Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2013 - серпень
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
У серпні у всіх закладах культури області відбувались святкові заходи, присвячені Дню Незалежності України.
17 серпня у м. Тячеві відбувся концерт, присвячений Дню Незалежності. У концерті взяли участь запальні DZIDZIO, поп-рок-гурт „Лама”, який порадував слухачів відомими хітами „Мені так треба”, „Моє серце”, „Літак”, „Знаєш як болить” та ін. Вінницький колектив „ТІК” („Тверезість і Культура”) подарував тячівцям низку хітів і презентував абсолютно нову пісню „Любити Україну”.
22 серпня в м. Ужгороді у внутрішньому дворику Ужгородського замку пройшов концерт камерного оркестру та солістів обласної філармонії. Керівник оркестру – заслужений артист України Владислав Юрош.
25 серпня в м. Ужгороді обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбувся концерт „Вечірня пісня” ансамблю солістів під керівництвом Олени Короленко. Артисти колективу запропонували увазі слухачам твори Томазо Альбіноні, Антоніо Вівальді, Фріца Крейслера, Іштвана Мартона, Мирослава Скорика, Євгена Станковича та ін.
28 серпня в м. Виноградів проходили святкування з нагоди Дня міста.
29 серпня в Ужгородському замку відбулася концертна програма естрадно-духового оркестру та солістів Закарпатської обласної філармонії. Керівник оркестру – заслужений артист України Володимир Співак.
У серпні в м. Іршава у приміщенні Будинку культури пройшла районна культурно-мистецька акція за участі колективів художньої самодіяльності сільських рад „Тобі, Україно”.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
13-14 серпня в Ужгороді на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка в рамках Програми „Бібліоміст” пройшов тренінг „Адвокація в бібліотеці”. Тренер – Руслан Краплич. Головна мета тренінгу –ознайомити учасників з підготовкою проведення адвокаційних кампаній, визначення теми адвокації, цілей та завдань кампанії. У заході взяли участь директори центральних районних та міських бібліотек області.
13 серпня в м. Ужгороді в Закарпатському художньому інституті пройшла презентація книги „Середньовічні церкви від Тиси до Карпат”, яка вийшла друком в агентстві регіонального розвитку та екологічного господарювання Соболч-Сатмар-Березької області Угорщини в рамках реалізації спільного проекту із Закарпатською обласною радою „Туристичний шлях до спільної релігійної і культурної спадщини” за програмою Європейського Союзу „Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013”. Книга вийшла під редакцією Тібора Коллара на угорській та українській мовах. У дослідженні представлено 32 пам’ятки середньовічної архітектури прикордонних регіонів. Унікальне видання отримають освітні установи, заклади галузі культури й релігійні громади краю.
23 серпня в м. Ужгороді в рамках Дня відкритих дверей в Ужгородському СІЗО відбувся захід, присвячений річниці Незалежності України. Його провели працівники обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка.
У серпні в м. Ужгороді обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка видала методико-бібліографічні матеріали до 200-річчя Т. Шевченка „Великий Кобзар і сьогодення”. Тут міститься бібліографічний огляд найновіших ґрунтовних праць про поета, що побачили світ в Україні і знаходяться в бібліотеці, літературна вікторина „Життя і слово Тараса Шевченка”, схема книжково-ілюстративної виставки „Шевченко і час”. Вагомим є розділ „Поетична закарпатська Шевченкіана”, де вміщено вірші поетів Закарпаття про Кобзаря. У розділі „Монументальна Шевченкіана на Закарпатті” уперше зібрана й упорядкована інформація про всі пам’ятники та меморіальні дошки великому поетові і художникові у нашому краї, яких уже є чотирнадцять. Заслуговує уваги і розділ, де надається бібліографія публікацій, присвячена Тарасові Шевченку, на сторінках закарпатської преси в останні роки, в тому числі й угорською мовою.
У серпні в Ужгороді у видавництві „Ґражда” вийшла друком праця відомого українського вченого Михайла Тиводара „Історія села Бедевля”. Пропонована праця у науковому доробку автора – особлива, бо йдеться в ній про найрідніше, про малу Батьківщину. „Історія села Бедевля” охоплює минуле села з найдавніших часів до наших днів.
