Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2022 - лютий
16 лютого в Україні згідно з Указом Президента Володимира Зеленського відзначали День єднання. Це день посилення консолідації українців, зміцнення стійкості на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість. У всіх містах країни підняли національні прапори, а також закликали громадян одягнути вишиванки й розмістити на будівлях, автомобілях національну символіку. На площі Б. Хмельницького відбулась церемонія підняття Державного Прапора та акція „Ланцюг єдності”. В урочистостях взяли участь керівники області і міста, галузевих структур, військові, учасники та ветерани бойових дій.
20 лютого в Ужгороді відбулось вшанування пам’яті Героїв Небесної Cотні, які віддали своє життя під час Революції гідності у 2014 році, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє нашої держави. До вшанування подвигу загиблих на Майдані Незалежності долучилися представники влади області та міста, правоохоронці, священнослужителі, військові, громадськість. До пам'ятного знаку борцям за свободу і незалежність України біля ректорату УжНУ поклали квіти та запалені лампадки. Пролунали Державний Гімн України, пісня „Пливе кача”. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, всіх, хто віддав життя за волю, незалежність і свободу України.
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
3 лютого в Ужгороді, в обласній філармонії, відбулась концертна програма Закарпатського народного хору „Folk show по-закарпатськи”. У програмі – самобутні народні пісні й танці багатоетнічного населення Срібної Землі. Закарпатський народний хор вже понад 75 років збирає і зберігає місцеві старовинні співанки, гуцульські коломийки, угорські чардаші, словацькі, румунські, чеські, ромські мелодії, танці й обряди, щоб представити їх сучасникам. До програми ввійшли кращі твори з цього багатого доробку. Окрасою програми стали виступи народного артиста України Петра Матія, заслужених артисток України Надії Гораль і Яни Садварій та багатьох інших яскравих солістів.
4 лютого в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, на малій сцені, відбулась вистава Бернарда Слейда „Same time, next year”.
5 лютого в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, на великій сцені, показали комедію Робіна Ховдона „Ідеальне весілля”.
6 лютого в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, для малечі відбулась казка Е. А. Гофмана „Мишачий король або Лускунчик”, а ввечері „шерегіївці” показали драму Леонарда Герша „Вільні метелики”.
6 лютого у Мукачівському драматичному театрі відбулась казка В. Грабовського „Хутряна хатинка” та трагікомедія П. Ар’є „На початку і наприкінці часів або Баба Пріся”.
10 лютого в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт до Дня закоханих „Love story” симфонічного оркестру. У ньому взяли участь заслужений артист України Олександр Садварій та зірка української сцени Галина Гаврилко.
11 лютого в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, на малій сцені, показали сучасну трагедію А. Іванова „З училища”.
12 лютого в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, на великій сцені зіграли музичну комедію Б. Томаса „Здрастуйте, я ваша тітонька”.
13 лютого в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, показали музичну казку А. Ліндгрен „Малюк і Карлсон”, а ввечері – монодраму О. Гавроша „Чіріклі” за творами сучасного ромського письменника М. Бурмека-Дюрі.
13 лютого у Мукачівському драматичному театрі відбулись казка „Кай та Герда” та комедія Н. Уварової „Шахрайки”.
14 лютого у Мукачівському драматичному театрі зіграли моновиставу З. Сагалова „Айседора”.
15 лютого закарпатський колоритний гурт „Остра Тирнина” презентував романтичну композицію на своєму ютуб-каналі. Нова композиція „Венера” розповідає історію кохання.
17 лютого в Ужгороді лунали класика та найкращі хіти музики для акордеону. Відбувся концерт сучасного акордеоніста Євгена Цанько та Академічного духового оркестру філармонії. У репертуарі музичного вечора був великий мікс стилів і жанрів. Тут було і танго, і ліричні твори, і музика побудована на джазових ритмах. Слухачі змогли насолодитися класикою та найкращими хітами музики для акордеону, серед яких: А. Пʼяццолла „Libertango”, В. Фьорино „Blue Canary” (для акордеону з оркестром), Є. Дербенко „Старий мотив” та інші.
