Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Закон і право для всіх єдині
2021-10-05до Дня юриста
67
С 91
Сучасна правова енциклопедія / В. О. Зайчук [та ін.] ; за заг. ред. В. О. Зайчук ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. – 2-е вид., переробл. і допов. – К. : Юрінком Інтер, 2013. – 408 с. – Предм. покажч.: с. 383-403.
Друге видання енциклопедії містить близько 2000 статей, в яких визначено і витлумачено юридичні терміни і поняття. Це терміни і поняття, які найчастіше зустрічаються у нормативно-правових актах, ЗМІ, правових документах. Значну частину словникового масиву складають терміни, які увійшли в юридичний обіг останніми роками.Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться правовими проблемами. Воно стане у пригоді вчителям і учням навчальних закладів системи загальної освіти, абітурієнтам юридичних навчальних закладів, викладачам і студентам, а також працівникам підприємств, установ і організацій, які за родом своєї діяльності мають вирішувати правові питання.
|
67
В 27
Великий енциклопедичний юридичний словник / Нац. акад. наук України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького ; за ред. Ю. С. Шемшученко ; редкол. В. П. Горбатенко [та ін.]. – К. : Юрид. думка, 2007. – 992 с.
Великий енциклопедичний юридичний словник є першим в Україні такого роду виданням, спрямованим на підвищення правової культури і правосвідомості громадян та посадових осіб. У Словнику подані та витлумачені основні поняття і терміни Конституції і чинного законодавства України, міжнародного та європейсь¬кого права. Розрахований на юристів-практиків, працівників органів законодавчої, виконавчої і судової влади, науковців і викладачів, аспірантів, студентів, під¬приємців, а також усіх, хто цікавиться правовою системою України.
|
34(477)
П 68
Правова еліта України = Legal elite of Ukraine / редкол.: В. О. Євдокимов, Ю. С. Шемшученко [та ін.] ; авт.-упоряд. Я. Білейчук. – К. : Логос Україна, 2018. – 372 с. : фот. кол.
Видання «Правова еліта України» присвячене сучасникам, титанічна праця яких стала внеском у розбудову національної правової системи. Учені-правовзнавці, котрим належить пріоритет у створенні й обгрунтуванні новаторських концепцій, та спеціалісти-практики разом працюють задля вдосконалення законодавства, успішного поєднання традицій та реформ у сучасному українському державотворенні, розробки проблем і перспектив розвитку юридичної науки та освіти й формування високої правової культури суспільства. Їхні досягнення, пріорітети державної та правничої діяльності висвітлюються на сторінках книжки. Поряд з плеядою досвічених та авторитетних юристів велику роль в утвердженні принципів дотримання верховенства права, зміцненні законності й правопорядку відіграють провідні центри юридичної освіти та науки й правничі об’єднання, діяльність яких окреслено в окремих розділах.
|
67.9(4УКР)
С 13
Савчин, Михайло Васильович. Основи юридичної клінічної практики : навч.-метод. посіб. / М. В. Савчин, М. В. Менджул, В. В. Навроцький ; Закарпат. держ. ун-т, Карпат. агентство прав людини "Вестед", Юрид. клініка "Альтернатива". – Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші, 2007. – 180 с. – Бібліогр.: с. 178-179 та у підряд. прим.
У навчально-методичному посібнику розкрито сновні положення щодо діяльності юридичних клінік в Україні. Посібник може бути використаний при викладанні спецкурсу з основ юридичної клінічної практики для студентів юридичних вузів.
|
67.0
С 24
Свиридюк, Наталія Петрівна. Юридична деонтологія : навч.-метод. посіб. / Н. П. Свиридюк ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, М-во внутр. справ , Нац. акад. внутр. справ . – К. : Хай-Тек Прес, 2012. – 336 с. – Бібліогр.: с. 222-224.
Навчальний-методичний посібник підготовлено відповідно до навчального плану та програми підготовки юристів для юридичних вузів з врахуванням сучасних вимог і досягнень юридичної науки та дидактики. Автор врахував сучасні підходи до предмету юридичної деонтології. Кожна тема містить конспективний виклад проблемних питань, основні та додаткові джерела для підготовки, питання для контролю і сомоперевірки, ситуаційні та тестові завдання, додатки.
|
81.411.1
Т 51
Токарська, Антоніна Семенівна. Культура фахового мовлення правника : навч. посіб. / А. С. Токарська , І. М. Кочан. – Львів : Світ, 2003. – 312 с.
