Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2016 - липень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 липня в Ужгороді в атріумі обласної державної адміністраціі відбувся показ всесвітньо відомої оперети у концертному виконанні – „Летюча миша” Йогана Штрауса. Організатори присвятили цей вечір візитівці Ужгородщини – Невицькому замку. Цим проектом розпочався благодійний марафон „Музика каменю", метою якого є реставрація основної вежі фортеці.

1 липня в Мукачево в обласному театрі драми і комедії відбулась вистава про Адальберта Ерделі „В Парижі гарне літо”.

3 липня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава „Бременські музиканти”.

3 липня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулась вистава „Пригоди бравого солдата Швейка”.

3 липня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” на закритті 35-го театрального сезону, відбувся балаган-мюзикл „Дід Кузьма та юрба” Олександри Кузьміної.

9 липня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася вистава „Велике жабеня”.

10 липня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв на завершення 70-го театрального сезону відбулась прем'єра вистави „Орфей та Еврідіка”. Це модерна символістська драма за однойменною п'єсою французького письменника-авангардиста, режисера й актора Жана Кокто.

12 липня в с. Н.Селище Хустського р-ну відбувся музичний концерт з гуртом „Hudaki Village Band”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

19 липня у Великих Лучках Мукачівського р-ну у місцевому будинку культури відбулось вшанування 95-го ювілею письменника, педагога, драматурга, громадського діяча Юрія Керекеша.

26 липня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулося засідання за круглим столом на тему: „Історія християнства в Україні: досвід Закарпаття”, організоване відділом національностей та релігій облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли керівництво облдержадміністрації, представники духовенства, громадських організацій, науковці ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.

В липні на Закарпатті вийшла друком книга поезій „Мукачево. Ліричний портрет”. Упорядниками колективної збірки стали відомий краєзнавець, літератор, почесний громадянин Мукачева Василь Пагиря та поет, голова літературного об'єднання „Рідне слово", лауреат міської літературної премії ім. Ю. Мейгеша Михайло Шушкевич. В збірці представлено 139 творів 41 поетів різного віку Мукачева.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 липня в Ужгороді в музеї архітектури та побуту відкрилася виставка творів традиційного пленеру професійних та самодіяльних художників Закарпаття „Ужгород крізь віки”.

1 липня в Ужгороді в обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилась виставка творів учасників пленеру „Ужгород травневий”, проведеного обласним оранізаційно методичним центром культури.

12 липня в Ужгороді у неформальній галереї „Коридор” відкрилася кімната-музей закарпатського графіка-філософа Павла Бедзіра.

14 липня в Мукачево у залах Мукачівського історичного музею відкрилася виставка картин з фондів картинної галереї за останні 20 років.

28 липня в Ужгороді у обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая, з нагоди 1028-ої річниці Хрещення Київської Русі відбулося відкриття експозиції „Закарпатська ікона XVIIІ-XIX”.

30 липня в Берегово в галереї міста відбулася фотовиставка про Закарпаття. У ній взяли участь 55 молодих фотографів, яка надіслали на відбір понад 160 світлин.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1-7 липня в с. Подобовці Перечинського р-ну пройшов хіпі-фестиваль „Шипіт” та свято Івана Купала.

2 липня в смт. Королево Виноградівського р-ну відбувся дитячий фестиваль „Казкове Королівство”.

3 липня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія містом „Історія шкіл та гімназій міста”.

5-8 липня на Скалці в Ужгородському р-ні відбувся фестиваль „СтудРеспубліка Закарпаття”.

7 липня в Ужгороді у Боздоському парку, на території альтанок в зоні відпочинку „Хуторок” відбулося святкування Івана Купала.

7-9 липня на озері Оріховці Ужгородського р-ну відбувся фестиваль байкерів „Music aКВА-КВА Bike Ukraine 2016”.

9 липня у Воєводино Перечинського р-ну відбулося свято Івана Купала.

10 липня у м. Тячів в  кінотеатрі ім. Шевченка відбувся показ нових фільмів В'ячеслава Бігуна „Маруся”, „Лист Тарковському” та „Її хліб насущний”.

16 липня у с. Пийтерфолво Виноградівського р-ну вперше  відбувся „Куруцький день коней”.

17 липня в с. Н.Селище Хустського р-ну відбувся вело-квест „Селиська Співанка”.

17 липня в смт. Вілок на пл. Томаша Ессе відбувся фестиваль „Куруц-фест”, присвячений відзначенню річниці перемоги в бою з австрійськими військами під проводом Ференца ІІ Ракоці в 1703 році.

17 липня  в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія містом про радянський Ужгород.

17 липня у селі Малий Березний Великоберезнянського району відбувся перший відкритий районний фестиваль народних промислів та народної творчості Ужанської долини „Березнянський ярмарок”.

18 липня у м. Лекко в Італіїї хор хлопчиків Мукачівської хорової школи взяв участь у Міжнародному європейському фестивалі молодіжних хорів та отримав премію.

22-23 липня у м. Спиш в Словаччині пройшов 2-й літній фестиваль української культури під Спиським замком.

24 липня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія містом, присвячена ужгородській інтелігенції.

24 липня в с. Бене на Берегівщині відбувся фестиваль персиків.

24 липня в румунському прикордонному містечку Сігет-Мармацієй (повіт Марамуреш) відбулось святкування Днів добросусідства України та Румунії.

24 липня в Хусті у центральному міському парку вперше пройшов фестиваль бардівської та авторської пісні „Ватра дружби – за єдність України”.

27 липня в Мукачево, у день народження найвідомішого мукачівського сажотруса — Берті-бачі пройшов перший парад сажотрусів. На святі відбулись: майстер-клас від сажотруса, презентація кондитерських туристичних продуктів, весільних традицій та прикмет, благодійний продаж магнітів з автографом Берталона.

29 липня в Ужгороді у Ротарі парку відбувся благочинний творчий марафон на допомогу волонтеру Евгенії Напуді і в підтримку закарпатських військових. В программі – марафон за участю різних виконавців, фольклорних колективів і груп, а також поліцейського оркестру. Паралельно відбувалася ярмарка мастерів ГЕНД-мейду і майстер-класи. Також на святі навчали латиноамериканским танцям – від румби до сальси.

30 липня в Солотвино на солених озерах відбувся фест „Solaris”.

31 липня в Ужгороді відбулась відкрита екскурсія – „Ужгород – період Голокосту”.

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день