Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2012 - липень

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 липня в м. Ужгород в палаці для дітей та юнацтва „Падіюн” відбувся концерт симфонічного оркестру консерваторії міста Грац (Австрія), який пройшов в рамках міжнародного фестивалю молодіжних симфонічних оркестрів.
1 липня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю. А. та Є. Шерегіїв на завершення 66-го театрального сезону відбулась прем’єра вистави „Пограбування опівночі” сербського драматурга Мирослава Митровича. Режисер – народний артист України Анатолій Філіппов, художник – заслужений діяч мистецтв України Емма Зайцева, музичне оформлення – лауреат премії братів Шерегіїв Галина Буланова.
20 липня в м. Ужгород в амфітеатрі пройшло масштабне музичне шоу „In The Flesh!”, присвячене творчості відомого музиканта, поета і композитора Роджера Уотерса (екс-учасник PinkFloyd). Різноманітні декорації, фаєр-шоу, лазерне, світодіодне та візуальне шоу об’єднані 10-ма компози¬ціями Роджера Уотерса. У театралізованому дійстві було задіяно близько 80 музикантів, акторів театру, атлетів, а також карета швидкої допомоги, військові вантажівки, мотоциклісти. Ідейний натхненник музичного шоу-концерту – Дмитро Павлов, відомий в Ужгороді експериментальний діяч мистецтв, музикант, композитор-виконавець, який володіє 12-ма музичними інструментами.
У липні в м. Мукачево з двотижневого турне по Європі повернувся хор хлопчиків та юнаків міської хорової школи. Кінцевою метою подорожі була участь хору в 37-му Міжнародному конгресі „Pueri Cantores”, що проходив у Іспанії, в місті Гранада. Мукачівський хор хлопчиків та юнаків гідно представив Україну на великому мистецькому духовному форумі в числі 80 хорів з 15 країн світу. Пісдя концерту хору в Гранаді президент федерації „Pueri Cantores” Іспанії Хосе Мартінес назвав мукачівський хор хлопчиків та юнаків „фантастичним українським хором”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

11-13 липня в м. Ужгород в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Федора Потушняка відбувся семінар „Центри „Вікно в Америку”: використання нових технологій для розширення аудиторії за допомогою мобільних „пересувних вікон” за участі Дугласа Морроу, заступника аташе з питань культури Посольства США в Україні, Пег Волтер, аташе з питань культури Посольства США в Польщі та Людмили Григаш, директора обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка. В роботі семінару також брали участь: Валентина Пашкова – директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, Наталка Ясько – асистент Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, Олексій Васильєв – директор Асоціації „Інформатіо-Консорціум” та Вікторія Чьочь – менеджер Асоціації „Інформатіо-Консорціум”. Учасники семінару – керівники центрів „Вікно в Америку” з усіх областей України мали можливість ознайомитись з кращим досвідом використання електронних рідерів Kindle та iPads для розширення бібліотечних колекцій та організації програм і заходів, а також отримали загальне уявлення про eLibrary USA – колекцію з 30 авторитетних баз даних з широкого кола питань для користувачів різного віку, ознайомились зі стратегією самостійного вивчення ресурсів, шляхами пошуку нових текстів, ідеями щодо організації програм з використання eLibrary USA. Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні передав по чотири електронні рідери Kindle з уже завантаженими ресурсами у дарунок кожному центру „Вікно в Америку”.
17 липня в м. Ужгород в прес-центрі „Закарпаття” пройшла прес-конференція, де презентували проект, мета якого – конкретними справами підтримати і донести до читача напрацювання класиків, сучасних майстрів слова і талановитої молоді нашого багатонаціонального і багатомовного краю. Подібного проекту, коли б газета бралася за видання книг, в Україні нема. Презентувала проект головний редактор газети „Старий Замок” Лариса Подоляк, яка зазначила, що на тлі тих подій, які відбуваються у державі, було б дуже добре започаткувати при газетах і журналах бібліотечки. Тому проект і назвали „Бібліотечкою”. Першою ластівкою проекту стала книга „Політ співочого каміння”, яка вийшла друком у видавництві „Карпати”. Про саму книгу і задуми на майбутнє в рамках проекту розказали Дмитро Кешеля – автор трилогії, Віктор Браславець – директор всеукраїнського державного видавництва „Карпати”, Василь Густі – голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України.
