Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2017 - травень

8 травня, у День пам’яті, примирення та жалоби за жертвами Другої світової війни, в Ужгороді, на Театральній площі, відбувся урочистий концерт музичних колективів міста, а після його завершення – Всеукраїнська хвилина мовчання.

11 травня голова Закарпатської облради Михайло Рівіс вручив відзнаки митцям краю за вагомий внесок у розвиток танцювального і пісенного мистецтва, зміцнення культурних зв’язків з Чеською Республікою, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди 10-річчя встановлення партнерства між Закарпатською областю України і Краєм Височина Чеської Республіки. Подяки оголосили колективу „Танцювальна корпорація друзів” та керівнику Брежинському Євгену Івановичу, колективу „Студії сучасного танцю „Бліц” та керівнику Камінській Олені Анатоліївні, колективу Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв, керівнику Марюхничу Василю Васильовичу. Таку ж відзнаку вручив Михайло Рівіс і колективу заслуженого академічного Закарпатського народного хору та керівнику Петій-Потапчук Наталії Йосипівні та директору Закарпатського академічного обласного театру ляльок Петію Мирославу Йосиповичу.

12 травня в Ужгороді, в колонному залі облдержадміністрації, відбулися урочистості, присвячені Дню Матері та Міжнародному дню сім'ї.

18 травня в Ужгороді голова облради Михайло Рівіс разом з керуючим справами виконавчого апарату облради Юрієм Гузинцем та начальником управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв'язків виконавчого апарату облради Василем Маковським відвідали Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького, де в урочистій атмосфері було вручено відзнаки Закарпатської облради. За багаторічну плідну співпрацю на ниві музейної справи, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня музеїв Грамотою Закарпатської облради нагороджено наукового співробітника відділу науково-методичної та експозиційної роботи музею Михайла Джахмана та головного зберігача фондів музею Тетяну Шевніну. Також з нагоди Дня музеїв почесними грамотами облради нагороджено колективи: Мукачівського історичного музею, Хустського краєзнавчого музею, Меморіального будинку-музею народного художника України Федора Манайла – філії обласного художнього музею ім. Й. Бокшая, меморіального будинку-музею народного художника України Андрія Коцки – філії обласного художнього музею ім. Й.Бокшая та завідувача сектором етнографії Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького Віктора Шостка.

18 травня в Будинку офіційних прийомів Уряду в Києві на урочистому засіданні керівникові зразкового фольклорного ансамблю „Кирниченька” Іршавського районного будинку культури Едіті Канчій та усім учасникам Міжнародного проекту „Я – Українка” було присвоєно народне звання „Берегиня України”, вручено орден, грамоту „За особистий внесок у розвиток України та вірність нації”, а також Книгу пошани „Я – Українка”.

У травні Указом Президента України Петра Порошенка присвоєно звання лауреата премії Президента України „Українська книжка року” нашому знаному землякові Мирославу Дочинцю за книжкові авторські видання „Синій зошит. Аркуші днів світящих” і „Лад”.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 травня в Хусті відбулись концерти духових оркестрів Головних управлінь Національної поліції в Закарпатській та Донецькій областях.

4 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт під назвою „VIVA students” симфонічного оркестру студентів Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Є. Задора.

4 травня в Ужгороді, у обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая, відзначили 80-річчя провідної солістки Державного заслуженого Закарпатського народного хору, виконавиці народних балад Віри Баганич. Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль нагородив „Золотим ведмедиком” співачку Віру Баганич, котра відкрила для України баладу „Гей, пливе кача по Тисині”. Під час святкування відбулася презентація диску „Понад плаєм, плаєм…”, до якого включені найвідоміші пісні співачки.

5 травня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт за творчістю двох геніїв класичної музики XX століття – Бели Бартока та Золтана Кодая. 

7 травня в Ужгороді, в архітектурно-історичному комплексі „Совине гніздо”, з концертною програмою „Повернення з небуття” виступив ужгородський ансамбль старовинної музики „Castrum Hung”.

12 травня в Ужгороді, в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, програмою „В мистецтві, натхненні, любові” поважний 70-річний ювілей відзначив Ужгородський коледж культури і мистецтв.

14 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, із програмою „La grande parade” виступив лауреат міжнародних та Всеукраїнських конкурсів естрадно-духовий оркестр студентів Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора.

14 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт у рамках програми „Музика вихідного дня”.

18 травня в Ужгороді, в арт-центрі „Галерея ІЛЬКО”, відбувся вечір фортепіанної музики у виконанні студентки 2 курсу КМАУ ім. П. І. Чайковського Марії Гуріної.

