Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Хроніка культурного життя
2012 - травень
Указом Президента України № 337/2012 від 19 травня 2012 року за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, багаторічну творчу діяльність, високу професійну майстерність почесне звання „Заслужений майстер народної творчості України” присвоєно Губаль Людмилі Мар’янівні – майстрині художньої вишивки та лялькарства. 31 травня в м. Мукачево на сесії міської ради відбулось урочисте вручення літературної премії імені Юрія Мейгеша. За результатами таємного голосування спеціально створеної комісії її був удостоєний письменник Мирослав Дочинець за роман „Вічник”.
ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ
5 травня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю. А. та Є. Шерегіїв відбулась моновистава „Записки божевільного” (за Миколою Гоголем) у виконанні нашого земляка, а нині – киянина, заслуженого артиста України Михайла Фіци.
5 травня в м. Рахів урочисто, з великим концертом відзначили 75-літній ювілей відомого не лише на Закарпатті, а й за його межами композитора Василя Калинюка.
6 травня в м. Ужгород в приміщенні обласного художнього музею ім. Й. Бокшая пройшов концерт „Музика весни” у виконанні ансамблю солістів під керівництвом Олени Короленко та струнного квартету „Фенікс” (Львів). У програмі концерту: А. Вівальді, В. А. Моцарт, Б. Бріттен.
8 травня в м. Ужгород в приміщенні обласного академічного театру ляльок „Бавка” стартувала серія всеукраїнських показів стрічок, які були представлені на першому Київському міжнародному фестивалі короткометражних фільмів 20-22 квітня у столиці. В обласному центрі Закарпаття були презентовані найкращі роботи режисерів з Аргентини, Франції, Словаччини, Бразилії, Великобританії, Швейцарії, України тощо. Ужгородці також побачили анімаційну стрічку угорського режисера Германа Арпада „Пробач”, що виборола гран-прі фестивалю.
7 травня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю. А. та Є. Шерегіїв виступив Угорський національний філармонічний оркестр. Окрім двох угорських творів музиканти виконали „Карпатський концерт” Мирослава Скорика.
10-24 травня в м. Ужгород в обласній філармонії пройшов перший міжнародний музичний фестиваль „Музика без кордонів”.
16 травня в м. Ужгород у великому залі музичного училища ім. Д. Задора пройшов концерт оркестру народних інструментів музичного училища, лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів. Художній керівник і диригент – заслужений працівник культури України Світлана Стегней.
20 травня в м. Ужгород з нагоди 90-річчя від дня народження відомого письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, члена Національної спілки письменників України Івана Чендея на сцені обласного українського музично-драматичного театру ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв відбулась прем’єра вистави „Що залишаємо людям?” за його повістю „Іван”. Режисер-постановник вистави – Сергій Гержик.
21 травня у приміщенні обласного академічного театру ляльок „Бавка” відбувся літературний вечір „Світку мій карпатський”, присвячений 70-річчю від дня народження лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Петра Скунця, за участі заступника голови облдержадміністрації Івана Качура, заступника голови обласної ради Андрія Сербайла, відповідального секретаря Національної Спілки письменників України Володимира Барни, доктора філологічних наук, професора Дрогобицького держуніверситету і щирого друга поета Петра Іванишина, відомого літературознавця, друга і колишнього колеги Петра Скунця – Дмитра Федаки, голови Закарпатської організації НСПУ поета Василя Густі.
20 травня в м. Ужгород в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбувся прем’єрний показ вистави „Кішки, мишки і сиру трішки” за п’єсою угорського драматурга Дюли Урбана „Всі мишки люблять сир”. Головний режисер – Наталя Орєшнікова, художник – Тетяна Улинець, актори – Микола Карпенко, Павло Проданюк, Світлана Кобзиста, Елла Григор’єва.