20-21 липня в м. Стрий у Народному домі у рамках Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок вже вдруге відбулася книжкова толока під гаслом „Купуй і читай українське!”. Серед гостей були і наші закарпатські літератори: Мирослав Дочинець, Галина Малик, Вікторія Андрусів, Олександр Гаврош, Василь Кузан, Ірина Гармасій. Спілкування з читачами проходило в задушевній атмосфері (стрияни вже обізнані із творами наших земляків із попередніх візитів) і завершилося автограф-сесіями. Найбільшу ж цікавість викликав Мирослав Дочинець, книжки якого були лідерами продаж на толоці. Закарпатська книжка була гідно представлена на ярмарку завдяки ужгородському видавництву „Ліра”, яке єдине із Закарпаття фігурувало серед п’ятнадцяти видавництв-учасників.
24 липня в м. Київ відбулася інформаційна сесія по рекомендаціях щодо використання комп’ютерів, отриманих бібліотеками країни в рамках конкурсу „Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” програми „Бібліоміст”. Від Закарпатської області у роботі інформаційної сесії брали участь директор Ужгородської ЦРБС В. Валієва, директор Ужгородської ЦМБС Г. Бандурка, директор В. Березнянської ЦРБС О. Костенко, директор Свалявської ЦРБС М.Битлянин. В Ужгородському районі – шість бібліотек-переможців конкурсу: Ужгородська центральна районна бібліотека (с.Тийглаш), бібліотеки- філіали смт. Середнє, сіл Великі Лази, Дубрівка, Сторожниця і Коритняни. Тепер, окрім видачі книг, бібліотеки повинні надавати користувачам доступ до соціальних мереж, а також навчати їх ефективно використовувати ці інтернет-ресурси.
У липні в м. Ужгород у видавництві „Краєвиди Карпат” при участі Ужгородського товариства словаків вийшла друком книга Юрія Туряниці „Колядки Закарпаття”. В збірник увійшли відомі народні закарпатські пісні на восьми мовах – українській, словацькій, угорській, російській, чеській, польській, німецькій та румунській. Колядки представлені без змін, на мові оригіналу – в тому вигляді, в якому вони були почуті та записані. В книзі багато ілюстрацій, є нотні записи колядок і відомості про їх носіїв і виконавців.
У липні в м. Ужгород НДІ політичної регіоналістики презентував 5-ту книжку видавничої серії „Studia Regionalistica”. Автором монографії „Товариство „Просвіта” в громадсько-політичному та культурному житті Закарпаття (1920 – 1939)” є кандидат історичних наук Іван Стряпко. Сучасний об’єктивний погляд ученого, який використав значний масив архівних джерел, чи не вперше в історіографії розкриває цілий комплекс життєдіяльності однієї з наймасовіших культурно-національних громадських організацій в історії Закарпаття. Дослідник вдало простежив досвід діяльності культурно-просвітніх товариств Закарпаття часів Австро-Угорської імперії, а також заснування товариства „Просвіта”. Автор проаналізував програмні документи та загальні тенденції його розвитку. Цікавою є частина, у якій автор висвітлює взаємовідносини Товариства з чехословацьким урядом, а також вплив на формування проукраїнських політичних партій та роль у поширенні української мови в Підкарпатській Русі. Читач знайде чимало цікавої інформації про взаємовідносини „Просвіти” із владою, політичними партіями, громадськими організаціями, про активність у масових заходах, видавничу, літературну, музейну, бібліотечну, театральну та музичну діяльність.
