Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2020 - березень

До Міжнародного дня театру указом Президента України провідного актора Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв Анатолія Мацака удостоєно почесного звання „Заслужений артист України”.

З 12 березня, з метою недопущення занесення і поширення COVID-19 на території області було введено обмежувальні заходи щодо: проведення масових культурно-розважальних заходів; призупинення роботи нічних клубів, дискотек, кінотеатрів, театрів, тощо; відвідування громадянами масових спортивних заходів, що проводяться у закритих приміщеннях.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

4 березня у Мукачівському драматичному театрі відбулася прем’єра пісочного візуального шоу „Тарасові таємниці”. Шоу присвятили до дня народження Тараса Шевченка. Таємниці Великого Кобзаря розповіли за допомогою пісочної анімації та звуку.

4 березня в Ужгородській дитячій музичній школі №1 ім.П.І.Чайковського відбувся концерт „Весна на вулиці Волошина” –  до 75-річчя цього мистецького закладу.

4 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, заслужений академічний Закарпатський народний хор під керівництвом Наталії Петій-Потапчук презентував різноманітні постановки.

8 березня в Ужгороді,  на площі Театральній, до свята в Ужгороді весни, для мешканців та гостей міста, відбулася презентація проєкту кафедри музичного мистецтва Мукачівського державного університету „Максимум хітів”.

8 березня в Ужгороді, в обласній філармонії,  відбуся концерт естрадно-духового оркестру під назвою „До міжнародного жіночого дня”.

10 березня в Ужгороді, в обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, відблась вистава під назвою „Думи мої, думи” про життя і творчість Тараса Шевченка. Підготували її спеціально до відзначення Шевченківських днів в Ужгороді.

12 березня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбулась концертна програма „Музика мого серця”, яку презентувала народна артистка України, професорка Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, геніальна піаністка Людмила Марцевич.

 У березні в Мукачеві вигадали, як не позбавляти глядачів вистав у зв'язку з карантином. Мукачівський драмтеатр транслює свої вистави онлайн. Про це Мукачівський драматичний театр інформує на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук. Під час карантину театр на своїй сторінці у Фейсбуку”  виставляє  посилання на перегляд дорослої та дитячої вистави.

У березні нову пісню під назвою „Жить” („Жити”) презентували громадськості відомі ужгородські музиканти з гурту „4исла”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

2 березня в Ужгороді,  в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка, відбулася презентація другого культурологічного і просвітницького воркшопу „Втілити спонтанне, уявне” за участі митця Данила Ковача в рамках проєкту „Ббіліотека єднає людей”, що реалізується програмою Tandem Ukraine. Воркшоп тривав у книгозбірні з 3 по 6 березня. А 10 березня у читальній залі презентували напрацьовані результати воркшопу.  Часниками був  створений перформанс разом з художником Данилом Ковачем.

4 березня в Ужгородській центральній міській бібліотеці пройшла зустріч з відомим перекладачем французької літератури, доцентом кафедри полікультурної освіти та перекладу факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету, членом спілки журналістів України – Віктором Мотруком.

5 березня в Ужгороді,  в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка, відбуся благодійний творчий вечір „Цілковита весна” на підтримку Тетяни Літус.

10 березня в Ужгороді,  в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулася презентація книги доктора історичних наук, професора Ужгородського національного університету Сергія Федаки „Історія України”.

12 березня у Зняцівській ЗОШ I-III ступенів відбулась презентація книги  „Юрій Гойда: постскриптум”, присвячена закарпатському письменнику, що побачила  світ у видавництві „Ліра”.

 У березні в Ужгороді, Національна спілка письменників України поповнилася п’ятьма закарпатськими авторами. Це Василь Горват, Віктор Дворніченко, Василь Лавер, Іван Ребрик, Надія Ферен.

18 березня в Ужгороді,  в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка, відбулась презентація нової книги Тані П'янкової „Чужі гріхи”. Це третя за ліком книга прози Тетяни П’янкової.

У березні викладач Ужгородського університету Василь Лавер став членом Національної спілки письменників України. Доцент кафедри інформаційних управляючих систем і технологій Василь Лавер з 2013-го почав викристалізовувати власний стиль у жанрі горору. Спочатку його твори друкувалися у збірках „Після опівночі”, „Підвал”, „Ліс” та сплатерпанк-збірці „Свині”. Згодом його прозу друкували в альманаху закарпатської спілки письменників „Літературне Закарпаття”. Рівно рік тому Василь презентував збірку власних оповідань „У тіні Ердеґа”.

