Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2015 - вересень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 вересня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулася вистава „В очікуванні невідомого”.
13 вересня в Ужгороді в обласній філармонії відбулось відкриття VIІ Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім. Наталії Висіч.
15 вересня в Ужгороді в обласній філармонії у рамках VIІ Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики імені Н. Висіч відбувся концерт Юлія Вимера (скрипка, Австрія) та солістки Закарпатської обласної філармонії Олесі Гайдук (орган).
16 вересня в Берегові в обласному угорському драматичному театрі відбулась презентація вистави „Не можу жити без музики” за мотивами твору Жиґмонда Моріца.
20 вересня у Берегові на сцені міського амфітеатру відбулася двадцята зустріч закарпатських та угорських музикантів. Гостей розважали закарпатські музиканти та угорський гурт „Balkan Fanatik”.
22 вересня в Ужгороді в обласному музичному драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулися дві вистави Львівського театру ім. Заньковецької „Блакитна троянда" – за однойменною драмою Л. Українки та комедія „Циліндр” відомого італійського драматурга Едуарда де Філіппо.
24 вересня в Ужгороді в обласній філармонії у рамках VIІ Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики імені Н. Висіч свою сольну програму представила молода ужгородська виконавиця Ольга Чундак (орган).
24 вересня в Ужгороді в обласному музичному драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся урочистий „Концерт дружби”, організований Кошицьким та Пряшівськими самоврядними краями, Генеральним консульством Словацької Республіки в Ужгороді.
24 вересня у Чинадіївському замку Мукачівського району відбувся концерт віолончелістки Діани Гавати.
25 вересня в Ужгороді в дитячій школі мистецтв відбувся концерт учнів та викладачів дитячої школи мистецтв, присвячений Дню міста „Вітаємо рідне місто” .
25 вересня в мистецькому центрі „Галерея Ілько” лунав новий проект PAX FRACTAL – прост-джаз від Андрія Арнаутова.
26 вересня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся святковий концерт учнів ЗОШ міста „Наші таланти на славу тобі, рідне місто”, пройшла акція „Голуб миру”.
26 вересня в Ужгороді в сквері на пл. Ш. Петефі відбувся святковий концерт учнівського духового оркестру дитячої школи мистецтв, присвячений Дню міста.
26 вересня в Ужгороді виступив симфонічний академічний оркестр Луганської обласної філармонії під керівництвом відомого австрійського композитора й диригента Курта Шмідта.
26 вересня в Ужгороді на пл. Поштовій відбувся святковий концерт до Дня міста.
27 вересня в Мукачево обласний театр драми і комедії відкрив 69-й театральний сезон драмою за мемуарами великої французької співачки Едіт Піаф.
27 вересня в Ужгороді в обласній філармонії відбулось завершення VIІ міжнародного молодіжного фестивалю органної музики імені Наталії Висіч на якому відбулась програма „Музика Антоніо Вівальді”, яку для меломанів підготувала лауреат міжнародних конкурсів Олеся Гайдук (орган) у супроводі камерного оркестру (керівник – заслужений артист України Владислав Юрош).
29 вересня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбувся великий безкоштовний концерт „Заспіваймо коломийку”, присвячений 30-літтю народного фольклорно-етнографічного ансамблю „Ужгород”.
30 вересня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся вечір пам'яті Михайла Кречка, присвячений 90-річчю від дня народження видатного закарпатського композитора. На вечорі виступив академічний камерний хор „Сantus”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

8 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книги „Бахчисарай. 2021” уродженця Закарпаття, військовослужбовця Володимира Тимчука.
9 вересня у Мукачівській міській бібліотеці пройшла виставка-експозиція „Джойнт і єврейський народ: 100 років історії”, з нагоди 100-річчя від дня створення Американського єврейського об’єднаного розподільчого комітету „Джойнт”. Виставка представила рідкісні світлини, що розкривають вікову історію добрих справ найбільшої єврейської благодійної організації, яка допомагає не тільки євреям, але й людям різних національностей.
10 вересня у Львові стартував 22-й Форум видавців. На ньому відбулися сотні зустрічей, презентацій, читань, автограф-сесій, майстер-класів, круглих столів та дискусій для читачів різного віку – від найменших до найстарших. Презентували свої літературні та видавничі досягнення і закарпатці: Андрій Любка, Мирослав Дочинець, Василь Кузан, Маріанна Шутко та ін.
