Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Віртуальні виставки

Його письмо особливе і впізнаване

2021-10-27
до 70-річчя від дня народження Дмитра Кешелі
Я - Кешеля, із своїм, власним художнім світом!
У творчості нікого не копіюю і ні перед ким не колінкую.
І коли вже говорити про мого найбільшого вчителя – це мій рідний народ .
Я кожен твір кладу і кажу, що це останній, що більше писати не буду,
але виходить як сотий прощальний концерт Поплавського
чи соте останнє турне Пугачової...
Бо це є хронічна хвороба, яка інколи підліковується і не пишеш,
а потім загострюється — і пишеш. 
Дм. Кешеля
 
Народився письменник 25 листопада 1951 року в селі Клячановому Мукачівського району Закарпатської області в селянській родині. У 1969 році закінчив середню школу в рідному селі, в 1974 році – філологічний факультет Ужгородського державного університету. Після навчання працював редактором обласного радіо, в грудні 1996 року був призначений на посаду заступника генерального директора Закарпатської облтелерадіокомпанії, а з березня 2000 року – головний редактор об’єднаної редакції мистецьких програм. 
Він автор низки книг оповідань, повістей і романів, зокрема, – "Дерево зеленого дощу", "Колиска сонця", "А земля таки крутиться", "Пора грибної печалі", "Державна копоня", "Жіванський світ", "Збийвіч або ж Кіна не буде", "Чим би не бавились пани, лем би не було війни", "…І в смерті були твої очі", "Видіння зрячої води, або ж Дурний Іван стріляє, а Богонько кулі направляє", "Прирічанські характери або житіє аборигенів безсмертного села", "Помилуй і прости", "Дай сили заплакати", "Родаки", "Терен зацвів". 
Також написав і книги для дітей: "Мармалада", "Сяйвооке звірятко". 
Письменник успішно працює як драматург. Його п’єси "Голос Великої ріки", "Дерев’яні люди", "Закарпатське різдво", "Недотепа із Вертепа" ставились на українській сцені та за кордоном. Твори Дмитра Кешелі були опубліковані в Росії, Білорусі, країнах Балтії та Кавказу, перекладалися на англійську, угорську, румунську, чеську та словацьку мови. 
Дмитро Кешеля – сценарист та режисер понад 10 документальних фільмів про культуру, історію, традиції та відомих історичних особистостей Закарпаття. Фільм "Гіркота солодкої Землі" (про Августина Волошина та події Карпатської України), "Осіння Голгофа Теодора Ромжі" (про єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Ромжу), "Це ми, діти твої, Господи!" (про закарпатського священика Івана Маргітича) та ін. 
Окремі фільми стали лауреатами Всеукраїнських та міжнародних телефестивалів. А фільм "Це ми, діти твої, Господи" урочисто було подаровано папі Іоанну Павлу ІІ під час його візиту в Україну. 
Лауреат премії видавництва "Молода гвардія»" за збірку "Зелений дощ" (за 1982 рік), премії журналу "Дружба народів" за повість "Коли заговорять камені", чотири рази був удостоєний Закарпатської обласної літературної премії імені Федора Потушняка (за 1995, 2003, 2007 і 2010 роки), Лауреат Всеукраїнської премії ім. Вячеслава Чорновола. 
У 2007 році був номінований на Національну премію імені Т. Г. Шевченка за збірку "... І в смерті були твої очі", нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. 
Нині Дмитро Кешеля є членом редколегії літературно-мистецького та громадсько-політичного часопису Національної спілки письменників України "Дзвін".
Виріс він у мальовничому селі Клячаново, поблизу Мукачева, серед людей, поміж якими були дивовижного колориту постаті. Звичайні на перший погляд, вони пройшли через такі випробування за різних епох, держав, режимів, війн, що, здавалося, людині уціліти просто неможливо. 
А вони не лише зберегли своє життя, але й ні на йоту не втратили своєї людської гідності, у найважчих життєвих обставинах залишалися вірними християнським заповідям. Долаючи життєві труднощі, літературні герої письменника були оптимістами, керувалися принципом, що нічого під цим сонцем немає нового та вічного теж. 
Дмитро Кешеля не раз згадує, як люди старшого покоління, розповідаючи про свої непрості життєві перипетії, окрашували їх гумором, ставили себе в комічні ситуації і добродушно сміялися. Сміх був їхнім оберегом. А сильним світу цього, яких вони надивилися і за старих мадярів, і за чехів, і за нових мадярів, і вже за руських, було справді непереливки. Їхні владні авторитети були нарівні із тутешніми сільськими невдахами, а то і пройдисвітами.
Перше оповідання "Тополя" Д. Кешеля надрукував у Мукачівській газеті "Прапор перемоги", навчаючись у сьомому класі. 
По-справжньому новаторськими можна назвати пошуки письменника ще тоді, коли він навчався в університеті. Вже на першому курсі у студентській багатотиражці був надрукований цикл філософсько-поетичних творів, які можна б умовно назвати "Монологи-молитви". Основна думка, що лейтмотивом проходила крізь ці твори Кешелі: наш сущий світ тримається на духовних началах, і 6 намагання змістити, зруйнувати їх призведе до небувалої катастрофи. 
Шлях Дмитра Кешелі до Парнасу не був легким і простим. За цей цикл філософських поезій у прозі йому загрожувало виключення з університету, якого чудом вдалося уникнути. Молодого автора звинувачували у викривленні радянської дійсності, замахах на святі постулати соціалістичного реалізму. 
В основі творів Дмитра Кешелі завжди перебуває життя земляків, яким доводиться переживати складні часи у важкій щоденній праці. Не так багато текстів, які торкаються душі, вражають енергетикою слова, дивують, заставляють жити героями, відчувати їх біль і радість, перейматися внутрішнім світом, розуміти на рівні інтуїції. Такою є проза Дмитра Кешелі, а це роман-колаж "Родаки", роман-покаяння "Помилуй і прости", роман-видіння "Дай сили заплакати". 
У всіх романах Дмитра Кешелі автор тримає поставу зрілого майстра, який не просто сміється, плаче чи волає від болю – він осягає драму людського і нелюдського в людині, бачить її у висотах духу, найтемніших глибинах її ж падіння і шукає з нею шлях до любові й Бога.
 