У липні в м. Ужгород у видавництві „Ґражда” вийшла друком книга оповідей Юрія Стегури „Чиста правда”. Щирі й пронизані ліризмом оповіді автора про найрізноманітніші житейські ситуації не можуть не захоплювати читацьку увагу, ведуть у чарівний світ дитинства та юнацтва, серйозні службові будні, а загалом – створюють відчуття свята життя. У вибраній автором манері оповіді від першої особи домінує біографічний фактаж, майже завжди справжні імена, назви населених пунктів, річок, гір, урочищ, багатьох подій. Це і наштовхнуло автора на думку дати збірці назву „Чиста правда”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

1 липня в м. Ужгород в галереї „Ужгород” відкрилась персональна виставка картин львівського художника Віктора Хаджинова „Символ і метафора”. Творчість митця, зазначають фахівці, є виважена і відзначається спостережливістю автора до світу. На виставці представлені картини, написані впродовж 1997–2011 років.
4 липня в м. Київ у Будинку художника відкрилася виставка, яка представляє 100 українських художників періоду з кінця 1950-х років до теперішнього часу. Це частина мистецького проекту „Комунікація ХХІ”, який покликаний представити сучасне українське візуальне мистецтво в його цільності, із врахуванням багатства його історичної специфіки. До сотні художників, які представляють сучасне українське мистецтво, потрапили закарпатці Павло Бедзір, Павло Ковач та Роберт Саллер, а також троє киян, які мають закарпатське походження — Тиберій Сільваші, Олексадр Сухоліт та Борис Фірцак. Кожен був представлений на виставці трьома роботами.
5 липня в м. Мукачево в приміщенні картинної галереї міського історичного музею в замку „Паланок” відбулася персональна виставка одеських художників Миколи та Алли Ворохти „Мрії та спогади”. На виставці митців, котрі обоє є членами Національної спілки художників України, були представлені живописні та графічні роботи написані протягом 1971- 2012 років.
6 липня в м. Ужгород в галереї „Ужгород” відкрилась персональна виставка декоративно-прикладного мистецтва подружжя Борецьких, членів Національної спілки художників України. Наталія та Ярослав працюють із дуже складним матеріалом — порцеляною, їх роботи сповнені глибини, зроблені чітко та делікатно.
8 липня в м. Ужгород в рамках свята дружби і побратимства відбулось відкриття міні-скульптури літературного героя, який пов'язаний з Ужгородом. Це – пам’ятник бравому солдату Швейку, сатиричному персонажу, який був вигаданий чеським письменником Ярославом Гашеком. Автор пам’ятника – скульптор Михайло Колодко. На відкритті був присутній Ріхард Гашек – президент Світового клубу любителів Гашека і чеського пива, онук знаменитого Ярослава Гашека.
10 липня в м. Мукачево в міській художній галереї відбулася фотовиставка Петра Паровінчака, присвячена 65-річчю митця та Дню фотографа. Автор презентував понад 80 роздрукованих фотографій, альбоми та слайд-шоу зі своїми роботами. Фотохудожника привітали мер міста Золтан Ленд’єл, народний художник України Іван Бровді, член Національної спілки художників України Микола Дзись-Войнаровський, голова Мукачівського міського осередку „Союзу українок” Людмила Оленушинець.
12 липня в м. Виноградів з нагоди Дня фотографа було вперше відкрито фотовиставку під назвою „Зупинись на мить…”. У заході взяли участь 15 фотографів, як професійних, так і аматорів, які на суд глядачів виставили близько 200 робіт.
15 липня в м. Ужгород на міському кладовищі Кальварія відбулось відкриття пам’ятника на могилі видатних закарпатських художників Павла Бедзіра та Лізи Кремницької. Вперше скульптурну форму такого плану встановлено на могилі подружжя художників. Автором реалізованої в граніті ідеї є скульптор Василь Роман.
19 липня в м. Ужгород в художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулось відкриття виставки „Живописне Закарпаття” (Закарпатська школа образо- творення ХХ століття).
23 липня в м. Хуст у малому залі міської картинної галереї відкрилася виставка живопису учасників пленеру „Хуст 2012 – літо”. Організатором пленеру виступила галерея „Обрій-Карпати”. В експозиції були представлені роботи, створені авторами протягом року. А доробок, створений за час пленеру, художники забирали додому, на згадку про літо в Хусті.
