Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2018 - травень

9 травня в Ужгороді і в усіх районах області відбулися урочистості з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

3 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, урочисто стартував відкритий конкурс виконавців на духових та ударних інструментах імені С. Томича. Конкурс покликаний сприяти розвитку та популяризації професійного музичного мистецтва, виявляти й підтримувати обдаровану молодь і водночас – увічнювати пам'ять про видатного Маестро Срібної Землі.

7 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся ювілейний вечір-концерт з нагоди 75-річчя від дня народження та 50-річчя творчої діяльності народного артиста України, „золотого баритона”– Петра Матія.

10 травня в Ужгороді, в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв, відбувся звітний концерт студентів і викладачів коледжу культури і мистецтв.

13 травня у Мукачівському драматичному театрі відбулась дитяча вистава „Пригоди чаклунки Шиші”. Режисер-постановник Тетяна Курта.

13 травня в Ужгороді, на пл. Театральній, відбувся святковий концерт до Дня матері „Весь світ в долоні матері”.

15 травня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв, до Міжнародного дня сім’ї, відбувся концерт „Щаслива родина – квітуча Україна”.

16 травня в Ужгородській музичній школі ім.П.І.Чайковського відбувся звітний концерт вихованців.

16 травня у Львові ужгородський ансамбль мажореток барабанщиць виступив на фестивалі „Королівський Лев”.

17 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбулась програма естрадно-духового оркестру „До вас з любов'ю”.

19 травня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, зразковий дитячий ансамбль танцю „Веселка” громадської організації „Школи хореографічного мистецтва ім. Михайла Суслікова”, святковим концертом відзначив 25-річчя творчої діяльності.

20 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, за підтримки міської адміністрації та інформаційної підтримки газети „Неділя” відбувся сольний концерт закарпатської етно-співачки Мирослави Копинець „Овіяна легендами”.

20 травня у Мукачівському драматичному театрі стартував ХІХ Міжнародний фестиваль етнічних театрів національних меншин України та Карпатського Єврорегіону „Етно-Діа-Сфера”.

27 травня, у мукачівському замку „Паланок”, в рамках святкування Міжнародного дня музеїв відбувся прем'єрний показ вистави Мукачівського драматичного театру „Князь Корятович” Олександра Гавроша. Режисер – Євген Тищук.

30 травня в Ужгороді, в дегустаційному залі Ужгородського замку відбувся творчий вечір заслуженої артистки України Наталії Засухіної на честь її 60-річчя.

31 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт музики епохи Бароко „Діти – дітям” від учнів органного класу Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім. П.І. Чайковського.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

10-13 травня у Львові тривав дитячий форум, який щорічно у травні проводить Форум видавців. Ужгородські письменники – Галина Малик та Олександр Гаврош мали зустрічі з читачами, автограф- та фотосесії, читали свої твори.

15-29 травня в Ужгороді й Мукачеві тривав культурний форум „СлободаКульт”, котрий методами мистецтва запросив учасників до діалогу про своєрідність і подібність українських регіонів. У рамках „СлободиКульт” на Закарпатті пройшло 9 арт-виставок.

15 травня в Ужгороді, у обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, відбулося традиційне родинне свято-конкурс „Найкраща читаюча сім'я”, присвячений Дню Матері й Міжнародному дню сім'ї.

16 травня в Ужгороді, в обласному академічному театрі ляльок „Бавка”, відбувся  вечір, присвячений 75-річчю з дня народження та 55-річчю літературної діяльності закарпатського поета Юрія Васильовича Шипа.

16 травня в Ужгороді, в  дитячій бібліотеці „Казка”, дитяча письменниця Марія Раді  зустрілася з дітьми у „Літературному кафе”. Школярі зачитали вірші поетеси, виконали пісні на тексти авторки.

16-17 травня в Ужгороді, в архітектурно-історичному комплексі „Совине гніздо”, всьоме пройшла виставка „Книга-фест-2018”. На ярмарку були представлені книжки „Слободи-культ”. У форумі прийняли участь десять закарпатських видавництв та гостей зі Львова, Тернополя, Чернівців, Києва, Харкова, зокрема „Видавництво Старого Лева”, „Видавництво 21”, „Навчальна книга – Богдан Видавництво”, „Український пріоритет”, видавництво Українського католицького університету та інші.

17 травня в Ужгороді, у Закарпатській організації Національної спілки письменників України, у рамках „Книги-фест-2018” відбулася акція „Літературне добросусідство”. Мова йшла про спільні проекти українських письменників із колегами із-за кордону.