25 травня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Ю. А. та Є. Шерегіїв відбувся традиційний концерт, який проводиться щороку в рамках представлення дипломних робіт випускників хореографічного відділу 2012 року Ужгородського коледжу культури і мистецтв. На цій визначній події були присутні голова державної кваліфікаційної комісії, заслужений діяч мистецтв України, професор КНУКіМ М. Купцова, заступник голови облдержадміністрації Іван Качур, заступник голови облради Андрій Сербайло, начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба, народні артисти України Клара Балог та Михайло Сусліков.
БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
3 травня в м. Мукачево в міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича відбувся творчий вечір відомого закарпатського письменника Василя Густі „У товаристві спогадів і книг”.
3 травня в с. Чинадієво Мукачівського району в замку Сент-Міклош пройшла творча зустріч з Вікторією Андрусів. Письменниця презентувала власний художній доробок, а це наразі сім книг. Авторка публікувалась у київському та тернопільському видавництвах, однак більшість книг надруковано в Ужгороді.
3 травня в м. Тячів в районній бібліотеці пройшла презентація книги „Земне тяжіння”, над якою працював колектив із 17 журналістів і які створили 59 нарисів про найкращих представників сільського господарства області минулих років і сьогодення.
3 травня в м. Ужгород в прес-центрі „Закарпаття” Мар’яна Савка, відома поетеса і головний редактор видавництва, презентувала новинки закарпатських авторів: „Галуну-Лалуну або Іван Сила на острові Щастя” Олександра Гавроша, „Забавлянки” Галини Малик та „Я співаю пісню Америки” Оксани Луцишиної. Також була представлена поетична антологія „Шоколадні вірші про кохання”, в якій взяли участь і закарпатські автори. Усі твори вийшли друком у „Видавництві Старого Лева”, яке на сьогодні є лідером дитячого книжкового ринку України.
14 травня в м. Ужгород у міській центральній бібліотеці відбувся літературний вечір до 70-річчя від дня народження лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка – Петра Скунця. Вечір проведено за участі студентів бібліотечного відділення Ужгородського коледжу культури і мистецтв.
15 травня в м. Ужгород в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Федора Потушняка відбулась презентація нових книг видавництва „Темпора” (м. Київ), серед яких: збірка есеїстики „Соломонова Червона зірка” та „Одноденна держава” Майкла Вінча (свідчення англійського очевидця про події Карпатської України).
15 травня в м. Ужгород в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася презентація книги молодого прозаїка Мирослава Бугіра „В обіймах долі…”. Першу книгу прозаїк адресував своїм ровесникам. Ліричні герої цієї повісті – молоді, талановиті, амбіційні, при цьому безкомпромісні у своїх судженнях і оцінках, а водночас сповнені надій на майбутнє.
15 травня у обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулося родинне свято „Тато, мама і я - читачів сім'я”, приурочене двом датам - Дню Матері та Міжнародному дню сім’ї.
15-16 травня Закарпаття відвідали відомі українські письменники та перекладачі Тимофій Гаврилів та Анна Багряна. Обоє вперше зустрілись з закарпатськими читачами. Зустрічі пройшли у приміщенні Закарпатської організації Національної спілки письменників України в м. Ужгород і в Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О. Духновича.
17 травня в м. Ужгород в прес-центрі „Закарпаття” відбулась презентація книги Івана Чендея „Спалахи іскрин”, яка вийшла друком у видавництві „Ліра”. Короткі та водночас глибокі за змістом думки були знайдені в архіві літератора. Частина матеріалу містилася у окремому зошиті. Багато думок-афоризмів відібрано з матеріалів щоденникових записів, які письменник вів продовж півстоліття.
17 травня в м. Мукачево письменник Олександр Стемп у приміщенні Мукачівського державного університету презентував свою книгу під назвою „Українські Карпати – останній незайманий куточок Європи”. Англієць за національністю, житель Угорщини, він об’їхав на велосипеді все Закарпаття, при цьому зібрав колекцію фотографій та цікаву інформацію про край.
18 травня в м. Ужгород в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся літературно-музичний вечір „Україна і Верховина – два крила любові Петра Скунця” з нагоди відзначення 70-річчя від дня народження лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка – Петра Скунця. Активну участь у проведенні заходу прийняли студенти Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі.
