Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2019 - вересень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 вересня  в Ужгороді академічний обласний театр ляльок „Бавка” відкрив свій 39 театральний сезон прем’єрою  вистави „Зоряний малюк”, за п’єсою Євгена Тищука.

1 вересня в Ужгороді, на площі Театральній, виступив оркестр оперативного командування „Захід” у Закарпатській області. Акція пройшла також у багатьох інших містах нашого краю – для популяризації проходження військової служби та духовно-культурної спадщини народу.

10 вересня в Хусті обласний театр драми та комедії відкрив театральний сезон музичною комедією-фарсом з участю оркестру „Перемудрували” за п’єсою М. Кропивницького „Пошились у дурні”.

10 та 11 вересня у Мукачівському драматичному театрі відбулась вистава „Веселий фокусник”,  цікава та динамічна історія про зіткнення любові та байдужості, дружби та натхнення (режисер-постановник Тетяна Курта).

12, 13 та 16 вересня у Мукачівському драматичному театрі відбулась музична комедія „Принцеса без горошини”, сюжет якої надзвичайно інтригуючий та наповнений безліччю комічних ситуацій (режисер-постановник Євген Тищук).

11 вересня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв вібдувся святковий гала-концерт із нагоди Днів Китаю в Ужгороді та 70-ї річниці утворення КНР.

12 вересня в Ужгороді, в історично-культурному центрі „Совине гніздо”, відбулось відзначення „столітнього ювілею” міста з ініціативи журналістки, авторки проекту „Втрачений Ужгород” Тетяни Літераті. Вперше у такому форматі протягом дня в історико-культурному комплексі „Совине гніздо” – проходили цікаві заходи , пов’язані з назвою „Ужгород”. Зокрема, відбувся ярмарок виробів із символікою Ужгорода, діяли кілька паралельних локацій: відкрита лекція про історію міста від професора Сергія Федаки; літературна – „Ужгород у книжках”; неформальна зустріч „Бренд „Ужгород”: історії успіху”. Відбувся також „ужгородський” кіновечір із Олексієм Уманським і вечірка від радіо „Єден”.

14 вересня обласний академічний музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв,  уже втретє взяв участь у щорічному театральному фестивалі „Коломийські представлення”. „Шерегіївці” показали комедію „№13” за п’єсою відомого сучасного англійського драматурга Рея Куні „Він, вона, вікно, небіжчик”.

14 вересня в Ужгороді, у музеї архітектури та побуту, до Дня Ужгорода відбулась етно-програма Закарпатського народного хору за участю солістів, танцювальної групи та оркестру ЗАЗНХ.

15 вересня у Горянській ротонді відбувся концерт духовної хорової музики Закарпатського народного хору, присвячений  Дню міста.

17-22 вересня в Ужгороді відбувся другий міжнародний фестиваль моновистав „Монологи над Ужем”. Цьогорічне свято театру зібрало не тільки українських акторів, а й гостей із Польщі, Грузії, Білорусі, Молдови та Вірменії. Загалом на „Монологах над Ужем” показали 12 захопливих постановок.

19 вересня-4 жовтня в Ужгороді, в обласній філармонії пройшов Міжнародний фестиваль органної музики ім.Н.Висіч. У фестивалі взяли участь професійні українські та зарубіжні виконавці, а саме: симфонічні, камерні оркестри й ансамблі, хорові, фольклорні, джазові колективи, окремі виконавці.

21 вересня в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту відбулась презентація виставки живопису під назвою „Настрій…осінь?” заслуженої художниці України Наталії Сіми.

22 вересня у Мукачеві вже втретє відбулось свято „RedHairDay”. Цього року до свята долучилися аж 50 учасників. Свято відвідали руді діти, чоловіки з багряними бородами, а також домашні улюбленці.

23 вересня в с. Середньому Ужгородського району відбувся  обласний фестиваль „Матіца словенска”.

