Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Віртуальні виставки
Бібліогурманіка - апетитне читання
2018-12-11
У художньої літератури є два призначення. По-перше, вона відкриває вам залежність від читання. Жага дізнатися, що ж станеться далі, необхідність продовжувати, навіть якщо буде важко, тому що хтось потрапив у біду, і ти повинен дізнатися, чим це все скінчиться … в цьому є справжній драйв.
Це змушує дізнаватися нові слова, думати по-іншому, продовжувати рухатися вперед. Виявляти, що читання саме по собі є насолодою. Одного разу усвідомивши це, ви на шляху до постійного читання.
І друга річ, яку робить художня література, – вона породжує емпатію. Ви починаєте відчувати речі, відвідувати місця і світи, про які ви б і не дізналися. Ви дізнаєтеся, що зовнішній світ – це теж ви. Емпатія – це інструмент, який збирає людей разом і дозволяє вести себе не як самозакохані одинаки. Література повинна говорити читачам правду, озброювати їх, давати захист і передавати мудрість.
У всіх є улюблені книги: комусь подобаються трилери, комусь – драми, комусь – детективи. Однак завжди є список книг, які не оминають уваги більшості із нас. Мова йде про бестселери, якими захоплюються читачі із різних куточків світу, про які пишуть відомі видання та які не втрачають своєї популярності. Ми, звичайно, не претендуємо на повний обсяг та аналіз літератури, а представимо вам художні книги, найбільш популярні у читачів нашого відділу в цьому році.
Цього разу віртуальна книжкова виставка «Бібліогурманіка – апетитне читання» представлена романами письменників з усіх куточків світу і знайомить вас з авторами Америки, Азії, Європи, Африки та Австралії. З традиційною книжковою виставкою із такою ж назвою ви можете познайомитись в нашій бібліотеці.
Тесс Ґеррітсен – американська письменниця китайського походження. Авторка бестселерів у жанрі медичного та романтичного трилера. Першими творами Ґеррітсен були романтичні трилери. На їхнє написання авторку надихнули любовні романи, які вона читала, працюючи лікарем. Після двох неопублікованих «пробних творів», 1987 року видавництво «Harlequin Intrigue» врешті опублікувало роман «Дзвінок після півночі». Всього Тесс написала вісім романтичних трилерів. |
84(7СПО)
Ґ 39
Ґеррітсен, Тесс. Хірург : роман / Т. Ґеррітсен ; пер. з англ. Н. Гоїн. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 352 с.
Трилером «Хірург» Тесс Ґеррітсен започатковує серію відомих романів про Джейн Ріццолі та Мауру Айлз, яка наразі налічує вже 11 книг.
У романі «Хірург» маніяк-убивця полює на самотніх жінок, які нещодавно були зґвалтовані, він проникає в їхні квартири та, перед тим як убити беззахисних бідолах, проводить страшні ритуали, видаляючи матки. Його хірургічні вміння переконують поліцію, що вбивцею безперечно має бути лікар, який, замість порятунку людей, забирає їхні життя. Детективи бостонського відділу розслідування вбивств Томас Мур і Джейн Ріццолі починають працювати над розкриттям справи Хірурга й виявляють приголомшливі факти.
|
Айн Ренд, справжнє ім'я Аліса Зіновіївна Розенбаум – американська письменниця єврейського походження, родом з Російської Імперії, автор бестселерів, філософ, драматург, та сценарист. Творець філософської системи, назва якої «об'єктивізм». Емігрувала до Сполучених Штатів у 1926 році. Працювала сценаристом в Голівуді. Політичні погляди Ренд знайшли відображення в її художніх творах та теоретичних працях, в яких робиться наголос на особистих правах та вільному капіталізмі, що підтримуються конституційно обмеженою державою. Ренд була затятим противником колективізму, фашизму, комунізму та соціальної держави. |
84(7СПО)
Р 39
Ренд, Айн. Атлант розправив плечі. – Ч. 1 : Несуперечність / А. Ренд ; пер. з англ.: А. Переверзєв, В. Стах. – 3-тє вид. – К. : Наш формат, 2016. – 432 с.
