Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Життя сильніше за правила

2024-06-12
до 65-річчя Галини Вдовиченко
„Одним із простих рецептів щастя
як у буддистів, так і в християн,
є допомога тим, кому зараз гірше, ніж тобі”.
Галина Вдовиченко
 
Її називають авторкою оптимістичної прози. Однак Галина Вдовиченко — оптиміст не тільки на книжкових сторінках, а й на сторінках свого життя. Як людина, як письменниця і журналіст із болем сприймає складну ситуацію в Україні, та знаходить сили рухатися вперед із вірою у краще. Тож коли перечитуєте Галинині «Пів’яблука», запитайте себе: а, може, воно теж чарівне? І колись обдарує «сюрпризом казкової щедрості», як і героїнь знаного роману? Все можливо, коли бачиш диво у простих речах.
Вона намагається щось робити і не як письменниця, і не як журналістка, бо сидіти склавши руки зараз неприпустимо. Не розуміє людей, які живуть, наче нічого не сталося. Розуміє, що від неї більше користі як від людини слова. Іноді лист на фронт може стати предметом першої потреби. Тому хлопці на передовій тримають біля себе дитячі листи та малюнки.
Галина Вдовиченко – письменниця, журналістка, народилася 21 червня 1959 року в казковій Лапландії – на Кольському півострові за Полярним колом, у містечку на кордоні з Норвегією. Якщо ви побачите цю чарівну й незвичайну жінку на вулиці, то напевно подумаєте, що зустріли казкову фею. Або відому акторку.
У дитинстві разом із родиною Галя часто переїжджала з місця на місце. Навчалась у школах Івано-Франківська, Надвірної, Рави-Руської, Москви, постійно бувала у бабусі з дідом у селі Отинія Коломийського району Івано-Франківської області, на батьківщині батька. Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка.
 
У 2008 році дебютувала на українській літературній арені з романом «Пів яблука», що побачив світ у видавництві «Нора-Друк». Книга стала популярною на Львівському форумі видавців-2008. Перший тираж був розпроданий протягом місяця. Авторка відзначена у багатьох літературних преміях, зокрема отримала спеціальну відзнаку «Вибір видавців» у відомому конкурсі «Коронація слова». Роман «Бора» увійшов у п’ятірку найкращих за версією «Книга року BBC» у 2011 році. Дитячі книги Галини Вдовиченко неодноразово нагороджувалися (за кількістю нагород письменницю можна порівняти з Андрієм Кокотюхою). Повість «Ліга непарних шкарпеток» стала фіналістом конкурсу «Дитяча книга року BBC-2013»(до речі, також видана шрифтом Брайля), а твір «36 і 6 котів» отримав нагороду за «найсмішнішу кригу року». 
 Сьогодні авторка тісно співпрацює з Видавництвом Старого Лева.  Тут побачили світ третя частина історії про пригоди котів «36 і 6 котів-компаньйонів», перевидання «Ліги непарних Шкарпеток» з новими чудовими ілюстраціями та  роман авторки «Найважливіше-наприкінці». Останній вийшов до  Львівського форуму видавців та отримав схвальні відгуки громадськості. У цьому ж видавництві вийшло перевидання роману «Пів яблука» разом із другою частиною «Інші пів яблука». Окрім власних книг Галини Вдовиченко друкується в багатьох антологіях, наприклад: «Лялька. Оповідання про дитинство», «19 різдвяних історій», «Це зробила вона». Сьогодні авторка активно працює на літературному ринку, її книги входять в топи продажів.
 
За матеріалами мережі Інтернет. 
 
 
84(4УКР)6 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Ліга непарних шкарпеток / Г. К. Вдовиченко. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 128 c.
 
Хто завгодно може визнавати себе нещасним невдахою — тільки не шкарпетки, які загубили свою пару! Їхнє місце на смітнику? Ні! У вирі подій! Розпаровані й непотрібні, вони об’єднаються у Лігу непарних шкарпеток. Вони наповнять своє життя сенсом та радістю, тому що кожна шкарпетка є особливою і не­пов­тор­ною.
Книжка відомої української письменниці Галини Вдовиченко з ілюстраціями неперевершеного Арсена Джанікяна завоює серця читачів будь-якого віку. Гумор і тонка іронія, динамічна розповідь та життєва філософія — все переплелось у цій повісті, як кольорові нитки шкарпеток.
84(4УКР)6 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Тамдевін : роман / Г. Вдовиченко. – К. : Нора-Друк, 2012. – 240 c. 
 
У далекому карпатському селі поблизу старовинного замку Гербуртів легко заблукати у просторі й часі... Десь у цих краях науковець Юрко вивчає поведінку вовків у природному середовищі. Його опікуванці - троє вовченят, які втратили батьків. У дикому гірському урочищі людина намагається жити за законами вовчої зграї, які іноді здаються більш досконалими... Несподівана зустріч із художницею Анною, яка приїхала у село відпочити від марноти міського життя, назавжди змінює їхні долі...
Людина і вовк, закони людські та вовчі, які часто ми розуміємо зовсім не так, - це тема нових оповідань авторки, що також увійшли до видання.
 