26 вересня в Ужгороді, у Совиному гнізді, відбувся концерт Академічного камерного хору „Кантус”, який запросив поціновувачів прекрасного почути європейську музику ХVІ століття. Концерт відбувся у рамках фестивалю „Фортеця Унг”.

29 вересня у Києві, Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв на сцені оперної студії Національної музичної академії України імені П.Чайковського показав комедію „№ 13” за п’єсою „Він, вона, вікно і небіжчик” відомого англійського драматурга Рея Куні.

30 вересня у Києві Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв на сцені оперної студії Національної музичної академії України імені П.Чайковського зіграв драму „Жменяки” за романом Михайла Томчанія.

У вересні музичний гурт „Vandor” привіз перемогу із Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні „Червона Рута” у Чернівцях: закарпатці здобули першу премію у номінації „Рок-музика”. Цьогоріч це був ювілейний – 30-й фестиваль.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

7 вересня в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з військовим поетом Володимиром Тимчуком „5 років війни на українському Сході”.Зустріч з військовим поетом припала на символічну дату – напередодні Дня пам’яті жертв фашизму.

10 вересня в Ужгороді, у прес-центрі обласної державної адміністрації, відбулася презентація книги Михайла Сирохмана „Будівничі закарпатських церков”. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Галас, автор книги Михайло Сирохман та видавець Олександра Гаркуша.

11 вересня у смт. Дубове, Тячівського району в приміщенні машинобудівного технікуму відбулась презентацція книги про історію тячівського селища Дубове „У серці Мараморошу: історія греко-католицької спільноти Дубового й околиць”.  Ця книга присвячена релігійній та національній історії центральної частини Мараморощини – селища Дубового і його околиць – від часів пізнього Середньовіччя й аж до наших днів.

11 вересня в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбулося відкриття фотовиставки „Місто у часі і просторі” Ольги Тимофієвої.

12 вересня в Ужгороді, у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, за традицією, до Дня українського кіно, відбувся перегляд та обговорення українського фільму. Цього разу – „Лісова пісня” режисера Віктора Івченка, знята за мотивами драми-феєрії Лесі Українки.

18 вересня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нової дитячої книжки відомої письменниці Галини Малик „Мандри та подвиги лицаря Горчика та Бузинової Царівни Бусі на острові Зміїному та у морі Скіфському”.

20 вересня в Ужгороді, у прес-центрі обласної державної адміністрації, відбулася презентація книг Галини Малик „Мандри та подвиги лицаря Горчика” та Людмили Кудрявської „На арені цирку”. Друк видань забезпечив департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації через реалізацію обласної програми підтримки закарпатських авторів.

20 та 21 вересня на Форумі видавців у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці, Олександр Гаврош представив  два свої нові романи: „Донос” – про справу Кирило-Мефодіївського братства, що побачив світ у київському видавництві „Академія” і книжку „Нескорена Карпатська Україна”, з нагоди  80-річного ювілею Карпатської України, яка вийшла у тернопільському видавництві „Навчальна книга–Богдан”. У новому виданні він розповідає про власні знахідки, пов’язані з Карпатською Україною, що стала центром українського політичного життя у 1938–1939 роках.

23 вересня в Ужгороді, у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась презентація роману Макса Кідрука „Доки світло не згасне”, в рамках третього масштабного туру.

24 вересня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулася презентація нового дебютного роману Ксенії Фукс „По ту сторону сонця’.

24 вересня у Мукачівській міській центральній бібліотеці відбулася презентація дитячої книжки „Маленькі історії Дарчика та Міккі” мукачівки Жанни Хоми.

25 вересня в Ужгороді, у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась презентація книги „Екскурсії Закарпаттям” за редакцією доктора історичних наук, професора Романа Офіцинського.

25 вересня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка, вперше архітектор Микола Пігуляк  презентував свій новий пригодницький роман „Змова бохтарень”, а також творчий доробок із книг  „Турлаш”, „Код аквасвіту”, „Горизонти жадання”.

