Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2018 - листопад

За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність Указом Президента України від 9 листопада 2018 року №362/2018 „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва” почесних відзнак удостоєно 88 діячів, серед яких є закарпатці. Так, звання „Народний художник України” присвоєно Івану Ільку, а „Заслужений художник України” – Олені Кондратюк. Артистку Закарпатської обласної філармонії Діану Гавату удостоєно звання „Заслужений артист України”, а викладача Сокирницької дитячої школи мистецтв Хустського району Івана Мішка – звання „Заслужений працівник культури України”.  

8-9 листопада Закарпаття на загальнодержавному рівні стало майданчиком реалізації заходів до Дня української писемності та мови. З цієї нагоди до Ужгорода завітав заступник міністра культури України Юрій Рибачук. Зокрема, закарпатці долучились до написання 18-го Всеукраїнського диктанту національної єдності, який відбувся у малій залі Закарпатської ОДА. Також відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Народній, поетичний марафон, фестиваль скоромовок, літературний фестиваль „Карпатська ватра”, творчі зустрічі письменників з читачами, майстер-клас з написання рукописних кириличних шрифтів, книжкова виставка за участі закарпатських видавництв, концерт „Нас єднає мова” за участі зірок української естради тощо. Відповідні урочисті заходи пройшли у всіх районах області. 

9 листопада  Закарпаття відзначило Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, який відзначається щорічно разом із Днем української писемності та мови.

24 листопада в Ужгороді, на набережній Незалежності, відкрили і освятили монумент жертвам Голодомору. Участь у пам’ятному заході взяли керівництво області та міста Ужгород, автор скульптурної композиції Ігор Гречаник, представники дипломатичних установ, духівництво, військовослужбовці, керівники установ і відомств краю, громада обласного центру.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

4 листопада в Ужгороді, в обласній філармонії, до 70-ї річниці від дня смерті  композитора Франца Легара, камерно-інструментальний ансамбль „Угорські мелодії” запросив всіх на концерт „Франц Легар: шедеври з оперет”. У програмі – арії і сцени з кращих творінь цього автора, а також запальні угорські танці. Концерт відбувся у рамках проекту „Музика вихідного дня”.

4 листопада в Ужгороді, в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася прес-конференція керівництва театру та режисера Михайла Мільмейстера, який попри те, що живе і працює в Німеччині, підтримує творчі стосунки із Закарпатським муздрамтеатром, де за останні роки поставлено вже три його роботи. „Шерегіївці” розказали також про „родзинки” нового театрального сезону.

6 листопада в Ужгороді, в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, відбулася прем’єра вистави М.Мільмейстера „П’єса для метеликів з оркестром. Вистава для всієї родини” за твором Х.Ейзель-Валаамової.

9 листопада в Ужгороді, в обласному академічному музично-драматичному театрі ім.братів Шерегіїв, відбулись урочистості з нагоди Дня української писемності та мови „Нас єднає українська мова”, де разом із закарпатськими виконавцями виступили гурт „Riverland” (м. Дніпро), заслужений артист України Віталій Свирид та народна артистка України Марія Бурмака.

11 листопада в Ужгороді, в обласній філармонії, в рамках проекту „Музика вихідного дня” відбувся концерт камерної музики. Програму „Camera music” для меломанів підготували два філармонійні оркестри – камерний і симфонічний.

17 листопада в Угорщині,  в Будапешті, у концертному залі Будинку мистецтв м.Варполото відбувся великий концерт „Україна в часі” симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії, в якому прозвучала музика основоположників закарпатської композиторської школи І. Мартона й Д. Задора, та відомих сучасних українських композиторів М. Скорика, Є. Станковича, В. Теличка. Назва мистецького проекту –Мета проекту – презентація українського професійного музичного мистецтва за кордоном з акцентом на історичну ретроспективу.

