Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2014 - жовтень

 

24 жовтня в Ужгороді голова Закарпатської ОДА Василь Губаль виконав почесну місію – вручив краянам державні нагороди. Звання „Заслужений працівник культури України” було присвоєно Ірині Шевцовій, викладачу хореографічних дисциплін Ужгородського коледжу культури і мистецтв, керівнику ансамблю сучасного танцю „Акцент”. Іван Дідик – живописець, викладач Закарпатського художнього інституту, член Національної спілки художників України – отримав звання „Заслужений художник України”.

28 жовтня в Ужгороді  відбулися урочистості з нагоди відзначення 70-ї річниці визволення Закарпаття від фашистських загарбників. Відбулося покладання квітів до пам'ятника „Україна – визволителям” на українсько-словацькому кордоні та до монументу „Добровольцям Закарпаття – учасникам другої світової війни”. Відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів на Пагорбі Слави. У заході взяли участь ветерани, керівники обласної адміністрації, облради, Ужгородського міськвиконкому та міськради, представники Збройних Сил, правоохоронних органів, політичних сил, громадських організацій, митники і прикордонники.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

1 жовтня  в Ужгороді в Закарпатській обласній філармонії відбувся концерт-закриття VI Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики.

2 жовтня в Ужгороді в приміщенні Закарпатського обласного музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв відбувся урочистий захід по вшануванню та нагородженню військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону, які виконували бойові завдання в зоні проведення АТО. Для присутніх було організовано концертну програму за участі сучасних виконавців, педагогів, студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв, студії сучасного танцю „Бліц”, вогняного шоу.

2 жовтня в Мукачеві в Закарпатському обласному державному драматичному театрі влаштували концерт присвячений Дню музики.

5 жовтня в Ужгороді в Закарпатському обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава „По щучому велінню”  Марка Кропивницького для дітей дошкільного та шкільного віку.

7 жовтня в Ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі відбувся концерт камерного хору „Кантус” „Молитва за Україну”. Під час заходу колектив презентував нову програму духовної музики.

8 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній філармонії відбувся концерт солістки Закарпатської обласної філармонії, заслуженої артистки України Етелли Чуприк (фортепіано) та симфонічного оркестру філармонії. У програмі твори Л. ван Бетховена: Симфонія № 5 до мінор, ор. 67 та Концерт для фортепіано з оркестром № 5 мі-бемоль мажор. Диригент – Вікторія Свалявчик-Цанько. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

11 жовтня в Ужгороді в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся відбірковий тур ХІV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики „Червона рута”, який пройшов у шести музичних жанрах: популярної, сучасної танцювальної, рок, акустичної, іншої музики та українського автентичного фольклору. Було визначено переможців обласного етапу „Червоної рути” на Закарпатті. У жанрі українського автентичного фольклору – ансамбль народної музики Ужгородського коледжу культури і мистецтв. У жанрі популярної музики – Ірина Колесник– м. Мукачево, Маріанна Окс – Мукачівський район, Даніелла Якобчук– м. Ужгород. У жанрі акустичної музики – Роман Кінев м. Ужгород. У жанрі іншої музики – Мирослава Копинець м. Ужгород. У жанрі рок-музики – гурти „Фан-Фан” м. Ужгород, „Схід сонця” м. Ужгород, „Комутація” м. Перечин.

12 жовтня в Ужгороді в Закарпатському обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась вистава дивовижна історія для дітей дошкільного та шкільного віку Бориса Апрілова „А де ж п’яте?”.

14 жовтня в Мукачево колектив Закарпатського обласного державного російського драматичного театру вирішив змінити назву закладу. Рішення було прийнято на колективному засіданні. Серед варіантів зміни назви – вилучення назви „російський” з імені театрального колективу. На думку керівника театру, є дві причини зміни. По-перше, це пов’язано з військовими діями на Сході України. По-друге, театр багатонаціональний. Серед колективу представники багатьох національностей. А сам репертуар грається на двох мовах: українській та російській. Тому колектив театру вирішив не концентруватись на одній нацменшині.