20 лютого у Мукачівському драматичному театрі відбулись казка „Подарунки Чарівниці” та драма Т. Суховірскої „Мата Харі”.
20 лютого в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок, відбулась прем’єра атмосферно-магічної вистави „Хуха, Дюдя І Потороча" за твором Нелі Шейко-Мєдвєдєвої.
23 лютого в Ужгороді, в академічному театрі ляльок, до Днів Лесі Українки відбулася прем’єра студентської вистави „І все-таки я тебе зраджу”.
27 лютого у Мукачівському драматичному театрі показали казку „Магічне дзеркало” та драму Г. Горіна за мотивами творів Шолом-Алейхема „Тев’є-молочник”.
27 лютого в Ужгороді, в атріумі обласної ради відбувся концерт камерного хору „Кантус". Колектив розпочав тридцятий, ювілейний концертний сезон. Хор репрезентував музичну містерію „EXAUDI”, яку було створено у 2002 році. Це наново осмислений зв'язок часів через духовну музику композиторів: Джованні Палестріни, Джона Тавенера, Карло Джезуальдо ді Венози, Ігора Стравінського, Арво Пярта, Альфреда Шнітке та інших.
28 лютого у Мукачівському драматичному театрі відбулась трагікомедія О. Степанової „З Днем народження, Генріх!”.
У лютому закарпатська співачка Jane (Іванна Решко) презентувала новий відеокліп „Покохала”. Вона потрапила в ТОП нових українських пісень iTunes та прозувачала на дестяках радіостанцій України.
У лютому в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, розпочалася робота над постановкою вистави Неди Нежданої „Угода з ангелом”.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
4 лютого з нагоди старту XXIV зимової Олімпіади в Пекіні в Ужгороді, у спорткомплексі „Юність”, відкрилася 5-та Регіональна виставка олімпійської і спортивної філателії, присвячена головній світовій спортивній події. Це захід, який не мав аналогів в Україні. На виставкових площах було презентовано марки, конверти виключно спортивної тематики. Родзинками стали філателістичні матеріали про Закарпаття, із історії держави (марки і гроші 1918 року), а також шевченківська тематика, яку підготував клуб юних філателістів із Тернопільської області. Усього було представлено 15 філателістичних стендів. Окрім закарпатських колекціонерів на виставці були присутні гості із Києва, Харкова, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Полтави та ін. Учасники та гості мали можливість придбати унікальні філматеріали. Під час заходу було презентовано новинку – тематичний конверт та урочисто зроблено спеціальне погашення „Регіональна виставка олімпійської та спортивної філателії „Закарпатолімпфіл 2022”.
7 лютого в Ужгороді сотні книг поповнили бібліотеку обласного госпіталю ветеранів війни. Акцію провели у межах Всеукраїнського проєкту „Книга захиснику”, який започаткувала і курує Рада молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України.
8 лютого в Ужгороді науковці гуманітарного напряму УжНУ видали 600-сторінкову монографію „Лінгвальний та екстралінгвальний аспекти комунікації в мультикультурному середовищі Закарпаття”. У 6 розділах монографії зосереджено увагу на вивченні комунікативних особливостей закарпатського краю як загальноукраїнського простору. Складові комунікації в ній з’ясовано на матеріалі україністики, загалом славістики, гунгаристики, літературознавства, перекладознавства, масмедіа з урахуванням особливостей Закарпаття. Монографія вийшла друком у ТОВ „РІК-У”. Організацію процесу видання, загальне редагування праці виконали доктор наук із соціальних комунікацій, професор Юрій Бідзіля та кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри журналістики Галина Шаповалова і Ярослава Шебештян.