20 травня у Хустській міській картинній галереї відкрилася спільна виставка двох товаришів, відомих львівських художників – вітражистів Ігоря Бадяка та Василя Змієвця. Вона присвячена Дню міста Хуст.

21-28 травня в Мукачівському драматичному театрі відбувся XVIII Міжнародний фестиваль етнічних театрів національних меншин України „Етно-Діа-Сфера”. На сцені міського театру представили вистави кращих колективів України та Закарпаття.

21 травня в Ужгороді, в обласному академічному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, відбулась вже шоста прем’єра цього сезону – драма за творчістю Леонарда Герша „Вільні метелики”.

21 травня в Мукачеві у замку „Паланок” заспівали 9 хорів. У рамках святкування днів міста в фортеці виступили найкращі хорові колективи Мукачева та виконали власні програми – від обробок українських народних пісень, шедеврів вітчизняної та світової класики, творів старовинної та сучасної музики до відомий духовних композицій.

23 травня в Ужгороді, на сцені академічного обласного театру ляльок „Бавка”, відбулась вистава за відомою п'єсою сучасного крайового драматурга Олександра Гавроша „Ромео і Жасмин”, яку представили студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

23 травня в Ужгороді, в атріумі будівлі Закарпатської ОДА та облради, відбувся концерт камерного хору „Кантус”. Концертну програму склали музичні твори найбільш відомих сучасних композиторів-лауреатів премії „Grammy”.

24 травня в Ужгороді, у великому залі музичного училища, відбувся концерт оркестру народних інструментів Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора „Золоті пісні України”.

25 травня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбувся показ комедії „Принц та чудовисько” за п'єсою Євгена Тищука у виконанні студентів спеціалізації „Видовищно-театралізовані заходи”.

28 травня в Ужгороді, в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв, малюкам показали найкумеднішу виставу для дітей „Баранчик ШОУ”.

28 травня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбулася прем’єра нової вистави „Чарівні слова”, яку поставила режисер, заслужена артистка України Наталія Орєшнікова. Як автор сценографії дебютувала молода талановита ілюстраторка дитячих книжок Олена Бугренкова.

30 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся концерт студентів  фортепіанного відділу  УжДМУ ім. Д. Задора.

31 травня в Ужгороді, в обласній філармонії, відбувся святковий концерт з нагоди 70-літнього ювілею Ансамблю солістів „Гармонія”.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

5 травня в Ужгороді, в архітектурно-історичному комплексі  „Совине гніздо”, для дорослих і малих відвідувачів відбулась зустріч-презентація „Книжка на повний зріст” – ретроспективна подорож сторінками книжок топової української письменниці для дітей Галини Малик.

5 травня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась лекція-семінар „Нематеріальний світ і наша з ним взаємодія”. 

5 травня в Ужгороді, в приміщенні сесійної зали Мукачівської міськради, в рамках початку проекту „Школа Лідерства” відбулася зустріч з прозаїком, філософом, публіцистом Мирославом Дочинцем.

10 травня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбулась науково-пізнавальна лекція „Японія: світ самураїв”, на якій були продемонстровані стародавні японські ритуали. Лекція організована в рамках Року Японії в Україні.

12 травня в Ужгороді, в  обласній бібліотеці, відбулась друга частина лекції-семінару „Нематеріальний світ і наша з ним взаємодія”.

18 травня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулася презентація щойно виданої книги  „Іван Чендей у колі сучасників”. Збірник матеріалів присвячений 95-річчю від дня народження українського письменника,  лауреата Національної премії імені Т. Шевченка Івана Михайловича Чендея.

18 травня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, відбулась презентація збірника казок „Як чоловік кішку вчив працювати”. Упорядкував видання відомий український фольклорист, кандидат філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури Іван Хланта.

20 травня в Ужгороді, у міській бібліотеці, відбулася презентація  пригодницької книги „Що в мені звичайного?” юної письменниці Інни Магас.

20 травня у Мукачівській міській бібліотеці з нагоди відзначення Дня Європи в Україні та для підтримки культурних українсько-угорських взаємовідносин відбувся захід „Разом з книгою по Європі”.

21 травня в Ужгороді, в приміщенні Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, відбувся вечір пам'яті до 75-річчя від дня народження поета, громадського діяча перекладача, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Петра Скунця „Я так хотів потрібним бути всім...”.

24 травня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка, відбулося відкриття виставки витинанок „Літературні мотиви” Емми Левадської.