16 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру „Alma Latina”. Керівник – заслужений артист України Володимир Співак. Солісти – Мирослава Швах-Пекар (вокал), Артем Калинич (ударні), Олександр Співак (труба). Ведуча – Наталія Піцур. Цю програму колективу висунуто на здобуття обласної премії ім. Дезидерія Задора в номінації „концертно-виконавська діяльність”.

19 жовтня в Ужгороді в Закарпатському обласному театрі ляльок „Бавка” відбулась нова голлівудська екранізація за мотивами англійської казки та мультфільму Уолта Діснея Лори Лі „Казка про трьох поросят” для дітей з шести років та сімейного перегляду.

19 жовтня в Ужгороді в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв відкрився 69-й театральний сезон. Митці показали глядачам та гостям міста над Ужем дві повнометражні музичні вистави в постановці народного артиста України Анатолія Філіппова за творами закарпатських авторів: музичну казку для дітей „Цвіт папороті” – Юрія Чорі та роман з народного життя „Дорога до раю” – Дмитра Кешелі.

23 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній філармонії відбувся перший концерт із циклу „32 Сонати Людвіга ван Бетховена”. За роялем – солістка Закарпатської обласної філармонії, заслужена артистка України Етелла Чуприк. Ведуча – Катерина Керечанин. У програмі прозвучали сонати № 1, №14 („Місячна”) та №15 („Пасторальна”).

23 жовтня в Ужгороді в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв народний художній колектив „Студія сучасного танцю „Бліц” провів благодійний концерт для підтримки українських військових у зоні АТО. „Бліц” показав 25 хореографічних постановок у виконанні різних груп Студії – від наймолодших танцюристів до найдоросліших та найдосвідченіших.

В жовтні Закарпатському академічному хору виповнилося 69 років. Хор не втрачає актуальності серед закарпатців. У репертуарі – фольклорні та автентичні пісні. Останнім часом артисти виконують сучасні твори.

В жовтні в Словаччині в Катедральному храмі св. Івана Хрестителя в Пряшеві і в храмі Божої Мудрості у Свиднику під гаслом „За мир в Україні” відбулись концерти хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи. В концертах  були виконані  духовні твори  Д. Бортнянського, М. Лисенка, М. Леонтовича, О. Кошиця, В. Волонтира і пісні січових стрільців в обробці М. Гайворонського та В. Волонтира.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

2 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка для бібліотечних працівників області в Закарпатському РТЦ пройшов тренінг „Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)”. Мета тренінгу – надати бібліотекарям знання та навички для надання консультаційних та інформаційних послуг внутрішньо переміщеним особам.

6 жовтня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація книжки Володимира Матіїва „Смерековий світ”, яка вийшла з нагоди 75-річчя від дня народження поета. Із журналістами зустрілися Василь Густі, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, Дмитро Федака, літературознавець, колишні колеги поета: Мирон Волошин, Іван Балаж, Василь Захарець та Лариса Матій дружина поета, упорядник книжки.

6 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка в читальній залі відбулася іспанська фієста для постійних та нових відвідувачів центру „Вікно в Америку”. Захід був присвячений місяцю спадщини іспаномовних народів. На вечорі гостей очікували цікавинки про традиції і звичаї іспанських народів, елементи латинських танців, смачненька їжа та інші сюрпризи.

7-9 жовтня письменники Олександр Гаврош та Василь Кузан спільно представили свої нові книжки у чотирьох районах Закарпаття. 7 жовтня відбулася зустріч закарпатських літераторів в Іршавській районній бібліотеці. 8 жовтня письменники презентувалися у Виноградівській та у Хустській районних бібліотеках. 9 жовтня творча зустріч пройшла у Мукачівській районній бібліотеці. Письменники не тільки розповіли про свої книжки, але й подарили їх книгозбірням. 

8 жовтня в Виноградово у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з відомим українським письменником, поетом, журналістом, драматургом і сценаристом Олександром Гаврошем та українським поетом, перекладачем і есеїстом Андрієм Любкою. Письменники подарували бібліотекам більше 100 примірників своїх книг.

