Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - вересень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 вересня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбулися урочистості з нагоди Дня знань, 70-річчя художньої освіти на Закарпатті та створення Закарпатської академії мистецтв. В святковому концерті прийняли участь: академічний камерний хор „Кантус”, заслужений академічний Закарпатський народний хор, фольклорний гурт „Гудацька тайстра”.

2 вересня у Сент-Міклоші на Мукачівщині відбувся арт-проект „100 хвилин за межами часу”. Відбувся концерт струнного квартету під керуванням Сергія Добоша з новою програмою. Опісля – факельна екскурсія замком та міні-фуршет.

4 вересня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулось урочисте відкриття чергового, 36-го театрального сезону. У день відкриття лялькарі представили нову виставу „Сни Ахнеуса” за мотивами творів Чарльза Діккенса.

7 вересня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбувся творчий вечір легенди українського кіно і театру, народної артистки України Раїси Недашківської.

10 вересня обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв поїхав на гастролі до столиці України. Першою театр показав виставу „Моя прекрасна Естер” у постановці Михайла Мільмейстера у Національній музичній академії. Спектакль грався у рамках 19 міжнародного театрального фестивалю „Блукаючі зірки”.

11 вересня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава Ніни Гернет та Тетяни Гуревич „Як іжак і дітвора рятували гусеня” – літні пригоди для дітей дошкільного та шкільного віку.

11 вересня в Києві у Національній музичній академії обласний український музично-драматичний театр ім. братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв показав виставу про відомого закарпатського художника Адальберта Ерделі „В Парижі гарне літо…” за п’єсою Олександра Гавроша.

12 вересня в Києві в столичному Будинку офіцерів обласний український музично-драматичний театр ім. братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв показав вистави: музичну казку „Мауглі” та українську класику за Карпенком-Карим „Про що плачуть верби?”.

15 вересня в Ужгороді в обласній філармонії відбулося відкриття VIII Міжнародного молодіжного фестивалю  органної музики ім.Н.Висіч.

18 вересня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава Олександра Гавроша „Тричі славний розбійник Пинтя ” – містична придибенція на верховинський мотив для дітей з шести років та сімейного перегляду.

18 вересня в Ужгороді у рамках VIII Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім.Наталії Висіч у обласній філармонії відбувся концерт „Бандура, яку ви ще не чули...”. З такою програмою вперше відвідав наш край соліст Одеської філармонії, викладач Одеської Національної академії ім.О.В.Нежданової, лауреат багатьох міжнародних академічних та джазових конкурсів, композитор та аранжувальник Георгій Матвіїв.

20 вересня в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв пройшов концерт співачки Ірини Федишин.

22 вересня в Ужгороді в обласному державному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбулася вистава єдиного в Україні професійного ромського театру „Романс” , музична народна комедія за мотивами п'єси Олега Кабалова  „Циган і в Африці циган”.

23 вересня в Ужгороді на площі Театральній відбувся виступ оркестру Головного управління національної поліції.

24 вересня в Ужгороді на пл. Ш.Петефі відбувся святковий концерт до Дня міста за участю народного артиста України Василя Зінкевича, студії сучасного танцю „Blitz”, оркестру радості „Ватага”, рок-гурту „Триставісім”, гурту Rock-H.

25 вересня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „Лялькова забава – прадавня справа” для дітей дошкільного та шкільного віку.

27-28 вересня в Ужгороді в обласному державному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбулась вистава „Дев'ять життів у дев’яти ночах”, результат творчої співпраці музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв та Київського академічного театру „Колесо”.

27-28 вересня в Ужгороді в обласному державному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв на малій сцені відбулась прем’єра вистави французького автора у постановці Матея Вішнєка „Пригода ведмедиків Панда, які розповів один саксофоніст, що мав подружку у Франкфурті”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 вересня на Виноградівщині вдруге відбувся всеукраїнський фестиваль „Карпатський пегас”. Письменники з різних міст України знайомилися з родзинками краю, організовували майстер-класи для юних талантів.

1 вересня в м. Рахів у „Світлиці” районного Будинку культури відбувся творчий вечір-звіт письменника, публіциста, редактора і видавця, заслуженого журналіста України Олександра Масляника.

4-11 вересня обласний академічний театр ляльок „Бавка” взяв участь у всеукраїнському театральному фестивалі „Коломийські представлення” з виставою „У нашім раї на землі” (дитячий Кобзарик) за творами Тараса Шевченка.