Творчість письменика
 
К 84-4
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Пора грибної печалі : повісті, оповідання / Д. М. Кешеля ; ред. О. П. Логвиненко ; худ. В. К. Іванов. – Ужгород : Карпати, 1988. – 293 с. : іл.
 
Книгу українського прозаїка із Закарпаття склали дві повісті й оповідання. У повісті-баладі "Коли заговорить каміння" автор через світовідчуття хлопчика-підлітка показує повоєнне закарпатське село, коли тут у складній обстановці, в запеклій боротьбі із старими устоями йшло становлення нової, радянської дійсності. Друга повість "Блудний син повернеться весною" та оповідання написані па матеріалі сучасності. В них письменник роздумує про моральні критерії у нашому житті.
 
К 84-4
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. ... І в Смерті були твої очі : осінні сповіді / Д. М. Кешеля ; ред. Є. О. Дунайська ; худож. оформ І. М. Панейко. – Ужгород : Госпрозрахунк. РВВ упр. у справах преси та інформації, 2004. – 180 с. : іл.
 
Книга "... І В Смерті були тої очі" – етапна у творчості закарпатського письменника Дмитра Кешелі. Вона презентує оригінальний, філософського спрямування художній світ автора, непересічним героям якого доводиться осягати глибини буття, часто виходячи за межі усталених уявлень про життя і реальність.
У книзі використані роботи художника Ігоря Панейка. Доля дійових осіб Карпат настільки переплітається у творах обох авторів, написаних у різні часи і без відома про спільне у творчості, що неможливо розмежувати, кому з них наснилося написане, а хто пережив його.
Талановитих письменника і художника під своїм покровом поєднала Карпатська етнокультура, яка через власну невмирущість дала світу не одну яскраву особистість.
 
К 84
К37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Осінь Великих Небес, або Прирічанські характери : романи з народного життя / Д. М. Кешеля ; післясл. Д. М. Федака ; ілюстр. Я. Дуленко. – Ужгород : Карпати, 2006. – 400 с. : іл.
 
До нової книги знаного українського письменника Дмитра Кешелі "Осінь Великих Небес, або Прирічанські характери" увійшли унікальні за стилем написання трагікомічні романи з народного життя. Трагедія й комедія, фантасмагорія і сучасні реалії, неповторна швейкіада закарпатського села – все це автор талановито поєднує із глибоким філософським осмисленням життя простих людей на зламі епох, на зламі держав.
 