18 травня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка, відбулась презентація книги спогадів про закарпатського киянина, доктора фармацевтичних наук, депутата Верховної Ради ІV скликання Михайла Луковича Сятиню.

22 травня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, пройшов творчий вечір „Вірші, що об’єднують” у формі поетичного пінг-понгу між Харковом та Ужгородом.

25 травня в Ужгороді відбулося перше нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея, у родинній садибі Чендеїв, одного з найвідоміших закарпатських прозаїків ХХ століття.

29 травня на базі Середнянської дитячої школи мистецтв пройшов ХVІ обласний конкурс українського художнього слова ім. І. Ірлявського „Моя весна”.

30 травня в Ужгороді, в Закарпатській організації Національної спілки письменників України, відбулася презентація книги „Немає кращого, як в цьому світі жити” Марії Купарь та виставка творчих робіт майстрині.

У травні у Львові, у „Видавництві старого Лева”, побачила світ нова поетична збірка „Вірші Феліцити” відомої закарпатської письменниці Оксани Луцишиної.

У травні директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка Олена Канюка та колектив бібліотеки були нагороджені відзнакою Міністерства оборони України медаллю „За сприяння Збройним Силам України” як найбільш активні учасники Всеукраїнської акції „Бібліотека українського воїна”.

У травні на Закарпатті вийшов у світ черговий номер щоквартального вісника „Культурологічні джерела”.

У травні біобіліографічний покажчик „Василь Ґренджа-Донський”, який видала обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка, потрапив у ТОП-10 Всеукраїнського бібліотечного „Біографічного рейтингу – 2017”, заснованого Інститутом біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

4 травня у виставковому просторі галереї „Ужгород” відкрилася ювілейна ретроспективна виставка робіт члена Національної спілки художників України Лесі Приймич.

4 травня в Мукачеві відбувся фестиваль „Смарагдові витоки”. Учасники фестивалю змагалися за звання найкращого в образотворчому мистецтві.

4 травня у Києві, у виставковій залі „Музею історії міста Києва”, відкрилася виставка сучасного закарпатського мистецтва „Прощавай, Слово!...”.

5 травня в Ужгороді, в обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького, відкрився міжнародний Салон художньої фотографії „Карпатський Фотовернісаж”.

6 травня в Ужгороді, в художньому салоні „Арт Про”, відкрилася персональна виставка живопису Людмили Корж-Радько „Кабаре Людмили Корж-Радько”.

6 травня у Перечині відбулося відкриття виставки скульптур просто неба „Три Івана” за результатами другого скульпторного симпозіуму.

8 травня в Ужгороді, у приміщенні Генерального консульства Угорщини, відкрилася виставка робіт видатного художника, класика закарпатської школи живопису Золтана Шолтеса.

8 травня в Ужгороді, у виставковій залі Закарпатської торгово-промислової палати відкрилася виставка картин Анастасії Мошколи „Квітотерапія”.

10 травня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відкрилася персональна виставка вишивки Любові Лішки „Мелодія нитки”.

12 травня в ужгородському кафе „Fanka” відкрилася авторська виставка живопису та кераміки Юлії Єгоровій-Роговій „Краплинки краси”.

14 травня у Берегові, в міському Будинку культури, відрилася виставка картин художників, які брали участь у регіональному пленері „Весняний Берегсас”.

15 травня в Ужгороді, в „ILKO Gallery”, відбулося відкриття виставки СлободаКульт. Відкривали її заслужений художник України Іван Ілько, Міністр культури України Євген Нищук та співзасновниця Dofa.Fund Ольга Сагайдак. Експозиція налічувала близько 60 робіт, які познайомили глядачів з життям Слобідської України.

16 травня у Виноградові, в галереї „Імпасто”, відкрилася ексклюзивна виставка учнів, викладачів та випускників Виноградівської ДШМ.

16 травня в Ужгороді, в „ILKO Gallery”, відбулась зустріч випускників студентів музичних академій України.

16 травня в Ужгороді, в атріумі обласної державної адміністрації, відкрилася виставка екологічного плакату „30+5” Асоціації дизайнерів-графіків „4-й Блок”.

17 травня у Виноградівському районному історичному музеї відбулось відкриття виставки „Вишивані картини в інтер’єрі 60-их років 20 століття”. Оригінальну виставку презентувала Маргатита Левко з Великих Комят. Присвятили захід МІжнародному дню музеїв.

18 травня в Мукачеві, з нагоди святкування Міжнародного дня музеїв, в замку „Паланок” організували ряд цікавинок для містян та гостей.