18 листопада в Угорщині,  в Будапешті, у церкві Св.Михайла відбувся концерт-реквієм, приурочений 85-й річниці Голодомору в Україні. Акція покликана вшанувати пам’ять мільйонів безневинних жертв штучного голоду 1932-1933 років і привернути додаткову увагу світової спільноти до однієї з найтрагічніших сторінок історії українського народу.

20 листопада в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи. Концертне турне, присвячене 35-річчю створення хору, пройшло в 4 містах України:  Києві, Льовові, Мукачеві та Ужгороді.

21 листопада в Мукачівському драматичному театрі відбувся творчий вечір відомого мукачівця, композитора, літератора, музиканта – Івана Пірова „Квітуй, моє Мукачево прекрасне!”.

22 листопада в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся завершальний концерт в рамках мистецького проекту „Україна в часі”, присвячений був концерт 85-ій річниці Голодомору.

22 листопада в Ужгороді, в обласному українському музично-драматичному театрі ім. Братів Шерегіїв, відбувся ювілейний творчий вечір Маріанни Сухолової „З любов’ю до Вас”.

23 листопада в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулось театралізоване свято словацької культури у рамках проекту „Казок веселе намисто. Представлення словацького фольклору засобами театрального лялькового мистецтва”, за підтримки Українського культурного фонду.

25 листопада в Ужгороді, у обласній філармонії, відбулася культурно-мистецька театралізована модна подія „Із роду в рід”, за підтримки Українського культурного фонду. Вперше в Ужгороді представили прем’єрний показ колекції одягу з 11-ти фешн стилізованих народних ансамблів, які відображають традиції кожного з районів багатонаціонального Закарпаття.

26 листопада в Ужгороді, в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв, зіграли гастрольно іскрометну комедію за п'єсою Міро Гаврана „Чоловік моєї дружини”.

27 листопада в Ужгороді, в обласній філармонії, народна артистка України Етелла Чуприк подарувала всім шанувальникам фортепіанної музики твори композиторів-романтиків Франца Шуберта і Роберта Шумана.

29 листопада в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт  естрадно-духового оркестру під керівництвом заслуженого артиста України Володимира Співака.

У листопаді в Ужгороді студія сучасного танцю „Бліц” та ГО „Танок Закарпаття” започаткували проект з розвитку хіп-хоп танцю в Західній Україні. Проект під назвою „Ghetto Groove” реалізують у вересні 2018 – червні 2019 рр. за фінансової підтримки Посольства США в Україні, в рамках програми малих грантів громадської дипломатії уряду США —   „Освіта та культура”.

У листопаді ансамбль угорської народної музики „Szalonna és Bandája” під керівництвом Іштвана Пала, який є вихідцем із Закарпаття, вже вчетверте виступив на урочистостях у Букінгемському палаці на запрошення британської королівської родини. Цього разу закарпатець зі своїм колективом грав на урочистостях з нагоди 70-річчя принца Чарльза.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

6 листопада в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась презентація
професора УжНУ Сергія Федаки, який представив дві свої нові історичні книжки – „Ми, Федір Корятович, з ласки Божої князь із Мункача...” та „Історію України у датах і подіях”.

6-7 листопада в Угорщині, у Будапешті відбувся VІІІ Всесвітній конгрес угорських бібліотекарів, в якому прийняла участь делегація бібліотекарів Берегівщини. Головною темою форуму було обговорення проблематики „Європейська культура – міжнародне надбання”. Мова йшла також про нововведення в бібліотечній сфері. Зібрання стало хорошою можливістю познайомитись з доробками колег інших країн, обмінятись досвідом.

7 листопада в Ужгороді, в обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася презентація поетичної збірки „Різдво метелика” Василя Кузана.

7 листопада в Ужгороді, в обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулася історична година „ЗУНР-провісниця держави Україна” (до 100-річчя проголошення ЗУНР).

8-9 листопада в Ужгороді вже вп'яте пройшов міжнародний літературний фестиваль „Карпатська ватра”. Цьогоріч захід був присвячений Дню української писемності та мови. У ювілейному фесті взяли участь літератори зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії, а також із Києва, Львова, Івано-Франківська, Чернівців і, звісно, закарпатські автори. Поряд з вже традиційними заходами відбулись творчі зустрічі, поетичні вечори, майстер-класи та виставки унікальних видань.