В 1957 році світ вперше побачив антиутопічний роман Айн Ренд “Атлант розправив плечі”. Лише через три дні після появи на ринку він зайняв 6-у сходинку в списку бестселерів The New York Times. Саме цю книжку назвали в 1991 році другою після Біблії, яка спричинила поштовх до змін в житті американських читачів. Українською мовою книга вийшла лише у 2015. “Атлант розправив плечі” можна назвати однією із найскладніших книг для сприйняття. Влада намагається побудувати соціалізм, але промисловцям та бізнесменам це не подобається. Однак є людина, яка може допомогти в цій ситуації, і це – нікому не відомий Джон Голт.
|
Донна Тартт – сучасна американська письменниця та авторка романів «Таємна історія», «Маленький друг», «Щиголь». У 2003 році Тартт отримала літературну премію WH Smith Literary Award за роман «Маленький друг» і Пулітцерівську премію за роман «Щиголь» в 2014 році. В літературі Донна Тартт наслідує принцип Джона Гарднера писати так, ніби попереду вічність. Лауреат найпрестижнішої Пулітцерівської премії не женеться за кількістю книг, хоча не раз чула, що за її популярності це було б достатньо разумно. Для письменника важливіше отримувати задоволення від процесу, а не видавати твори як на конвейєрі, і краще стати автором одного шедевра, чим «десятка абияких».
|
84(7СПО)
Т 21
Тартт, Донна. Щиголь : роман / Д. Тартт ; пер. з англ. В. Шовкун. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 816 с.
Отямившись після вибуху в музеї, тринадцятирічний Тео ще не розуміє, що там, під уламками, залишилися його матір і його дитинство. Пробираючись до виходу, повз каміння та тіла, він підбирає безцінну картину фламандського майстра, яку так любила його мати. Дивний старий, вмираючи, віддає йому свого персня та просить винести картину звідси... Тео буде кидати із родини в родину, із Нью-Йорка до Амстердама, із глибин відчаю до ейфорії. Викрадений «Щиголь» стане його прокляттям та надією на порятунок...
|
Джонатан Франзен – сучасний американський письменник, якого деякі російські критики порівнюють за величиною зі Львом Толстим. Творчості Джонатана Франзена властиві неперевершений стиль і манера письма. У великій літературі автор дебютував в 1988 році, але вже встиг досягти вершин популярності, а також стати лауреатом безлічі престижних премій. Читати книги Джонатана Франзена варто всім поціновувачам романів про сучасний світ, справжні життєві драми і складні взаємини між простими людьми, які намагаються знайти своє щастя. |
84(7СПО)
Ф 83
Франзен, Джонатан. Поправки : роман / Дж. Франзен ; пер. с англ. Л. Сумм. – М. : Иностранка : Азбука-Аттикус, 2011. – 672 с.
"Поправки" – це сімейна сага, що відображає сучасне життя Америки у всій її багатогранності. Це хроніка суперечок, що методично руйнують типову американську родину. Це безумний Захід та непередбачуваний пострадянський Схід. Це заражений вірусом віртуальний світ Інтернету і реальний "хворий" світ, який не устояв перед американською "інфекцією". Життя без прикрас. Колізії та почуття, близькі та зрозумілі практично кожному. Недарма роман Франзена зразу став бестселлером в США і підкорив Європу.
|
Ісабель Альєнде – визначна чилійська письменниця-романіст, одна з найбільш відомих в Латинській Америці, журналістка, сценаристка, акторка, племінниця Сальвадора Альєнде. Ісабель Альєнде займається журналістикою, пише театральні п'єси і викладає літературу в декількох університетах. Лауреат Національної премії Чилі з літератури(2010), в 2014 році Барак Обама нагородив її Національною медаллю. Альєнде вирізняє чуттєве вміння висловити словом особливості культури, історії своєї батьківщини і страждання свого народу. Її твори просякнуті латиноамериканським магічним реалізмом. Саме тому за нею закріпилось неофіційне звання «Маркеса у спідниці». |
821.134.2(83)
А 56
Альєнде, Ісабель. Японський коханець : [роман] / І. Альєнде ; пер. з ісп. С. Борщевський. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 248 с.
«Японський коханець» Ісабель Альєнде, як і інші її твори, не відпускає читача до останньої сторінки, зворушує і зачаровує, дивує і приголомшує, магія слів зі сторінок книжки просякає в реальне життя тих, хто її читає. Альма Беласко й Ірина Базілі, різні за віком, походженням, соціальним станом — не мали б ніколи зустрітися. Однак доля (чи воля письменниці) звела їх одного дня в інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі, відбуваються у різних куточках світу сьогодні й у минулому.
|
84(7ЧИЛ)
А 56
Альєнде, Ісабель. Оповідки Еви Луни : [оповідання] / І. Альєнде ; пер. з ісп. С. Борщевський. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2016. – 256 с.