25 вересня в рамках циклу заходів бібліоавтограф „40 хвилин з автором”, започаткованих Ужгородською центральною міською бібліотекою, відбулася літературна зустріч з письменницею, переможницею  літературної премії „Дебют Срібної Землі”, членом Національної спілки письменників України Анною Фельцан.

30 вересня в Ужгороді гучно відзначили Всесвітній день бібліотек, в рамках якого в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбулася акція Прощення гріхів боржникам книг, „Капуркова книжка”, безкоштовний запис до лав читачів бібліотеки, екскурсії біліотекою для читачів. У кожному відділі були спеціально облаштовані фотозони, де пригощали цукерками та закликали спробувати долю в лотереї.

У вересні депутати Ужгородської міської ради проголосували за те, щоб присвоїти звання „Лауреат міської премії імені Петра Скунця” у номінації „художня література” Олені Пекар за книгу „Мереживо осені” та Володимиру Товтину за книгу „Ріка травневої пори”.

У вересні вийшов друком туристичний путівник Ужгородом. На сторінках двомовного видання (українською та англійською) – інформація про пам'ятки архітектури, музеї, фестивалі, унікальні та історичні місця, заклади проживання (готелі, хостели) та харчування із зазначенням назви, адреси, графіку роботи та контактів. Путівник презентували під час святкування 1126-річчя Ужгорода, а також розповсюдили на міжнародній виставці „Тур’євроцентр-Закарпаття-2019”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА ПРОСВІТНИЦТВО

З 1 вересня стартував Проєкт програми транскордонного співробітництва ЄС „SMART Museum”, участь у якому взяв і Мукачівський історичний музей. Проект об’єднав 6 музеїв Угорщини, Словаччини та України в прагненні збереження культурної історичної спадщини, налагодженні транскордонного співробітництва та створення сучасних туристичних продуктів. В рамках проекту передбачено проведення капітального ремонту та реставрації будівель Нижнього двору замку „Паланок”, створення нових експозицій з використанням сучасних цифрових технологій.

4 вересня в Ужгороді, в приміщенні Генерального консульства Угорщини, відкрилася персональна виставка відомого закарпатського художника Петра Шолтеса „Закоханий у кольори”.

4 вересня в Ужгороді відбулася відкрита екскурсія з відомим закарпатським істориком Йосипом Кобалем. Присвячена вона 30-річчю виходу з підпілля греко-католицької церкви і пролягала двома центральними вулицями – Августина Волошина та Капітульною. Єпарх Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан розповів про акції з нагоди 30-річчя релігійної свободи.

5 вересня у селі Солочин Свалявського району за організації ГО „Про-арте – Мункач” розпочався шостий закарпатський міжнародний табір скульпторів.

9 вересня в Ужгороді відкрили ще одну міні-скульптуру, біля одного з ужгородських супермаркетів.  „Закарпатський кіфлик” відтепер став ще однією родзинкою міста над Ужем. Цього разу скульптурну композицію створили  два молодих скульптори – Роман Мурник та Степан Руснак, які вочевидь, продовжать роботу відомого ужгородського скульптора Михайла Колодка.

11 вересня в Ужгороді, в обласному академічному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, урочисто відкрили фотовиставку до Днів Китаю, які стартували на Закарпатті.

12 вересня у галереї „Ужгород” відкрилась персональна виставка Ласло Гайду. Митець презентував 38 картин, написаних протягом 10 років.Художник Ласло Гайду працює в кількох техніках: графіка, монументальна пластика та олійне малярство. На виставці представив акриловий та олійний живопис.