19 травня в м. Ужгород у читальній залі міської бібліотеки пройшли П’яті читання, присвячені 200-літньому ювілею Вітчизняної війни 1812 року, які проводить Ужгородське товариство російської культури. З основною доповіддю „Отечественная война 1812 года в фольклоре славянских народов” виступив завкафедрою російської літератури УжНУ доцент І. М. Сенько.
20 травня літературне Закарпаття відзначило відразу два поважні ювілеї – 90-річчя з дня народження прозаїка Івана Чендея та 70-річчя поета Петра Скунця. До цієї дати Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Федора Потушняка видала бібліографічний покажчик „Петро Скунць – поет, публіцист, громадський діяч”, який вміщує матеріали, що розкривають дотепер малодосліджену частину творчої спадщини поета – його публіцистичну, журналістську та громадську діяльність.
21 травня в м. Ужгород в приміщенні обласного академічного театру ляльок, у рамках заходів із відзначення 70-річчя поета Петра Скунця, обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка демонструвала виставку, присвячену життєвому і творчому шляху поета. До цієї дати бібліотекою видано бібліографічний покажчик „Петро Скунць – поет, публіцист, громадський діяч”, який вміщує матеріали, що розкривають публіцистичну, журналістську та громадську діяльність поета.
31 травня в м. Ужгород в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Федора Потушняка пройшов вечір пам’яті „У пошуках первинного слова”, присвячений 80-річчю від дня народження письменника Василя Басараба.
У травні в м. Ужгород у видавництві „Патент” вийшла друком книга заслуженого діяча мистецтв України Івана Хланти „Рідна мова – дар Божий”. Це збірка науково-аналітичних статей, які базуються на існуючих законах розвитку мови та компетентних судженнях і висновках щодо стану застосування цих законів у конкретній мовній практиці, зокрема в церковному богослужінні нашого регіону.
У травні в м. Ужгород на Міжнародній науково-практичній конференції „Ерделівські читання” була презентована літературна спадщина Адальберта Ерделі „IMEN. Літературні твори. Щоденники. Думки”, яка вийшла друком у видавництві О. Гаркуші. У вступній статті І. Небесника розкрито біографію художника. Також видання містить кольорову вклейку з репродукціями 20 полотен майстра, більшість яких публікуються уперше. До книги увійшли два романи А. Ерделі „Дімон” та „IMEN”, дві автобіографічні повісті, короткі щоденникові записи. Завершується видання добіркою афоризмів „Мої думки”.
У травні в м. Київ у Національному центрі культурного та ділового співробітництва „Український дім” завершила роботу VIIІ Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок. На колективному стенді видавців Закарпатської області, який презентувало управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації, були представлені видання ПАТ „Видавництво „Закарпаття”, ТДВ „Патент”, „Видавництво Олександри Гаркуші”, МПП „Гражда”, ТОВ „Поліграфцентр „Ліра”, „Ужгородська міська друкарня”, „Карпатська вежа”. Окремим стендом представило видавничі проекти Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво „Карпати”. Учасники виставки від Закарпаття провели також ряд заходів. Зокрема, у „Літературному салоні” Київського книжкового форуму пройшла презентація книги „Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулук до рідних Карпат. 1939-1949. Архівні документи і матеріали”, яку випустило Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво „Карпати”.
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА
4 травня в м. Ужгород в галереї „Ужгород” відкрилась персональна виставка живопису Марії Митрик, присвячена 60-річчю з дня народження.
4 травня в м. Ужгород в музеї закарпатської міліції в УМВС відбулась виставка відомих художників краю, присвячена 67-й річниці Перемоги. Свої полотна виставляли заслужені художники України Степан Шолтес, Василь Брензович, Василь Попович, художники Йосип Бабинець, Віктор Сірко, Іван Івановчик, Вячеслав Ганзин, Василь Дуб, Олександр Федяєв, Олександр Малиш, Роберт Товт, Франциск Ерфан, Янош Кіндрат, Любов Слободська.
