>
>
Мотрук Віктор Петрович
Письменники Закарпаття – лауреати літературних премій
Всі письменики
Алфавітний покажчик
Перелік премій
Мотрук Віктор Петрович
( 1951-01-01 р.н )
Нагороди:
2020 «Ars Translationis» («Мистецтво перекладу») ім. М. Лукаша 2020 Обласна премія ім. Федора Потушняка
2020 р. – премія «Ars Translationis» («Мистецтво перекладу») імені М. Лукаша за переклад із французької мови оповідань та новел «Мушлі пана Шабра» Еміля Золя, «Цар Кандоль» Теофіля Ґотьє, «Панночка з млина» Еміля Блемана, опублікованих у №3-4/5-6 журналу «Всесвіт» у 2020 р.
2020 р. – премія ім. Ф. Потушняка за за переклад книги Теофіля Готьє «Ніч, дарована Клеопатрою»
Примітки:
Народився на Рівненщині у с.Глинськ Здолбунівського району. Вищу освіту здобував на факультет романо-германської філології Чернівецького державного університету ім..Ю.Федьковича.
Фахівець з перекладознавства, .лінгвокраїнознавства Франції. Автор понад 70 наукових розвідок з мовознавства, літературознавства, культурології, методики викладання іноземних мов у вищій школі, трьох навчальних посібників.
1996 року дебютує як перекладач. Перекладає французьку художню літературу, публіцистику, наукову літературу. Публікується в часописах «Карпатський край», «Тиса», в журналі іноземної літератури «Всесвіт»(м. Київ). Завдяки В.П.Мотруку побачили світ світовий бестселер легендарного француза, одного із авторів Загальної декларації прав людини Стефана Есселя «Обурюйтесь!», філософські есеї «Сартр, Камю: погляд із ХХІ ст. на трактування проблеми насильства/ненасильства». Книгу поезій у прозі Ж.-Л.Годо «Магнітне поле», яка побачила світ 2009 року в Ужгороді, перекладач презентував на батьківщині поета у м.Ніор, що у Західній Франції, проклавши таким чином місток між французькою й українською культурами.
За багаторічну наково-педагогічну та перекладацьку діяльність його нагороджено орденом «Августина Волошина» І – ступеня.
Про В. Мотрука
Викладач УжНУ Віктор Мотрук
Віктор Мотрук: „Переклад книг — цікава справа...”
Інтерв’ю з автором в Урядовому кур’єрі
«ВІКТОР МОТРУК – МИТЕЦЬ ПЕРЕКЛАДУ»