Посібник присвячений актуальним питанням підвищення культури фахового мовлення юристів, утвердженню усіх типів норм сучасної української літературної мови на практиці. Видання покликане сприяти удосконаленню професійного рівня мовленнєвої діяльності правників.
|
81.411.1
К 30
Кацавець, Руслан Сергійович. Мова у професії юриста : підручник / Р. С. Кацавець, Г. М. Кацавець ; М-во освіти і науки України. – К. : Алерта, 2005. – 284 с. – Бібліогр.: с. 279.
У підручнику висвітлюється теоретичний і практичний матеріал під кутом вимог, які ставлять вищі навчальні заклади до мовної підготовки майбутніх правників. Підручник написаний відповідно до програми чинного курсу. Він складається із п’яти розділів, котрі гармонійно пов’язані між собою. Вони орієнтують, зокрема, на: особливості усної і писемної мови; норми українського правопису; роль мови в оформленні думки; засоби творення мелодики мови; комунікативні якості мовлення; невербальні форми інформування; основні види крас номовства; тонкощі ораторського мистецтва; спілкування із судовою аудиторією; складання промов та прооцесуальних документів. Система подачі матеріалу підпорядкована принципу виділення основного й не обхідного, переведення його у міцні знання й навички.
|
87.4
Л 69
Логіка для юристів : навч. посіб. для підготовки до іспитів / упоряд.: І. В. Тетарчук, Т. Є. Дяків. – К. : Центр учбової літератури, 2013. – 150 с. – Бібліогр.: с. 146.
Юрист у своїй діяльності широко користується такими логічними категоріями, як поняття, судження, умовивід, закон, аналогія, версія, спростування, доказ і заперечення, знання яких значно підвищують культуру мислення, професійний рівень сучасного фахівця. Структура посібника складається з основних розділів курсу, визначених навчальною програмою підготовки фахівця. Структура навчального посібника побудована на найбільш оптимальному та легкому поданні матеріалу студентам – у запитаннях і відповідях. Даний посібник стане у пригоді всім, хто бажає озброїти себе системою знань з курсу «Логіка».
|
81.411.1
К 66
Корж, Антоніна Василівна. Українська мова професійного спрямування : навч. посіб. / А. В. Корж ; М-во освіти і науки України. – К. : Всеукр. асоц. видавців "Правова єдність", 2009. – 296 с. : табл. – Бібліогр.: с. 291-293.
Навчальний посібник містить лекції та комплекс практичних завдань з курсу "Українська мова професійного спрямування" відповідно до програми навчання у Київському національному університеті внутрішніх справ. Метою навчального посібника с підвищення рівня мовної культури курсантів та студентів, ознайомлення з особливостями української мови професійного спрямування, офіційно-ділового стилю, їх практичного застосування у діловій сфері.
|
81.411.1
П 69
Практикум з української мови за професійним спрямуванням для юристів : навч. посіб. / І. В. Зайцева, О. П. Калита [та ін.]. – К. : Центр учб. літ., 2014. – 396 с. – Бібліогр.: с. 389-395.
У навчальному посібникові висвітлено основні теоретичні питання з предмета «Українська мова за професійним спрямуванням». Подано юридичну термінологію, правничі тексти для мовно-стилістичного аналізу, вправи на укладання ділових паперів професійного спрямування. Практикум також містить тематику навчальних проектів, виконання яких сприятиме ефективному формуванню комунікативної компетентності майбутніх правників.
|
83.7
О-54
Олійник, Ольга. Ораторське мистецтво юриста : теорія та практика : навч. посіб. / О. Олійник. – К. : Кондор, 2010. – 210 с. – Бібліогр.: с. 207-208.
“Ораторське мистецтво юриста. Теорія та практика” – навчальний посібник, мета якого – гармонійне поєднання теорії і практики ораторського мистецтва. Щоб упевнено відстоювати і захищати права й інтереси людини та суспільства, слово правника має бути справедливим, переконливим. Цьому треба наполегливо вчитися, оволодівати і відшліфовувати прийоми ораторського мистецтва. Для студентів вищих навчальних закладів.
|
Новини
Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2024 р.".
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".