24 травня в Ужгороді, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, відбувся творчий вечір письменників з Луцька – Володимира Лиса та Надії Гуменюк.

24-25 травня в Ужгороді в архітектурно-історичному комплексі „Совине гніздо” відбувся шоста виставка „Книга-фест-2017”. Книжковий фестиваль був представлений цікавою насиченою програмою. Крім презентацій книг закарпатців, на фестивалі відбулись творча зустріч із автором всеукраїнського бестселеру „Століття Якова” Володимиром Лисом та письменницею Надією Гуменюк, презентація збірки „Ти” поетеси із Івано-Франківська Світлани Бреславської. Також були представлені виставки творів вихованців „ПАДІЮНу” „Майбутній ілюстратор книги” та виставки робіт молодої художниці книги Олени Бугренкової.

25 травня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів Всеукраїнського фестивалю сучасної та народної пісні „Веселка над Тисою”.

28 травня в Мукачеві, у сесійній залі міської ради, відбулась презентація нової книги Андрія Любки „Саудаде”.

30 травня у смт Середнє Ужгородського району на базі дитячої школи мистецтв відбувся ХV обласний конкурс українського художнього слова ім. Івана Ірлявського „Моя весна”.

30 травня в Ужгороді, в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, відбулась благодійна акція „Подаруй дитині книгу”, в рамках якої працівники бібліотеки та учні 1-4 класів відвідали медико-соціальний реабілітаційний центр „Дорога життя” з дарунками для вихованців: книгами, журналами та солодощами.

31 травня в Ужгороді, в обласній організації Національної спілки письменників України, відбулася творча зустріч із закарпатською журналісткою та письменницею Любов Дмитришин (Часто), яка вже понад 20 років проживає у США. Зустріч присвячена 75-рюччю письменниці. На зустрічі автор представила свої нові доробки – збірку новел „І нема винних…” та доповнене видання художньо-документальної повісті „Українська мати”. Обидві книжки вийшли в ужгородському видавництві „TIMPANI”.

В травні в Ужгороді, в архітектурно-історичному комплексі „Совине гніздо”, запрацювала „Жива Бібліотека”. Мета проекту — допомогти абсолютно різним людям порозумітися і позбавитися упереджень, забобонів, стереотипів по відношенню до оточуючих людей і, можливо, дізнатися щось нове про себе.

В травні вийшла у світ книга „Мелодії душі Василя Гангура” – нарис про життя і творчість талановитого митця Закарпаття,  члена Національної спілки художників України. Автор книжки – доктор мистецтвознавства, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений діяч мистецтв України, провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури Іван Хланта.

В травні в Ужгороді вийшов в світ 26-й випуск серії „Між Карпатами і Татрами”, що побачив світ у видавництві „TIMPANI”. Випуск презентує поезію Шевченківського лауреата Петра Скунця  та присвячений 75-річчю від дня народження поета.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

3 травня у картинній галереї Мукачівського історичного музею відбулось відкриття персональної виставки графічних робіт угорської художниці Каталін Голло.

4 травня в Ужгороді, в архітектурно-історичному комплексі „Совине гніздо”, відбулось відкриття художньої виставки „Чотири виміри”. Живописні твори представили члени Національної спілки художників України Одарка Долгош, Олена Кондратюк, Людмила Корж-Радько та Надія Пономаренко. 

4 травня в Мукачеві, у дитячій художній школі ім. М. Мункачі, було відкрито експозицію ХI обласного конкурсу образотворчого мистецтва „Легенди Карпат”.

4 травня в Мукачеві, у замку „Паланок”, відбувся вечір у таємничій атмосфері в рамках арт-проекту „Сто хвилин за межею часу”. У програмі: музична подорож зі струнним квартетом та неповторний конферанс від Сергія Добоша, а також театралізована атракція замком зі смолоскипами.

10 травня у галереї „Ужгород” відкрилася художня виставка, яка представила зріз сучасних молодіжних тенденцій у мистецтві. Експозиція під назвою „Травневі блукання” пройшла у рамках Міжнародної науково-практичної конференції.

10-13 травня на Ужгородщині, на базі рекреаційного центру в с.Барвінок, вчергове пройшла Міжнародна науково-практична конференція „Ерделівські читання”.

11 травня в Ужгороді, в „Галереї Ілько”, відбувся вернісаж виставки „Зниклий світ Підкарпатської Русі на фотографіях Рудольфа Гульки”.