5 вересня в Ужгороді в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася зустріч з українським письменником, громадським та політичним діячем Володимиром Шовкошитним. Гість представив власну творчість та новинки київського видавництва „Український пріоритет”.

6 вересня в Ужгороді в Закарпатській організації Національної спілки письменників України відбулася презентація збірки оповідань „Каміння для всіх” (видавництво „Астролябія”) письменника, публіциста, редактора Олександра Масляника.

6 вересня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нової книжки відомого закарпатського письменника Мирослава Дочинця „Мафтей. Книга, написана сухим пером”.

7 вересня в Ужгороді в Закарпатській організації Національної спілки письменників України відбулась презентація збірки оповідань Олександра Масляника „Каміння на всіх”.

13 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулась презентація нової збірки оповідань Андрія Любки „Кімната для печалі”.

14 вересня у Львові відбулось вручення Міжнародної літературної премії імені Ірини Вільде. Авторитетне і поважне журі високо оцінило книгу новел і оповідань „Каміння на всіх” нашого земляка Олександра Масляника, якому й було вручено міжнародну відзнаку.

15 вересня у Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбулася презентація поетичної збірки „Мукачево. Ліричний портрет”. 
Про шлях книги до читача, ідею створення, авторів поетичних творів, які увійшли до збірки, художнє оформлення розповідали: один з упорядників книги, голова літературного об'єднання „Рідне слово" Михайло Шушкевич, авторка передмови, поетеса, член НСПУ Тетяна Рибар, художник, робота якого використана на обкладинці книги – Віталій Панасюк.

15-18 вересня у Львові пройшов 23-й Форум видавців – найдавніша і наймасштабніша в сучасній Україні книжкова виставка-ярмарок, в якій взяли участь і видавці із Закарпаття.

16 вересня в Ужгороді в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулося авторське читання поетичної легенди Світлани Давиденко „Легенда про цілющу воду”.
Автор розповіла про себе та про новий громадський проект „Ужгород – старовинний. Ужгород – новітньо-співтворчий”.

21 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація дебютного роману Василя Кузана „Експрес-наречений”.

22 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся другий випуск ток-шоу „Бібліотечні гарадичі” в рамках проекту „ПоліС” (Поліція і Спільнота).

25 вересня в Ужгороді в міській бібліотеці для дітей відбулось розважально-пізнавальне свято „Тобі, рідний Ужгороде, честь і любов”.

27 вересня в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася творча зустріч „Чарівниця юних душ” – із нагоди ювілею провідної сучасної письменниці для дітей Галини Малик.

28 вересня у Виноградівській центральній районній біюліотеці відбулись „Бібліотечні сутінки”  – дозвілля в жанрі креативного читання.

28 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулась акція „Жива бібліотека”, присвячена Всеукраїнському дню бібліотек.

29 вересня в Ужгороді у приміщенні Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України відбувся вечір-вшанування 75-річчя трагедії Бабиного Яру „Бабин Яр – без права на забуття…”.

29 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка у відділі документів іноземними мовами для відвідувачів відкрило свої двері „Бібліо-кафе” з дегустаціями літературних новинок і бібліотечних послуг із запашною кавою та солодощами. Була проведена вулична акція із розповсюдження рекламних листівок „Зустрінемось у бібліотеці!”.

29 вересня в Ужгороді в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся бібліотечний квест „Таємничий лабіринт бібліотеки”.

29 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся семінар-практикум „ТАЧ” для фотохудожників та всіх хто цікавиться мистецтвом фотографії. Присутніх навчали мистецтву портретної фотографії.

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. На Закарпатті це свято відзначили майже півтисячі книгозбірень. Кожна крайова книгозбірня цього дня провела власні святкові заходи.

В Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. В програмі свята відбулись майстер-класи, презентації, різноманітні цікаві акції і заходи, зокрема літературний майстер-клас від одного з найуспішніших українських письменників, лауреата Національної премії ім.Т.Шевченка Мирослава Дочинця. Відбулася презентація збірника наукових статей, есе, художніх творів, бібліографічних джерел „Закарпатська Франкіана”. Книга приурочена до 160-річчя від дня народження  Івана Франка.

