Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2017 - червень

Указом Президента України Петра Порошенка №168/2017 від 28 червня 2017 року „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України” за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм відзначено ряд громадян України. Зокрема, звання „Заслужений художник України” присвоєно скульпторові Михайлюку Михайлу Миколайовичу м.Ужгород.

28 червня, в День Конституції України, відбулись святкування та програми у різних містах Закарпаття.

 

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

 

1 червня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей відбувся безкоштовний показ вистави „Тричі славний розбійник Пинтя”.

1 червня в Ужгороді, на стадіоні „Авангард”, відбувся  концерт гурту „Океан Ельзи” у рамках світового туру.

1 червня музиканти духового оркестру Головного управління Національної поліції в Закарпатській області зіграли другий концерт під час свого візиту в Донецьку область в рамках проекту „Схід і Захід разом”.

1 червня в Мукачеві з нагоди свята актори Мукачівського драматичного театру подарували дітям зустріч з казковими героями, які провели цікаві квести, флешмоби, аквагрим та безліч веселих розваг. На сцені показали казку „Жила-була Сироїжка”.

1-4 червня колектив академічного обласного театру ляльок „Бавка” взяв участь у V ювілейному щорічному Міжнародному фестивалі лялькового театру та ігор і розваг для дітей з батьками „VIRVAR”, що відбувся у словацькому місті Кошице.

2 червня в Ужгороді, в обласній філармонії,  відбувся вечір камерної музики. Ініціатором цього концерту став молодий ужгородський музикант, артист камерного ансамблю „Угорські мелодії” й естрадно-духового оркестру  обласної філармонії Вілліам Варга.

4 червня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт студентки 3-го курсу Національної музичної академії України ім. П. І.Чайковського Вікторії Цюпак (сопрано).

7 червня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбулась зустріч шанувальників органної музики із творчістю одного з найвидатніших композиторів світу, майстра поліфонії і контрапункту Й. С. Баха у виконанні солістки обласної філармонії Катерини Гажо (орган).

11 червня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт тенора Олександра Садварі.

14 червня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт естрадно-духового оркестру „Golden Hits”.

15 червня в Ужгороді, в Амфітеатрі, відбувся концерт гурту „DZIDZIO”.

16 червня в Ужгороді, в Амфітеатрі, відбувся  концерт виконавця Олега Винника „Моя душа”.

16-17 червня в Ужгороді, у обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулись звітні концерти народного художнього колективу студії сучасного танцю „Бліц” – багаторазових чемпіонів України та світу.

18 червня в Ужгороді,  в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв,  відбулась вистава для дітей „Фіксі шоу”.

21 червня в Ужгороді, в обласній філармонії, з нагоди закриття 70-го концертного сезону відбувся заключний святковий концерт.

25 червня в Ужгороді, в обласній філармонії, у рамках закриття 70-го концертного сезону свою сольну програму „Горі, хлопці, горі всі!” запропонував  заслужений академічний Закарпатський народний хор.

28 червня в Ужгороді, в обласній філармонії, у День Конституції України на головній сцені краю виступила солістка, народна артистка України Етелла Чуприк.

29 червня в Києві оркестр Головного управління Нацполіції України в Закарпатській області взяв участь у всеукраїнському конкурсі-огляді духових та естрадно-духових колективів системи поліції. Наші правоохоронці відіграли кілька концертів.

В червні  в Івано-Франківську співачка Мирослава Копинець представила Закарпаття на фестивалі „Porto Franko 2017”. Об’ємний виступ вокальної зірки крайового небосхилу, лауреата Всеукраїнського фестивалю „Червона рута” 2013 року в жанрі популярної музики на фестивалі „Porto Franko 2017” став пісенною візитівкою Закарпаття.

 

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

1 червня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся літературний вечір, присвячений 80-річчю з дня народження фольклориста, літературознавця Івана Сенька „Збирач верховинських самоцвітів”.

1 червня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей,  у Міжнародний день захисту дітей відбулася презентація нової книжки відомого ужгородського літератора Олександра Гавроша „Казки і казкарі”.

1 червня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей, відбулася виставка-вернісаж „Мир у дитячих долонях”, на якій були представлені творчі роботи учнів Ужгородської дитячої школи мистецтв .