12 вересня в Інтернет-центрі Муукачівської міської бібліотеки з нагоди Дня українського кіно відбувся перегляд української розважальної сімейної комедії „Трубач”, яка тепер є найдорожчим дитячим фільмом в історії вітчизняного кінематографу.
15 вересня у Виноградово в центральній районній бібліотеці відбулася презентація поетичної збірки „Йди до мене” Юрія Мельника.
17 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка  відбулась презентація першого роману Андрія Любки „Карбід”.
21-30 вересня в Ужгороді в Центральній дитячій бібліотеці відкрилась фотовиставка  „Ужгород у світлинах”, присвячена Дню міста.
21 вересня  в Ужгороді в бібліотеці-філії №2 відкрилась фотовиставка  „Я LOVE Ужгород”.
22 вересня в Ужгороді в центральній дитячій бібліотеці відбулась віртуальна подорож „Мандруючи Ужгородом…”.
22 вересня у Тячівському районному будинку культури відбувся творчий вечір поетеси Марії Грицан „Голос душі”.
24 вересня в Ужгороді в центральній міській бібліотеці відбулося відкриття фотовиставки „Ужгород в наших серцях” Івана Шете.
24 вересня в Ужгороді в бібліотеці-філії №2 відбулась історична екскурсія „Ужгород: корінням стародавній, серцем – молодий”.
24 вересня у Стеблівці на Хустщині в місцевій загальноосвітній школі відбулася презентація новодруку вибраних творів талановитого уродженця села, поета Василя Ігната. На зустрічі виступили відомі закарпатські письменники Василь Густі, Надія Панчук та Мар'яна Нейметі.
24 вересня в Ужгородському греко-католицькому соборі відбулася презентація двох цьогорічних книжкових новинок, присвячених сакральному мистецтву Закарпаття. Відомий закарпатський мистецтвознавець Михайло Приймич розповів про свою книжку „Іконостаси Закарпаття”, яка побачила світ у видавництві „Карпати” і була визнана на форумі „Книга-Фест-2015” кращим мистецьким виданням. Викладач Закарпатського художнього інституту Михайло Сирохман представив іншу новинку – фотоальбом „Дерев’яні церкви Закарпаття” Флоріана Заплетала.
25 вересня в Ужгороді в бібліотеці-філії №4 відбулась історична година „Чарівне місто над Ужем”.
25 вересня в Ужгороді в центральній міській бібліотеці відбувся  книжковий флешмоб „Місто читає”.
25 вересня у Мукачівській міській книгозбірні відбулася прем’єра нової книги Віктора Дворниченка „Голгофа и воскресение Михая Мункачи”.
25 вересня в Ужгороді на Театральній площі виступив воєнний оркестр 128-ї бригади. У своїй грі він позмагався із духовим оркестром УМВС України в Закарпатській області.
28 вересня в УжНУ на гуманітарно-природничому факультеті з угорською мовою навчання відбулися урочистості з нагоди відкриття бібліотеки ім. Міклоша Берчені.
29 вересня в Ужгороді в бібліотеці-філії № 2 відбулась відео-презентація „Архітектурні перлини Ужгорода”.
29 вересня в Ужгороді з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек урочисто відкрили вуличні пункти буккросингу „StreetBook”. Перший було відкрито на пр.Свободи,16 біля головної бібліотеки краю, а другий на вул. Волошина біля кінотеатру „Ужгород”.
30 вересня в Ужгороді обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка відсвяткувала Всеукраїнський День бібліотек. Протягом двох днів в бібліотеці відбувались різноманітні акції, фотовиставки, екскурсії. Відбулись акції: безкоштовний запис у бібліотеку, „Прощення гріхів”, „Подаруй воїну українську книжку” „ANTISELFI” (бібліотечна фотостудія), „Бери, читай, не зволікай”. В бібліотеці відбулись: історичний екскурс та презентація фотовиставки „Бібліотека крізь призму часу”; посвята студентів-першокурсників Ужгородського коледжу культури і мистецтв у майбутню професію, вручення їм читацьких квитків; відкрита екскурсія „Лабіринтами бібліотеки”; нагородження переможців акції „Бібліофішка” та інші заходи.
