Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2015 - серпень

Указом Президента України Петра Порошенка №491/2015 від 21 серпня 2015 року „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України” відзначено ряд осіб. В їх числі – троє закарпатців. Зокрема, почесне звання „Заслужений працівник культури України” присвоєно: Марушці Віктору Івановичу — директорові Виноградівської дитячої школи мистецтв імені Бели Бартока, Шутку Мирославу Івановичу — викладачеві Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора, почесне звання „Заслужений художник України” присвоєно: Антону Ковачу, художникові-живописцю, м. Ужгород.

21 серпня в Ужгороді в залі обласного музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв відбулися урочисті збори з нагоди святкування Дня Незалежності України за участі перших осіб краю та депутатів, дипломатів, працівників судочинства, правоохоронних та контролюючих органів, військових керівників і учасників АТО, очільників національно-культурних товариств та вишів області, представників духовенства і творчої інтелігенції.

21 серпня в Ужгороді голови обласної ради Володимир Чубірко та ОДА Геннадій Москаль нагородили спільною відзнакою обласної ради та обласної державної адміністрації – нагрудним знаком „За розвиток Закарпаття” ряд краян. Так,за вагомий особистий внесок у культурно-мистецьке життя області, сумлінну працю, високий професіоналізм, активну участь у громадському житті краю та з нагоди Дня Незалежності України нагороджено:

Кериту Христину – поетесу, члена Національної спілки письменників України, лауреата премії імені Ф. Потушняка;

Кешелю Дмитра – письменника, драматурга, сценариста, Заслуженого журналіста України, члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України;

Росул Мирославу – художницю-керамістку, члена Національної спілки художників України, члена Українського керамічного товариства, лауреата обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі;

Сокача Еміла – художнього керівника академічного камерного хору „Кантус”, народного артиста України;

Шепету  Володимира – художнього керівника самодіяльного народного ансамблю пісні і танцю „Лісоруб” Будинку культури селища Великий Бичків Рахівського району;

Шиндру Василя – художника-живописця, члена Спілки професійних художників Закарпаття, голову громадського об’єднання „Спілка художників „Карпатські кольори”, Міжгірський район.

23 серпня в Ужгороді  на головній площі Закарпаття за участі силових підрозділів, духового оркестру, керівництва області, мешканців та гостей Ужгорода відбулося святкування Дня Державного Прапора України. Після урочистого підняття Державного Прапора України керівництво краю поклало квіти до пам’ятника Т.Шевченку, а хор виконав „Молитву за Україну”. Завершилося святкування розгортанням 100-метрового жовто-синього прапора і ходою через центральну частину міста на Пагорб Слави. Тут учасники дійства вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих на Сході країни учасників антитерористичної операції.

24 серпня в День Незалежності України відбулося святкування та урочисті заходи по містах та у районних центрах на території Закарпаття.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

16 серпня на центральній площі Хуста – Майдані Незалежності  відбувся благодійний концерт „Вечір пам'яті Кузьми Скрябіна”. Захід спрямовано на підтримку воїнів АТО.

21 серпня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся святковий концерт на честь Дня Незалежності України. На ньому виступили заслужений академічний Закарпатський народний хор, академічний камерний хор „Cantus”, естрадно-духовий оркестр обласної філармонії та її провідні солісти Олександр Садварій і Мирослава Швах-Пекар, зразковий дитячий танцювальний колектив „Джерельце Карпат”. Низку музичних і хореографічних композицій виконали викладачі та студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв. Спеціальним гостем вечора стала народна артистка України Наталія Бучинська.

23 серпня в Ужгороді у Підзамковому  парку відбувся святковий концерт, приурочений Дню Незалежності України.

24 серпня в Ужгороді о 6 годині ранку на центральному пішохідному мості колектив Закарпатського народного хору у складі 60 учасників заспівали молитву за Україну та урочисто виконали гімн на честь святкування Дня Незалежності України. Після виконання гімну почали дзвонити в дзвони усі церкви міста. Опісля через міст склали живий ланцюг єднання, що символізував єдність України.

24 серпня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” до Дня Незалежності відбулася безкоштовна вистава для  дітей „По щучому велінню” та святковий майстер-клас.

26 серпня у Мукачеві відбувся концерт класичної музики, що об'єднало далекі за відстанню, але близькі за духом та відчуттям прекрасного колективи – струнний оркестр під керуванням Сергія Добоша та Маріупольський муніципальний оркестр.

30 серпня в Ужгороді в академічному обласному театрі ляльок „Бавка” відбулось відкриття 35-го театрального сезону прем’єрою вистави для дітей дошкільного та шкільного віку „Співоче поросятко. Майже детективна історія” Сергія Козлова, Володимира Підцерковного. 