7 травня в м. Ужгород на перилах набережної біля обласної філармонії було встановлено бронзову міні-скульптуру Ференца Ліста заввишки до 20 сантиметрів. На відкриття міні-скульптури завітав Генконсул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. Це вже третій міні-пам’ятник. На перилах набережної Ужа встановлено скульптури Миколайчику та Свободки.
9 травня в м. Мукачево в міській картинній галереї відкрилась персональна виставка робіт члена Національної спілки художників України Івана Романюка. Захід приурочено до 70-річчя від дня народження митця.
10 травня в м. Київ у виставковому залі президії Академії мистецтв України відкрилася виставка заслуженого художника України, голови Закарпатської організації Національної спілки художників України Бориса Кузьми. На виставці митець представив 36 графічних творів, створених за останні 2 роки.
14-16 травня в м. Ужгород Закарпатський художній інститут провів Міжнародну науково-практичну конференцію „Ерделівські читання”, присвячену науковому аналізу теоретичних і практичних досліджень у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, дизайну та мистецької освіти України, а також взаємовпливів культур європейських народів у цій сфері.
15 травня в м. Київ у галереї „АВС-арт” відкрилась виставка закарпатського художника Ігоря Панейка „Варіації на тему…”.
18 травня в м. Ужгород в художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулось відкриття виставки заслуженого діяча мистецтв, метра Закарпатської школи живопису Гаврила Глюка. Відкриття експозиції приурочено до 100-річчя з дня народження знаного митця. У відкритті виставки взяли участь заступник голови облдержадміністрації Іван Качур, заступник голови облради Андрій Сербайло, родичі митця та прихильники його творчості.
18 травня в м. Ужгород з нагоди Міжнародного дня музеїв в обласному краєзнавчому музеї відкрилась нова тематична експозиція „Сторінки історії закарпатського футболу”. Серед матеріалів – світлини, речові експонати, архівні документи, плакати, афіші, починаючи від 1893 року і до сьогодення. А працівниками відділу природи музею було створено міні-виставку „Опал. Палітра кольорів”, на якій були представлені зразки цього мінералу, зібраного на території області.
18 травня в м. Іршава у приміщенні Іршавського районного історико-краєзнавчого музею з нагоди Дня музеїв відбувся „круглий стіл” за участі прихильників музейної справи та всіх, хто цікавиться історією і культурою рідного краю. В програму входили: відкриття експозиції гасових ламп кінця ХІХ – середини ХХ століття та обговорення питання про діяльність різних форм музеїв Іршавщини, залучення та використання їх у туристично-рекреаційному потенціалі району.
20 травня в м. Ужгород з нагоди 90-річного ювілею лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Івана Чендея на будинку, де жив і працював письменник, відбулось відкриття меморіальної дошки, автором якої є скульптор Богдан Корж.
24 травня в м. Ужгород в картинній галереї „Ужгород” відкрилась персональна виставка живопису Анни Ландовської.
У травні в м. Виноградово за підтримки управління культури облдержадміністрації пройшов міжнародний пленер фотохудожників. У ньому взяли участь півтора десятка професійних фотографів зі Словаччини, Польщі та Закарпаття. Протягом трьох днів фотомитці відвідали більшість населених пунктів району, зафіксувавши на камери історичні, архітектурні пам’ятки, інші визначні місця.
У травні в с. Дубове Тячівського району, де 90 років тому народився Іван Чендей, відкрився музей письменника. Багато експонатів, у тому числі письмовий стіл митця, передала дочка Марія Трещак.
ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ
4-5 травня в с. Оноківці Ужгородського району в готельно-туристичному комплексі „Дубки” Ужгородського району відбувся фестиваль „EUROKarpaty-2012”. На фестивалі були представлені можливості організації рекреаційної діяльності і туризму в краї. У рамках заходу пройшли тенісний турнір, виставка квітів та рослин, концерт.
5 травня в м. Ужгород пройшов обласний марш-парад духових оркестрів, приурочений 67-й річниці Дня Перемоги. Під звуки бадьорих маршів 14 кращих дорослих та дитячих духових оркестрів області з мажорет - групами крокували вулицями міста до пам’ятників воїнам-визволителям на Пагорбі Слави та Тарасу Шевченку, де відбулось урочисте покладання квітів.