У липні в м. Ужгород відбулася виставка живопису з 58 полотен 26 авторів, яка поєднала два покоління митців. У кожного з них своє бачення мистецтва. Втілюють його в живописі теж по-своєму.
У липні в м. Ужгород відбулася презентація фільму „Дерево, яке посадив ангел”. Фільм є екранізацією новели відомого закарпатського письменника Дмитра Кешелі і знятий ужгородською студією „CineVIR”. Презентували фільм та детальніше розповіли про роботу над стрічкою Дмитро Кешеля, автор сценарію, Олександр Герешко, художній керівник і продюсер стрічки та учасники знімальної групи. За словами О. Герешка, фільм незабаром з’явиться на російськомовних каналах (стрічка знята російською).
У липні в м. Львів у міській галереї „Леміш” пройшла колективна виставка живопису та скульптури закарпатських митців „ART Ужгород”. Всі митці є членами Національної спілки художників України і зробили чималий внесок у розвиток закарпатського мистецтва. Це Владислав Габда, Володимир Павлишин, Богдан Корж та Михайло Ходанич.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

4 липня в м. Ужгород в обласній раді відбувся робочий семінар експертів, задіяних у реалізації проекту „Туристичний маршрут до спільної релігійної та культурної спадщини” (один із переможців другого конкурсу Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007 – 2013). Основні завдання та мету проекту виклав у своєму виступі менеджер проекту Аттіла Деак. Це буде продовження аналогічного проекту, реалізованого у співробітництві з румунською стороною впродовж 2009-2011 років, в ході якого до туристичного обігу вдалося залучити 13 румунських і 10 угорських церков, зведених в період середньовіччя. В ході реалізації нового етапу буде розроблено туристичний продукт, який охопить 19 церков прикордонних районів Закарпатської області (Україна) та стільки ж Саболч-Сатмар-Березької області (Угорщина). Серед них Ужгородський греко-католицький кафедральний собор, Горянська ротонда, Мукачівський храм Св. Михайла, Берегівська та Виноградівська римо-католицькі церкви, Хустська, Вишківська, Тячівська реформатські та ряд інших церков, які представляють велику архітектурну та мистецьку цінність.
5 липня в м. Ужгород пройшов чемпіонат за „Літній кубок” Закарпатської ліги КВН.
7 липня в урочищі Воєводино Перечинського району відзначили свято Івана Купала. Це єдиний район, який вшановує це слов’янське свято на Закарпатті у такому масштабі. У рамках свята проходили спортивні змагання з тенісу, мініфутболу, волейболу, майстер-класи з гончарства та ковальства, дитяча анімація, медова та лекварова дегустація. Гості з інших міст України, а також інших країн – Німеччини, США, Франції, Ізраїлю смакували бограшем, спостерігали, як готуються до вечірніх урочистостей та одягали українські вишиванки. Новинкою цьогорічного свята стала хлібна дегустація – туристична атракція, яку розробила кафедра туризму УжНУ. Цього разу представили 8 сортів хліба, виготовленого на Виноградівщині. Ще одна новація – апібудиночки теж всім сподобалися. За словами організаторів, апітерапія стане одною з затребуваних послуг на майбутнє. Увечері неподалік центральної площі туристичного комплексу встановили головний символ свята – 2-метрову Мару. Її опівночі й спалили. Охочі із захватом стрибали через вогонь, а дівчата кидали купальські вінки на воду.
7-12 липня в м. Новояворівськ, що на Львівщині, проходив один з наймасштабніших фестивалів міжнародного рівня на теренах України – „Молода Галичина 2012”. Закарпаття на ньому представляли мукачівки – юна співачка Яна Решко ( викладач Ігор Білик) та солістка міського Будинку культури Мартіна Кельман. Дівчата змагалися у різних вікових категоріях, відповідно до віку. Загалом у фестивалі у п’яти вікових категоріях змагалися понад 120 учасників з 15 країн. Оцінювало їх міжнародне журі на чолі з народним артистом України Олександром Злотником. Яна Решко стала лауреатом першої премії у молодшій категорії А, а Мартіна Кельман у старшій віковій категорії отримала звання дипломанта міжнародного фестивалю та цінні подарунки. Окрім цього дівчата отримали запрошення на міжнародні фестивалі за кордон.