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

20 серпня в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбулося відкриття тематичної виставки „Україна в об’єктиві фотохудожника”. Фотовиставка присвячена річниці Дня Незалежності України. У заході взяли участь відомі митці.

20 серпня в Ужгороді в центральній дитячій бібліотеці відбулася тематична бесіда „Україна є, Україна збулася, Україна буде завжди” до Дня Незалежності України.

20 серпня в Ужгороді в центральній міській бібліотеці відбувся круглий стіл „Розкажу про тебе, Україно” присвячений Дню Незалежності України.Була оформлена книжкова виставка „Незалежність України – історичний вибір народу”.

21 серпня  в Ужгороді в центральній дитячій бібліотеці відбулася відео-презентація „Святині українського народу”.

В серпні Міністерство освіти і науки України внесло  історичну повість для підлітків Мирослава Дочинця „В’язень замку Паланок” до програми для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури.

В серпні Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Потушняка долучилася до всеукраїнської акції зі збору та переробки пластикових пляшок та окремо кришочок-закруток для протезування воїнів АТО, запровадженої Благодійним фондом „Овес”. Ця акція водночас вирішує дві проблеми – екологічну та соціальну.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1-2 серпня у Виноградові відбувся пленер молодих художників Закарпаття.

1-2 серпня в Ужгороді пройшов перший  графіті-фестиваль „Алярм”.

4 серпня в Мукачеві пройшла нічна екскурсія „Паланком”.

6 серпня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” спільно з VOTO art-cafe відкрився масштабний мистецький проект – виставка художників Західної України VOTO 2015.

10 серпня в Ужгороді в обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка митця з Рахівщини Валерія Федурця на честь його 50-річчя.

12 серпня в галереї „Ужгород” відкрилась персональна виставка творів члена Національної спілки художників України Петра Ряски „Друзям присвячується”.

12 серпня у Виноградові у галереї „Імпасто” відкрилася ювілейна виставка Заслуженого художника України Василя Поповича з нагоди  65-річчя митця.

13 серпня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка майстрині вишивки стрічками Людмили Тимошенко „Стрічкова фантазія”.

14 серпня в Ужгороді в обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая  відкрилася виставка „Мандрівник часу” іменитого крайового скульптора та художника-авангардиста Лавранта Бокотея.

19 серпня у Виноградові в районному історичному музеї відкрилася виставка подушок. Всього на виставці було представлено 55 експонатів. Майже всі – ручної роботи, виконані в різних техніках та стилях.

19 серпня у Тячеві в міській галереї відкрилася виставка подружжя художників та майстрині гобелену „Нашими руками”. Свої творчі роботи представили молоде подружжя талановитих художників з Ужгорода Василь та Тетяна Когутич, а також хустська майстриня гобелену Наталія Поліщук.

20 серпня в Ужгороді в музеї народної архітектури та побуту до Дня Незалежності відкрилася виставка декоративно-прикладного мистецтва родини Ісак-Дурди з Іршавщини.

20 серпня в Мукачівській картинній галереї відбулося відкриття щорічної виставки творчих робіт, приуроченої до Дня незалежності України.

20 серпня в Ужгородському замку відбулася презентація репринтного видання однієї з найстаріших рукописних пам'яток та паперових книг Закарпаття й України – Королевського Євангелія.

21 серпня в Ужгороді у Закарпатському краєзнавчому музеї пройшла виставка присвячена війні на Сході та Революції Гідності.

21 серпня в галереї „Ужгород” відкрилась експозиція живописної секції крайового осередку Національної спілки художників України. На ній було представлено з півсотні робіт від 34-ох авторів, серед яких Йосип Бабинець, Михайло Пийтер, Петро Шолтес, Юрій Боднар, Василь Свалявчик, Василь Вовчок, Олена Кондратюк, Микола Шете, Едуард Приходько та інші.

21 серпня у Тячеві на площі Поштовій відкрилася виставка вишиваних рушників – предковічних українських оберегів до Дня Незалежності України.

25 серпня у капличці Ужгородського замку відбулася презентація унікального видання-фотоальбому „Скарби Закарпатського краєзнавчого музею” та відкриття нової експозиції „Погано бути чужинцем у власній Батьківщині” на честь Тиводара Легоцького. Доробок науковців включає унікальні пам’ятні експонати.

25 серпня в Ужгороді у замковій галереї краєзнавчого музею відбулося урочисте відкриття виставки художника Мікулаша Клімчака, наданої для експонування в музеї Генеральним консулом Словацької Республіки в м. Ужгород Янкою Буріановою.

27 серпня в Ужгороді на пленарному засіданні сесії обласної ради схвалено рішення „Про присвоєння імені Тиводара Легоцького Закарпатському обласному краєзнавчому музею”.