30 вересня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка презентували книгу „Сильне ім`я Надія”, яку українська льотчиця Надія Савченко написала, перебуваючи у російському полоні. 100 екземплярів книги подарував бібліотеці директор ПАТ „Ужгородський Турбогаз” Михайло Качур, який допоміг у тому, аби книга побачила світ.
30 вересня в Ужгороді у Всеукраїнський день бібліотек, в УжНУ відбулося урочисте засідання з нагоди відкриття музею-колекції видатної україністки Словаччини, уродженки Закарпаття Олени Рудловчак.
В вересні в Ужгороді вийшов друком біобібліографічний покажчик текстів доктора історичних наук, професора, письменника, журналіста Сергія Федаки, який впорядкував і видав літературознавець Дмитро Федака. У біобібліографічному покажчику вміщені зразки художніх творів та статей Сергія Федаки, а також кілька відгуків на видані його книги й інтерв’ю з професором.
В вересні до Всеукраїнського дня бібліотек в обласній універсальній науковій бібліотеці презентували два бібліографічних покажчика – видання із серії „Культура краю в особах”. Бібліографічний нарис „Простір її життя: Людмила Григаш”, що презентує півстолітню фахову діяльність заслуженого працівника культури України, яка 25 років очолювала найбільшу книгозбірню області, та бібліографічний покажчик „Надія Панчук: до 75-річчя від дня народження”, який є своєрідним підсумком професійного і творчого шляху відомої письменниці та бібліотекаря.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 вересня в Ужгороді в арт-кафе „VOTO” відкрилась унікальна виставка живопису молодого художника Тараса Коржа.
4 вересня в Ужгороді в обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького відбулось відкриття  виставки робіт священика й фотографа Миколи Аврелія Керестені.
4 вересня в Пряшеві (Словаччина), в Центрі української культури відбулась виставка картин закарпатського українського художника Наума Рєпкіна в рамках відзначення 24-ої річниці Дня незалежності України, на якій представлені 33 картини художника.
8 вересня у м. Ужгороді у музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття пересувної виставки „Мости, епохи, Будапешт” яка відкрила угорську столицю крізь призму 300-річної історії дунайських мостів.
8 вересня у картинній галереї мукачівського замку „Паланок” відкрилась виставка робіт відомого угорського художника-абстракціоніста Ласло Чоки „Знаки з дороги”.
10 вересня в Мукачівській міській картинній галереї відбулося відкриття персональної виставки творчих робіт художника, члена Національної спілки художників України – Йожефа Секереша.
11 вересня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося відкриття персональної виставки творів Ласла Мадяра – живописця, голови Товариства угорських художників Закарпаття ім. І. Ревеса.
14 вересня в Ужгороді у мистецькому центрі „Галерея ІЛЬКО” відбулося відкриття виставки робіт І-го Міжнародного симпозіуму „Комунікація”.
23 вересня в Ужгороді в дитячій школі мистецтв відкрилася виставка шкільного конкурсу учнів образотворчого відділення „Ужгород очима дітей”.
24 вересня в обласному центрі відкрилася мистецька виставка – „Ужгород очима художників”, присвячена Дню міста. На живописних полотнах художники зобразили Ужгород з різних ракурсів.
25 вересня  в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відбулось відкриття фотовиставок „Євреї Закарпаття” та „100 років Джойнту”. Заходи відбулись у рамках фестивалю єврейської культури.
26 вересня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відбулося відкриття персональної виставки заслуженого художника України, співзасновника Об’єднання професійних художників Закарпаття – Степана Шолтеса, приуроченої 55-літтю творчої діяльності митця.
26 вересня в Ужгороді у внутрішньому дворику художнього музею ім. Й. Бокшая відбулось офіційне відкриття реконструкції середньовічного ярмарку присвяченого Дню міста.
29 вересня в Ужгороді у арт–кафе VOTO відкрилася виставка ужгородської художниці Лесі Корж.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

5 вересня в Ужгороді  в Боздошському парку вперше в місті відбувся виступ міжнародного Луганського козачого кінного театру, аналогів якому немає не лише в Україні, але й у Європі. Театралізоване дійство містило безліч дійсно видовищних та небезпечних трюків, які виконувались без страховки.
6 вересня у Рахові відбувся вже 15-тий за рахунком фестиваль-ярмарок, свято повернення вівчарів „Гуцульська бриндзя”. Фестиваль відвідали тисячі гостей із різних куточків нашої країни та сусідніх держав.