У вересні, у Львові в рамках 23-го Міжнародного „Форуму видавців”, ужгородське видавництво „Патент” презентувало своє видання „Полеглих ми так і не поховали...” про бойовий шлях 85-го Мараморосько-Угочанського полку австро-угорської армії авторства Юрія Фатули.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 вересня у Хустській картинній галереї народного творчого об`єднання художників і народних умільців „Митець Верховини” відбулася презентація ретроспективної виставки, присвяченої осені – як символічному підсумку певного творчого періоду.

10 вересня в Ужгороді у рамках „Свята закарпатської культури” в обласному музеї народної архітектури та побуту Закарпатський народний хор показав фрагменти  весілля. Біля кожної хатинки, яка представляє відповідний район області, хор виконав автентичні пісні і танці.

10 вересня у місті Кошиці (Словаччина) відбулася масштабна презентація доробку образотворців Закарпаття. У галереї міського арт-комплексу „Kulturpark” експонувалось понад 70 творів від більш, як 30 авторів, котрі належать до кількох творчих генерацій, представляють різні види, жанри, стилі образотворчості, входять до різних мистецьких об'єднань – Національної спілки художників України, Спілки професійних художників Закарпаття і Товариства угорських митців Закарпаття ім.І.Ревеса.

12 вересня у Хустській міській картинній галереї відбулося відкриття неординарного мистецького проекту – виставки фотохудожників Закарпаття під назвою „Чисте довкілля – чисте майбутнє”.

14 вересня в Ужгороді відбулась презентація фотовиставки фотоклубу „FoTOP”, з Топольчанок (Словаччина).

14 вересня у Виноградові в історичному музеї відбулася перша персональна виставка творів методиста методичного центру відділу культури Виногралівської районної державної адміністраці Ольги Гал.

15 вересня в Ужгороді відбулось відкриття фотовиставки голови фотоклубу з Топольчанок (Словаччина) Радіміра Сікліенки. Фотографії митця експонувалися у понад 100 країнах світу і отримали 49 медалей та понад 120 дипломів Міжнародних фото-салонів.

15 вересня в Києві у приміщенні Центрального будинку художника відбулося відкриття виставки робіт художників Закарпаття, присвяченої 70-річчю Національної спілки художників України.

15 вересня у Львівській національній академії мистецтв у рамках програми 23 міжнародного книжкового „Форуму видавців у Львові” відбулася презентація художнього альбому про закарпатського скульптора „Василь Свида”.

16 вересня-16 жовтня у м. Виноградів у виставковому залі „Імпасто” експонувалась виставка творчих робіт Івана Токача.

19-30 вересня у м. Виноградів у виставковому залі „Імпасто” експонувалась виставка до Дня туризму „Виноград. Вино. Виноградівщина”.

21 вересня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая власну творчість презентували члени живописної секції Угорської академії мистецтв.

24 вересня в Ужгороді у дворику художнього музею ім. Бокшая була облаштована локація до Дня Ужгорода – „Унгвар стайл”, в якій взяли участь понад 80 творчих учасників.

25 вересня в Ужгороді на площі Ш. Петефі відбувся ярмарок хенд-мейд майстрів.

27 вересня в Ужгороді в арт-центрі „Галерея Ілько” відбулося відкриття ретроспективної виставки художника Володимира Черепані під назвою „За річкою у затінку дерев”.

27 вересня в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністрації відбулося відкриття виставки „Зріз сучасного мистецтва Закарпаття”.

29 вересня-9 жовтня в Хусті пройшов VI-й міжнародний художній пленер „Хуст-арт 2016”. У пленері взяли участь митці з Південної Кореї, Швеції, Боснії і Герцеговини, Угорщини, Словаччини, Латвії, Молдови, Києва, Харкова, Львова, Івано-Франківська, Вінниці, Мукачева, Виноградова і Хуста.

В вересні на Рахівщині на базі туристичного комплексу „Берег любові” відбувся міжнародний пленер-практикум з кераміки. В ньому взяли участь 17 майстрів з різних регіонів України а також Польщі та Румунії.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

2-4 вересня в Рахові відбувся гастрономічний фестиваль „Гуцульська бринза” та „Міжнародний гуцульський фестиваль”. Під час урочистого відкриття фестивалю було встановлено новий гуцульський рекорд – ,,Найбільша кількість трембіт на одній локації”, який буде внесено до Національного Реєстру Рекордів України. У Рахові одночасно зазвучали 56 трембіт.