8 листопада  в Ужгородській міській бібліотеці, з нагоди Дня української писемності та мови,  відбувся літературно-музичний захід „Не просто звуки і слова – душа жива народу”.

8 листопада в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей, відбулась зустріч із дитячим письменником Юрієм Бердником у рамках святкування Дня української писемності та мови.

8 листопада в Ужгороді, у приміщенні Закарпатської організації НСПУ, в рамках літературного фестивалю „Карпатська ватра” відбулись: пленарне засідання, відкриття книжкової виставки „Літературне добросусідство” у сяйві „Карпатської ватри” та презентація книги „Юрій Керекеш у спогадах і доброму слові”.

8 листопада в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок  „Бавка”, відбувся літературний вечір із нагоди Дня української писемності та мови й відкриття V-го літературного фестивалю „Карпатська ватра – 2018”.

8 листопада в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей, відбулась презентація повісті „Музей пригод” Олександра Гавроша, що вийшла у Харківському видавництві „Фоліо”. Подія відбулася в рамках святкування Дня української писемності та мови, адже в повісті якраз ідеться про початки книгодрукування в Україні.

8 листопада в Ужгороді, в обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка, в рамках проведення урочистостей до Дня української писемності та мови, відбувся творчий вечір відомого письменника сучасності, громадського діяча та лауреата Національної премії імені Шевченка Василя Шкляра.Модерував Мирослав Дочинець.

9 листопада в Ужгороді, у малому залі засідань обласної державної адміністрації, відбувся тематичний круглий стіл „Українська писемність, художнє слово – традиції, здобутки, перспективи”.

9 листопада в Ужгороді, в УжНУ, відбулись творчі зустрічі українських письменників Карпатського регіону зі студентами філологічного факультету, презентація збірника „Літературне Закарпаття – 2017”.

9 листопада в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, у рамках проведення урочистостей до Дня української писемності та мови відбулись XVIII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності та творча зустріч з відомим перекладачем, есеїстом, психоаналітиком та літературознавцем, Юрієм Прохаськом. Модерував Олександр Гаврош.

14 листопада в Ужгороді, у прес-центрі Закарпатської обласної державної адміністрації, відбулася презентація книги лікаря-хірурга, доцента УжНУ Юрія Фатули „Неси мамці жалість мою”.

14 листопада в Ужгороді, в обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 100-річчю Незалежності Польщі.

15 листопада в Мукачівській міській центральній бібліотеці імені О. Духновича відбулася презентація збірок „Дзигар” та „Високе місце” Тетяни Рибар.

15 листопада в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка, на осінньому засіданні клубу літературних дебютів „Нові імена” поетично стартували студенти й випускники Ужгородського університету: Діана Вишнева, Віра Мойсюк, Михайло Геревич.

19 листопада у Тячівській районній бібліотеці відбулася літературно-музична композиція до Дня української писемності та мови „О рідне слово, що без тебе я”.

19 листопада в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація збірника історій жінок-переселенок. До видання „Жіночі голоси за мир” увійшли розповіді про 21 жінку, які до 2014 року жили на Донеччині та Луганщині. А з початку бойових дій змушені були кардинально змінити своє життя, залишити рідний дім і поїхати за сотні, а то й тисячі кілометрів. Видання вийшло у рамках проекту „Голос жінки має силу” Фундації прав людини.

20 листопада в Ужгороді, у прес-центрі обласної державної адміністрації, відбулась презентація книги „Музичний фольклор ромів Закарпаття”. Про видання розповіли його творці – автори Вільгельм Пап та Едуард Пап та упорядники Євгенія Навроцька, Аладар Пап, Петро Габрин. На презентації звучав чарівний саксофон в руках представника відомої династії ромських музикантів Едуарда Папа.