К 84
К37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Видіння Зрячої Води, або ж Дурний Іван стріляє, а Богонько кулі направляє : роман з нар. життя / Д. М. Кешеля. – Ужгород : Карпати, 2007. – 184 с. : іл.
 
У новому романі з народного життя "Видіння Зрячої Води..." Дмитро Кешеля продовжує феєричну оповідь про життя закарпатського села і свого покоління. Роман – унікальний за стилем написання твір, у якому знову густо перемішані трагічне й комічне, фантасмагорія і реалії сучасного буття і де минуле звучить вкрай сучасно й актуально-болісно, бо ж воно – про святе і вічне: про наші корені і крила.
Добротний народний гумор, надзвичайно тонке, напрочуд поетичне осмислення наших житейських злетів і падінь, але при цьому завжди і обов'язково – надій – все це широкий читач знайде у новому романі провідного українського прозаїка Дмитра Кешелі "Видіння Зрячої Води або ж Дурний Іван стріляє, а Богонько кулі направляє".
 
К  84
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Мармалада : повість / Д. М. Кешеля ; худ. К. Малько ; ред. О. Козоріз. – Ужгород : Мист. Лінія, 2008. – 32 с. : кольор. іл.
 
Нова книжка відомого українського письменника Дмитра Кешелі "Мармалада" ще раз підтвердила відому істину про те, що всі ми родом із дитинства. І не важливо, на який час припадають наші юні літа – вони чарівні, сповнені добродушного гумору і щемливої поезії, а головне – великої любові ближніх, якої дуже не вистачає нам у дорослому житті і за якою так усім хочеться повернутися знову в дитинство.
 
К 84
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Сяйвооке звірятко : повість / Д. М. Кешеля. – Ужгород :  Вид-во О. Гаркуші , 2010. – 48 с. : кольор. іл.
 
Захоплююча повість українського письменника Дмитра Кешелі продовжує щиру розповідь про хлопчика Митра з його фантастичною здатністю потрапляти в якусь халепу та чергову неймовірну пригоду. Повість, начинена жартами, народним гумором, кумедними та повчальними історіями, адресована і дітям, і дорослим.
 
К 84
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Запишіть у свідки мої сльози : романи із нар. життя / Д. М. Кешеля ; передм. О. С. Ігнатович. – Ужгород : Патент, 2011. – 320 с. : іл.
 
Книга відомого письменника України Дмитра Кешелі представляє романи "Запишіть у свідки мої сльози..." та "Політ співочого каміння...", що репрезентують його творчість останнього 20-ліття і знайомлять читача із життям закарпатців в контексті історичних реалій минулого віку. Прозові твори Кешелі сповнені трагедії та гумору, ліризму та філософічності вкрапленнями гротеску, тим, що власне формує стиль письменника, який лауреат Національної премії ім. Шевченка П. Скунць назвав “грою на грані“.
 
К 84
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Політ співочого каміння : трилогія з нар. життя / Д. М. Кешеля ; вступ. сл. В. П. Густі. – Ужгород : Карпати, 2012. – 496 с. : портр. – (Бібліотечка газети "Старий Замок "Паланок")
 
Побачити світ у краплині роси – великий дар природи. Показати у долі однієї родини величезний пласт закарпатської історії – справжній талант від Бога. Подібні думки спливають із незвичної трилогії Дмитра Кешелі "Політ співочого каміння". Літературна епопея цікава не тільки вельми колоритними героями і персонажами, а й оригінальністю стилю, де надзвичайно тонко переплелися народний гумор, сатира, комедія із високою поезією, глибокою філософією і людською драмою. Саме це надає творам гостросюжетності, а книзі – неймовірної читабельності.
 
К 84
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Пацаловська республіка, авадь Гойте, люди, кониць світа! : роман из нар. жытя 1990-х годів / Д. М. Кешеля ; ред., передм., післямова В. І. Падяк, упоряд. М. В. Падяк. – Ужгород : Выдавательство В. Падяка, 2011. – 256 с. : іл.
 
У свій час читацька аудиторія в Закарпатській області та за її межами із захватом сприйняла появу роману відомого в Україні прозаїка Дмитра Кешелі "Жіванський світ" (1997 р.). Продовжуючи тему, автор написав чимало інших оповідань-глав, у яких діють ті ж самі герої. Окремі з цих творів були опубліковані на сторінках періодичної преси. Зібрані воєдино, вони суттєво збагачують роман, що виходить під новою назвою – "Пацаловська республіка". 
 
