Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Боржавська вузькоколійка

Унікальне Закарпаття

Боржавська вузькоколійка

       Перша черга Боржавської вузькоколійки введена в експлуатацію 23 грудня 1908 року. Залізниця використовувалась передусім для перевезення деревини з гірських масивів Полонина Боржава і Великий Діл в Закарпатську низовину для подальшого транспортування та перероблення.
     Головна гілка пролягла вздовж річки Боржави, що й дало назву залізниці. У верхів'ях річки колія розгалужувалась на кілька віток, які вели до віддалених гірських лісорозробок. Нині в експлуатації залишається гілка Виноградів – Хмільник – Іршава, а також Берегове – Хмільник. Залізницю використовували і далі використовують не лише для перевезення вантажів (зокрема лісу), але й для пасажирських перевезень. Пасажирські потяги складаються з локомотива і декількох (1–4) вагончиків. У кожному селі, через яке проходить залізниця, споруджені невеликі станції. Станом на серпень 2018 року регулярні пасажирські перевезення здійснюються між містом Виноградів та станцією Хмільник.

Що треба знати про Боржавську вузькоколійку:

  • Боржавська вузькоколійка (інша назва – Вузькоколійна залізниця Виноградів – Хмільник – Іршава) – одна з вузькоколійних залізниць в Україні, що нині діє
  • Траса Боржавської вузькоколійки проходить в межах Виноградівського, Берегівського та Іршавського районів Закарпатської області
  • Перша черга Боржавської вузькоколійки введена в експлуатацію 23 грудня 1908 року
  • Залізниця використовувалась передусім для перевезення деревини з гірських масивів Полонина Боржава і Великий Діл в Закарпатську низовину для подальшого транспортування та перероблення.
  • 1914 року на основній лінії Берегове – Кушниця щодня курсувало чотири пари пасажирських потягів, на вітці Хмільник – Виноградів – три пари, а на вітці Іршава – Кам’янка – три пари змішаних вантажно-пасажирських.
  • В період з 1910 по 1920 роки Боржавською залізницею було перевезено 4 млн 446 тисяч пасажирів, а також 637 тисяч тонн різного вантажу.

 


Додаткові дані:

Вузькоколійка майбутнього

Боржавська вузькоколійка

Один із символів Закарпаття

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день