11 травня в смт Чинадієво на Мукачівщині пройшов симпозіум скульптури закарпатського каменя, на якому зібрались скульптори з різних країн, котрі працюють з деревом та каменем.

12 травня в Ужгороді, у художньому музеї імені Йосипа Бокшая, відкрилася виставка робіт наймоднішого і найдорожчого українського художника, лауреата Національної премії України ім. Тараса Анатолія Криволапа.

14 травня в Ужгороді з нагоди Міжнародного дня музеїв в обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького відбулась особлива програма для відвідувачів. Крім огляду замку та експозицій, були майстер-класи, пленери, виступи та інші розваги.

17 травня у Виноградові, в галереї „Імпасто”, відкрилася виставка „Магія бісеру”. На виставці були представлені роботи Наталії Кобаль, Ольги Гал, Сніжани Попович, Тетяни Ворони та Наталії Данкович.

17 травня в місті Пряшів (Словаччина), в Українському домі, відбулося відкриття виставки ужгородської мисткині, викладача художнього коледжу імені А.Ерделі Вікторії Манайло-Приходько.

18 травня в Мукачеві, у „Паланку”, до Дня музеїв проводились майстер-класи і відкрилася виставка з фондів історичного музею „Мукачево в старих листівках”.

18 травня у Виноградові, у виставковій залі „Імпасто”, відбулось відкриття виставки „Богородиця". На  ній була представлені роботи 55-ти митців у різних жанрах і стилях.

19 травня в Ужгороді, в художньому салоні „Арт-про”, відбувся вернісаж художньої виставки Ярослава Дуленка „Акварельні сюжети Ужгорода”.

19 травня в галереї „Ужгород” відкрилася експозиція художніх робіт Марії Митрик. Мистскиня працює в різних жанрах: пейзаж, натюрморт, портрет. Протягом багатьох років звертається і до сакральної тематики.

20 травня в Ужгородському скансені пройшла „Ніч у музеї”. В програмі – виступи виконавців, фольклорних колективів та „Вечурки в старому селі”, нічна екскурсія „Ворожіння закарпатських босоркань”, показ-дефіле традиційного  вбрання Закарпаття з колекції музею „Традиції єднають”. Також відбулось відкриття експозиції творів народного художника України Ернеста Контратовича.

22 травня в центрі Мукачева з нагоди відзначення Дня міста відбулася виставка-ярмарок „Галерея під відкритим небом”, в рамках якої відбувся пленер художників, а також майстер-класи від живописців.

22 травня у замку Сент-Міклош, що в селищі Чинадієво Мукачівського району, завершився ІІІ Міжнародний симпозіум скульпторів.

24 травня в Ужгороді у художному салоні „Арт-про” відбулось відкриття художньої виставки Ярослава Дуленка під назвою „Акварельні сюжети Ужгорода”. На вернісажі – близько двох десятків робіт, виконаних автором впродовж останніх років.

24 травня в Ужгороді, у музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка живопису Петра Свалявчика.

25 травня в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту, в рамках відзначення Міжнародного дня музеїв відбулася виставка гончарних виробів „Стежками традицій” Михайла Галаса.

26 травня в Ужгороді, на базі Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури, відбувся семінар-пленер „Ужгород травневий”, у якому взяли участь художники-аматори та професіонали.

26 травня в Ужгороді, в арт-кафе „Voto”, відкрилася експозиція графічних робіт „Народні наспіви” графіка Віктора Андріанова.

26 травня в Ужгороді у рамках Всеукраїнського фестивалю „Карпатська Україна” в світлиці видавництва „Ґражда” відкрилася виставка художніх творів Ольги Аеґертер (Рущак) „Ото дись там – довкола Хуста”.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 травня в Ужгороді? в місцевому амфітеатрі? пройшов фестиваль вогняного мистецтва та шоу-програм „Fire life fest”. Окрім вогняних ігор, відбулись майстер-класи, демонстрували світлові шоу та пісочну анімацію.

2 травня в Ужгородській богословській греко-католицькій академії імені Т. Ромжі представили український переклад світового бестселера „Твіти з Богом”. На презентацію приїхав сам автор – 44-річний голландський священник Мішель Ремері.

2 травня в селі Косино на Берегівщині відбувся міжнародний гастрономічний "Чемпіонат бограчу".  

5 травня в Ужгороді, в „Skillberg”, пройшла відкрита лекція представниць громадської платформи „Equality lab”: „Жінки теж пишуть музику: якими були композиторки в середньовіччі?”.