10 лютого в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація альманаху яскравої літератури „Імбир”. Її Модерував Василь Кузан. Це другий альманах із серії яскравої літератури, яку видає літературна агенція „Зілля” (Василь Кузан і Таня П'янкова). Під цією обкладинкою зібрані кращі поетичні твори ХХІ століття українських авторів-чоловіків. Книга стане настільною не тільки для любителів поезії, але й для професіоналів, які прагнуть пізнати все розмаїття української лірики.
10 лютого в Ужгороді, в обласній науковій бібліотеці та Ужгородському міському центрі зайнятості, відкрилася фотовиставка, присвячена 30-ій річниці заснування Національної академії Національної гвардії України. На світлинах представлені моменти повсякденної діяльності академії. Виставка пропонує ознайомитися з досягненнями викладацького складу, впровадженням передових технологій у підготовці офіцерів, побутом, спортивним життям курсантів тощо.
10 лютого у Мукачеві вийшов каталог-фотоальбом художнього пленеру „Етюди осені”, який минулоріч вперше проходив у місті. Протягом 5-10 жовтня 2021 року десять провідних художників Закарпаття писали міські краєвиди та визначні історичні місця, об’єкти культурної спадщини, мальовничі околиці міста та природу Карпат. Кожен митець створив по дві роботи, на які його надихнули міські пейзажі, образи та люди.
11 лютого в Ужгороді, в обласній державній адміністрації, відбулась презентація альманаху „Літературне Закарпаття 2021”. У ньому зібрали доробок членів Закарпатського осередку Національної спілки письменників України за останні два роки. До альманаху увійшли твори майже пів сотні письменників регіону. Упорядник, поет, журналіст, голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Кузан відзначив, що видання такої антології вже стало традицією.
11 лютого в Ужгороді до ювілею найбільшого театру області побачило світ ілюстроване видання „Театрально-декораційне мистецтво Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв (1946–2021 роки)”. Книжка вийшла в ужгородському видавництві „Аудор-Шарк” накладом 150 примірників. Авторами дослідження є заслужений діяч мистецтв України Олег Зайцев та заслужений художник України Емма Зайцева. Подружжя працює в театрі протягом тривалого часу. Майже на 250-ти сторінках проілюстровано 75-річну історію творення художнього образу вистав, розказано про три десятки художників, що брали участь у постановках Закарпатського муздрамтеатру, подано зразки їхньої творчості. Для Олега Зайцева, який працює на посаді заступника директора, це вже шосте театрознавче дослідження, а для головного художника Емми Зайцевою – перше.
14 лютого в Берегове, в угорському інституті ім. Ференца Ракоці, громадська організація Pro Cultura Subcarpatica влаштувала благодійний літературний вечір, приурочений до Дня закоханих, Дня Балінта в угорців. Протягом вечора звучали вірші у виконанні актриси Закарпатського обласного угорського драматичного театру Юлії Форноші. Організатори мали на меті нагадати і про народні повір’я угорців, пов’язані з цим періодом, природними символами та наближенням весни. На заході виступив лідер гурту „Містрал” Міклош Гейнцінгер. Він виконав вірші угорських поетів, покладені на музику, зокрема Балінта Балаші, Альберта Ваша та Тібора Карпаті.
17 лютого в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся літературний вечір „Світи Джона Толкіна” (місце фентезі в сучасній літературі), присвячений 130-річчю від дня народження засновника фентезі як сучасного жанру в літературі Джона Рональда Руела Толкіна.
18 лютого в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася година пам’яті „Час плине – пам'ять залишається”. Захід присвячено Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
19 лютого в Ужгороді, в Народному Домі „Просвіти”, відбулося громадське вшанування українських воїнів, які віддали життя за Україну у боях під Дебальцево. Загинув тоді і член Ради крайового товариства „Просвіта” майор Віталій Постолакі.
19 лютого в Ужгородській публічній бібліотеці презентували фотовиставку „Вшануй” французького фотографа українського походження Юрія Білака, присвячену пам’яті загиблих воїнів у зоні АТО/ООС.