К 84
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Молитва за втраченими світами : трилогія з нар. життя / Д. М. Кешеля ; вступ. ст. М. Нейметі. – Ужгород : Карпати, 2015. – 568 с. : кольор. іл, портр. – (Програма "Українська книга")
 
Творчість відомого українського письменника Дмитра Кешелі багата розмаїттям форм і жанрів. Його перу підвладні сатира і гумор, поетична проза і драматургія, жорстока реальність і фантасмагорія.
До книги "Молитва за втраченими світами" увійшли кращі твори закарпатського прозаїка, написані у поетично-філософському і народно-притчевому стилі.
 
К 84
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Родаки : роман-колаж із стихій життя / Д. М. Кешеля. – К. : Академія, 2016. – 384 с.
 
У творі закарпатського письменника Дмитра Кешелі йдеться про трагікомічне життя сільської родини із Закарпаття. Історію сім’ї розповідає маленький хлопчик Митрик, який дивиться на "дорослі" ситуації своїми допитливими дитячими очима і пропускає через власну творчу натуру. Пригоди "родаків" Митрика описані з гумором і водночас це сміх крізь сльози. Основою для роману стали особисті  переживання автора, який сам виріс у селі Клячаново неподалік Мукачева. А головною "героїнею" твору стала гора Ловачка – з реального життя.
 
908:821.161.2(477.87)
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Дай сили заплакати : роман-видіння / Д. Кешеля. – К. : Академія, 2017. – 128 с.
 
Дмитро Кешеля писав не фантастичний роман. Це – глибокий і тремтливий роздум про людину і сили, які тримають її у світі. Про вічність її. І про любов, без якої неможливі і вічність життя, і вічність людини, і вічність любові. У цьому світлому романі – не трагізм двох романтичних сердець, а потужний струмінь життя. І наснажена мудрістю часів афористичність.
Багато думок, цінних для самопізнання і пізнання світу, й емоцій, без яких кам’яніє серце, прикликає цей роман-видіння, роман-одкровення.
 
821.161.2(477.87)
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Дідові криниці : оповідання для серед. і ст. шк. віку / Д. М. Кешеля. – Ужгород : Карпати, 2017. – 104 с.
 
У збірку увійшли оповідання для дітей і про дітей, написані у різні періоди творчості Д. Кешелі. Однак для всіх них притаманний глибокий психологізм, гостросюжетність, багата уява і фантазія. Автор часто проводить своїх героїв крізь складні житейські перипетії, аби показати як формується юний характер, закладаються основи моралі і духовності, любові до отчого краю і найголовніше – поетичне бачення навколишнього світу.
 
908:821.161.2(477.87)
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Помилуй і прости : роман-покаяння / Д. Кешеля. – К. : Академія, 2017. – 160 с.
 
Кров’ю впивався Василь Пастеляк і гнався за маєтностями, не думаючи про розплату за гріхи. А вона таки нагрянула погибеллю на війні і братовбивством синів, неминучістю безслівно просити в онуків прощення, жорстокою необхідністю травмованих дитячих душ переживати родинні трагедії.
І на останньому своєму рубежі він зі страхом і каяттям дивиться в очі скоєним гріхам... 
 
821.161.2(477.87)
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Терен зацвів : оповідання, повість / Д. М. Кешеля. – К. : Академія, 2018. – 160 с.
 
Герої цих оповідань та повісті – земні, як коріння, цвіт і колючки терену. Вони красиво і тяжко живуть. Караються любов’ю, радіють роботі і вдивляються в небеса.
 
821.161.2(477.87)
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Весільна феєрія : повість для дітей серед. та ст. шк. віку / Д. М. Кешеля. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші , 2019. – 52 с. : кольор. іл.
 
Повість Дмитра Кешелі "Весільна феєрія" однаково цікава як дітям, так і дорослим. Із незмінним гумором, дивовижною любов'ю до людей, народного фольклору, обрядів і звичаїв закарпатського села письменник розказує нам звично-незвичну історію кохання двох молодят, яка нашпигована різними подіями, приголомшливими пригодами, дитячим сприйняттям дорослої фі¬лософії життя. І все це слугує для головного героя твору величезним уроком правди, справедливості, краси і першого кохання.
 