14 вересня  в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, до Дня міста, відбулась яскрава фольклорна програма за участю: народного музичного гурту „Гудацька тайстра”; народного фольклорно-етнографічного ансамблю „Ужгород”; солістів, танцювальної групи та оркестру заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Відбулись також майстер-класи з ковальства від „Вільної кузні Закарпаття”; майстер-класи і гончарства від Андрія Зубенка; дегустації закарпатських традиційних страв від Едгара Петі; урок „Цікаве Закарпаття” від професора Федора Шандора. Відбулась етно-хода зі скансену вулицями Ужгорода у супроводі духового оркестру та ансамблю мажореток-барабанщиць Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора, провідних хореографічних колективів, творчої спілки „Закарпатський обласний осередок Національної хореографічної спілки України”. У центрі міста танцюристи виконали наймасовіший дівочий народний танець Закарпаття „Карічка” ( у постановці – народного артиста України Михайла Суслікова).

14 вересня в Ужгороді, у обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая, відбувся День відкритих дверей,з нагоди Дня міста.

14 вересня в Ужгороді, на площі Євгена Фенцика, до Дня Ужгорода  пройшла артплатформа. Понад півсотні учнів Ужгородської дитячої школи мистецтв малювали гуашшю панораму міста. Юні художники віком від 10 до 14 років змогли відобразити на вибір: річку Уж, будівлю філармонії, набережну, ляльковий театр, пішохідний міст тощо. Також в артплатформі взяли участь викладачі образотворчого відділення. Відбулись і різноманітні творчі майстер-класи. У цей же час на площі Театральній відбулись виступи учнів хореографічного і театрального відділень Ужгородської дитячої школи мистецтв.

15 вересня в Ужгороді  „Совине гніздо” перетворилося на „Фортецю” ідей та розваг для наймолодших. Творчі простори, студії, дизайнери залучили діток до малювання в різних техніках, гончарства, співів, дискотеки, складання площинних та об'ємних пазлів, ліплення, ігор та інших креативних занять.

16 вересня у Королеві, на Виноградівщині, пройшов пленер іконописців . Шестеро художниць малювали ікони. Захід проходив у місцевому храмі, настоятелем котрого є військовий капелан отець Іван.

17 вересня в Закарпатті, на території санаторію „Квітка полонини” Свалявського району пройшов Міжнародний скульптурний форум. Впродовж десяти днів творили свої шедеври митці з Європи, а саме: Беата Рошташ (Угорщина), Їтка Кушова (Чехія), Дар’я Альошкіна та Олена Додатко (Україна), Реа Марментіні (Іспанія).

19 вересня у камінній залі Мукачівської дитячої художньої школи ім. М.Мункачі було урочисто відкрито персональну виставку художниці, завідувачки навчальною частиною та викладача художньої школи Оксани Колесник.

19-28 вересня в Ужгороді пройшов фестиваль старовинної музики „Фортеця Унг”.У програмі – різноманітні заходи, що будуть цікаві та пізнавальні як для професіоналів – музичних виконавців, педагогів, так і для учнів, студентів музичних, культурно-мистецьких навчальних закладів, музикантів-аматорів, аудиторії, що цікавиться історією культури і музики.

21 вересня у Мукачівському історичному музеї відбулося відкриття музею авторських робіт народного художника України Володимира Микити.

23 вересня у дев’ятьох залах Мукачівського історичного музею відкрилась виставка видатного художника Закарпаття Володимира Микити. На виставці було представлено більше сотні картин митця.

23 вересня в Ужгороді 17 фотографій різних жанрів: портрети, репортаж та пейзажі представив на своїй аматорській фотовиставці „Поза тим ” журналіст Костянтин Черкай.

25 вересня в Берегові, у мистецькому залі Л.Гулачі консульства Угорщини,  відкрилася  персональна виставка молодого щзхудожника берегівчанина Золтана Гоголи.

26 вересня у Хустській картинній галереї відбулося відкриття персональної виставки відомого митця, члена Національної спілки художників України Ласло Гайду. Експозиція присвячена ювілею – 75-річчю живописця, без якого неможливо уявити сучасний арт-простір Закарпаття.

27 вересня в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая, напередодні Всеукраїнського дня художника, який щороку відзначають у другу неділю жовтня, закарпатські митці традиційно презентували  виставку своїх робіт „Осінь – 2019”.