У серпні в м. Ужгороді вийшла друком книга закарпатського поета і прозаїка Василя Басараба (1932-2003) „Дзвони над снігами. Поетична ностальгія „ . Це цикл пейзажної і календарно-обрядової лірики. Це також словесний пам’ятник рідному селу Жуково, що на Мукачівщині.
У серпні обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф.Потушняка разом із Закарпатською обласною організацією Національної спілки письменників України видали довідник „Сучасні письменники Закарпаття”. Тут вміщено короткі творчі біографії усіх 33-х професійних літераторів краю, що є членами НСПУ.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
3 серпня в Ужгороді експонувалась фотовиставка викладача Художнього коледжу ім. А. Ерделі та Закарпатського художнього інституту, художника-кераміста Нати Попової „КІМНАТА” За словами фотографа, робота над проектом тривала трохи більше, ніж півроку. На виставці вона презентувала 18 фоторобіт.
8 серпня в Ужгороді у галереї „Коридор” відкрилась друга частина проекту „Тимчасова виставка”. Автор ідеї та куратор проекту – художник Петро Ряска. Тема виставки – мінливість життя. У ній взяли участь 13 художників з України: Габріел Булеца, Анатолій Татаренко, Владислав Габда, Павло Ковач (старший), Белла Логачова, Марсель Онисько, Василь Пал, Андрій Стегура, Володимир Топій, Руслан Тремба, Вадим Харабарук та Наталія Шевченко.
9 серпня в Ужгороді в Ужгородському замку Спілка фотохудожників Закарпаття за сприяння обласного краєзнавчого музею і управління культури облдержадміністрації відкрила виставку фотохудожника зі Словаччини Павла Кочіша „Печери Карпатського регіону”. Світлини казкових печер Карпатського регіону, відібрані для виставки, були зроблені в період останніх 5-ти років. Деякі з світлин, представлених в експозиції, з повним правом можна назвати унікальними: вони зроблені в печерах, доступ в які людей максимально обмежений. Присутніх привітали Генеральний консул Словацької Республіки в м.Ужгороді Яна Бур’янова, начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба, голова Спілки фотохудожників Володимир Ньорба та автор фоторобіт Павло Кочіш.
9 серпня в м. Мукачево в картинній галереї міського історичного музею Замок „Паланок” відбулася урочиста презентація виставки художніх творів учасників проекту „Артвізитівка України”. На виставці були представлені роботи молодих українських митців Любомира Мартинюка та Любові Сенчук. Мукачівський міський голова Золтан Ленд’єл висловив щиру вдячність організаторам виставки.
13 серпня в Ужгороді в галереї „Ужгород” відкрилася персональна виставка графіки та живопису члена Національної Спілки художників України Валерія Козуба. Це перше представлення творчості молодого автора на Закарпатті. У експозиції „Мова символів” автор представив близько 40 робіт у техніці офорта та кілька живописних композицій.
21 серпня в м. Ужгороді в обласному організаційно-методичному центрі культури відбувся обласний семінар на тему „Портрет на пленері”. Відкрив семінар та привітав усіх учасників директор Володимир Рудейчук. В акції взяли участь як професійні, так і самодіяльні митці нашого краю. Серед них Василь Вовчок, Тетяна Сопільняк, Юлія Рогова з м. Ужгорода, Василь Штефуца з Хустщини, Віталій Дорош зі Сваляви, Наталія Соляр із Тячівщини, Наталія Ляшенко з Воловеччини та інші. Своїм багатим досвідом роботи в жанрі портрета поділився відомий митець, член Закарпатської організації Національної спілки художників України Василь Вовчок.
23-25 серпня в урочищі Виннички Виноградівського району пройшла мистецька акція молоді. Це арт-пікнік „Креденц”, організатором якого є виноградівський активіст та музикант Роберт Тіводар. Уже вп’яте молодіжна організація „IDEA” зібрала креативних та цікавих людей для знайомств, спілкування, втілення мистецьких проектів.