5 травня в м. Рахів відбувся VI-ий районний дитячий фестиваль естрадної пісні „Над Тисою” за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.
6 травня в с. Горінчово Хустського району відбулись традиційні проводи отар овець та кіз на полонинські пасовища, які місцеві жителі іменують „мішання”. Було запалено символічну ватру, біля котрої вівчарі співали пісні, розповідали цікаві історії та пригоди. Завершилось свято концертом за участі художніх колективів.
6 травня в м. Виноградів відбувся ІХ фестиваль виноградарів-виноробів „Угочанська лоза”, який започаткувала Виноградівська райдержадміністрація. В програму фестивалю входили – хода театралізованої колони, великий концерт за участі художніх колективів району, області та гостей, виставка „сільських дворів”, де можна було ознайомитися з символікою та історією села, скуштувати страви національної кухні, взяти участь у народних забавах.
6 травня в смт. Буштино Тячівського району відзначили 643-тю річницю першої згадки про селище. Зі святом місцевих мешканців привітав депутат обласної ради Павло Балога. За його сприяння також було організовано святковий концерт, караоке-шоу „Хочеш – співай!” та вечірній феєрверк.
7 травня в м. Ужгород відбувся традиційний марш-парад оркестрів, приурочений Дню перемоги. Участь у ньому взяли колективи з усієї області: духові оркестри музичних закладів, професійно-технічних училищ, військових частин. Учасники марш-параду поклали корзини квітів до пам’ятника загиблим воїнам-визволителям на Пагорбі Слави та до пам’ятника Т. Шевченку.
7-8 травня День Перемоги на Закарпатті відсвяткували дводенним автопробігом „Естафета пам’яті: „Пишаємося Великою перемогою!”. В усі районні центри області завітала спеціально підготовлена автоколона. Представники області покладали квіти до пам’ятників воїнам-визволителям та зустрічалися з місцевими ветеранами. 8 травня ввечері з Мукачева автоколона попрямувала до Києва, тим самим підхоплюючи загальнонаціональну естафету.
9 травня в м. Ужгород за участі представників влади, ветеранських та громадських організацій відзначено День Перемоги. До підніжжя монумента „Україна – визволителям”, пам’ятника „Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни” та на Пагорбі Слави було покладено квіти. Відзначення 67-ї річниці Перемоги продовжилося поблизу амфітеатру, де для ветеранів і всіх охочих розгорнули польову кухню. Завершилось святкування Дня Перемоги святковим концертом за участі художніх колективів Закарпаття.
10-13 травня в м. Тячів пройшов щорічний Всеукраїнський фестиваль сучасної та народної пісні „Веселка над Тисою”, в якому брали участь близько 70 молодих співаків з усієї України.
12 травня на території пункту пропуску „Малий Березний – Убля” пройшов День добросусідства громад Закарпаття та Пряшівського краю Словацької Республіки. Серед гостей від української сторони були голова облдержадміністрації Олександр Ледида, його заступники Володимир Приходько, Володимир Гоблик та Антон Громовий, заступник голови обласної ради Андрій Сербайло. Словацьку сторону представляли Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Павол Гамжік, заступники керівників Кошицького та Пряшівського самоврядних країв. Окрім них День добросусідства зібрав багатьох гостей та представників громадськості України і Словаччини. Після офіційної частини гості свята могли оглянути виставки-презентації районів Закарпаття, подивитися концерт художніх колективів.
13 травня в с. Костилівка Рахівського району відбувся фестиваль „Берлибаський банош”. Організатори дійства – ГО „Тиса”, Костилівська сільська рада та Центр сталого розвитку громади с. Костилівка.
17 травня в смт. Середнє Ужгородського району в дитячій школі мистецтв відбувся чотирнадцятий обласний конкурс словацької народної пісні „Золотий соловей”. Засновники конкурсу – управління культури облдержадміністрації відділ культури і туризму Ужгородської райдержадміністрації, Середнянська дитяча школа мистецтв та обласна культурно-освітня організація „Матіца Словенска” на Закарпатті.
