Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - жовтень

20 жовтня в Ужгороді пройшов ряд пам'ятних заходів, присвячених 60-й річниці Угорського повстання 1956 року. Організатори – Генеральні консульства Угорщини в Ужгороді та Берегові, Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ) і Демократичний союз угорців України. В обласному державному українському музично-драматичному театрі ім.Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбувся вечір пам'яті.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 жовтня в Мукачеві День музики відзначили оригінальною концертною програмою „Просто неба”.

2 жовтня в Ужгороді до Міжнародного дня людей похилого віку академічний обласний театр ляльок „Бавка” організував акцію „Приведи в театр дідуся і бабусю”. Для них та їх онуків актори-лялькарі показали виставу „Дерев'яне диво” за Іриною та Яном Златопольськими.

4 жовтня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт  народної артистки України Етелли Чуприк під назвою „Чуприк. Моцарт”. У програмі – цикл фортепіанних сонат В.А.Моцарта.

4 жовтня в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністрації відбувся перший фортепіанний концерт, який поклав початок традиції вечорів фортепіанної музики, які знайомитимуть мешканців і гостей Закарпаття з найкращими надбаннями світової класики й проводитимуться як із представницькою та просвітницькою, так і з благодійною метою. Свій концерт на розкішному білому роялі „Аугуст Фьорстер”, зіграла народна артистка України Етелла Чуприк.

7 жовтня в обласній філармонії відбувся концерт ансамблю „Юність Закарпаття” обласного будинку культури профспілок, а також колективу з м.Будапешт (Угорщина) „Budapest Klezmer Band” – зa підтримки Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

8 жовтня в Ужгороді в обласному державному українському музично-драматичному театрі ім.Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбувся обласний відбірковий конкурс XV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики „Червона рута”. Відбір відбувся у шести музичних жанрах: популярної, сучасної танцювальної, рок, акустичної, іншої музики та українського автентичного фольклору.

9 жовтня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася прем’єра вистави за мотивами казки Шарля Перро „Спляча красуня” для дітей дошкільного та шкільного віку.

9 жовтня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбувся концерт за участі колективів „Kaschauer Klezmer Band” (Словаччина), „Cімхе” (Вінниця), „Юність Закарпаття”.

9 жовтня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт камерного оркестру, який представив меломанам різноманітну програму із творів Г.Ф.Генделя, Ф.Шуберта, Й.Штрауса, Д.Шостаковича, А.Хачатуряна, Л.Вейнера, А.Пяццоли, І.Фролова.

9 жовтня в клубі села Тур’ї Ремети Перечинського району чергову, вже 16-ту річницю з часу створення відзначив один із найвідоміших дитячих мистецьких колективів краю – „Турянська долина”.

16 жовтня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава  „Справжня піратська історія”  для дітей дошкільного та шкільного віку

16 жовтня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт Ольги Чундак (орган) та духового оркестру філармонії.

16 жовтня у Берегово в обласному угорському драматичному театрі відбулась прем’єра вистави за мотивами творів класиків угорської літератури – Шандора Броді, Гейзи Гардоні, Ференца Молнара, Фрідєша Карінті під назвою „Справді” .

18-19 жовтня в Ужгороді у обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулася прем’єра трагедії Шекспіра „Гамлет”. Вистава приурочена до 100-річчя видатного українського актора та режисера Ярослава Геляса, який першим зіграв Гамлета на українській сцені і довгі роки працював у Закарпатському муздрамтеатрі.

19 жовтня в Ужгороді у великому залі обласної філармонії розпочався XVI фестиваль сучасної та класичної музики „Музичне сузір'я Закарпаття”.

23 жовтня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава за п’єсою Олександра Олеся „Котик. Півник” для дітей дошкільного та шкільного віку.

23 жовтня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт ансамблю солістів „Гармонія”, який подарував своїм шанувальникам „Український пісенний вінок”.

25 жовтня в Мукачево в екуменічній церкві замку „Паланок” відбувся концерт хлопчиків та юнаків мукачівської хорової школи під керівництвом Володимира Волонтиря.

25-26 жовтня в Києві відбувся показ вистави „Недотепа із Вертепа” Дмитра Кешелі, яка стала візитівкою Закарпатського театру ляльок „Бавка”. Режисура і музичне оформлення – заслуженого артиста України Олександра Куцика, художник-постановник – Ярослав Данилів.