26 серпня у м. Виноградові урочисто відкрили картинну галерею „Імпасто”. Про цей мистецький заклад давно мріяли тутешні художники, які через відсутність відповідної зали змушені були виставляти свої роботи в музеї, у церкві, у фойє будинку культури або ж просто на вулиці. Картинна галерея відкрилася персональною виставкою картин відомого закарпатського митця, народного художника України Івана Бровді.
У серпні у Мукачівській міській галереї проходила виставка художніх полотен відомих художників краю. Відкриття приурочили до святкування 22 річниці Незалежності України.
У серпні в м. Ужгороді в художньому музеї ім. Й. Бокшая продовжувала експонуватись виставка „Зачаровані Карпатами” (Закарпатська школа живопису із фондів музею) та виставка, присвячена 1025-й річниці хрещення Русі „Сакральне мистецтво Закарпаття”.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
З 2 по 14 серпня хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи під керівництвом Володимира Волонтира представляв Україну на 24 Міжнародному фестивалі молодіжних оркестрів і хорів „Eurochestries” в Шаренте-Марітіме у Франції.
4 серпня в рамках громадської ініціативи „Відкриті екскурсії Ужгородом” відбулася екскурсія по Невицькому замку. Екскурсовод – археолог, багаторічний дослідник цієї пам’ятки Олександр Дзембас, який в рамках екскурсії презентував і свою нову книгу „Невицький замок. Екскурс у середньовіччя та проблеми XXI віку”. Книгу побудовано як екскурсійний путівник з 5 зупинками: підніжжя замкового пагорбу (місце наметового табору археологів), зовнішній рів, башта-барбакан „Юдіта” і тимчасові сходи, оглядовий майданчик, центральний двір з фундаментом квадратного донжону. Добру третину книжки становлять кольорові ілюстрації (художнє оформлення книжки – Миколи Дем’яна) – комп’ютерно оброблені пейзажні фотографії, карти, малюнки-реконструкції, знімки археологічних артефактів, численні репродукції з історичних джерел. Подано багато міркувань про необхідність ґрунтовної консервації пам’ятки (а в перспективі можлива і реставрація), про можливість його використання як автентичної культурно-історичної атракції. Тому ця екскурсія відкрила всім її учасникам багато нового та досі невідомого про Невицький замок.
4 серпня у с. Колочава Міжгірського району відбувся XVII-й етнографічний фестиваль україно-чеської дружби „Колочавське відлуння Тереблянської долини”. Офіційно цього року учасників фестивалю вітали організатор свята, сільський голова Колочави Василь Худинець, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давід Павліта, мер міста Семіли Ян Фарскі, заступник голови Міжгірської райдержадміністрації Володимир Голодняк, директор Національного природного парку „Синевир” Микола Дербак. Під час фестивалю сільський голова села Колочава Василь Худинець та мер міста Семіл – рідного міста І. Ольбрахта – Ян Фарскі підписали офіційну угоду про співпрацю. На святі виступали аматорські колективи та вокалісти села Колочава, міста Семіли (Чеська Республіка), талановиті діти із Вільшанського дитячого будинку та відомий на Закарпатті гурт „Селиські гудаки”. Спеціальним гостем фестивалю був народний артист України Павло Дворський.
4 серпня в с. Гукливий Воловецького району пройшов черговий фестиваль чорниці „Верховинська яфина”. В цьому році чорнична столиця України традиційно частувала гостей яфиною та виробами з неї. На гостей чекали: конкурси, розваги та призи, запальні мелодії від „Гудаки Village Band” та „Гудацької тайстри”. Організатори свята – Гукливська сільська рада за підтримки Воловецької райдержадміністрації.
4 серпня в угорському місті Ойок відбувся День українсько-угорського добросусідства між Закарпатською та Саболч-Сатмар-Березькою областями. На ньому Закарпаття було представлено численною делегацією депутатів обласної, районних та сільських рад. На заході були присутні перший заступник голови облради Володимир Закурений, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович, голова бюджетної комісії облради Василь Брензович. Офіційна частина свята була продовжена великою культурною програмою, у якій взяли участь і танцювальний колектив „Кольори Карпат” Ужгородського коледжу мистецтв, самодіяльні артисти з села Часлівці Ужгородського району.