6 травня у Дубовому Рахівського району відбулось традиційне районне свято „Весняний полонинський хід”. Цей захід зібрав на стадіоні селища гостей з усього району та області, аби провести місцевих вівчарів з отарами на літування до полонин.

6-8 травня в Ужгороді, в СК „Юність”, пройшов Міжнародний хіп-хоп фестиваль „Ghetto Groove 2017”.

7 травня у Виноградові відбувся традиційний фестиваль вина.

7-8 травня в Ужгороді, у Боздоському парку, пройшов третій фестиваль „Майся фест!”.

9 травня в Берегові, в атріумі Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, відбувся вечір народної музики і танців. З концертною програмою на вечорі виступили гурт „Тячівська банда”, солотвинський „Simon Ion”, гурт „Шодро”.

10 травня в Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся дев’ятнадцятий обласний конкурс словацької народної пісні „Золотий соловей”.

12 травня в Тячеві представили унікальні авторські кінострічки закарпатського кінематографіста, вченого-юриста В’ячеслава Бігуна до Дня Матері.

13 травня в Румунії, в українському селі Бистрий Марамуреського повіту, відбувся фестиваль весняних обрядів „Гуцульська міра”. Організаторами виступили мерія села Бистрий та Марамуреська філія Союзу Українців Румунії (СУР).

14 травня в Хусті  відбулось святкування Дня міста. У програмі – тематична екскурсія для гостей міста „Руїнами Хустського замку”; спортивні змагання та художні виставки, святковий ярмарок, дитячі розваги; „день відкритих дверей” у Хустському краєзнавчому музеї та у Міській картинній галереї.

15 травня на Рахівщині, у гуцульському селі Костилівка, пройшов десятий ювілейний кулінарний фестиваль „Берлибаський бануш”.

17 травня в Ужгороді в обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” стартував фестиваль родинної творчості – „Родинний дивосвіт”, присвячений Міжнародному дню сім′ї.

18 травня в Ужгороді, в музеї народної архітектури та побуту, до Міжнародного дня музеїв відбувся масштабний музичний фестиваль за участю творчих колективів з усього Закарпаття.

18-28 травня  Мукачево відсвяткувало 1121 річницю міста насиченою розважально-концертною програмою.

19-21 травня Берегово святкувало День міста. В програмі –  урочистості, концертні виступи, спортивні та розважальні заходи.

19 травня в Мукачеві, на площі Кирила і Мефодія, відбувся дитячо-юнацький фестивалі „Смарагдові витоки”.

19 травня в селі Велятино, що в Хустському районі, відбувся ювілейний фестиваль „Цвіт вишиванки єднає Україну”.

20 травня в Ужгороді, у сквері на площі Шандора Петефі, в рамках „Тижня подружжя” в Україні відбулася унікальна подія у сфері розвитку інституту сім’ї та сімейних цінностей – „Фестиваль сім’ї”.

24-26 травня в Ужгороді,  в „Panorami”, пройшла перша зустріч в рамках програми культурних обмінів „Міжрегіональні соціокультурні форуми. Досвід і перспективи”, що реалізується за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.

25 травня у м. Ужгород, в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Шерегіїв, відбувся всеукраїнський щорічний Фестиваль „Art-Ukraine – 2017”.

25 травня в Ужгороді, в академічному обласному театрі ляльок „Бавка”, відбувся обласний фестиваль-конкурс „Таланти багатодітної родини”.

25 травня Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів Всеукраїнського фестивалю сучасної та народної пісні „Веселка над Тисою”.

26-27 травня в Ужгороді в рамках відзначення 78-ї річниці проголошення Карпатської України пройшов всеукраїнський фестиваль „Карпатська Україна”. Відбулось вшанування героїв Карпатської України на Верецькому перевалі.

27-28 травня у замку Сент-Міклош (смт. Чинадієво Мукачівського району) відбувся фестиваль середньовічної культури „Срібний Татош”.

28 травня у с. Синевир, а відтак на Синевирському перевалі відбувся традиційний фестиваль „Проводи отар на полонину”. Фестиваль став справжнім етнографічним і гастрономічним святом.

28 травня у центрі Ужгорода, на площі Народній, відбувся Фестиваль фарб Холі.
Фестиваль зібрав кілька сотень глядачів-учасників, які вкрили площу перед Закарпатською ОДА сотнями кілограмів фарби Холі — спеціальної фарби на основі трав та натуральних барвників.

28 травня у  Мукачівській міськраді.в рамках святкування Днів міста Мукачева та з нагоди 500-річчя Реформації відбувся фестиваль духовної музики.

 

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день