«Оповідки Еви Луни» – перша книжка сучасної чилійської письменниці Ісабель Альєнде, що виходить в Україні. Двадцять три її оповідки – це історії кохання й зради, честі та безчестя, дружби й ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, новітній Шахразаді на ім’я Ева Луна, не загрожує немилість найвимогливішого читача. Це вишукані оповідання, їхні образи як поезія. І, як поезія, ця проза вимагає надзвичайної уваги.
|
Ліян Моріарті – популярна австралійська письменниця, авторка кількох бестселерів. За освітою, Ліян – маркетолог, доволі довго працювала фрілансером, створюючи рекламні тексти. Але, як каже сама письменниця, її хобі – написання історій. Романи Ліян Моріарті - надуспішнє поєднання зухвалого гумору і милих дурниць (що трапилися переважно в минулому). Її стиль такий витончений і невимушений... її герої дивакуваті й чарівні, а несподівані повороти сюжету – такі як відродження кохання між розлученими батьками трійнят – надзвичайно потішні. |
821.111(94)
М 79
Мориарти, Лиана. Тайна моего мужа : [роман] / Л. Мориарти ; пер. с англ. И. Смирнова. – М. : Иностранка : Азбука-Аттикус, 2017. – 480 с.
Уявіть собі, що ваш чоловік написав вам листа, який треба відкрити після його смерті. Уявіть собі, що ви натрапили на цей лист в той час, коли ваш чоловік ще живий. Уявіть також, що лист містить його найтемніший секрет, який здатен знищити не тільки ваше життя, але й життя інших людей. Сесілія Фіцпатрік здається має ідеальне життя - вона успішний бізнесмен, віддана дружина і мати Але цей лист здатен змінити все, і не тільки для неї: Рейчел і Тесс ледь знають не тільки Сесілію, але і одна одну, та вони теж відчують наслідки Таємниці її чоловіка. Деяким таємницям краще залишатися в секреті назавжди!
|
821.111(94)
М 79
Мориарти, Лиана. Большая маленькая ложь : [роман] / Л. Мориарти ; пер. с англ. И. Иванченко. – М. : Иностранка : Азбука-Аттикус, 2017. – 544 с.
Життя – складна річ, і без секретиків ну ніяк. Проте, інколи приходиться щось і замовчувати, приховувати. Подекуди це маленька й невинна брехня, інколи велика й жахлива, або ж як у Ліян Моріарті – «Большая маленькая ложь». Як тільки книга «Велика маленька брехня» вийшла у світ у 2014 році, вона одразу потрапила до списку бестселерів New York Times, а права на екранізацію придбали Ніколь Кідман та Різ Візерспун.
В основі книги – історії життя трьох зовсім різних, не схожих одна на одну жінок: різні віком, статусом і стилем життя, і кожна має свої секретики. Так ось, три представниці прекрасної статі, три долі, три життєві історії. Що ж їх поєднує? Та майже нічого, окрім того, що їхні дітлахи разом ходять до місцевої школи. Проте, щось їх зближує, – віра на краще і щасливіше життя. І, звісно ж, у кожної свої секретики. Куди ж без них, адже вони й призведуть до неочікуваної трагедії. Хоча може здатись, що це звичайний роман про жінок і для жінок, тут все набагато цікавіше. Це і книга про шлюб та сімейне життя, про дружин і чоловіків, батьків і дітей, про любов і ненависть, про ніжну турботу й нечуване насилля.
|
Країна сонячного сходу подарувала світові одного з найталановитіших і затребуваних сучасних письменників - Харукі Муракамі. (12 січня 1949 року, Кіото) Творчість японського автора стала популярною на Заході порівняно недавно, але при цьому купити книги Харукі Муракамі прагнуть читачі з різних країн, суспільств і культур. Причини бурхливого зростання інтересу до його творінь в усьому світі до кінця не з'ясовані. Але головна з них криється в особливому стилі написання романів та оповідань Харукі Муракамі, а також в загадковій для європейця японськії душі. Письменник став тим самим «вікном», через яке західний світ дивиться на Японію, її самобутню культуру і духовність. Його ім’я неодноразово фігурувало в списках можливих кандидатів на Нобелівську премію з літератури.
|
84(5ЯПО)
М 91
Мураками, Харуки. Бесцветный Цкуру Тадзаки и годы его странствий / Х. Мураками ; пер. с яп. Д. Коваленин. – М. : Эксмо, 2015. – 320 с.