18 травня на Закарпатті 8 державних музеїв, із яких три – обласні (обласний художній музей ім.Й.Бокшая, обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького і обласний музей народної архітектури та побуту), а також близько 300 громадських музеїв краю відзначили Міжнародний день музеїв.

18 травня в Ужгороді, у каплиці Ужгородського замку,  на честь професійного свята працівникам і багаточисельним відвідувачам обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького було представлено нову експозицію „З історії духовної культури Закарпаття XVII-початку XХ століть”. Урочистість  події вдало доповнило місце – древня каплиця у розписах сакрального змісту.

19 травня в Ужгороді, в „ILKO Gallery”, пройшла Ніч музеїв, під час якої відвідувачі мали змогу переглянути виставку „СлободаКульт”, послухати та побачити виступи музичних гуртів та театральну виставу.

20 травня в Мукачеві, у замку „Паланок”, відкрили виставку картин „Безмежність еволюції” В експозиції представлені 33 роботи Антона Кашшая та 39 полотен Ольги Кашшай – онуки відомого митця прикрасили виставкову залу. Виставку робіт двох художників різних поколінь, об’єднаних спільним прізвищем, пройшла вперше.

22 травня у Мукачеві, з нагоди відзначення Дня міста, відбувся пленер та виставка-ярмарок „Галерея під відкритим небом” членів творчих об'єднань „Райдуга” та „Палітра-спектр”, учнів Мукачівської дитячої художньої школи ім. М.Мункачі та студентів Закарпатської академії мистецтв.

22 травня в Ужгороді, в музеї архітектури та побуту, відбулося відкриття спільної виставки відомих закарпатських художників Антона Ковача, Михайло Сирохмана, Василя Пала та Василя Когутича „Графіка – рисунок”.

23 травня у галереї „Ужгород” розгорнулася виставка „Портрет”. Свій жанровий доробок увазі цікавих до мистецтва представили майже 40 авторів: народні художники України. Добірку з близько 60 портретів, написаних у різних стилях, склали як уже відомі роботи, так і експоновані вперше.

24 травня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая, запрацювала персональна виставка творів члена Національної спілки художників України Лавранта Бокотея, присвячена 75-літтю автора.

25 травня в Ужгороді стартувала акція „#HelloGalagov”, яка має на меті врятувати від архітектурної руйнації історичні будівлі району Малий Галагов. Мета – привернути увагу до ужгородського району Ґалаґов, архітектурної пам’ятки чехословацького модернізму.

29 травня у Києві, в Щербенко Арт Центрі, відомий ужгородський художник Павло Ковач представив нову персональну виставку „Реалізм і реальність”.

У травні проект „Uzhhorod Modernism” проінформував у соцмережі Фейсбук про вихід у світ архітектурних магнітів з модерністськими порталами Ужгорода.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

8 травня у Чинадіївському замку Сент-Міклош, вже втретє пройшов квітковий фестиваль.

10 травня у Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся ювілейний, двадцятий обласний конкурс словацької народної пісні „Золотий соловей”.

12 травня у Виноградові відбувся історичний кінний фестиваль „По слідах предків. Легенди Святого Ласлова”.

13 травня на Рахівщині, у селі Костилівка, відбувся Х1 гастрономічний гуцульський фестиваль „Берлибаський Банош”.

15 травня в Ужгороді, в обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”, відбувся обласний фестиваль-конкурс „Таланти багатодітної родини”.

16 травня у Хусті відбувся фестиваль сучасної та народної пісні „Веселка над Тисою”.

18-20 травня в Ужгороді відбувся традиційний фестиваль меду і вина „Сонячний напій”.

23 травня в Ужгороді, на Театральній площі, відбувся майстер-клас „Як робити незвичні музичні інструменти зі звичайних речей” від харківських музикантів.

25-27 травня м. Берегово відсвяткувало свої іменини955 років – насиченою цікавою святковою програмою.

26 травня в Ужгороді, перед Генеральним консульством Угорщини, відбувся фестиваль „Hungari fest”, в рамках якого масштабно відзначили День захисту дітей. Організатори провели конкурс малюнків „Гунгарікум”, майстер-класи, вистави, показові виступи, презентацію книжок та музичні номери у виконанні дітей.

25-27 травня у Чинадійові, в замку Сент-Міклош, Мукачівського району, відбувся міжнародний фестиваль середньовічної культури „Срібний Татош”, названий на честь казкового закарпатського крилатого коня.

У травні, у місті Сегед, що в Угорщині, проходив міжнародний мистецький фестиваль народної музики, в якому взяли участь творчі колективи близько 30 країн., в т.ч. народний фольклорний ансамбль „Маки” (керівник В.І.Вігула) Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

 

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день