821.161.2(477.87)
К 37
Кешеля, Дмитро Михайлович. Птахи кольорових снів : [роман-притча] / Д. М. Кешеля ; худ. О. Гаркуша. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші , 2020. – 108 с. : кольор. іл.
 
Роман у притчах для тих, хто до глибоких літ зберіг у собі Вічну дитину... У новому творі відомого українського письменника Дмитра Кешелі знову відбуваються неймовірні пригоди малого Дмитрика, його рідних, друзів, односельців – веселі й сумні, дотепні й трагічні, реальні й фантастичні, які переплелися в тугий клубок людського життя з його минулим і сучасним, з його протиріччями, бажаннями і надіями. Радість буття, що переповнює твір, магічним чином передається і читачам – як малим, так і дорослим – з перших сторінок твору.
 

***

Кешеля, Дмитро Михайлович. А земля таки крутиться : повість, оповідання / Д. М. Кешеля ; ред. О. М. Логвиненко ; худ. В. К. Іванов. – Ужгород : Карпати, 1985. – 270 с. : іл.
Кешеля, Дмитро Михайлович. Госундрагоші (всякоє-шіліякоє) / Д. М. Кешеля ; ред. В. В. Кухта ; худ. П. Петкі. – Ужгород : Поличка "Карпат. краю", 1994. – 138 с.
Кешеля, Дмитро Михайлович. Дерево зеленого дощу : оповідання / Д. М. Кешеля ; вступ. ст. І. М. Чендей. – Ужгород : Карпати, 1978. – 96 с. : портр.
Кешеля, Дмитро Михайлович. Державна копоня, або Листи до пана Презідента / Д. М. Кешеля ; ред. В. В. Кухта ; худ. П. Петкі. – Ужгород : "Поличка "Карпатського краю", 1993. – 63 с. : іл.
Кешеля, Дмитро Михайлович. Жіванський світ : роман із народного життя у трьох серіях / Д. М. Кешеля ; ред. В. В. Кухта ; худ. П. Петкі. – Ужгород : Поличка "Карпатського краю", 1997. – 188 с. : іл. – (Поличка "Карпатського краю")
Кешеля, Дмитро Михайлович. Збийвіч, або ж кіна не буде / Д. М. Кешеля ; ред. В. В. Кухта ; худ. М. І. Пуглик-Белень. – Ужгород : Поличка "Карпатського краю", 1999. - 39 с. : іл. – (Поличка "Карпатського краю")
Кешеля, Дмитро Михайлович. Колиска сонця : оповідання, повість / Д. М. Кешеля ; ред. Т. В. Лісун ; худ. Манзюк. – Ужгород : Карпати, 1982. – 124 с.
Кешеля, Дмитро Михайлович. Чим би не бавилися пани, лем би не було війни!. : трагікомічний роман із народного життя / Д. М. Кешеля ; ред. М. І. Дочинець ; худож. оформ. Я. Доленко. – Мукачево : Карпатська вежа, 2003. – 180 с.
 
Література про життя і творчість
 
К 83.3
П 57
Поп, Василь Степанович. Реальний і віртуальний світ Дмитра Кешелі : нарис життя і творчості / В.С. Поп ; М-во освіти і науки України. – Ужгород : Мист. лінія, 2005. – 152 с. : фот.
 
У праці робиться спроба простежити жанрово багатогранний і стильово розмаїтий набуток прозаїка й драматурга, розкрити самобутність його мистецького світу, зв’язки з фольклорними і літературними традиціями, багатство створених митцем образів, колоритність його творів, осмислити тенденції розвитку цієї неординарної постаті письменника у контексті крайових та загальноукраїнських літературних змагань.
Елементи публіцистики в фаховому аналізі творів роблять працю близькою студентові, учневі, учителеві, всім, хто цікавиться питаннями духовності.
 