22 лютого в Ужгороді, на стіні дому, де жила і творила закарпатська поетеса Борбала Салаї, відкрили меморіальну табличку, присвячену її світлій пам’яті. Борбала Салаї була відома більше як дитяча письменниця, а її твори до тепер залишають по собі помітний слід. Організатором встановлення меморіального знаку виступив Ужгородський осередок Товариства угорської культури Закарпаття (ГО „ТУКЗ – КМКС”). Вшанувати пам’ять непересічної закарпатки зібралося чимало ужгородців, представників Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, угорських громадських організацій та учнів Ужгородської ЗОШ №10 з угорською мовою навчання імені Дойко Габора.
23 лютого в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулось відкриття фотовиставки „Monochrom” Володимира Хили.
23 лютого в Ужгороді книга „Втрачені церкви Закарапаття” Михайла Сирохмана вийшла англійською мовою. Книгою цікавляться за кордоном, тому й виникла потреба у виданні англомовного варіанту. Книга вийшла у видавництві Олександри Гаркуші.
У лютому Іван Попович з Рахівщини, з Великого Бичкова, видав першу книгу коміксів. Іван Попович втілив у життя свою мрію і разом з видавництвом „Тут” та командою художників й дизайнерів видав літературне видання-комікси „Міфологема”. Дизайн, малюнки, оформлення яких не поступаються відомим зарубіжним виданням, а події даного фентезі відбуваються в Карпатах, у найвисокогірнішому районі України – на Рахівщині. Закарпатець створив комікс „Дід Піхто або Гості, які постукали знизу”. Автор написав фентезі-історію, події якої відбуваються на Закарпатті, на горі Драгобрат та горі Близниця, Рахівського району. Автор коміксу каже, що „Міфологема” складатиметься з п'яти частин. „Події першої історії відбуваються на горі Драгобрат. Друга історія – про Рахівський район, третя про Хустський замок. Буде і про Ужгородський кар’єр історія. У подіях будуть різні персонажі. На початку коміксу є карта Закарпаття, на якій розкладені відмітки з міфічними персонажами – вампірами, перевертнями, русалками та іншими. Така собі міфічна карта Закарпаття. Вона буде переходити з одного коміксу в інший”, – розповів Іван Попович.
У лютому побачило світ унікальне видання – розмальовка „Карпатський ліс – твій друг. Стежками національного природного парку „Синевир”. Цей матеріал стане в нагоді для дітей молодшого шкільного віку, що братимуть участь у еколого-освітніх заходах нацпарку. Розмальовку розробили співробітники НПП „Синевир” Любов Гречин та Ігор Росоха за співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій під загальною редакцією директора НПП „Синевир” Миколи Дербака і керівника ІЕРС Олександра Бокотея.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
2 лютого в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту, відкрилася виставка робіт учасників ІІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченої Шевченківським дням під гаслом „Об’єднаймося ж, брати мої”, присвяченого Шевченківським дням. У ньому взяли участь 20 мистецьких шкіл, які представили 155 робіт.
4 лютого в Ужгород, наукова співробітниця обласного музею народної архітектури та побуту Вікторія Симкович провела майстер-класи з виготовлення свічок з натуральної вощини. Для декору свічок жінка використовує натуральні матеріали, більшість з яких заготовляє сама. До прикладу, сушить різні трави та фрукти. Тож готовий виріб є екологічно чистим. Як зауважує майстриня, свічка з натуральної вощини не просто елемент декору, а й оберіг.
11 лютого в галереї „Ужгород” відбулась презентація виставки „Графічне Закарпаття”. Роботи представили 28 закарпатських художників. Таку експозицію організували вже вп’яте. Були представлені не лише члени спілки, а й кілька молодих художників.