5 серпня в Ужгороді презентували путівник „Веломартшрути Закарпаття” для досвідчених велотуристів та початківців, у якому презентовані найцікавіші куточки області, які варто відвідати на велосипеді. Провідні екскурсоводи краю долучилися до написання 20 кращих веломаршрутів Закарпаття. Кожен мандрівник знайде у цій книзі довідково-пізнавальну інформацію про ці місця.
6 серпня в м. Мукачево у приміщенні обласного російського драматичного театру вже всьоме пройшов традиційний Міжрегіональний фестиваль творчості „Мукачево запрошує друзів”, в якому взяли участь люди з вадами зору. За звання кращих вокалістів змагалися 12 художніх колективів з 9 областей України, а це близько 37 чоловік. Інтеграція незрячих людей в суспільстві, нові знайомства та зустріч старих друзів – така головна мета фестивалю „Мукачево запрошує друзів”. Організаторами подібного фестивалю виступили: Василь Кондрач – голова профспілки інвалідів зору Мукачева, Дмитро Варга – голова міської спілки творчих інвалідів та Маріка Швардак – багаторазова переможниця всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів людей з обмеженими можливостями. Конкурс проводився також за активної підтримки мукачівської міської влади й меценатів.
8 серпня в Ужгороді в актовому залі обласного організаційно-методичного центру культури відбувся обласний семінар-практикум завідуючих районними методичними центрами, директорів районних та міських будинків культури на тему „Відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка”. В рамках семінару Наталія Якушко, керівник народної студії поезії „Чарівне слово” дала майстер-клас виразного читання поезії. Вона професійно й проникливо прочитала „Заповіт” Т. Г. Шевченка, розкрила таємниці мистецтва художнього декламування. На семінарі також йшлося про роботу методичних центрів та директорів будинків культури, їхні здобутки та проблеми, що їх необхідно вирішувати. Перед учасниками виступила Людмила Веклюк, завідувач відділом інновацій та соціально-культурних програм ООМЦК , яка прочитала доповідь на тему: „Районний будинок культури як організаційно-методичний центр культурно-масової роботи в районі”, де розкрила недоліки в роботі клубів та вказала на шляхи їх подолання. Юрій Глеба, начальник управління культури облдержадміністрації, говорив про неохідність проведення працівниками культури системної і цілеспрямованої роботи в напрямку підтримки і збереження народної культури у всіх її проявах. Він також презентував монографію молодого науковця Романа Пилипа „Художня вишивка українців Закарпаття”, яку радив використовувати як посібник у їхній роботі. Повідомив, що готується до друку книжка заслуженого працівника культури України Єлизавети Сівак про весільні обряди на Закарпатті. На завершення учасники семінару-практикуму отримали сценарії до святкування Дня незалежності України та відзначення 200-річчя з дня народження Т. Шевченка, що були розроблені методистами ООМЦК. Мета семінару-практикуму – обмін досвідом роботи та активізація діяльності культосвітніх установ.
11 серпня в с. Лопухів (до 1946 р. – Брустури) Тячівського району відбувся фестиваль „Брустурянська кедровиця” та ювілейні урочистості із святкування 375-річчя заснування села Брустури. Свято розпочалося святковою ходою вулицями села до центральної площі, де проходила урочиста частина до Дня заснування села. Відкрив урочистості ансамбль „Брустури” та самодіяльні колективи району та області. Після концерту відомі кухарі із Лопухова, Усть-Чорної та Красної частували гостей брустурянською смажениною, кедровицею. Працювала виставка-продаж творчих виробів народних умільців. Була запалена велика гуцульська ватра. Увечері святкову програму продовжили виступи заслуженого артиста України Павла Доскоча та зірки української пісні, народного артиста України Івана Поповича.
11 серпня в Ужгороді ініціатори акції „Відкриті екскурсії Ужгородом” запросили ужгородців і гостей міста відвідати найстаріше кафе обласного центру Закарпаття – „Під Замком”. Але окрім цього це ще й приватний музей автентичних артефактів з багатонацільнальної історії Закарпаття, розміщений безпосередньо в цьому закладі. Тобто, торкнутися історії в прямому сенсі цього слова можна було без виснажливої потреби ходити розпеченими вулицями старого міста. Також на учасників екскурсії чекали історії і від власника закладу.