2 червня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся поетичний вечір дружби, під час якого молоді письменники з м. Старобільськ та Закарпаття ділилися своєю творчістю й налагоджували культурні мости.

7 червня в Ужгородській центральній міській бібліотеці  відкрилася виставка юних художників зразкової студії „Золота палітра”.

21 червня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нової книги віршів Василя Кухти „Контрабанда слова”, яка здобула першість у номінації „Поезія” на цьогорічній виставці „Книга-фест-2017”.

23 червня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка, відбувся показ фільму „Зламані” в рамках Фестивалю європейського кіно.

29 червня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся показ фільму „Надновий заповіт” в рамках Фестивалю Європейського Кіно.

В червні на засіданні сесії Мукачівської міської ради міський голова Мукачева Андрій Балога вручив Диплом та грошову премію цьогорічному лауреату Мукачівської міської літературної премії ім. Юрія Мейгеша – поету, заступнику голови літературного об’єднання „Рідне слово” Сливчуку Богдану Петровичу за збірки „Між нами і віками” та „Від берегів життя до берегів любові”.

В червні в Ужгороді заснували премію імені Петра Скунця. Один із ініціаторів створення премії - Олександр Гаврош. За словами пана Олександра, така ідея, щоб Ужгород мав свою літературну премію, не нова, адже великі міста мають свої літературні премії. На Закарпатті загалом таких премій небагато: обласна премія імені Федора Потушняка, Всеукраїнська премія імені Зореслава, премія для молодих авторів „Дебют”. Крім того, дві літературні премії має Мукачево – імені Юрія Мейгеша й імені Олександра Духновича.

В червні в Ужгороді побачила світ книжка Івана Хланти „Мелодії душі Василя Гангура”, присвячена художникові В.Гангуру (1945-2005).

 

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

 

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, в Ужгородському замку відбулись традиційні майстер-класи, куди з’їхались вихованці дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин області. Загалом в заході взяли участь близько 50 дітей з дев’яти дитячих будинків сімейного типу. Всі вони разом з батьками-вихователями з величезним захватом вчились виготовляти ляльки-мотанки у різних техніках, ліпити з тіста та глини, шити півників та інші іграшки.

1, 2, 15, 29 червня в Мукачеві, в замку Паланок, відбулась зворушлива і захоплююча, загадкова і таємнича екскурсія… „100 хвилин за межами часу” – музична театралізована програма, вогні та нічне місто.

2 червня в Ужгороді, в арт-центрі „Галерея Ілько”, відбувся вернісаж виставки Миколи Малишка „Колір”.

3 червня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, напередодні Зелених свят студенти ІІ курсу філологічного факультету на декілька годин перевтілилися в русалок. Відбулось мистецьке відтворення русального міфу, давнього язичницького обряду, що побутував в Україні в першому тисячолітті нашої ери.

16 червня в центрі Хуста пройшов всеукраїнськиї пленер „Фортеця пензлем”.

16 червня у картинній галереї Мукачівського історичного музею відбулося офіційне відкриття персональної виставки відомого закарпатського художника Василя Бобіти.

17 червня в Мукачеві,  в замку „Паланок”, відбулась історична реконструкція весілля Ілони Зріні та Імре Текелі.

17 червня у фойє Берегівської райдержадміністрації з нагоди Дня медичного працівника було відкрито виставку художніх картин молодої і талановитої художниці – Галини Рогач, яка за фахом є медичною сестрою.

18 червня в Ужгороді, в архітектурно-історичному комплексі „Совине гніздо”, відбулась виставка „Архітектура Ужгорода Австро-Угорської доби”.

19 червня у картинній галереї Мукачівського історичного музею розпочала роботу виставка картин „Boldogasszony” (Богородиця), яку представив науково-дослідний інститут національної стратегії м. Будапешт під патронатом Президента Угорщини Яноша Адера.

19 червня в Ужгороді, на набережній Незалежності, відбулась презентація фотовиставки „Ужгород: інший ракурс” відкритої у рамках проведення масштабного заходу „Майстерня міста”.