Один з останніх творів письменника – роман «Бесцветный Цкуру Тадзаки и годы его странствий». На жаль, у нашому книжковому фонді представлено лише переклад цього роману російською мовою.
«Цкуру Тадзакі» – це роман виховання з елементами магічного реалізму про минуле і сьогодення людини, яка намагається розібратися, чому її життя пішло шкереберть 16 років тому. На початку 1990-х жив у Нагої молодий Цкуру, що був пристрасним шанувальником залізничних вокзалів. Цкуру був одним з п'ятірки нерозлучних друзів, — кожен з яких, крім Цкуру, мав «кольорове» ім'я. Але одного разу в 1995 році, під час свого другого року навчання в Токійському університеті, друзі різко обірвали всі стосунки з ним. Минуло 16 років. Живе в Токіо 36-річний інженер Тадзакі, що працює на залізничну компанію і будує станції. Його нова подруга Сара нарадила йому спробувати знайти своїх шкільних друзів і з'ясувати, чому вони відкинули його.
|
Джон Максвелл Кутзее – південноафриканський письменник, який двічі отримував Букерівську премію, лауреат Нобелівської премії з літератури 2003 року.
Народився 9 лютого 1940 року в Кейптауні у родині англомовних африканерів. Кутзее закінчив католицьку школу, а пізніше університет в Кейптауні. Кутзее позиціонує себе як представник східної літератури, а також як південноафриканський письменник. Його романи відображають проблеми расизму, етнічної та соціальної нерівності, жорстокості, нігілізму. Він автор романів: «Сумеречная земля», «В сердце страны», «В ожидании варваров», «Жизнь и время Михаэла К.», «Безчестя». Творчість Дж. М. Кутзее багатогранна й оригінальна.В його творчості немає двох книг, створених за одним рецептом. При цьому в основі його романів – спогади про життя в Південно-Африканській Республіці.
|
84(6ПІВ)
К 95
Кутзее, Джозеф Максвелл. Дитинство. Молодість. Літня пора : [роман] / Д. М. Кутзее ; пер. з англ. П. Таращук. – Х. : Фоліо, 2011. – 672 с.
«Дитинство», «Молодість» та «Літня пора» – це автобіографічна трилогія, яка охоплює дитинство Джона Кутзее в Південно-Африканській Республіці, його втечу з Африки до Англії і повернення на батьківщину. Це розповіді про людину, яка не може знайти свого місця, про білого серед чорношкірих і вихідця з Африки серед європейців; людину, яка, як не крути, всюди лишалась білою вороною. Описуючи своє життя й, головне, внутрішні сумніви, автор не захотів ділитися з читачем усім сокровенним. Мабуть, читач, і так не сприйме вилите на нього, тож говорити про більше, можливо, й справді не доводиться. З іншого боку, мало хто в сучасній літературі так вивертає свою душу перед читачем, довіряючи йому, як Кутзее.
|
Пола Гоукінз – британська письменниця, яка здобула широку популярність після публікації свого першого роману «Дівчина у потягу». Пропрацювала журналістом п’ятнадцять років, перш ніж почати писати книги. У перші три місяці після публікації купити книгу Поли Хокінс побажало до півтора мільйонів чоловік. Роман понад 20 тижнів залишався хітом продажів в Англії і понад 13 тижнів - в США. Пола пропрацювала журналістом п’ятнадцять років, перш ніж почати писати книги. Народилася і виросла в Зімбабве. У 1989 році Пола переїхала до Лондона. Творчість Поли Хокінс зацікавила читачів тоді, коли письменниця, відмовившись від комедійно-романтичного амплуа, вирішила спробувати себе в жанрі детективного трилера. Книга вийшла цікавою і захоплюючою.
|
84(7СПО)
Г 74
Гоукінз, Пола. Дівчина у потягу : роман / П. Гоукінз. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 320 с.