821.161.2 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Купальниця : роман / Г. К. Вдовиченко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 240 c.
 
У напіввимерлому військовому містечку жили собі брат Роберт і сестра Кароліна. Ворожка напророкувала, що хтось із них стане щасливим, а хтось - знаменитим. Усі чомусь були переконані, що дівчині дістане від життя і звичайнісінького жіночого щастя. Тож Роберт першим подався підкорювати столицю. Кароліні ж, яка теж не всиділа вдома, доведеться запакувати не один подарунок у київському супермаркеті, перш ніж розпакує свій - від долі...
84(4УКР)6 
В 25
Вдовиченко, Г. К. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. К. Вдовиченко ; худ. Н. Гайда. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2015. – 136 c.
 
36 і 6 котів – саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко – оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.
84(4УКР)6 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Бора / Г. К. Вдовиченко. – 2-е вид. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 240 c.
 
...Скромна Христина отримала фантастичний подарунок — особняк у Львові й ніяк не може збагнути, за які заслуги, бо звикла ледве зводити кінці з кінцями. А тим часом, розплутуючи таємницю, вона просто житиме в чудовому будинку, який стане притулком для людей і тварин: дівчинки-підлітка, давньої подруги, старого чоловіка й дивака з перебитим носом, кота Кіцманя і собаки Альми. У новій домівці вони пізнають найбільшу розкіш у світі — розкіш спілкування. Спокійна світла розповідь про те, як можна будні перетворити на свята, як ступити крок до щастя, як здійснити бажання...
84(4УКР)6 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Пів’яблука : роман / Г. К. Вдовиченко. – Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. – 208 c.
 
Роман про долі чотирьох подруг, які мешкають у Львові: редактора Галини, дизайнера Ірини, коректора Магди та телеведучої Луїзи. Одного разу їм до рук потрапляє дивний сувенір - дерев'яне яблуко, яке давній майстер зробив з секретом. Щойно це яблуко опиняється в кожної з героїнь, її життя змінюється, потаємні бажання стають реальністю.
84(4УКР)6 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Інші пів’яблука : роман / Г. К. Вдовиченко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 256 c.
 
Дерев’яне яблуко, витвір майстра епохи бароко – це не просто сувенір. Воно вміє здійснювати найпотаємніші бажання… Колись це яблуко змінило долі 4 подруг львів’янок – редактора Галини, коректора Магди, дизайнера Ірини та телеведучої Луїзи. З того часу минуло 5 років. І ось магічна річ знову виходить зі сховку й веде подруг до нових пригод.
84(4УКР)6 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Маріупольський процес : роман / Г. К. Вдовиченко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 c.
 
Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати... Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка - чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть...
821.161.2 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Ось відкрита долоня : збірка / Г. К. Вдовиченко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 208 c. 
 
 Оповідання, з яких складається книжка, – наче маленькі епізоди, незначні щоденні події, з яких і складається людське життя… Чоловіки й жінки, чужі та найрідніші, діти, брати і сестри… Вони даватимуть поради, чи, радше, пропозиції, які варто почути у швидкоплинному повсякденні. Вони тягтимуть три роботи в Італії та уникатимуть життєвих мелодрам. Вони гратимуть в історію на львівській площі Ринок і випадково передбачатимуть майбутнє. Як сліпі, навпомацки шукатимуть щастя, дослухаючись не до порад психолога, а до маленького заблуканого папужки. Збиратимуть тіло по шматках у військовому шпиталі і намагатимуться зібрати розбиті душі, малюючи зелене дерево… Проживатимуть життя, у якому слова раптом набули нових значень.
821.161.2 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Чорна-чорна курка / Г. К. Вдовиченко ; худ. оформ. Н. Гайда. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 52 c.   
 
Нова книжка відомої української письменниці Галини Вдовиченко — авторки популярних дитячих книжок «36 і 6 котів» та «36 і 6 котів-детективів» — про те, що звичайна домашня курка може виявитися геть непересічною птахою! Вигадницею неймовірних історій та нових забав, редакторкою «Чорнокурківського вісника», танцівницею фламенко, мешканкою високого горіха…
У неї є крилата мрія і життєвий девіз «Курку з курсу не зіб’єш!». Чорна-чорна курка мріє літати? Не смішіть пташиний двір! Але той, хто над нею сміється, ще просто не знає, що вона вигадає для того, аби стати птахою високого польоту!
Динамічні, іронічні і дотепні ілюстрації знаної в Україні художниці Наталки Гайди тонко передають характер героїв книжки і становлять одне ціле з текстом.
821.161.2 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Сова, яка хотіла стати жайворонком / Г. К. Вдовиченко ; іл. Х. Лукащук. – Чернівці : Книги - ХХІ, 2019. – 48 c.
 