28 вересня в Ужгороді, у музеї архітектури та побуту, пройшов фестиваль із лицарськими поєдинками „Срібний Татош: епоха Другетів”.

У вересні у Свиднику (Словаччина), музей української культури традиційно з нагоди Днів Європейської культурної спадщини провів „Народний день”, що презентував традиції, пов'язані з приготуванням вареників, які у Словаччині називають „пероги”. На відвідувачів очікувала різноманітна фольклорно-етнографічна програма, підготована гостями з України. Ще однією частиною заходу стала презентація традиційних ремесел, продуктів бджільництва тощо. Для родин з діточками організатори запропонували забави на творчому майданчику та катання на конях.

У вересні перша публічна міні-скульптурка ужгородського митця – скульптора Михайла Колодко „Енштейн чекає на яблуко” з’явилася за океаном у Прінстоні, США.

ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 вересня в Ужгороді, на пл. Народній, пройшло свято фарб HOLI „Літо, прощавай!” У програмі: битви фарбами, конкурси та розваги, спортивні змагання, яскравий HOLI-настрій!

6-8 вересня в Ужгороді пройшли „Чеські дні на Закарпатті”, де гості мали змогу поринути у колоритну чеську атмосферу, культуру, скуштувати національну їжу та звісно продегустувати найвідоміше чеське пиво від пивоварів.

7-8 вересня в Ужгороді, на Православній набережній, на площі, перед будівлею Генерального консульства Угорщини відбувся гастро-культурний фестиваль „Hungary FEST 2019”. Унікальний фестиваль для родин з дітьми, друзів, де були представлені виступи традиційних ансамблів, народні пісні і танцювальні колективи, колоритні угорські страви та напої. На території фесту діяло ярмаркове містечко, де майстри представляли для продажу власні вироби.

8 вересня у м. Рахів відбувся фестиваль „Гуцульська бринза”. Найбільший фестиваль Закарпаття цього року порадував гостей конкурсом на найкращу гуцульську овечу бриндзю, майстер-класами з приготування нетрадиційних страв із бриндзею від кращих шеф-кухарів, презентацією традиційних карпатських високогірних сирів.

12-22 вересня в Ужгороді проходило святкування Дня міста. Обласному центру Закарпаття виповнилося 1126 літ! Відзначення почалося з відкриття тематичної виставки „За вашу і нашу свободу 1968-2018 рр.”. Також відбулися ярмарок, лекції, кіновечір, виставка та нічний забіг. Три дні старовинний Ужгород відзначав день своїх уродин. У п'ятницю музичним флешмобом „Прокидайся, місто” розбудили Ужгород студенти коледжу культури і мистецтв. Танцівниці та мажоретки подарували бадьорий танець, закликаючи перехожих долучатися до святкування Дня міста. Широкою видалася культурна програма, яка охоплювала багато локацій. День відкритих дверей пройшов у обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая. Можна було ознайомитися з постійно діючими музейними експозиціями: „Закарпатська ікона”, „Виставка творів Миколи Глущенка”, а також із „Гаптованим дивом”, яке представляє народні мотиви в творах закарпатських художників-класиків та сучасних авторів. В історичному центрі, на вулиці Августина Волошина, третій рік поспіль діяла „Солодка вулиця”. Чимало смачних шедеврів представляли символіку Ужгорода. Поруч, у провулку Підгірний, пригощали закарпатськими винами. Опівдні стартували показові виступи школи бойового гопака „Шаблезуб”. Ярмарок сувенірів, хенд-мейду проходив у суботу-неділю на набережній Незалежності. Тут можна було не лише придбати річ чи прикрасу, іграшку, екоторбу, смаколики, а й допомогти таким чином благодійним фондам та організаціям. Зокрема, представили свої роботи і проводили традиційну лотерею майстрині, яких об'єднує Рух підтримки закарпатських військових, а також благодійний фонд „Карітас”, притулок для тварин „Барбос”. Та найбільше ужгородців і гостей у суботу зібралося на площі Шандора Петефі – там тривав грандіозний концерт, а весь день перед ним варилася, смажилася усіляка смакота, продавалися вино, мед і продукти бджільництва, сири, пиво, м'ясо, ковбаси, солодка вата, бублики і ще багато-багато усього. У скверику встановили також оглядове колесо, до нього не закінчувалася черга.

