Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Великий меценат і подвижник на українській ниві
2021-07-05до 100-річчя від дня народження Петра Яцика
83.3(4УКР9)6
С 47
Слабошпицький, М. Ф. Українець, який відмовився бути бідним: Петро Яцик [Електронний ресурс] / М. Ф. Слабошпицький. – К. : Ярославів Вал, 2011. – 256 c. : іл. – Режим доступу : https://bit.ly/3zwZwr6
Як стати людині багатою, а державі сильною – над цим питанням роздумують автор книги і його персонаж – видатний український бізнесмен і меценат Петро Яцик (Канада). Книга зацікавить не лише молодих честолюбців, що з грандіозними планами кидаються у вир бізнесу, чи політиків, соціологів і філософів, а й усіх читачів біографій славетних людей, оскільки в ній яскраво змальовано подвижницьке життя однієї з найвизначніших особистостей сучасного українського світу. Матеріали е-Бібліотеки "Україніка"
|
63.3(4УКР)
В 42
Червінський, В. І. Петро Яцик : [біографія] / В. І. Червінський // Видатні постаті в історії України ХХ ст. : короткі біогр. нариси / В. І. Гусєв [та ін.]. – К. : Вища школа, 2011. – С. 386-388.
У довіднику вміщено короткі біографічні відомості про видатних громадських, політичних і культурних діячів, визначних учених, висвітлено роль і місце кожної особи в історичному розвитку України минулого століття. Також вміщено нарис про Петра Яцика. Інформація для всіх, хто цікавиться історією нашої держави, учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій, студентів.
|
63.3(4УКР)6
К52
Кляшторна, Н. О. Бойківське сузір’я : словник персоналій Бойківщини : народилися бойками, мешкали на Бойківщині, прислужилися бойкам / Н. О. Кляшторна. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2012. – 80 c. : фот. – Імен. покажч. : с. 77-79.
Бойківське сузір’я – словник з короткими відомостями про 300 видатних осіб, котрі своїм походженням чи діяльністю пов’язані з бойками і Бойківською землею. Словник розповідає про знаних осіб бойківського походження та акцентує увагу на їхньому внеску на благо рідного краю. Також подані відомості про Петра Яцика.
Видання розраховане на широке коло читачів та користувачів на Бойківщині та поза її межами.
|
Юніцька, Наталя Миколаївна. Петро Яцик та українська духовність : уроки укр. мови для старшокласників / Н. М. Юніцька. – Тернопіль : Навчальна книга–Богдан, 2008. – 45 с. – (Бібліотека вчителя).
Пропонований навчальний матеріал має на меті ближче ознайомити педагогів та учнів з хронологією життєпису та скарбницею духовних цінностей Петра Яцика, ім’я якого стало широко знаним в Україні завдяки меценатському проекту – Міжнародному конкурсу з української мови. Вибіркові тексти та уривки зі статей сприятимуть повторенню і глибшому засвоєнню учнями програмового матеріалу з української мови, а інтерактивні методи лінгвістичної роботи над окремими фактами біографії П. Яцика та його висловами допоможуть школярам усвідомити й зробити правильні кроки в подальшому житті. Для вчителів-словесників, керівників методичних об’єднань учителів української мови та літератури, студентів філологічних факультетів.
|
|
Нову англомовну книгу про життя Петра Яцика «Leaving Home» з підзаголовком The Remarkable Life of Peter Jacyk опублікувало і представило на американський книжковий ринок Ванкуверське видавництво «Figure Publishing». Книгу про своє життя розпочав сам Петро Яцик. Але не закінчив… Його донька Надя разом з письменником Джоном Лоуренсом Рейнольдсом завершили книгу, розповівши про видатного українця англомовному світу. Прочитавши її, канадський Прем’єр-міністр Стівен Гарпер назвав «Leaving Home» «надихаючою хронікою благодійної діяльності».
Нині, завдяки перекладу Михайла Сороки, англомовний текст книги доступний і українському читачеві. Автор перекладу – відомий журналіст, редактор, автор публіцистичних книжок, багатьох статей у періодиці – добре знав Петра Яцика, неодноразово з ним зустрічався.
|
Рейнольдс, Джон Лоуренс. Залишаючи рідний дім. Надзвичайне життя Петра Яцика / Дж. Л. Рейнольдс ; пер. з англ. М. Сороки. – Кам’янець-Подільський : ТОВ «Друкарня «Рута», 2018. – 304 с. : іл.
Книга розповідає про життя видатного українця Петра Яцика, якого воєнне лихоліття, складні життєві обставини змусили покинути батьківську хату, рідну Україну й вирушити за океан, до Канади, де він важкою працею, постійним самовдосконаленням, мудрими рішеннями і високоморальними вчинками здобув широке суспільне визнання, став одним з провідних канадських бізнесменів. Славу Петру Яцику принесли не тільки його незаперечні успіхи в бізнесі, але й багатогранна меценатська діяльність і насамперед велика фінансова підтримка розвитку української освіти, культури та духовності, з чим докладно знайомить читачів пропоноване видання.