11 серпня в с. Астей (Лужанка) Берегівського району відбувся фестиваль угорського кренделя. Угорці називають його „Перец”. Для приготування „переца” потрібні пшеничне борошно, молоко, яйця і дріжджі. В залежності від сорту роблять їх або солодкими або соленими. В с. Астей найчастіше пекли солодкі. Село з давніх часів відоме своїми кренделями. Колись це був єдиний вид заробітку для багатьох мешканців села.
13 серпня в м. Ужгороді у міському прес-клубі відбулася презентація дебютного музичного відео від фольк-панк-рок гурту „Триста8ісім” та студії „Фінт”. Відео зняте на пісню „Дислокація” з альбому „Перча”. Режисер кліпу – Олег Варфоломеєв.
14 серпня в селищі Чинадієво Мукачівського району пройшло офіційне відкриття Міжнародного дитячого табору „Джерела толерантності”. Урочистості відбулися на базі позаміського закладу оздоровлення та відпочинку „Водограй”. Уперше в 12-літній історії проекту участь у таборі взяла група із 12 дітей з Грузії. Упродовж двох тижнів 85 дітей 13-17 років з 15 національних громад та 24 вихователі з України, Молдови та Грузії знайомились не тільки з національними особливостями культури різноманітного Закарпаття, навчалися танцювати аркан та чардаш, співали „Червону руту” і „Хава нагілу”, а й взяли участь у куреші та сабантуї, зрозуміли різницю між Шабатом і Песахом, Великоднем та Бардаваром, Наврезом та Курбан-Байрамом. Учасниками табору стали діти національних громад України та діти-шукачі притулку та біженці.
16-18 серпня в Ужгороді пройшов фестиваль-ярмарок бджільництва „Медовий Спас”. Фестиваль було присвячено релігійним святам – Медовий Спас (14 серпня) та Яблучний Спас (19 серпня), а також Дню пасічника, який відзначають 19 серпня. Це третій медовий фестиваль цього року. На святі показали продукти бджільництва та натуральну закарпатську продукцію. З різних районів області приїхало близько 20 виробників, які пропонували різні сорти меду, зокрема акацієвий, липовий, з різнотрав’я та інші, медові суміші з пилком, прополісом, горіхами тощо. Тут же можна було побачити роботу бджіл у показовому вулику через скло. На фестивалі закарпатські пасічники презентували свій винахід – пастовий мед. Він відрізняється від звичайного пониженою кристалізацією. А це прямо впливає на якісні властивості поживного продукту.
18 серпня в Ужгороді пройшла чергова відкрита екскурсія з циклу „Відкриті екскурсії Ужгородом”. Цього разу організатори запросили справжнього археолога. Ігор Прохненко, доцент кафедри історії стародавнього світу і середніх віків УжНУ, ознайомив ужгородців і гостей міста з цікавими фактами з історії Ужгорода, з новими археологічними фактами, роз’яснив подію „віднайдення Батьківщини угорськими племенами” з точки зори сучасної археології. Під час екскурсії екскурсанти прогулювались історичним центром міста, піднімалися до Ужгородського замку.
20-22 серпня в Ужгороді та на полонині Руні Перечинського району пройшов перший міжнародний фізкультурно-мистецький фестиваль „Зірки досяжні”. У рамках заходу майже 120 учасників з України та країн зарубіжжя піднялися на полонину Руну. Вперше фестиваль відбувся на Закарпатті у 2010 році, але на обласному рівні. Вже наступного року він вийшов на всеукраїнський рівень, а цього року – став міжнародним. До участі у заході були запрошені волонтери та люди з обмеженими фізичними можливостями з різних регіонів України, Угорщини, Словаччини, Голландії та Польщі. У програмі фестивалю відбулися: проведення круглого столу „Доступність сфери туризму та рекреації для людей з інвалідністю: реалії та перспективи”, урочисте відкриття фестивалю та святковий концерт. Організатор фестивалю – громадська організація „Інва-Тур „Відродження”. Підтримку заходу надали Всеукраїнське громадське соціально-політичне об’єднання „Національна асамблея інвалідів України”, Закарпатська облдержадміністрація, обласний центр фізичної культури та спорту інвалідів, обласний центр комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів „Інваспорт”, Перечинська райдержадміністрація та ін.