22 червня в м. Гуменне (Словацька Республіка) відбувся ІХ Міжнародний конкурс „Карпатське бієнале”, на якому представили свої графічні роботи діти та молодь з п’яти країн – Словаччини, Польщі, Румунії, України та Угорщини. Закарпатці представили 47 робіт.

26-27 червня в ужгородському арт-центрі „Галерея Ілько” відбувся публічний захист дипломних робіт студетнів Закарпатської академії мистецтв.

27 червня в Ужгороді, в атріумі Закарпатської ОДА,  відкрилась фотовиставка, присвячена буковим пралісам Карпат. Понад два десятки фотографій демонстрували красу національних природних парків та заповідних фондів на території Закарпаття.

28 червня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая, відкрилася нова експозиція художніх творів закарпатських класиків і сучасників „Кольори закарпатського малярства”, приурочена до 21-ї річниці від Дня Конституції України.

28 червня у Хустській картинній галереї відбулося відкриття унікальної графічної виставки члена Національної спілки художників України, відомого мукачівського митця Петра Матла.

28 червня на Рахівщині,  у Музеї екології гір, що знаходиться на центральній садибі Карпатського біосферного заповідника, до дня працівника природно-заповідної справи відбулось відкриття виставки картин талановитого художника, рахів’янина Петра Дудчука.

29 червня в Ужгороді, в обласному художньому музеї імені Йосифа Бокшая, спільно з „Voloshyn Gallery” (Київ) відбулось відкриття персональної виставки художника, уродженця Закарпаття Михайла Деяка „Creation”.

30 червня в Ужгороді, в обласному музеї народної архітектури та побуту,  відкрилася виставка живопису художників-аматорів та професійних митців нашого краю, присвячена Дню Конституції України.

 

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

 

1 червня в Ужгороді до Міжнародного дня захисту дітей відбулась низка заходів.

Зокрема, безкоштовне катання дітей на атракціонах у Боздоському парку і спортивно-розважальні заходи у парку „Підзамковому”. На площі Театральній розгорнувся „Європейський вернісаж”, а на набережній Незалежності проходила виставка-презентація „Калейдоскоп країн-сусідів”. У „Совиному гнізді” тривав ярмарок ідей та розваг. Також містом пройшов традиційний марш-ходотон дітей з особливими потребами.

Крім того, відбувся майстер-клас з об'ємної аплікації та концертна програма,

1-4 червня до Міжнародного дня захисту дітей у Мукачівському історичному музеї з ініціативи громадської організації „ARTvsWAR” („Мистецтво проти війни”) та Мукачівської спілки учасників АТО „Мукачівщина” тривав благодійний арт-ярмарок „Вони теж хочуть бути щасливими”.

3 червня в Ужгороді відбувся Міні-фестиваль „Міська барахолка”.

4 червня в Ужгороді до Міжнародного дня захисту дітей  поблизу спортивного майданчику „Rоshen” та дитячої бібліотеки „Казка”  вп'яте пройшов „Малеча-фест”.  

4, 10, 18, 25 червня в Ужгороді відбулись відкриті екскурсії містом.

8-11 червня в Берегові та у Виноградові відбувся унікальний  культурний фестиваль  „Єврейські дні на Закарпатті”.

10 червня в селі Колочава Міжгірського району пройшов гастрономічний фестиваль ріплянки.

10 червня в Ужгороді, у парку Підзамковому, в рамках форуму-фестивалю „Місто щасливих дітей” відбувся перший на Закарпатті „Батл аніматорів”.

14 червня у селі Тополя, в Словаччині, відбувся регіональний фестиваль народного мистецтва, в якому взяли участь й кілька закарпатських колективів.

23 червня у грецькому місті Паралія на VII Міжнародному фестивалі музики „Паралія-Фест” з великим успіхом виступили викладачі Ужгородської дитячої школи мистецтв, учасники народного хору „Астра” та ансамблю народних інструментів „Браво”.

23 липня у Воловці відбувся фестиваль „Дзвінкі перлини Верховини”.

24-25 червня у селі Лисичово, що на Іршавщині, проходив фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів „Гамора-2017”.

25 червня, на День Молоді, відбулись святкування та програми у різних містах Закарпаття.

28 червня в Берегові вдруге відбувся літературний міні-фест „Береги слова”.

           

 

Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день