У березні, в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка на базі інформаційно-ресурсного центру „Вікно в Америку” розпочала свою роботу перша Медіа-школа не для журналістів. В рамках цієї школи студенти Ужгородського національного університету будуть навчатися основам медіаграмотності та навичкам критичного мислення, основам журналістики та створенню різних видів контенту, навичкам PR та ораторської майстерності, ефективному використанню соціальних мереж та створенню вебсайту.

У березні в Ужгороді, у міській бібліотеці для дітей та юнацтва, український письменник та драматург, відомий закарпатець Дмитро Кешеля зустрівся із ужгородськими школярами. Привідом зустрічі став вихід у світ нової книги автора „Весільна Феєрія”. Адресоване видання як  дорослим так і юним читачам.

У березні в Ужгороді, вийшов у світ XVIII-XIX випуск „Наукового збірника” обласного краєзнавчого музею ім. Легоцького. Збірник містить статті наукових співробітників музею, науковців та краєзнавців області з актуальних питань краєзнавства, археології, історії, етнографії та природознавства Закарпаття.

У березні в Ужгороді, Історична школа ім. В. Липинського організувала  просвітницьку лекцію, присвячену Карпатській Україні.

У березні в Ужгороді, вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника „Етніка Карпат”. Збірник є результатом багаторічної співпраці наукових співробітників музею народної архітектури та побуту та викладачів-етнологів, студентів-істориків ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА ПРОСВІТНИЦТВО

1 березня у Виноградові, в галереї „Імпасто” відкрили оновлену виставкову залу „Тобі, Виноградів”. Першою експозицією стала персональна виставка місцевої художниці Гелени Матій та її учнів - вихованців студії мистецтв.

3 березня в Ужгороді,  в музеї народної архітектури та побуту відкрилась виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва „Заквітчані. Виставка є черговим заходом обласного організаційно-методичного центру культури, в рамках мистецького проекту „Несподівані зустрічі”.

5 березня у м.Чернівці, в мистецькій галереї „Вернісаж”, в рамках всеукраїнського туру відкрилася персональна виставка живописних творів „Філософія проміння” закарпатця Юрія Боднаря.

5 березня в Ужгороді,  в обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюн”, відкрилася фотовиставка під назвою „Вона”. Для участі у виставці надіслали 101 фото, з них обрали 25 найкращих.

10 березня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, відбувся міжнародний семінар „Дерев’яні церкви – приховані скарби спільного туристичного регіону Карпат”. Участь у семінарі взяли провідні фахівці у цій галузі.

11 березня у Хустській картинній галереї відбулося відкриття унікальної виставки, на якій було представлено близько півсотні робіт випускників закладів художньої освіти Закарпаття та Закарпатської академії мистецтв різних років.

У березні в Києві обрали переможців всеукраїнського творчого конкурсу „Осяяні любов’ю. Батьківство та материнство”. Майже одноголосно журі визначило переможницею відому закарпатську мисткиню Наталію Сіму-Павлишин. Художниця представила концептуальний твір „Радість буття”.

ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

4 березня в Ужгородському музичному коледжі імені Д.Є.Задора відбувся ІІ тур обласного вокального конкурсу малих ансамблевих форм (дуети, тріо, квартети).

4 березня в Тячівській ОТГ відкрили молодіжний центр дозвілля „Bulb”, у якому юнаки й дівчата зможуть безпечно, цікаво й корисно проводити вільний час. Молодіжний центр –  перший із чотирьох осередків, які незабаром стануть до послуг активної молоді. Їх відкривають у рамках проекту „Створення мережі молодіжних просторів Закарпаття”, що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Крім Тячева, такі самі молодіжні центри з’являться в райцентрах Перечин, Іршава та Виноградів.

У березні в  Ужгороді, в Лінгвістичної гімназії імені Т. Г. Шевченка відбулася прем'єра кіноетюду „Відречення від кохання за ключ, нею загублений”. Створили його гімназії. Кіноетюд приурочили до 206-ї річниці з дня народження письменника. У фільмі показали романтичні стосунки, які надихали Тараса Шевченка в різні періоди життя.

У березні у Івано-Франківську, танцювальний колектив „Зіраті-Зефірчик” із Закарпаття взяв участь у Всеукраїнському конкурсі народної хореографії.

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день