 

***

Білас, Віра. Діалектна стихія у романі Дмитра Кешелі "Запишіть у свідки мої сльози" / В. Білас // Студії з філології та журналістики. – Ужгород : Гражда, 2016. – вип. 4. – С. 41-43.
Боднар, Марина. Дмитро Кешеля намалював наші думки і спомини : [нова повість авт. "Весільна феєрія"] / М. Боднар // Новини Закарпаття. – 2019. – 30 листоп. – С. 16 : фот.
Боднар, Марина. "Мусимо їх любити. Бо не любити їх не можна" : у столиці побачила світ кн. Д. Кешелі : ["Терен зацвів"] / М. Боднар // Новини Закарпаття. – 2018. – 17 лют. – С. 16 : фот.
Густі, Василь. Шекспірівські герої із закарпатський хатин : [про роман-трилогію "Політ співочого каміння" прозаїка Д. Кешелі] / В. Густі // Густі, В. Вклоняюсь колосу й зернині / В. Густі. – Ужгород : ТОВ "ІВА", 2017. – С. 88-91.
"Дерево безсмертя" Дмитра Кешелі : [нова кн. авт.] // Культурологічні джерела. – 2020. – № 2. – С. 74 : фот.
Дмитро Кешеля йде до читача з новою книжкою "Весільна феєрія" // Ужгород. – 2019. – 23 листоп. – С. 15 : фот.
Дмитро Кешеля представив свою "Весільну феєрію": [нова кн. письменника] // Ужгород. – 2019. – 21 груд. – С. 7 : фот.
Дмитро Кешеля : [прозаїк, драматург] // Закарпатська обласна організація Національної спілки письменників України. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2016. – С. 21 : портр.
Дмитро Кешеля : прозаїк, драматург ; член НСПУ з 1979 р. // Сім крутих перевалів. – К. : Знання, 2017. – С. 282 : портр.
Дмитро Кешеля : [прозаїк, драматург] // Сучасні письменники Закарпаття. – Ужгород, 2013. – С. 9 : портр.
Дмитро Кешеля : (нар. 1951 р.) ; [прозаїк, драматург] // Федака Д. Українське красне письменство Закарпаття / Д. Федака. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – С. 486-500 : портр.
Ігнатович, Олександра Степанівна. Дмитро Кешеля : (нар. 1951 року) / О. С. Ігнатович // Ігнатович, О. С. Літературні портрети / О. С. Ігнатович. – Ужгород : Ліра, 2013. – С. 72–78. : фото. – Бібліогр. наприкінці ст.. – Бібліогр. наприкінці ст.
Кешеля Дмитро Михайлович : укр. письменник, драматург і сценарист, член Нац. спілки журналістів України і спілки письменників України, заслуж. журналіст України // Верховина. Волівщина-Міжгірщина. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – С. 425 : портр.
Кешеля, Дмитро. Весільна феєрія : повість / Д. Кешеля // Дзвін. – 2018. – № 5 (трав.). – С. 14-33. : фото
Кешеля, Дмитро. "До школи мене щодня гнали ременем і жердиною, а я пручався, бо не хотів втрачати свободу" : [розмова з письменником / вела М. Галас] / Д. Кешеля // Новини Закарпаття. – 2019. – 20 квіт. – С. 10 : фот. кольор.
Марко, Василь. Попіл – мудрість вогню : [про кн. Д. Кешелі "І в Смерті були твої очі"] / В. Марко // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія : Філологія. – 2007. – Вип. 15. – С. 137-140.
Супруненко, Олег. "Все життя я годував літературу, а не література мене", – каже Дмитро Кешеля : [про письменника] / О. Супруненко // Новини Закарпаття. – 2021. – 10 лип. – С. 6 : фот. кольор.
Федорко, Ольга. Художній світ новели "Заблукалий у снах печальний поїзд" Дмитра Кешелі / О. Федорко // Літературне Закарпаття – 2017. – Ужгород : TIMPANI, 2018. – С. 227-231.
Хланта, Іван. Дмитро Кешеля : прозаїк, драматург / І. Хланта // Хланта, І. Народний літературно-мистецький музей Копашнівської ЗОШ I-III ступенів Хустського району : путівник. – Ужгород : ТДВ "Патент", 2018. – С. 146-148 : фот.
Хланта, Іван. Його письмо особливе і впізнаване : (Дмитро Кешеля) / І. Хланта // Хланта, І. Відлуння літературного Закарпаття: літ. портрети, літературознав. ст., інтерв’ю та рец. – Ужгород : Патент, 2017. – С. 402-423 : фот.
Хланта, Іван. Кешеля Дмитро Михайлович : [прозаїк, драматург, журналіст] / І. Хланта // Енциклопедія Закарпаття: визначні особи ХХ століття. – 2007. – С. 158-159 : портр.
 
Інтернет-ресурси:
 
 
Підготувала А. О. Бобкова
 

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день