17 лютого в Ужгороді, у обласному краєзнавчому музеї ім Т. Легоцького, відкрилась тематична виставка „Кава на жорнах століть”. Наукові співробітники музею сформували експозицію таким чином, аби показати відвідувачам історію торгівлі в Ужгороді, появу перших кав’ярень, колекцію кавомолок і, загалом, традицію кавування та озвучити цікаві факти про цей ароматний напій.
18 лютого у Хустській міській галереї відкрилася персональна художня виставка Віктора Чепинця. Художник представив понад 30 робіт. Всі вони яскраві та колоритні.
21 лютого в Ужгороді, у приміщенні обласного художнього музею ім. Й. Бокшая, відбулася перша зустріч представників музейної справи Закарпаття. У заході взяли участь представники 21-го музею Закарпатської області усіх форм власності. Музейники обговорили створення спільної онлайн-сторінки „Музеї Закарпаття”, підготовку презентації ТОП-10 артефактів кожного музею Закарпаття для екскурсоводів та туристів. Домовились активізувати зусилля щодо використання „вакцинної тисячі” у музеях області та про створення організації музейних гідів.
24 лютого в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відкрилася виставка „Дерев’яна та храмова архітектура Закарпаття” народного художника України Василя Свалявчика.
25 лютого в Ужгороді, у виставковому залі музею народної архітектури та побуту, відкрилася виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва „Весна іде, красу несе…”. Виставку відкрили в рамках проєкту „Несподівані зустрічі”, започаткованого Обласним організаційно-методичним центром культури 2018 року. Свої роботи представлять 14 художників майстрів народного мистецтва. Серед них професіонали та аматори, митці, що неодноразово брали участь в акції та новачки, які вперше презентують свої твори. Глядачі мали нагоду помилуватися живописом, графікою, керамікою та витинанкою, а також ознайомитися із сучасними оригінальними техніками – орігамі, колажем та стрінг-арт (нитяною графікою).
У лютому в Ужгороді, в замку Паланок, разом з ГО КЕТ „Культура Екологія Туризм” реалізували проєкт „Кузня Паланку”. Запросили практикуючих ковалів для проведення майстер-класів. А весною планується створення гільдії або цеха ковалів і проведення занять для школярів.
У лютому в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, тривала виставка „Метал в повсякденності закарпатців”.
У лютому у Рахові відкрився „Музей аномальних рогів”, який вразить навіть найвибагливішого любителя цікавинок. Це приватний музей. Його власник – Василь Тушер. В музеї зберігається ексклюзивна колекція рогів. І не тільки рогів – тут можна побачити виняткову колекцію керамічних настінних тарілок та сметанниць. У колекції наразі налічується 255 пар рогів козуль і 20 – оленів. Для них власник музею виготовив індивідуальні підставки. Каже, що всі вони неповторні. Збирати роги Василь Тушер почав ще понад пів століття тому – у 1964 році. Ще одним захопленням власника музею є колекціонування настінних тарілок, виготовлених народними умільцями. У його колекції їх майже дві сотні. Найбільше рахівський колекціонер пишається тим, що у його колекції є найбільша та найменша сови. До слова, у світі налічується 132 види цих птахів, а у Карпатах – 16. В експозиції зібрані також металеві вироби, які широко використовувалися у побуті сільських мешканців, а також у традиційних ремеслах та промислах.
Про Мукачівський замок „Паланок” випустять книгу-фотоальбом „Мукачівський замок „Паланок”. Вже незабаром всі охочі зможуть переглянути нове видання про унікальну пам’ятку архітектури. Книгу-фотоальбом буде видано за рахунок Програми розвитку культури і мистецтв Мукачівської міської територіальної громади. Мукачівський замок „Паланок” – найбільш відвідуваний об'єкт туризму в Закарпатській області. Розташований на вулканічній Замковій горі в місті Мукачево, збудований на висоті 68 м і має площу 13 930 кв. м. Точний час заснування замку невідомий, але в документах, які позначаються XI століттям, він уже згадується. Замок – унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури з поєднанням різних стилів, пам'ятка архітектури національного значення.