3 вересня в Ужгороді в ужгородському клубі „Outsider” відбувся фестиваль екстремальної та важкої музики „UzhGoreRot 2016” .

4 вересня в рамках громадського циклу „Відкриті екскурсії Ужгородом” відбулася екскурсія до творчої майстерні художника Тиберія Фекете на вулиці Другетів.

9 вересня в Ужгороді завершився ХVIII міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин „Мій рідний край”. На урочистій церемонії серед дев’яти кращих теле- і радіопрограм, які розповідають про життя національних меншин у різних країнах, нагороджено чотири телепрограми з України.

9-11 вересня в Карпатах в долині річки Пеня, поблизу села Поляна Свалявського району відбувся перший „Polyana Music Festival”.

10 вересня в Ужгороді на площі Театральній відбулось „Свято закарпатської культури” – оригінальне мистецько-ярмаркове дійство. В програмі – цікаві та видовищні заходи для всієї родини. Родзинкою свята стала прем’єра вистави „Політ на повітряній кулі” – спільної творчої роботи академічного обласного театру ляльок „Бавка” і Кошицького лялькового театру, що реалізована в рамках Міжнародного проекту „Мандрівні ляльки”.

13-23 серпня хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи взяв участь у 66-му Байройтському міжнародному молодіжному мистецькому фестивалі в Німеччині.

15 -18 вересня в Мукачеві відбувся фестиваль пива.

16 вересня в Ужгороді в коледжі культури і мистецтв відбулася зустріч-спомин про Юрія Іллєнка – на честь 80-річчя від дня народження митця, а також із нагоди Дня українського кіно.

17 вересня в Мукачеві відбулася найбільша велоподія року – „Мукачево Ровер Фест”.

17 вересня у Виноградові відбувся фестиваль коней, який організував Кінний Центр Селід.  У програмі: парад коней з вершниками та возами вулицями міста, вольтижування, стрибки молодих вершників Кінного Центру, історичний показ гусара Рудольфа Вайди, стрільба з луку. На святі виступив угорський фольклорний ансамбль „Шодро”.

18 вересня в с.Новоселиця, урочище Купіль, відбувся гастрономічний фестиваль „Волоські страви”.

18 вересня у селі Анталовці Ужгородського району відбулося обласне свято словацького народного мистецтва „Словенска веселіца – 2016”.

18 вересня у столиці паприки – у селі Мала Добронь на Ужгородщині відбувся щорічний районний фестиваль „Добронська паприка”. Фестиваль був проведений з метою розвитку угорського, українського самодіяльного мистецтва, відтворення та популяризації народних звичаїв, традицій та обрядів.

18 вересня в с.Колочава на Міжгірщині відбувся перший обласний колоритний етно-фестиваль – весілля в традиційному закарпатському стилі „Закарпатська свальба”.

21-27 вересня у Закарпатті відбувся Міжнародний туристичний тиждень. Вiн був насичений рiзними заходами, спрямованими на популяризацiю вiдпочинку та на пошуки вирiшення проблем, якi сьогоднi iснують в галузі.

23-24 вересня в Ужгороді пройшов туристичний ярмарок „Тур’євроцентр Закарпаття-2016”.

23-24 вересня  у Берегові відбувся найстаріший фестиваль Закарпаття „Bereg fest”. На фестивалі відбувся гала-концерт за участі зірок української та угорської естради.

24 вересня ­­в Берегові відбулися святкування, присвячені Дню міста.

24 вересня в Ужгороді відбулася ярмарка культур „United in diversity”, у якій взяли участь представники України, Угорщини, Словаччини, США та країн Африки.

24-25 вересня в Ужгороді на площі Петефі відбувся концерт за участю гуртів Ray Band, Sun Groove, Epolets, FireShow від театру вогню „FireLife”.

24 -25 вересня  в Тячіві відбулися святкування, присвячені Дню міста.

25 вересня в селі Лазещина, що на Рахівщині, відбувся карпатський кулінарний етно-фестиваль з приготування баранини на відкритому вогні „Смажений баранчик”.

25 вересня у Дубриничах на Перечинщині відбувся фестиваль „Перечинщина скликає таланти”.

25 вересня у селі Дерцен, на Мукачівщині відбулось фольклорно-гастрономічне свято „Derceni Darido Fest”.

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день