22 листопада в Ужгороді побачила світ книга іронічно-доброзичливих бувальщин з університетського життя „Червона лінія” відомого науковця та педагога, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії України Ужгородського національного університету Романа Офіцинського.

22 листопада в Ужгороді, в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, була проведена година пам'яті „Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця”, присвячена 85-їй річниці Голодомору на Україні. Учасники заходу переглянули інтерв'ю свідків трагічних подій, документальний фільм „Голодомор. Великий злам” із серії „Невідома Україна”, а пізніше прослухали лекцію від доктора історичних наук, професора Романа Офіцинського.

22 листопада в Ужгородській міській бібліотеці до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні провели тематичний захід „Забути Голодомор – забути минуле”.

28 листопада в Ужгороді, в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась презентація книг Юлії Драгун „Щасливою бути – це доля” і „Ой віночку з барвіночку”.

29 листопада в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація    нової книги „Мандрівка поета” Василя Кухти, ужгородського  письменника, лауреата  літературних премій імені Павла Тичини, імені Бориса Нечерди, „Князь Роси” імені Тараса Мельничука та ін. Закарпатський поет видав нову збірку з віршами 25 мовами.

В листопаді в Ужгороді, в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась осіння дитяча школа „Мистецтво в природоохоронній освіті”. Протягом п’яти днів діти створювали мультфільми з пластиліну на природоохоронну тематику. Учасники працювали в групах  і створили три мультфільми під назвами: „Історія однієї річки”, „Одного разу восени..”, „Врятувати планету”. Це короткі історії, які розповідають про проблеми довкілля, їх причини і наслідки.

У листопаді вийшов у світ черговий номер щоквартального вісника „Культурологічні джерела” № 3 (43), 2018. У ньому висвітлюються події, що відбулися в краї за поточний період, а також представлені нариси й статті про життя і творчість відомих митців краю та працівників культури.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 листопада у галереї „Ужгород” пройшла перша персональна виставка молодої закарпатської художниці, члена молодіжного об’єднання при Закарпатській організації Національної спілки художників України Ангеліни Гафинець. На розсуд глядача мисткиня запропонувала близько 20 робіт, виконаних упродовж останніх кількох років.

2 листопада в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, добірку живописних полотен представив харківський митець із закарпатським корінням Олександр Федяєв.

2 листопада в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту, відкрилася персональна виставка творів живопису та графіки Тараса Усика – архітектора, закарпатського живописця, члена Національної спілки художників України. Експозиція налічувала 50 нових полотен автора.

5 листопада в Ужгороді, напередодні Дня художника, студенти Коледжу мистецтв імені А. Ерделі відвідали майстерню народного художника академіка Володимира Микити. Студенти оглянули експозицію авторського музею, завітали і до майстерні.

5 листопада у Хусті, у міській картинній галереї, відкрили персональну виставку художника Мар’яна Багнія, присвячену 70-річчю автора „Струни мого серця”.

6 листопада в Мукачеві, у галереї „One Space”, відкрилася персональна виставка молодої закарпатської художниці Яни Магей „Колірний акорд”. На розсуд глядача мисткиня представила невеличку добірку робіт, виконаних упродовж останнього часу.

7 листопада в Ужгороді, в арт-центрі „Галерея Ілько”, відбулося відкриття виставки графічних робіт угорської художниці Каталіни Голло „Рівновага”. Виставка пройшла за підтримки Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород.

8 листопада  у Мукачівському драматичному театрі відбулося урочисте відкриття благодійної виставки-продажу „Віоріка і друзі”, приуроченої ювілею від дня народження відомої мукачівської художниці, голови громадської організації осіб з особливими потребами „Злагода” — Віоріки Віллашек.

9 листопада в Ужгороді, у холі-атріумі обласної державної адміністрації, закарпатські митці представили добірку акварельних робіт.

10 листопада у Виноградові, у районному історичному музеї, з нагоди відзначення професійного свята працівників культури та аматорів народного мистецтва, відкрилася виставка творчих робіт працівників культури району.

