Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Син синіх гір
2021-11-05до 65-річчя від дня народження Андрія Дурунди
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Відкрите серце : худож.-докум. оповідь про рятівника дитячих сердець В. Лазоришинця / А. І. Дурунда. – Ужгород : Timpani, 2012. – 248 с. : іл., портр. – (Роде наш красний)
З нового художньо-документального твору відомого в Закарпатті й Україні письменника-прозаїка Андрія Дурунди із задуманої ним серії книг про знаменитих співвітчизників «Роде наш красний» читач дізнається про життя і діяльність ще молодого, повного сил та енергії, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, лікаря-кардіохірурга, якому оце щойно сповнилося 55 і якого знає не лише його рідне Закарпаття та Україна, але й увесь широкий світ про Василя Васильовича Лазоришинця.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Дерево на вітрах : худож.-докум. роман / А. І. Дурунда. – Вид. 2-е, змін. та допов. – Ужгород : Ґражда, 2011. – 704 с. : іл.
У пропонованому документальному творі, який у зміненому та доповненому варіанті вже вдруге йде до читача, український письменник із Закарпаття Андрій Дурунда розповідає про родину фронтовика і партизана світлої пам’яті Луки Сятині та його вірної дружини Марії з Синевира, в яких народилося одинадцятеро дітей, про їхні складні життєйські шляхи-дороги.
Дерево-рід Сятинь – один з мільйонів на Україні.
Із задуманої автором серії це – перша.
Наступні – в нелегкій дорозі до читача.
Дай, Боже, їм путі щасливої і благодатної.
У книзі використані світлини з родинного архіву Сятинь.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Замах на Паганіні : нариси / А. І. Дурунда ; передмова А. І. Дурунда. – Ужгород : Два кольори, 2002. – 240 с.
Людина, яка в тоталітарні часи не дозволила збудувати в нашій області дві атомні електростанції ...
Чемпіон світу (!) за шахів серед юніорів ...
Чоловік врятував 40 людських життів, а сам залишився без ніг ...
Про 12 таких неординарних наших земляків і сучасників – у документальних оповідях цієї книги.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Не карай самотністю : оповід. / А. І. Дурунда. – Ужгород : Карпати, 1988. – 157 с.
Першу книгу молодого українського прозаїка із Закарпаття склали оповідання, в яких досліджується непрості людські долі. Герої книги – переважно люди села, натури неординарні, з цікавиими життєвими шляхами-дорогами.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Невидимі пута : повість / А. І. Дурунда ; рец. Р. І. Іваничука. – Ужгород : Госпрозрахунк. ред.-видавн. від. Закарпат. комітету у справах преси та інформації, 1992. – 288 с.
Дмитро потай мріяв, що Анця – перша його любов, стане йому вірною дружиною. Але вночі до «кімнати щастя» дівчина пішла з іншим...
Ще ввечері Ізабеллу могла врятувати розрада, а вранці її знайшли мертвою в халупі, де вона мешкала...
Тяжкі, понівечені, трагічні долі людські... Хто тут винен? Над цим часто замислюється Дмитро Граняк – головний герой повісті Андрія Дурунди. У ній, як і в першій своїй книзі «Не карай самотністю» (Ужгород, «Карпати», 1988), автор не оминає гострих кутів нашого складного життя.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Сім янголів затрубили... : новели та оповідання / А. І. Дурунда. – Ужгород : Ужгород. міська друк., 2013. – 256 с.
Новели та оповідання, подані у книзі, які досі не друкувалися у виданнях – про життя, його складнощі та протиріччя, про надвелику силу кохання й ненависть, піділсть і зраду, невігластво та продажність. З цього складається нинішня реальність.
І за всім цим – наші сучасники, часто знедолені, обкрадені, обмануті, але чисті душею, світлі.
Пропоновані твори – художній калейдоскоп нашої непростої епохи, пропущений через болючу і чутливу душу письменника.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Сльози Святої Марії : роман / А. І. Дурунда. – Ужгород : Закарпаття, 1999. – 506 с. : портр.
«Сльози Святої Марії» – так називається найкраща картина талановитого художника Феді Габея. Та власть імущі й живописці-метри не визнають молодого митця. Лиш коли він іде з життя, про його картини починають говорити не тільки в ріднім краї, але й за кордоном.
Роман – не документальний, хоч тут і використано деякі конкретні власні назви й прізвища.