18-19 травня в м. Берегово пройшло свято міста. В програму свята входили: театралізований парад, відкриття виставки об'єднаних професійних художників „Творчість Закарпаття”, концерт колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців Берегова, гала-концерт за участі відомих артистів: поп-гурт Hal ra BOR (Україна), Томаш Демеш (Угорщина), Іван Попович (Україна), поп-гурт „3+2” (Сербія), святковий феєрверк.
19 травня в с. Дубове Тячівського району пройшло традиційне свято „Весняний полонинський хід” (проводи на полонину). У програмі свята відбулись виставка робіт народних умільців району, концерт, ігри, дегустація виробів вівчарства, запалення полонинської ватри.
19 травня Іршавський район щиро вітав працівників культури краю. П’ять років тому з ініціативи управління культури облдержадміністрації та обласного комітету профспілки працівників культури було започатковано відзначення обласного свята з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури у районах області, щороку в іншому. У рамках святкових дійств відзначили кращих працівників галузі культури. Про досягнення та працю на ниві культури розповів документальний фільм „Духовні скарби Іршавщини”, створений народною фото-кіностудією Іршавського РБК (керівник Василь Ловска). А у святковому концерті взяли участь найкращі колективи Іршавського району.
19-20 травня в с. Чинадієво Мукачівського району в замку „Сент-Міклош” відбувся Міжнародний фестиваль середньовічної культури „Срібний Татош” за підтримки управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації, Мукачівської райдержадміністрації та кафедри туризму УжНУ. В програму фестивалю входили: театралізоване дійство, виступ гурту „PECHERA”, лицарський турнір, виступ середньовічного театру „A l’entrada”, майстер-клас з середньовічних танців, стрільба з лука, майстер-класи коваля, гончара, вогняне шоу.
20 травня в м. Мукачево стартував фестиваль етнічних театрів національних меншин України, країн незалежних держав та Карпатського єврорегіону ЕТНО-ДІА-СФЕРА, який проводиться в рамках днів міста. Цього року до міста з‘їхалися колективи з Києва, Коломиї, Криму, Львова, Одеси, Словаччини, Білорусі, Сербії, Угорщини, Росії. Цього разу глядачі мали можливість познайомитися також і з роботами мукачівських художників творчого об‘єднання „Райдуга”, які було розміщено у фойє театру.
20 травня м. Хуст відзначив свій 922-й день народження за підтримки депутата обласної ради Павла Балоги та за сприяння міського голови Володимира Кащука. В програмі свята відбулись: виставка картин „Хуст очима митців”, концертна програма, в якій взяли участь місцеві творчі колективи, глядачів поздоровляли піснями зірки українського шоу-бізнесу. З вітальним словом звернувся мер міста та голова обласної ради Іван Балога.
29 травня в с. Ділове Рахівського району пройшло фольклорне свято „Діловецькі калачі”.
29 травня в смт. Середнє Ужгородського району в залі дитячої школи мистецтв відбувся ювілейний Х-й обласний конкурс українського художнього слова імені Івана Ірлявського „Моя весна”.
У травні в с. Плаюц Рахівського району пройшов обласний фестиваль румунського мистецтва. Сюди з’їхалися не тільки представники Тячівського та Рахівськогго районів, а й представники Хустщини, Ужгородщини та Івано-Франківщини.
У травні в м. Івано-Франківськ пройшов ІV Міжнародний фестиваль регіонів України „Родослав”. Туди з’їхалися майстри з усієї України, Білорусі та Польщі. Закарпаття на фестивалі репрезентували народний фольклорно-етнографічний ансамбль „Ужгород” Ужгородського міського центру дозвілля (художні керівники Віктор та Олександр Шостаки) та майстри декоративно-прикладного мистецтва Надія Мазуренко, Антоніна Дурда та Костянтин Ковган. Вони представили вишивку, кераміку та різьбу по дереву, що є традиційними для нашого краю.
Новини
20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.
Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.