13 листопада в Іршавському історико-краєзнавчому музеї відбулося відкриття експозиції, присвяченої 100-річчю закінчення Першої світової війни.

14 листопада у м.Виноградів, в міській галереї „Імпасто”, була відкрита персональна виставка живописних робіт Анатолія Сакалоша „Кольори мого життя”.

16 листопада в Ужгороді, в Генеральному консульстві Словацької Республіки, відкрилася виставка закарпатських митців. Загалом в експозиції півтора десятка робіт, серед яких і твори станкового живопису, і графіка, і скульптура.

16 листопада в угорському місті Сегед відбулося урочисте відкриття пам'ятника жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні. Меморіал встановили у центрі Сегеда, на Домській площі, в парку центрального собору, який віднесений до світової культурної спадщини. Автором пам'ятного знаку є ужгородський скульптор Богдан Корж. Після урочистостей священики провели панахиду за невинними жертвами Голодомору.  Далі ж у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору прозвучав концерт-панахида.

19 листопада в Ужгороді, в атріумі обласної державної адміністрації, відбулось відкриття виставки світлин періоду Революції Гідності. На понад півсотні робіт закарпатських фотокореспондентів зафіксовані знакові події ужгородського Євромайдану.

20 листопада в Ужгороді у мистецько-архітектурному комплексі „Галерея Ілько” відбулось відкриття художньої виставки двох закарпатських художників Климковича Володимира і його учня Василія Парія. Роботи художників унікальні жанром, в якому вони працюють.

20 листопада в Ужгороді, у приміщенні Генерального консульства Угорщини, представили виставку дитячих робіт „Зростання”.

22 листопада в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, за підтримки Українського культурного фонду відбулось відкриття виставки „Золоті сторінки. Українське образотворче мистецтво другої половини 20 століття”. Урочисту атмосферу доповнив академічний камерний хор „Cantus”.

23 листопада в Ужгороді, в обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, тривала Міжнародна науково-практична конференція „Мистецьке віддзеркалення епохи за участі музейників, дослідників і митців Закарпаття, Львова, Києва, а також Словаччини, Угорщини та Польщі.

23 листопада у Хусті, в міській картинній галереї, відбулося відкриття персональної виставки майстрині з Тересви Оксани Забелло. На дебютній експозиції представлено понад 70 творчих робіт. Це, здебільшого, ботанічні барельєфи – об’ємні зображення живих рослин у гіпсі.

27 листопада в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту, було проведено семінар „Проблеми збереження традиційного гончарства”. У рамках семінару відбулася презентація двох видань, які готували наукові співробітники музею, – „Вільхівські гончарі” та „Абетку гончарства”для дітей.

28 листопада в Ужгороді, в обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая, відбулась презентація золотих сторінок закарпатської художньої школи – близько 170 унікальних картин відомих творців пензля 20 століття. Виставкою відзначили 70-річчя з того дня, коли перший глядач завітав до цього музею, який тоді ще був картинною галереєю.

У листопаді в Ужгороді вийшов друком п’ятий випуск наукового збірника КЗ „Закарпатський музей народної архітектури та побуту”.

У листопаді у с. Гукливе на Воловеччині відновили унікальну архітектурну пам’ятку – найдревнішу дерев’яну церкву Воловеччини. Гукливська церква належить до верховинських шедеврів. Її збудували ще у XVIII столітті.

У листопаді в Берегові пленер „Осінній Берегсас” завершився художньою виставкою, яку презентували у Будинку культури. Цього разу участь в пленері взяли митці з Босніїї і Герцеговини та Угорщини. Загалом  місто в рамках пленеру малювали 11 художників.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

7 листопада в Ужгороді відбулися урочистості з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Відповідно до розпорядження міського голови грамотами Ужгородської міської ради з нагоди свята нагородили кращих працівників у сфері культури.

7-8 листопада у Мукачево відбулись Дні святого Мартина.