"Нічна птаха витріщалася на денну своїми круглими очиськами, крутила головою. Отакої! Невже й справді їй поміж усього птаства дісталися найгірші години доби? Вона нічого з того, чим так тішився Жайворонок, не чула й не бачила. Її час – темрява, зірки й тиша. Нема чим похвалитися. І от Сова вирішила: досить! Досить бути нічною птахою! Почухала собі черевце лапкою – і виголосила невеличку промову: – Відтепер стану ранньою пташкою!.."
821.161.2 
В 25
Вдовиченко, Г. К. Найважливіше - наприкінці : роман / Г. Вдовиченко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2019. – 336 c. 
 
Чоловік і жінка у стані війни, перемир’я і розчарування, надії та віри. Тридцять п’ять років разом, дорослі діти, складний період життя. Той час, коли нарешті варто зрозуміти, що ж насправді єднало й ро­з’єд­­нувало цих двох.
Це книжка про вміння прощати і співпереживати, не розмінюватися на дрібниці і бути уважними одне до одного і до себе, цінуючи кожну мить цього несамовито швидкоплинного життя.

Книги шрифтом Брайля

 

821.161.2 Брайль (РТШ)
В 25
Вдовиченко, Г. К. 36 і 6 котів-детективів : у 2 ч., Ч. 1 : Вступ, Роз. 1-8 / Г. К. Вдовиченко. – К., 2018. – 102 арк. – (Благодійний проект "Книга Брайлем"). – Видано за підтримки БО "Фонд родини Нечитайло" 
821.161.2 Брайль (РТШ)
В 25
Вдовиченко, Г. К. 36 і 6 котів-детективів : у 2 ч., Ч. 2, Роз. 9-14. Післямова / Г. К. Вдовиченко. – К., 2018. - 102 арк. – (Благодійний проект "Книга Брайлем"). – Видано за підтримки БО "Фонд родини Нечитайло"
821.161.2 Брайль (РТШ)
В 25
Вдовиченко, Г. К. Прокидайся ; Засинай Г. К. Вдовиченко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2017. – 29 арк. – Книга-перекрутка
821.161.2 Брайль (РТШ)
В 25
Вдовиченко, Г. К. Ліга непарних шкарпеток / Г. К. Вдовиченко; Укр. культур. фонд. – Л. : Нац. ун-т "Львів. політехніка", 2020. – 68 c. :a-кол.іл. – (Проєкт "Книга, що долає бар’єри")

Інтерв’ю з автором

Вдовиченко, Галина. “Після Майдану, Криму, сходу я - оптимістка, але з доброю пам‘яттю” : письменниця і журналістка - про суспільно-політичну ситуацію в країні, російських колег і свою творчість / Г. Вдовиченко ; інт-ю зап. Л. Сайко // День. – 2014. – Т.1-2 серп. – C. 23.

 
Вдовиченко, Галина. "Люди не здогадуються що я їм у вікна зазираю" / Г. Вдовиченко ; інт-ю запис. Д. Фіалко // Урядовий кур’єр. – 2015. – Т.28 лют. – C. 10. 
 
Вдовиченко, Галина. “У редакції працюю, як усі. Вдома починається “друга зміна”...” : “Високозамківка” Галина Вдовиченко стала “Золотим письменником України” / Г. Вдовиченко // Високий замок. – 2017. – Т.20 черв. – C. 1-2. 
 
 
Вдовиченко, Галина. „Мій новий роман для тих, кому варто вчасно зробити ревізію своїх стосунків із близькою людиною” / Г. Вдовиченко ; інт-ю зап. Г. Ярема // Високий замок. – 2019. – Т.19-25 верес. (№ 75). – C. 8. 
 
***
 
Бабійчук, Тамара. Сучасна українська література: імена, теми, інтерпетація : матеріали студентської науково-практичної конференції / Т. Бабійчук // Українська мова і література в школах України. – 2018. – № 12. – C. 21-28.
 
Герасименко, Ніна. Любов, породжена війною : про роман Г. Вдовиченко "Маріупольський процес" / Н. Герасименко // Літературна Україна. – 2016. – № 45. – C. 14. 
 
Герасименко, Ніна. Особливий погляд (оглід романів українських письменниць про події Революції Гідності та війну на Сході України) / Н. Герасименко // Слово і час. – 2018. – № 7. – C. 24-35.
 
Горніцька, Анастасія. Урок позакласного читання, 4 клас / А. Горніцька, Є. Сіменик // Початкова школа. – 2020. – № 2. – C. 24-27.
 
Дігай, Тетяна. Диптих про жіночу прозу львів'янок / Т. Дігай // Дзвін. – 2009. – № 3/4. – С.145-146. 
 
Трофименко, Тетяна. Віра в диво як феномен жіночої прози / Т. Трофименко // Сучасність. – 2009. – № 7. – С.181-182.
 
Інтернет ресурси:
 

Підготувала Оксана Шляхта


Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день