Книга є завершальною частиною трилогії. Попередні – повісті «Сльозинка на зеленім листку», «Невидимі пута» – вже опубліковані. Їх об’єднує доля головного героя – художника за покликанням Дмитро Граняка.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Сльозинка на зеленім листку : повість у новелах, поезії, дорожні нариси / А. І. Дурунда. – Ужгород : Карпати-Патент, 1994. – 286 с. : портр.
У третій книжці українського письменника із Закарпаття – повість у новелах, поезії різних років, дорожні нотатки про країни далекі й близькі, в яких він побував.
«Сльозинка на зеленім листку» – твір певною мірою автобіографічний. Радянська влада на весь світ проголосила: «Все найкраще – дітям». Може, чиїмось дітям і справді було оте «найкраще». Тільки не для головного героя Митра Граняка, який свої чотири дитячі роки... наймитував. За шматок хліба, за одежину...
Пропонований твір – перша частина трилогії, створеної прозаїком. Друга – «Невидимі пута», видана у 1992 році в м. Ужгороді, теж за спонсорські кошти. Третя, роман «Світанковий плач святої Марії», безнадійно чекає свого виходу у світ.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Художник і бунтар, або Вічний Дон Кіхот : докум. повість- монолог / А. І. Дурунда ; худ. оформ. М. М. Дем’ян. – Ужгород : Ґражда, 2010. – 328 с. : кол. іл., портр.
Зі сторінок художньо-документальної повісті-монологу відомого українського прозаїка Андрія Дурунди на увесь зріст вимальовується постать самобутнього художника, культурного і громадського діяча Закарпаття Михайла Баника.
|
К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Чаша : новели, оповідання, вірші / А. І. Дурунда. – К. : СІК ГРУП УКРАЇНА, 2016. – 832 с.
У книзі український письменник із Закарпаття пропонує твори, в основі яких – життя з його складнощами, трагедіями та радощами. Червоною ниткою проходить у них любов до людини, до отчого краю і до Бога.
Кожному – бідному й багатому, скромному і пихатому – належить випити свою Чашу, покірно несучи свій Хрест дорогою долі.
|
К 83.3
Р 98
Ряшко, Михайло Іванович. Андрій Дурунда. Слово в сльозі : літературний портрет / М. І. Ряшко ; передм. М. Зимомря. – Ужгород : Ґражда, 2006. – 118 с. : фот.
На кожній сходнці свого обдарювання Андрій Дурунда проявляє свою незвичайну в нашу добу чесність і сумлінність. Для нього письменство – це насемперед творча структура, в’язання, будування – риси, що майже зникли в нашій літературній продукції. Рука митця, керована не тільки самобутнім талантом, але також широким письменницьким і просто життєвим досвідом, кожночасно знає, чого шукати і як досягати визначеної мети.
|
К 83.3
З-18
Андрій Дурунда : [прозаїк, публіцист] // Закарпатська обласна організація Національної спілки письменників України. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2016. – С. 17 : портр.
У новому довіднику "Закарпатська обласна організація Національної спілки письменників України", видання якого приурочене 70-річчя закарпатського письменницького осередку, враховано зміни, що відбулись у його персональному складі та творчому житті, а також вперше подано список літературних премій, якими нагороджено письменників Закарпаття.
|
|
К 83.3
С 91
Андрій Дурунда : [прозаїк, публіцист] // Сучасні письменники Закарпаття. – Ужгород, 2013. – С. 8 : портр.
До довідника "Сучасні письменники Закарпаття" увійшли короткі творчі біографії членів Закарпатської організації НСПУ станом на травень 2013 р.
|
821.161.2(477.87)
С 37
Андрій Дурунда : прозаїк, публіцист ; член НСПУ з 1993 р. // Сім крутих перевалів. – К. : Знання, 2017. – С. 280 : портр.
У збірнику "Сім крутих перевалів" відображено творче життя сучасної генерації членів Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України. Книжка вийшла в рамках відзначення 70-річчя спілчанського осередку краю. У вступній статті подано інформаційний матеріал про шлях його становлення, вагомий внесок письменників Закарпаття у розвиток крайового і всеукраїнського літературного процесу. У хронологічній послідовності названі імена і твори, які достойно збагатили новітню українську літературу.
|
|
Інтернет-посилання
Новини
Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2024 р.".
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".