30 жовтня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава за п’єсою Марка Кропивницького „По щучому велінню ” для дітей дошкільного та шкільного віку.

30 жовтня в Ужгороді в рамках ХVI міжнародного фестивалю сучасної та класичної музики „Музичне сузір'я Закарпаття” відбувся концерт „Musica con amore”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

5 жовтня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка молодь англійською мовою спілкувалася із поліцейськими: цікавилася набором у лави патрульних, про комфортність форми і зручність для жінок, особливостями роботи тощо. Акція відбувалася у рамках програми „Поліція та Спільнота” та англомовного клубу центру „Вікно в Америку”.

6 жовтня в Тячеві, в районній бібліотеці відбулася зустріч з письменниками. На ній були присутні поети, письменники та прозаїки громадської організації талановитих людей „Митці Тячівщини”.

7 жовтня в Ужгороді в офісі Коворкінг Ваймс відбулися  „Посиденьки за філіжанкою осені”, літературний вечір цікавої молодої авторки Мар’яни Черкес.

12 жовтня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація книжки Олексія Тростянського „Хроники 10-го сада или дикие дети”. Пропонована книга розповідає про Україну 90-х очима 15-16-річних хлопців.

17 жовтня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація двох романів „Кагарлик” та „Перші українські роботи” письменника, журналіста „Громадського радіо” Олега Шинкаренка.

18 жовтня в Тячеві в районному будинку культури відбулася зустріч з прозаїком, філософом, лауреатом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка – Мирославом Дочинцем.

19 жовтня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся літературно-музичний вечір „Дерево поезії Івана Драча”. Захід приурочено до 80-річчя з дня народження поета, кіносценариста, громадського та політичного діяча.

21 жовтня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка стартував третій сезон зустрічей у літклубі „Читаємо разом”. Відкрив його Вік Коврей – поет, культуртрегер, ініціатор і організатор фестивалю із 11-річною історією „Березневі коти”.

22 жовтня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбувся літературно-музичний вечір „10 років НЛО „Ротонда”. 10 років вже діє неформальне літературне об'єднання „Ротонда” (горянська братія), яке з 2009 року утворило разом з художниками та музикантами однойменну Асамблею Митців. На літературно-музичному вечорі виступили ротондівці-літератори та закарпатські музиканти.

26 жовтня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулося засідання клубу літературних дебютів „Нові імена”. Свої твори презентували Олеся Чепелюк – філолог за фахом, викладач Хустської гімназії-інтернату з п’єсою „Не зрадь” та Неля Остапів – студентка 3 курсу філологічного факультету українського відділення УжНУ з дебютною збіркою поезій „Про що мовчить лисиця”.

27 жовтня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка директор видавництва „Український пріоритет” Володимир Шовкошитний презентував ужгородцям новинки свого видавництва.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

2 жовтня в Іршаві на святкування 675-тої річниці міста з ініціативи місцевих ковалів викували та встановили герб міста.

6 жовтня у Виноградівському міському будинку культури відбулася виставка робіт майстрів народних художніх промислів, декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

7 жовтня в Ужгороді в „Падіюні” відбулась мистецька акція до Дня художника – „Улюблені місця рідного Ужгорода”. Локаційні пленери відбулися на найбільш значимих для Ужгорода місцях – поблизу історичних та культурних пам’яток.

7 жовтня в галереї „Ужгород” та паралельно в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая відкрилась експозиція „Осінь-2016” присвячена Дню художника.

7-14 жовтня в Ужгороді в „Бутиковій галереї” відбулася виставка-продаж картин одного з кращих портретистів Европи Петра Свалявчика до Дня художника.

8 жовтня в Мукачево в замку „Паланок” музична театралізована програма „100 хвилин за межами часу”. У програмі відбулись: музична подорож зі струнним квартетом, неповторний конферанс від Сергія Добоша, театралізована костюмована атракція замком зі смолоскипами, міні-фуршет.

9 жовтня в Рахівському районному будинку культури пройшла виставка художників Рахівського району, приурочена Дню художника України.