13 вересня в Ужгороді на площі Театральній відбувся 4-й Міжнародний молодіжний фестиваль „Beauty Around Me”.

13-15 вересня у місті Мукачево відбувся фестиваль крафтового пива „Варишське пиво”. Cвій напій пропонували скуштувати 12 пивоварів краю. Для поціновувачів пива запропонували чималий асортимент – 40 сортів.

14 вересня в Ужгороді, в історико-культурному центрі „Совине гніздо”, відбувся фестиваль вуличного піаніно.

14-15 вересня на День міста Тячів відбулись святкування, виставки, екскурсії, розважальні заходи. Тячів відзначив 690-ту річницю першої письмової згадки в історичних літописах про місто.

15 вересня, в с. Сторожниця Ужгородського району відбулось свято збору врожаю яблук „Apple fest”.

15 вересня безкоштовну екскурсію Ужгородом провели у рамках відзначення Дня міста. Маршрут охопив основні знакові пам’ятки від площі Поштової через набережну Незалежності до площі.

16 вересня у селі Ворочево, Перечинського району відбувся ІХ обласний фестиваль лемківської культури „Лемківська ватра”.

19-27 вересня, під час Міжнародного туристичного тижня, в Ужгороді відбулася виставка-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття 2019”.

22 вересня у с. Середнє Ужгородського району відбувся фестиваль словацької народної творчості – „Словенска веселіца” , який має багаторічну традицію. З 1995 року він „мандрує” по населених пунктах Закарпаття, в яких компактно проживають словаки. У програмі свята брали участь фольклорні колективи області, зі Словаччини,  а також словацькі колективи з інших країн: Угорщини, Румунії, Сербії.

22 вересня у Мукачеві відзначили вже третій Міжнародний день рудих „RED HAIR DAY”.

22 вересня, в Ужгородському замку відбувся колоритний „Берчені-фест”. На один день тут ожила епоха середньовіччя, коли замком володів граф Міклош Берчені – колишній губернатор комітату Унг. До речі, саме у той період історії (кінець XVII – початок ХVIII століть) фортеця та палац у ній набули чи найбільшого розквіту.

22-23 вересня в селі Яноші, Берегівського району відбувся фестиваль „Берег Фест”.

24 вересня на Хустщині, у селі Липецька поляна, відбувся фестиваль „Полянський Салаш”.

28 вересня Чоп відзначив свою 738-му річницю. Цього дня у центральній частині міста проходив осінній ярмарок, для дітей працювали аніматори-ходулісти та різноманітні каруселі, розмальовували обличчя, конкурс малюнків. Також відбулися показові виступи учнів  відділення боксу Чопської дитячо-юнацької спортивної школи і художньої гімнастики спортивного клубу „Карпатія”. Наступним етапом програми був конкурс „Міні-міс Чопа 2019”.

28-29 вересня у с. Бобовище Мукачівського району відбувся районний етнофестиваль „Бобовищенське гроно 2019”.

29 вересня в Ужгороді, в залі академічного обласного театру ляльок, відбувся показ фільмів V-го Міжнародного кінофестивалю „Світло”, що проходив у червні в Києві.

У вересні колективи коледжу культури і мистецтв отримали високу оцінку на фольклорному фестивалі в Італії. Поновлення цінностей, які передаються з покоління в покоління, шана традицій – саме таку мету підтримує в Європі відомий „Romolo Folk Fest”, фольклорний фестиваль Ромоло. Виступами на фестивалі наші виконавці внесли свій внесок в популяризацію європейських і міжконтинентальних культур та традицій.

 

 

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день