8 липня в м. Ужгород відбулося свято дружби і побратимства з Чехією, а саме з містом Їглавою. Святкування почалося з покладання квітів до пам’ятника Томашу Масарику – першому президенту Чехословаччини, а потім поклали квіти і до пам’ятника Августину Волошину – першому президенту Карпатської України. У рамках зустрічі міст-побратимів проводились екскурсії по Ужгороду місцями чехословацької історії, у ляльковому театрі „Бавка” пройшла прес-конференція та вручення пам’ятних медалей гостям, завершив святковий день концерт чеського рок-гурту „Divokej Bill”.
10-13 липня в с. Лумшори Перечинського району пройшов молодіжний фестиваль „Студентська республіка 2012”. Цього року головне гасло молодіжного об’єднання „Бій за Україну”. До участі у заходах „Студреспубліки” зареєструвалося 17 команд, а це понад 400 юнаків та дівчат.
12 липня в с. Білки Іршавського району відбулось святкування з нагоди Дня села. В концертній програмі брали участь популярна українська співачка Наталія Валевська, тернопільський гурт „Забава”, народні самодіяльні колективи. Свято проходило за підтримки депутата обласної ради Степана Деркача.
12 липня в смт. Солотвино Тячівського району пройшов фестиваль румунської культури і в його рамках – гала-концерт за сприяння народного депутата України Василя Петьовки. Спочатку виступали закарпатський дитячий фольклорний гурт із Солотвина, солісти Ангеліна Буковська, Лівія Влад з Апші, Андріан Кузо. З сусідньої Румунії виступали гурти „Морошан”, „Хайдучі”, „Етнік” та „Сезуал” і народний артист Румунії Фуего.
Концерт на селищному стадіоні тривав більше 5 годин, а завершив свято великий феєрверк.
12-14 липня в м. Ужгород всьоме відбувся байкерський фестиваль Musik Avia Bike Ukraine 2012. Проте цьогоріч тут запровадили новації – поєднали у фесті мотоциклістів й авіаторів. В шоу взяла участь сотня літаків, серед них понад 60 – з інших країн. Зокрема, з Англії, Німеччини, Франції, Швейцарії, Люксембургу, навіть Нової Зеландії. Організатори певні: такого ще не було не лише в Україні, а й в усій Європі. На фесті були присутні дві тисячі учасників. Дрес-код: шкіряні шоломи і льотні окуляри, костюми стюардес. В програмі фестивалю проходили: виступи каскадерів, показ авіатехніки, авіашоу, стрибки парашутистів, традиційний бограш, бик на рожні, фронтові 50 крапель від організаторів фестивалю, проведення конкурсів, нагородження найяскравіших призами від генерального спонсора – торгової марки Goral Master (Словаччина). Перед глядачами виступили гурти „Мандри” та „Бумбокс”. Завершив фестиваль святковий салют.
13-17 липня в смт. Міжгір’я пройшов ІХ міжнародний фестиваль юних талантів „Рекітське сузір’я-2012”, який спрямовано на розвиток обдарованої шкільної молоді. У фестивалі взяли участь учні з одинадцяти областей України та представники Франції і Канади. За підсумками конкурсу закарпатці із семи номінацій вибороли шість гран-прі.
15 липня в с. Горінчево Хустського району відбулось районне свято казкарів „Петрівські гуляння” за мотивами казок відомого земляка-казкаря Андрія Калина. Зі словами привітань виступили Горінчевський сільський голова Олена Конопацька, голова Хустської районної державної адміністрації Михайло Горба, заступник голови районної ради Павло Гвоздянський, обласні та районні депутати. У святі взяли участь естрадні виконавці Хустщини. Музичним дарунком для всіх присутніх став виступ народного артиста України Івана Поповича.