До Вашої уваги уривок з книги.
|
Слабошпицький, М. Ф. Українські меценати [Електронний ресурс] : нариси з історії української культури / М. Ф. Слабошпицький. – К. : Вид-во М. П. Коць: Ярославів Вал, 2001. – 328 с. : фот. – Режим доступу : https://bit.ly/3gDplNo
Ця книга про добре знане явище в усіх країнах світу: про філантропію, благодійництво, меценатство. В ній відтворено яскраві сторінки української історії крізь призму цього феномена. Вміщено короткі біографічні відомості про видатних громадських, політичних і культурних діячів, визначних учених, висвітлено роль і місце кожної особи в історичному розвитку України минулого століття. Також подана інформація про життя та діяльність Петра Яцика. Для всіх, хто цікавиться історією нашої держави, учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій, студентів. Матеріали е-Бібліотеки "Україніка"
|
Яцик Петро Дмитрович [Електронний ресурс] : [біографічна інформація] // Українська діаспора: літературні постаті, твори, біобібліографічні відомості : словник довідник / упоряд. В. Просалова. – Донецьк : Сх. вид. дім, 2012. – С. 477. – Режим доступу : http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/UKR0004392
У книзі подано відомості про українських письменників діаспори: біографічні факти, творчу діяльність, довідкові та літературно-критичні матеріали, що допоможуть в опрацюванні необхідної літератури та осмисленні їхньої багатогранної художньої творчості. Також подано біобібліографічні відомості про Петра Яцика. Видання має науково-популярний характер і призначене як для фахівців-філологів, так і широких кіл читачів, які цікавляться художньою літературою, розмаїтим літературним процесом діаспори. Матеріали е-Бібліотеки "Україніка"
|
Сорока, М. М. «Тішуся, тим що дещо зробив для України» [Електронний ресурс] : [Петро Яцик] / М. М. Сорока // Сорока, М. М. Кроки у незвідане : зустрічі й діалоги з видатними людьми. – К. : ВАТ «Вид-во «Київська правда», 2003. – С. 401-420 : фотоіл. – Режим доступу : https://bit.ly/36bnR8q
Автор книги Михайло Сорока розповідає про людей, чиї імена широко відомі в Україні і світі. Серед них – благодійник й громадський діяч Петро Яцик, хірург Микола Амосов, авіаконструктор Олег Антонов, світовий рекордсмен Сергій Бубка, творець сімейства двигунів для ракет Валентин Глушко, письменник Павло Загребельний, футбольний тренер Валерій Лобановський, видатний вчений і організатор наукових досліджень Борис Патон. Усі вони, кожен у своїй сфері, досягли видатних результатів, зробили сміливі й рішучі кроки в незвідане, до нових знань і людських можливостей. В основі матеріалів книги – особисті зустрічі та ексклюзивні інтерв’ю автора з її героями.
|
Абліцов, В. Яцик Петро / В. Абліцов // Абліцов, Віталій. Галактика "Україна". Українська діаспора : видатні постаті. – К., 2007. – С. 147 : портр. У книзі вміщено інформацію про життя та діяльність Петра Яцика. Це видання присвячене вихідцям з етнічних українських земель, які знайшли себе у Новому Світі й стали успішними американціями, європейцями чи австралійцями. Є серед них лауреати Нобелівської та інших престижних міжнародних премій, лідери державного, політичного й інтелектуального життя багатьох країн нашої планети, зокрема, державні і політичні діячі, науковці, письменники, митці, генерали, адмірали, бізнесмени, спортсмени. Видання розраховане, насамперед, на допитливих читачів, котрі сповнені бажання розширити виднокола своїх знань про вітчизняну історію. |
|
Найкращою даниною пам'яті Петра Яцика в Україні стало щорічне проведення у День української писемності і мови 9 листопада Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щорічно долучаються мільйони учасників із багатьох країн світу.
Довідково.
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться на виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика» відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за № 643/15334, з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді.
Організаторами Конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів», ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Одним із натхненників конкурсу був виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова Координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, перший заступник голови журі Конкурсу, відомий вітчизняний прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч Михайло Слабошпицький.
|
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика : як розпочався, проходив і завершив свою роботу 5-й... / упоряд. С. Короненко ; Ліга українських меценатів. – К., 2005. – 182 с.
Видання присвячене Міжнародному конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.07.2000 р. № 345 з метою піднесення престижу української мови серед підростаючого покоління, виховання пошани до державної мови незалежної України, активного і цілеспрямованого вивчення української мови було затверджено Положення про цей конкурс. Книга містить публікації з газет про цей міжнародний конкурс.
|
Новини
Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2024 р.".
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.
Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".