9 жовтня, у Хустській міській картинній галереї у День художника, відбулася урочиста церемонія закриття відродженого після 5-річної перерви Міжнародного пленеру „Хуст-арт-2016”.

9 жовтня в Ужгороді біля обласної філармонії, колишньої синагоги, відбулось відкриття першого на Закарпатті пам’ятного знаку жертвам Холокоста у вигляді „Зірки Давида‘.

12 жовтня в Ужгороді в будинку-музеї  художника Володимира Микити відбулася презентація альбому „Музей народного життя Володимира Микити” – чергового видання, присвяченого творчості митця. В унікальному авторському музеї, що його художник обладнав у власному будинку, на двох поверхах експоновано майже 80 полотен, які представляють різні періоди творчості майстра.

12 жовтня в Берегово в культурному центрі Шандора Фодо відбулася фотовиставка Іштвана Деменя, з творів зроблених ним в Сенегалі. Іштван Демень працював гідом у багатьох країнах світу і багато що бачив. На своїх фото він зобразив красу, пейзажі та тамтешніх людей, підкреслюючи важливість захисту довкілля.

14-16 жовтня в Ужгороді відбувся фестиваль „Алярм”, присвячений  Дню художника. Ця подія об’єднала графіті-художників і документалістів не тільки з Закарпаття та інших облестей України, а також зі Словаччини та Польщі.

15 жовтня в Ужгороді в нещодавно оновленій пам'ятці „Совине гніздо” провели лекції та влаштували вуличну виставку, присвячені архітектурі нашого міста у період між першою та другою світовими війнами.

15 жовтня в Мукачево у замку „Паланок”  до Дня захисника України відкрилася виставка світлин 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади Сухопутних військ Збройних Сил України під час служби в зоні АТО.

17 жовтня у Тячеві, у галереї ім.Ш.Голлоші, з нагоди Дня захисника України було відкрито виставку під назвою „Герої не вмирають”. Її присвячено учасникам АТО Тячівщини, які у час неоголошеної війни на Сході, стали на захист незалежності та територіальної цілісності нашої країни.

17 жовтня у Мукачеві з'явився пам'ятник Святому Мартину Турському. Його встановили на подвір'ї Мукачівського католицького костелу на честь 1700-річчя від дня народження Святого Мартина– покровителя міста Мукачева. Автором проекту пам'ятника є відомий мукачівський скульптор угорського походження Петро Матл. 

18-22 жовтня в Ужгороді відбувся всеукраїнський студентський конкурс із живопису „Срібний мольберт”, який організувала Закарпатська академія мистецтв спільно з Фундацією розвитку закарпатського мистецтва „ZakarpArt”. Молоді митці з різних областей творчо змагалися в Ужгороді.

19 жовтня в Ужгороді в меморіальному музеї художника Федора Манайла пройшов „День відкритих дверей”, присвячений дню народження корифея. В його програмі булли: безкоштовний вхід, спілкування, перегляд документального, фільму, огляд експозиції.

19 жовтня в Ужгороді у фойє обласної державної адміністрації відкрилася виставка „Захисники Карпатської України”, яку організатори приурочили до Дня захисника Вітчизни.

20 жовтня в Угорщині у мистецькій галереї Eastart в Ніредьгазі відкрилась експозиція художніх та графічних творів живописців Закарпаття, присвячена 60-річчю революції 56-го року в Угорщині.

21 жовтня в Ужгороді, в хол-атріумі обласної державної адміністрації відбувся мистецький форум, де під акомпанемент фортепіано писались десятки портретів, вирували щирі художні емоції, спілкувались імениті метри живопису, громадські діячі, студенти, представники медіа та інтелігенції.

22 жовтня в Мукачево в замку „Паланок” відбулася музична театралізована програма „100 хвилин за межами часу”.

25 жовтня в Ужгороді в обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки творів співзасновника закарпатської художньої школи, академіка, народного художника СРСР Йосипа Бокшая „Людина віри. Художник правди” – на честь 125-річчя від дня народження митця.

25 жовтня в Києві, в галереї „АВС-арт” відбулося відкриття виставки живопису Петра Ряски „Там, де ростуть гриби”.

27 жовтня в Ужгороді в обласному музеї народної архітектури і побуту відбувся майстер-клас із виготовлення печива для дітей та батьків.

