N 6(червень). – С. 46.
Курило, І. О. Батьківство у демографічному контексті : методологічні засади дослідження та деякі тенденції розвитку / І. О. Курило // Демографія та соціальна економіка. – 2016. – № 3. – С. 11-22. – Бібліогр. наприкінці ст.
Май, Н. Мама і тато / авт. слів, авт. музики Н. Май // Позакласний час. – 2017. – N 4(квітень). – С. 34 : муз. твір
Мартишевська, В. Тільки родина, як зірка єдина, – твій порятунок, надійний причал : сценарій заходу / В. Мартишевська // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2013. – № 7/8. – С. 82-85.
Маслійчук, В. Про „батьківство” та „материнство” на Лівобережній Україні другої половини XVIII ст. / В. Маслійчук // Народна творчість та етнографія. – 2008. – N 5(вересень-жовтень). – С. 21. – Бібліогр. в кінці ст.
Махінчук, М. Через відстані літ чути батьковий голос : видано антологію української поезії „Книги про Батька” / М. Махінчук // Урядовий кур’єр. – 2013. – 6 груд. – С. 10
Низенко, О. Батьки, діти і шкідливі звички : батьківські збори у формі круглого столу / О. Низенко // Шкільний світ. – 2013. – № 2. – С. 7-12.
Носенко, В. Мамина калина, татова верба : [вірш] / Віра Носенко // Українська мова і література в школах України. – 2017. – № 5. – С. 30.
Оніщук, О. М. Класифікація батьківських прав / О. М. Оніщук // Юридична Україна. – 2019. – № 9. – С. 23-28. – Бібліогр. в кінці ст.
Педагогічна культура батьків : материалы о Школе // Позакласний час. – 2011. – № 2. – . С. 42-48.
Положення про сімейний клуб „Батьківський університет” // Шкільний світ. – 2017. – № 9. – С. 6-7.
Прадійчук, О. "Шануй свого батька та матір свою..." : урок християнської етики, 5 клас / Олена Прадійчук // Всесвітня література в сучасній школі. – 2018. – № 10. – С. 6-10. – Бібліогр. в кінці ст.
Приходько, Г. Немає рідніших людей від батька, матері, дітей : родинне свято / Г. Приходько // Початкова освіта. – 2012. – № 42. – С. 17.
Прощина, Т. Нова відпустка та інші трудові гарантії для татусів : вивчаємо нововведення / Т. Прощина // Все про бухгалтерський облік. – 2021. – № 45. – С. 7-9.
Урок для батьків : ви і ваша дитина : 12 правил спілкування з дитиною // Сучасна освіта. – 2011. – № 9. – С. 53.
Редька, Л. Батьки – найяскравіший приклад життя / Л. Редька // Шкільний світ. – 2013. – № 12. – С. 36-37. – Бібліогр. наприкінці ст.
Сівицька, Г. Микола Вінграновський. Любов до дитини, батьківський заповіт у вірші „Перша колискова”. Вияв патріотичних почуттів автора через художні описи природи у творах „Ходімте в сад...”, „Сама собою річка ця тече...” : урок української літератури у 5 класі / Г. Сівицька // Українська мова і література в школі. – 2009. – № 1. – С. 36-37.
Сірко, Л. Встановлення батьківства – у судовому порядку і стягнення аліментів / Л. Сірко // Юридичний вісник України. – 2019. – 26 квіт. – 2 трав. (№ 17). – С. 15.
Скорик, К. „Від серця до серця, від батька до сина” : Михайлові та Володимирові Івасюкам присвячується : [позакласний захід] / Катерина Скорик // Українська мова і література в школах України. – 2016. – № 7/8. – С. 78-85. – Бібліогр.: 3 назви.
Слюсар, Л. І. Батьківство у системі відносин інституту сім’ї : сучасні трансформації, їх причини та наслідки / Л. І. Слюсар // Демографія та соціальна економіка. – 2016. – № 2. – С. 26-38. – Бібліогр. наприкінці ст.
Стешенко, Н. Сім’я в сучасному світі : інформаційний учнівський проект / Н. Стешенко // Шкільний світ. – 2013. – № 2. – С. 13-17.
Стисинська, В. „Батьківська педагогіка Василя Сухомлинського” / Вікторія Стисинська // Початкова освіта. – 2013. – № 38-39. – жовт. – С. 25-28. – Бібліогр. наприкінці ст.
Стосунки батьків та дітей у сучасній родині та формування педагогічної культури батьків // Позакласний час. – 2011. – №. 2. – . С. 38-41.
Сушко, О. Виховання в сім'ї : тренінгове заняття для батьків / О. Сушко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. – 2012. – № 1. – С. 78-79.
Токова, В. Школа позитивного батьківства : навчальна програма / В. Токова // Психолог. – 2019. – трав. (№ 5). – С. 8-13. – Бібліогр.: с. 11.
Третиннікова, Л. А. Повір у мене : тренінгове заняття для батьків / Л. А. Третиннікова // Педагогічна майстерня. – 2020. – № 11. – С. 19-22. – Бібліогр. наприкінці ст.
Тюптя, О. В. Батьківство як фактор розвитку особистості чоловіка / О. В. Тюптя // Практична психологія та соціальна робота. – 2011. – № 7. – С. 15-21.
Федор, О. Т. Приклад батьків – запорука безпеки дитини / О.Т. Федор // Безпека життєдіяльності. – 2012. – № 8. – С. 25-26.
Ферреро, Б. День батька : [оповідання] / Б. Ферреро // Ферреро, Б. 365 коротких історій для душі. – Л. : Свічадо. – С. 126-128.
Хочу стати батьком // Юридичний вісник України. – 2012. – 13-19 жовт. – С. 15.
Четвертікова, Н. Формування правової культури батьків: просвітницький виступ / Н. Четвертікова // Психолог. – 2017. – № 17-18. – С. 59-64.
Череп-Пероганин, Т. „Як тепло у батьківській хаті...” : [вірш] / Т. Череп-Пероганин // Дніпро. – 2016. – № 1. – С. 54.
Шануй батька і неньку : сценарій // Позакласний час. – 2008. – № 12. – С. 43-45.
Шило, Л. В. Тепло батьківського хліба : з Україною в серці / Л. В. Шило // Позакласний час. – 2012. – № 1-2. – С. 21-23.
Шкуратенюк, Г. Вплив батька на розвиток особистості дитини / Г. Шкуратенюк, Г. Циганенко // Психолог. – 2013. – № 21. – С. 7-13. – Бібліогр. наприкінці ст.
Як навчитися спілкуватися з батьками? // Позакласний час. – 2017. – N 4(квітень). – С. 16-17.

Інтернет-ресурси:

Гурт "Антитіла" - "У книжках" : пісня присвячена вбитим на війні батькам, які віддали життя за Україну та назавжди стали янголами-охоронцями для своїх дітей

Підготувала Людмила Савко.



 


Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день