8 листопада в селищі Ясіня Рахівського району відбулись урочистості з нагоди початку українського державотворення на західноукраїнських землях та 100-річчя заснування Гуцульської народної республіки. Відбулась міжнародна наукова конференція „Гуцульська республіка – феномен творення української державності на Закарпатті періоду національної революції”. Під час роботи конференції також відбулася презентація нових документальних джерел про президента Гуцульської республіки Степана Клочурака, представлених Миколою Мушинкою, та презентація наукового видання „Західно-Українська Народна Республіка (1918 – 1923). Енциклопедія. Т. 1”.

8-11 листопада у м. Жабаль, автономної області Воєводина (Сербія), відбувся фестиваль української культури „Жабальські дні” та день м. Жабаль, на якому Україну гідно представив танцювальний колектив Рахівського РБДЮТ „Авангард” та солісти вокальної студії „Гармонія”.

10 листопада в Мукачево, в Успенському соборі, в рамках проекту „Martin-music-fest” відбувся фестиваль хорової музики за участю хорових колективів краю.

10-11 листопада у селищі Ясіня на Рахівщині відбувся фестиваль „Довбушева юшка”.

11 листопада у Мукачево, у День святого Мартина, покровителя Мукачева, розпочалися зйомки документального фільму про легендарного сажотруса „Побачити небо”, що за підтримки Українського культурного фонду розробила компанія „Пронто ТіВіСі”. Це фільм-гобелен, покликаний показати неймовірне багатство переплетіння людських доль, живих сучасних історій і сивої давнини, легенд і реальності, розмаїтих культур, фантастичних краєвидів та колориту Закарпатського краю і щирих людських почуттів.

12 листопада в Ужгороді розпочався XV мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини „Docudays UA”.

17 листопада в Ужгороді, в історико-культурному центрі „Совине гніздо”, стартував фестиваль молодого вина „Закарпатське Божоле”, започаткований на честь однойменного фестивалю в Франції. На святі було представлено багато сортів молодого вина, також різноманітний фудкорт. Фест славиться дегустацією та оригінальним способом обрання кращого винороба.

17 листопада Ужгородський коледж культури і мистецтв запустив незвичайний флешмоб. Новітні символи Ужгорода – мініскульптурки Михайла Колодка стали героями флешмобу студентів коледжу. Прем’єрний показ нової роботи його студії „Замкові сходи” відбувся на святкуванні Дня студента.

18 листопада містами Закарпаття відбулись вільні екскурсії, присвячені 100-річчю завершення Першої світової війни.

20 листопада в Ужгороді, в архітектурно-історичному центрі „Галерея Ілько”, відбувся показ фільму „Вірю, чекаю, молюся”. Стрічка Катерини Стрельченко порушує дві болючі теми, які є наслідками війни на сході України, – зниклі безвісті та полонені.

22 листопада в Ужгороді, у коледжі культури і мистецтв, відбувся обласний семінар із підвищення кваліфікації працівників культури закладів клубного типу з теми „Організація розважально-ігрової діяльності закладів культури клубного типу як феномен”.

23 листопада в Ужгороді, у коледжі культури і мистецтв, відбувся заключний захід проекту – відкритий обласний фестиваль ігрових програм „Грайлик”.

В листопаді на Берегівщині провели майстер-класи для культпрацівників. Їх організували викладачі Ужгородського коледжу культури і мистецтв. У рамках районного семінару з підвищення кваліфікації його учасники взяли безпосередню участь в майстер-класах, де їм конкретно продемонстрували, як потрібно працювати над сценарієм розважально-ігрових програм, використовувати тут народні традиції та, з чого можна виготовити реквізит тощо.

Новини

2024-03-19

21 березня виповнюється 95 років з дня народження відомого українського письменника, Героя України, лауреата лтературних премій, багаторічного голови Національної Спілки письменників України та головного редактора журналу "Дніпро", депутата Верховної Ради УРСР 11-го скликання Юрія Мушкетика. З цієї нагоди пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Життя – це ярмарок, і світ – це також ярмарок, і вічний торг із Долею".

2024-03-18

Шановні користувачі, для нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-03-14

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день