Спочатку може здатись, що психологічний трилер “Дівчина у потягу” занадто затягнутий, однак, мабуть, це такий задум британської письменниці Поли Гоукінз. Адже чим більше сторінок ви перегортаєте, тим заплутанішим та більш захопливим стає сюжет. Рейчел Уотсон, яка зловживає алкоголем через розлучення, кожного дня їздить потягом нібито на роботу, але насправді лише для того, щоб створити видимість руху в житті. Проїжджаючи повз один із будинків, вона постійно бачить щасливу подружню пару. Однак, через деякий час дружина, у якої були свої таємниці, зникає, і колишній чоловік Рейчел може знати набагато більш, аніж намагається нав’язати їй.
|
Англійська журналістка і письменниця Джоджо Мойєс (нар. 1969 р.) входить в число найбільш затребуваних авторів в сучасній літературі. Її перу належить вже понад десяток художніх творів, створених в жанрі любовного роману. Однак найбільшу славу і визнання здобула книга «До зустрічі з тобою». |
84(4ВЕЛ)
М 74
Мойєс, Джоджо. До зустрічі з тобою : роман / Д. Мойєс ; пер. з англ. Н. Хаєцька. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 384 с.
Зворушлива історія про кохання наперекір усім перешкодам. Луїзі подобалося працювати в маленькій кав’ярні. Вона розуміла, що не закохана у свого хлопця. Але дівчина й уявити не могла, що зустріч із чоловіком, прикутим до інвалідного візка, змінить її життя… Вілл розумів, що після жахливої аварії він не зможе жити на повну силу і хотів припинити це беззмістовне існування. Він не здогадувався, що за кілька хвилин у його життя увірвуться радість і кохання, ім’я яким – Луїза. Книга — не тупий жіночий романчик, як може видатись на перший погляд. Навпаки — не дивлячись на трохи попсовий сюжет, приводить до глибоких висновків. Ця історія показує, як ми можемо вчити й захоплювати один одного своїми знаннями, талантами, мріями. Інколи навіть не замислюємося над тим, який шалений вплив маємо один на одного.
|
На світі багато хороших письменників, але видатних – одиниці. Французька сучасна література була б нудною без Франка Тильє. Цей видатний автор трилерів з кожним твором дарує своїм читачам безліч позитивних емоцій від прочитання книг. Народивсяв місті Аннесі у Франції в 1973 році. Зараз живе в Па-де-Кале. Має диплом спеціаліста з інформатики та обчислювальної техніки, зовсім далекої від літератури. Але це йому анітрохи не завадило стати популярним письменником сучасності, підкоривши серця читачів. Рід діяльності його творчості заснований на детективах і трилерах. Письменник написав невелику кількість книг, але всі вони отримали велику популярність серед читачів. Його шлях до знаменитості почався з твору «Кімната мертвих». Він автор романів «Атомка», «Пандемія», «Медовий траур» та ін... |
821.133.1
Т 40
Тилье, Франк. Страх : [роман] / Ф. Тилье ; пер. с фр. Л. Ефимов. – СПб. : Азбука : Азбука-Аттикус, 2018. – 482 с.
У трилері Франка Тильє «Страх»слідчі Люсі Еннебель і Франк Шарко після справ («Медовий траур», «Монреальський сіндром», «Атомка») здавалось, отримають перепочинок: в їх маленькій сім`ї народились близнята. Але затишшя продовжується недовго: після бурі під коріннями дерева, що звалилося, знайдено труп молодої жінки. І от нове розслідування занурює Люсі та Шарко зіткнутися з ланцюжком неймовірних подій. В погоню за невідомим злочинцем залучено Камиль, молоду співробітницю поліції. Нещодавно вона перенесла пересадку серця, і кожну ніч їй сниться один і той же жах, в якому її кличуть на допомогу…
|
821.133.1
Т 40
Тилье, Франк. Синдром Е : [роман] / Ф. Тилье ; пер.с фр. М. Сашина. – СПб. : Азбука : Азбука-Аттикус, 2018. – 448 с.
Коллекціонер старих кінофільмів дістає раритетну кіноплівку і під час перегляду раптово сліпне. Він телефонує своїй колишній подрузі, лейтенанту поліції Люсі Енебель, з проханням про допомогу, і Люсі з головою занурюється в розслідування дивної події. Що сховано за цими чорно-білими кадрами? І чому за стрічкою полюють невідомі? Пошуки заходять у глухий кут, і Люсі в свою чергу звертається за допомогою – до комісара Шарко, досвідченому аналітику. По ходу розслідування історія створення кіноплівки обростає неймовірними подробицями. Схоже, одна й та же таємниця схована в нетрях Каіра та сиротському притулку в Монреалі...
|
Новини
20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.