7 вересня в Ужгороді у залі академічного обласного театру ляльок „Бавка” за сприяння обласного організаційно-методичного центру культури відбувся показ фільму „Тіні забутих предків” – із нагоди 50-річчя від дня його прем'єри.
11 вересня в Ужгороді в „Падіюні” відбулася концертна програма із символічною назвою „Стороннім вхід дозволено”, присвячена початку навчального року.
11 вересня в Ужгороді  на пл. Народній відбувся спортивний фестиваль-ярмарок.
13 вересня у Перечині відбулось обласне свято словацького народного мистецтва „Словенська веселіца”. У програму свята увійшли виступи кращих художніх колективів Закарпаття та Словаччини, виставка творів народних умільців тощо.
17 вересня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся флеш-моб, присвячений  Дню миру. Всі бажаючі приєдналися до виконання пісень „Боже, великий, єдиний” та „Ой у лузі червона калина”.
17 вересня в Міжгірському районі в селі Колочава, в музейному комплексі „Старе село” відбулось святкування щорічного Дня єврейської культури. Була відкрита нова експозиція – фотогалерея „Євреї Закарпаття 30-х років ХХ ст.”.
18 вересня в Мукачеві до Всесвітнього дня туризму відбулась екскурсія „Туристичне Мукачево”.
18 вересня в Ужгороді на території ресторану „Будапешт” відбувся конкурс краси „Міс Закарпаття”, який пройшов в форматі під відкритим небом.
18-20 вересня в Мукачево на пл. Миру відбулось цьогорічне Свято Меду.
19 вересня у місті Тячів пройшли урочистості з нагоди 686-ї річниці  Тячева. З цієї нагоди в місті два дні проводилися різноманітні культурні, спортивні та розважальні заходи. Крім того, в рамках Дня міста угорці Тячева відзначили свято врожаю „Сюреті бал”.
19 вересня в Ужгороді у центральній частині міста неподалік від історичної будівлі Закарпатської обласної державної адміністрації відбувся черговий гастрономічний фестиваль шедеврів кулінарного мистецтва „Карпатський Рататуй”. У заході взяли участь як імениті шеф-кухарі ресторанів і кафе, так і звичайні кухарі-аматори.
20 вересня в Ужгородському замку відбувся дитячий ярмарок ідей та розваг  „Фортеця”.
20 вересня у селі Черна на Виноградівщині пройшов фольклорний фестиваль „Чернянська начанка”.
20 вересня в Хустському районі в с. Велятино, на території лікувально-розважального комплексу „Теплі Води” відбувся осінній фестиваль Закарпаття „Пинтя фест”.
20 вересня у Мукачеві на площі Миру урочистим концертом відзначили Всенародний День батька. Святковий концерт, організований відділом культури виконкому, відбувся перед приміщенням Закарпатського обласного театру драми та комедії.
21 вересня у Виноградові на площі Миру з нагоди відзначення Міжнародного дня миру відбувся парад флеш-мобів під гаслом „Молодь за мир”.
25 вересня в Ужгороді навпроти будівлі Генерального консульства Угорщини відкрито пам'ятник композитору Бейлі Бартоку в честь 150-річчя від дня його смерті.
26 вересня в Ужгороді в дегустаційному залі „Шардоне” на вулиці Волошина відкрили міні-пам’ятник виноробству. Скульптор – Михайло Колодко. Нова міні-скульптурка „вміє” наливати вино. Після церемонії відкриття незаймані дівчата у восьми бочках чавили виноград для вина.
25-27 вересня у Берегові пройшли Дні європейської культури.
26-27 вересня  в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв пройшла ХІV Міжнародна туристична виставка-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття 2015”.
27 вересня в Ужгороді, біля книжкового магазину „Кобзар” і кафе „Антресоль”, відкрили черговий міні-пам'ятник авторства Михайла Колодко. Скульптурка на кавовому столику присвячена арабському мандрівникові Мухаммаду аль-Ідрісі, котрий ще 1154 року на величезній тканій мапі Європи, створеній на Сицилії, позначив місто Гункбар, тобто Ужгород.
27 вересня в Берегово відбувся найстаріший на Закарпатті фестиваль „Берег Фест”. Головна ідея фестивалю – відродження давніх народних традицій Берегівщини.




 

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день