В серпні Закарпаття відвідав представник Міністерства культури України, начальник управління музейної справи та культурних цінностей. В рамках робочого візиту Василь Рожко провів нараду з керівниками музейних об’єктів області щодо їхньої готовності до виникнення надзвичайних ситуацій.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

2 серпня у Хусті у скверику ім. О. Духновича стартував проект „Вуличні співи”: містяни відтепер можуть поспівати й послухати пісень просто неба.

7-8 серпня у Берегові пройшов фестиваль народних цінностей. На фестивалі демонструвались народні ремесла, відбулись майстер-класи та було організовано цікаве дозвілля для дітей.

8 серпня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація фільму Омеляна Коляджина „Сяйво Ясної гори” про Гошівський монастир.

9 серпня у селі Брустури (стара назва Лопухова) на Тячівщині відбувся фестиваль „Брустурянської кедровиці” та відзначення 377-ої річниці села.

9 серпня в Ужгороді пройшла вже шоста за рахунком весела літня регата.

9 серпня в Ужгороді відбулася чергова екскурсія з громадського циклу „Відкриті екскурсії Ужгородом”, яка презентувала ужгородцям і гостям обласного центру Закарпаття скарби мистецтва нашого краю, зібрані у колекції Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая.

14 серпня в смт. Чинадієво Мукачівського району у замку „Сент Міклош” пройшов вечір української пісні та романсу.

14-16 серпня в Ужгороді у Ротарі-парку відбувся один з наймасштабніших заходів літнього сезону – „BIG ART-PICNIC”.

Всеукраїнський великий арт-пікнік відбувся під патронатом найбільшої в Україні виставкової компанії з організації ярмарків рукоділля – „ПЛАНЕТИ HANDMADE”.

 14-16 серпня в Ужгороді на набережній Незалежності відбувся 5-й фестиваль закарпатського меду „Медовий Спас”, який організували Асоціація пасічників Закарпаття та Творче об’єднання „Маска”.

16 серпня  у селі Кострино, що у Великоберезнянському районі відбувся  традиційний фестиваль „Лемківська ватра”.

16 серпня в Ужгороді в рамках традиційних екскурсій містом відбулася екскурсія до Ботанічного саду.

20 серпня в Солотвино (Тячівського району) відбулося свято на честь Святого Короля Іштвана, засновника угорської держави.

20-22 серпня у місті Виноградів на Закарпатті відбувся фестиваль „Карпатський пегас”, який організувала Національна спілка письменників.

22 серпня в Ужгороді на пл. Театральній відбувся флеш-моб „Радикальних поцілунків”.

22 серпня  в Ужгороді в парку культури та відпочинку „Підзамковий” відбувся безкоштовний кінопоказ просто неба українського історико-драматичного фільму „Незламна”, присвячений 24-ї річниці незалежності України та Дня Державного  Прапора України.

22 серпня у Хусті відбувся літературник із незвичною назвою „Мідний чайник”. Усі прихильники поетичної творчості прямо у центрі міста могли посмакувати не тільки вишуканими віршами, але й запашним чаєм. Організатором заходу виступила літературна спільнота „Тихий омут”. Захід пройшов за підтримки управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради.

22-23 серпня в Ужгороді відбувся захоплюючий захід для жінок „Beauty weekend”, присвячений красі, стилю, моді та повному релаксу.

23 серпня в Ужгороді у найдавнішій кав’ярні-музеї міста „Під Замком” пройшов угорський вечір. У програмі були: жива угорська музика, танцювальні виступи і майстер-клас, частування традиційним супом — бограчем, конкурси і розважальна програма. Вечір був присвячений Дню Св. Іштвана.

24 серпня у Мукачеві до Дня Незалежності відбувся масштабний велозаїзд у вишиванках.

24 серпня в Ужгороді від пл. Театральної до парку „Підзамковий” відбувся „Парад вишиванок”, присвячений   24-їй річниці незалежності України.

24 серпня в Мукачево під звуки українських військових маршів у виконанні військового духового оркестру до Дня Незалежності України відбувся „Парад вишиванок”.

25 серпня у Виноградові стартував Міжнародний фестиваль пісні і танцю „Кришталеві грона”. Позмагатися у вокальній та хореографічній майстерності приїхало 340 учасників з різних країн та куточків України.

30 серпня у селі Синевирська Поляна Міжгірського району відбувся відроджений фестиваль „На Синевир трембіти кличуть”, який провело управління культури Закарпатської ОДА. Почесним гостем фестивалю став Луганський обласний козачий кінний театр. Мета фестивалю – пропагування закарпатських традицій і фольклору, а також презентація туристичних принад краю, зокрема, природної візитівки – озера Синевир, що є найбільшим озером Українських Карпат і, за присудом експертів з усієї країни, у 2008-му р. визнаний одним із „Сімох природних чудес України”.

        

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день