22 серпня в м. Мукачево за підтримки і сприяння міського голови З. Ленд’єла, в рамках загальноміських масових заходів, присвячених Дню Незалежності України, на замку Паланок пройшла благодійна акція „В родині єдиній”. Вона включала – майстер-клас з образотворчого та прикладного мистецтва для дітей з особливими потребами, виставку-продаж робіт людей з особливими потребами, проведення пленеру та благодійний аукціон з продажу його робіт, продаж картин відомих митців Закарпаття, концертна програма за участі Мукачівської міської творчої спілки „СТІмул”, учасників народного цирку „Дружба” та зразкової циркової естрадної студії міського Будинку культури.
24-28 серпня в м. Виноградів у приміщенні міського Будинку культури відбувся ювілейний конкурс-фестиваль сучасної пісні і танцю „Кришталеві грона-2013”, який у цьому році святкує своє 15-річчя. Учасниками фестивалю стали кілька сотень талановитих виконавців з усіх регіонів України, а також з Польщі, Росії, Молдови, Румунії, Угорщини, Казахстану, Австрії. Головою журі ювілейного конкурсу-фестивалю сучасної пісні і танцю у Виноградові був народний артист України, акордеоніст Ян Табачник. Співголова – наш земляк, народний артист України Петро Матій.
25 серпня в с. Геча Берегівського району відбувся фестиваль „Сливовий леквар-2013”. Цього року сливовий фестиваль пройшов вже у 8-й раз. Гості фестивалю мали змогу спостерігати, як стиглі сливи-бистриці перетворюються на запашний леквар (повидло). Фестиваль сливового леквару – традиційне кулінарне свято, в програмі якого не тільки приготування сливового леквару та солодких страв за староугорськими рецептами з використанням сливового повидла, а й змагання з приготування смачних бограч-гуляшу, юшки по-угорськи та голубців.
25 серпня в с. Чомонин Мукачівського району вже вчетверте відбувся фестиваль „Сорго”. Сюди з’їхалися бажаючі взнати з чого роблять найголовніший атрибут кожної господині – віник. Чомонин – угорське село і більшість людей займаються тут плетінням віників. На фестивалі можна було прийняти участь у майстер-класах по плетінню віників, побачити виступи колективів народної самодіяльності, а також спортивні змагання.
25 серпня в м. Виноградів пройшов 1-ий фестиваль „Народні ремесла Виноградівщини”. Мета фестивалю – популяризувати історичні, культурно-мистецькі надбання Виноградівського району, сприяння покращенню туристичної привабливості району.
28 серпня в м. Мукачево відбувся музичний фестиваль „Мукачево скликає друзів-2013”. Головними зірками на святі стали „Бумбокс” і „ВВ”. Окрім них, на сцені виступили також відомі закарпатські гурти – „Рокаш”, „Триста8ісім”.
28 серпня в м. Мукачево відбувся фестиваль „Мукачево скликає друзів”.
30 серпня-1 вересня народний інструментальний ансамбль „Рапсодія” Ужгородського районного будинку культури, керівник Леся Дубенко, взяв участь у Європейському фестивалі культури народів та народностей. Фестиваль проходив у Спішска Капітулі, що за 170 км. від українсько–словацького кордону.
У серпні в с. Видричка Рахівського району відбувся традиційний районний фестиваль „Видричанська вишиванка”, який покликаний продемонструвати багатство оздоблення гуцульського одягу, процеси його виготовлення, розповісти про його символіку та дати новий поштовх до наслідування етнічних, національних особливостей при створенні сучасного одягу. Свято у Видричці відрізняється тим, що це не тільки розважальна програма та частування, а й своєрідне змагання між найкращими майстринями села. Компетентне журі визначало переможниць у номінаціях: гуцульський сувенір, вишиванка пацьорками, вишиванка ниточками, вишитий рушник та вишита скатертина. Розважали гостей фестивалю місцеві таланти — танцювальний колектив українсько-угорського товариства культури „Едельвейс”, відомий на Рахівщині гуморист Мирон Білінкевич.
Новини
20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.