Фото пам’яток Закарпаття представлять Україну у міжнародному конкурсі для Вікіпедії 2021 року. Одразу дві світлини Закарпатської області увійшли до ТОП-10 фотоконкурсу: аерофото Ужгородського кафедрального собору та світлина церкви святої Параскеви у селі Олександрівка. Ці фотографії увійшли до десятки найкращих світлин конкурсу за 2021 рік, які представлятимуть Україну на міжнародному рівні та змагатимуться зі світлинами з інших країн.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
8 лютого танцюристи з Ужгорода увосьме вибороли Кубок України. На змаганнях в Києві, які пройшли 5-6 лютого в Олімпійському навчально-спортивному центрі „Конча-Заспа”, ужгородка Вероніка Мишко у парі з Ерлом Вільямсом вибороли Національний Кубок України 2022. Танцюристи з ужгородського клубу спортивного танцю „Грація” отримали перше місце за результатами виступів у категорії „Дорослі. Латина” та „Дорослі. Стандарт”. Це їхня восьма перемога у танцювальному спорті на Кубку України.
20 лютого в Мукачеві відбулася відкрита екскурсія „Мукачево Чехословцької доби”. Гід – один з кращих молодих істориків Закарпаття Павло Худіш.
24-27 лютого на Закарпатті пройшов десятий тиждень угорської кухні. Організатор заходу – Закарпатська угорська туристична рада. Захід мав на меті популяризувати угорські традиційні страви серед місцевого населення та туристів, які прибувають з інших регіонів України та з-за кордону. Угорська кухня – це одна із багатьох родзинок Закарпаття, скарб, який варто оберігати, і збагачувати ним туристичний потенціал регіону.
25-27 лютого в Ужгороді, в Боздошському парку, пройшов 12 фестиваль „Ужгородська палачінта”.
У лютому ужгородка Діана Давидова перемогла у міжнародному дистанційному вокально-хоровому конкурсі „Favoritеs Vocal” (Іспанія–Україна–Італія) в номінації „Народний вокал”. Перемогу їй принесла лемківська народна пісня „Горе долом ходжу”.
У лютому стало відомо, що Ужгород опинився у десятці фіналістів конкурсу „Молодіжна столиця України”. Усе почалося з 2017 року. Тоді Ужгород з ініціативи активної молоді вперше став учасником цього конкурсу. Із кожним роком позиція міста ставала дедалі вищою, а цьогоріч вписалася в десятку фіналістів.
У лютому Олександр Лучков, колишній учень Мукачівської дитячої школи мистецтв ім. С. Мартона, став президентським стипендіатом у сфері музичного мистецтва. Нині він є студентом 3 курсу Ужгородського музичного коледжу ім. Д. Задора. Спеціальність –„Фортепіано”.
У лютому на Закарпатті оголосили результати конкурсу „Найкращий гід Закарпаття 2021”. Вдруге поспіль ним став Сергій Прокоп. Зазначається, що конкурс проводила Асоціація фахівців туристичного супроводу Закарпаття для визначення найкращих екскурсоводів та проєктів. Найкращого гіда Закарпаття обрали шляхом голосування в соцмережах. Крім того, найкращим у номінації активний туризм став гід Орест Когут, а найкращим гідом в номінації „Об’єкт” визнали Юрія Радівілова, що працює у скансені в Колочаві. Також будло відзначено „За вклад у розвиток екскурсійної галузі Закарпаття” Отокара Касинця. „Найкращим екскурсійним проєктом 2021” визнали вечірні театралізовані екскурсії в замку Паланок, які проводить Максим Адаменко та ГО „КЕТ (Культура, Екологія, Туризм)”. Також найкращим проєктом на Закарпатті 2021 року в активному туризмі визнали команду проєкту „Закарпатський туристичний шлях, поетапне проходження”.
Новини
Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".