28 жовтня в Ужгороді у виставковому залі обласного музею народної архітектури та побуту урочисто відкрилася ювілейна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Анатолія Сакалоша.

28 жовтня в Ужгороді на перехресті скверу Поп-арту та вул.І.Франка поблизу готелю „Емігранд” відбулося відкриття скульптури Енді Варголу, відомого, як засновника стилю поп-арту, митця, роботи якого продають за десятки мільйонів доларів..

В жовтні в Іршаві у різних куточках міста працювали художники районного об’єднання „Колорит Боржави”. Вже традиційно осінній пленер „Міський пейзаж” зібрав кращих митців району.

В жовтні на Закарпатті тривав мистецький симпозіум художників „Karpathy.Terra Libera”. Творча робота відбувалася у двох локаціях – в мальовничому гірському селі Пилипець, в підніжжі полонини Гемба та поблизу одного з природніх чудес України – водоспаду Шипіт; а також на території Національного природного парку „Синевир”.

В жовтні в Ужгороді в обласному організаційно-методичному центрі культури вийшов черговий номер щоквартального вісника „Культурологічні джерела”.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 жовтня в Іршаві, з нагоди Дня міста, відбулась святкова  програма з майстер-класами із гончарства, ткацтва, боді-арту, лозоплетіння, розпису на склі. Відбувся флеш-моб „Тобі, рідне місто!”. Також відбулась святкова музична програма від Ужгородського коледжу культури і мистецтв, рок-гурту „Time-R” , „Дикі серцем”, „Друзі мої , струнного оркестру під керуванням Сергія Добоша”, народного артиста України Степана Гіги, заслуженої артистки України Квітослави.

7-9 жовтня в Ужгороді відбувся триденний фестиваль єврейської культури. У програмі фестивалю відбулись урочисті і науково-просвітницькі заходи, ознайомлення з діяльністю обласного благодійного фонду „Хесед Шпіра”, пізнавальна екскурсія Ужгородом, художні й фотографічні виставки, музичні концерти, танцювальні флешмоби і творчі майстер-класи.

8 жовтня в рамках фестивалю еврейської культури відбулась відкрита екскурсія „єврейським” Ужгородом.

9 жовтня у селі Черна на Виноградівщині пройшов гастрономічний фестиваль „Чернянська начанка”. У програмі відбулись: конкурс на накращу начанку, концерт, дегустація вин.

9 жовтня у Хусті відбувся уже традиційний фестиваль угорської народної творчості „День Бетлена”.

9 жовтня в санаторному комплексі „Деренівська Купіль”, с. Нижнє Солотвино, Ужгородського р-ну відбулось „Свято винограду та вина”. Під час свята гості змогли ознайомитися зі звичаями та культурою виноробства нашого краю. У програмі – виступи фольклорного колективу; дегустація та презентація вин, сирів та меду.

9 жовтня в селі Страбичово Мукачівського району відбувся „Vaclav етно-фестиваль „Страбичівський гусак”.

16 жовтня у селі Бобовище Мукачівського району відбувся етнофестиваль „Бобовищенське гроно”.

16 жовтня в Ужгороді пройшла відкрита екскурсія містом по чеських кварталах.

16 жовтня в Словаччині, у місті Снині хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи  взяв участь у XXVI фестивалі духовної пісні.

26 жовтня в Берегово в атріумі Закарпатського угорського інституту відбувся фестиваль “Фольклорна корчма”.

28-31 жовтня в Ужгороді за підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації, Управління культури ОДА, а також Управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради відбулося справжнє свято дитячої творчості – „Фестивальний марафон”.

30 жовтня у Виноградові відбулася відкрита екскурсія „Виноградний Виноградів”.

30 жовтня в Мукачеві відбулася відкрита екскурсія напередодні 1700-річниці з дня народження Святого Мартина, який вже століттями є святим покровителем міста Мукачева.

31 жовтня в Ужгороді на площі Театральній відбулось найстрашніше свято Halloween у веселому форматі для дітей і дорослих.

В жовтні в Ужгороді пройшов наймасштабніший танцювальний міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії „Падіюн-евро-данс-2016”.

 

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день