15 липня в с. Кострино Великоберезнянського району на території бази відпочинку „Красія” пройшов ІІІ обласний фестиваль „Лемківська ватра”. У програмі свята відбувалися запалення традиційної лемківської ватри, виступи колективів художньої самодіяльності Львівської, Тернопільської та Закарпатської областей, Словаччини та Польщі, проводились майстер-класи з виготовлення ляльок та художньої вишивки. На території бази відпочинку була розгорнута виставка робіт народних умільців, виставка-продаж сувенірів, розважальні програми для дітей, виїзна торгівля.
15 липня в с. Поляна (урочище „Красний”) Свалявського району відбувся фестиваль мінеральної води „Сила життя – у джерелах Карпат”. Це вже вп’яте Свалявщина проводить фестиваль, присвячений головній гордості району – цілющій мінеральній воді. Гості фестивалю дізналися від фахівців про властивості води з кожної із свердловин, яких у районі 16. Хедлайнером фестивалю став гурт С.К.А.Й. Також виступали художні колективи Свалявського району. Однією з родзинок став вечірній феєрверк, оскільки він на „Силі життя” – традиційно чи не найбільший в області. Окрім місцевих мешканців та гостей з інших сіл і міст України у фестивалі взяли участь консули сусідніх країн, а також делегація з м. Стара Любовня (Словаччина) –побратима с. Поляна.
15 липня в с. Пихня (Словаччина) відбувся фестиваль з нагоди відзначення 700-річчя першої письмової згадки про село. На свято були запрошені фольклорний ансамбль „Материнка” Кам’яницького будинку культури Ужгородського району (хореограф – заслужений працівник культури України Л. М. Петрецька, керівник – Т. В. Раховська) та вокальний дует „Рідна пісня” (керівник – С. В. Раховський). Творчу групу очолював заступник директора обласного ООМЦК Іван Тужеляк. Дружня співпраця Пряшівщини (Словаччина) та Закарпаття обумовлена тісними історичними, громадськими та мистецько-культурними зв’язками. Згідно з договором між облдержадміністрацією і Пряшівським самоврядним краєм, та договору між управлінням культури обласної держадміністрації і Союзом русинів – українців Словацької Республіки вже багато наших творчих колективів відвідали фестивалі та різноманітні концерти, що проходять у Словаччині.
16-17 липня в смт. Ясіня Рахівського району відбулось свято гумору і сатири „Бербениця фіглів” (діжка жартів). Це міжнародний захід, що влаштований у день селища. Під час фесту професійні й самодіяльні жартівники з України, Румунії та Угорщини бавили слухачів народним фольклором. Головна тема свята – гуцульські кепкування над власним життям у горах з його принадами і проблемами.У програмі фестивалю відбувались презентація екскурсійних програм, ярмарок виробів народного ремесла, конкурс етнічного одягу й найкращої вишиванки. Селищем пройшов парад з бербеницею (діжкою) на бричці у супроводі троїстих музик, учасників і глядачів.
18-24 липня в с. Осій Іршавського району на базі центрального табору туристичного активу учнів України пройшов ІІІ Всеукраїнський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) „Карпатська Січ: Джура – 2012”. Цьогоріч у грі взяли участь команди з 21 області України.
29 липня в смт. Воловець вшосте відбувся обласний фестиваль коломийок „Дзвінкі перлини Верховини”. На фест приїхали виконавці народних пісень із семи районів Закарпаття. Окрім цього, кожна сільська рада Воловецького району підготувала самодіяльні колективи, які виступили на фестивалі.
У липні у голландському місті Тільбург завершився Всесвітній міжнародний ромський пісенно-етнографічний фестиваль „GIPSI” (Єднаймося, цигани!). Почесне право представляти музичну творчість і честь українських циган випала ромській троїстій „Тячівській банді” (м. Тячів, художній керівник – Йосип Маньо-Чернявець) і яка дістала головний приз фестивалю – кришталеву скрипку і смичок та грошову премію. Голова журі також вручив баяністу Йосипу Маньо-Чернявцю, скрипалю Івану Поповичу, бубнарю Юрію Чернявцю, дзонгорашу Михайлу Болдижару, цимбалісту Василю Мергелі та флейтисту Василю Котику Почесні дипломи і цінні подарунки переможців ромського пісенно-етнічного фестивалю.

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день