8 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка в читальній залі ЗОУНБ за сприяння центру „Вікно в Америку” відбулася зустріч з віце-консулом США Робертом Скоттом. Пан Скотт розповів про студентські програми обміну, пояснив процес отримання віз США та відповів на питання аудиторії.

8-29 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка було проведено серію вебінарів на тему „Виборчий процес в Україні”. Учасники вебінарів змогли ознайомитися з виборчим правом в Україні для реалізації своїх конституційних прав на всіх видах виборів.

11 жовтня у центрі Ужгорода відбувся благодійний ярмарок, під час якого мешканці та гості міста купували книжки і робили пожертви на потреби українського війська. Долучилися до акції закарпатські видавництва та місцеві письменники.

14 жовтня в Іршавському районі на базі бібліотеки-філії с.Осій Іршавської централізованої бібліотечної системи було проведено районний семінар бібліотечних працівників „Актуальний туризм як інноваційна діяльність бібліотеки”.

16 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка в читальній залі відбувся літературний вечір, присвячений 200-річчю від дня народження  поета М. Ю. Лермонтова.

16-19 жовтня в Києві  в Музеї книги  і друкарства України уже вп’яте пройшов фестиваль дитячої книги „Азбукове королівство магів і Янголів”. Гостями фестивалю дитячої книги стали і закарпатські автори. Свою нову документальну книжку „У пошуках Івана Сили” презентував ужгородець Олександр Гаврош, а також він представив доповнене перевидання „Неймовірних пригод Івана Сили, найдужчої людини світу”, що побачили світ у видавництві „А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”. Галина Малик розповіла про „Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії” та презентувала книгу „Мандри і подвиги хитромудрого лицаря Горчика”.

20 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка в читальній залі представники програми наукових обмінів імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць – директор програми та Інна Бариш – заст. директора, координатор, провели презентацію програм наукових обмінів для студентів старших курсів, аспірантів та викладачів.

23 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка в читальній залі відбувся літературний вечір „Коли ти прийдеш у Спарту”. Участь у заході взяли прозаїки та поети Томаш Деяк, Михайло Фазан, Вік Коврей, Світлана Лісовська (Чернівці - Київ) та інші.

23 жовтня в Мукачівській міській центральній бібліотеці  ім. О.Духновича, з нагоди 70-річчя визволення Закарпаття та всієї України від німецько-фашистських загарбників, було проведено вечір-зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни „Пам’ять про все і про всіх”. В рамках заходу було оформлено виставку-спогад „Золота осінь Великої Перемоги”, виставку-пам’ять „Мукачево пам’ятає своїх визволителів” та виставку поезії „Осінь 44-го року запалила нам Вічний вогонь”.

24 жовтня на базі Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича, в рамках проекту „Взаєморозуміння” Міністерства культури України, відбувся  науково-практичний семінар „Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору: перша українська дейзі-бібліотека”. На семінарі обговорили практичний підхід до співпраці з читачами, які мають вади зору. План семінару включав знайомство з учасниками проекту від України та Швеції, пояснення переваг дейзі-книг, а також вивчення історії дейзі в Європі та США. Крім того, семінар включав проведення майстер класів для розділених груп учасників семінару, який зібрав близько сотні бібліотекарів із міста та району. 

24 жовтня в Виноградівській районній бібліотеці, в читальному залі відбулася презентація книжки відомого поета, гумориста Михайла Чухрана під назвою „Потятко”. Презентація відбулася за участю автора ілюстрацій книги – Діани Добош, школярів-декламаторів, мецената цього видання. Вірші поета виявилися вдячним матеріалом для композиторів. Пісні на його тексти відразу здобувають популярність.

27 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація Громадського інформаційного центру за адресою пр. Свободи, 16 (2-й поверх). Гості мали можливість ознайомитись з сучасним станом Е-урядування та з е-послугами, які надає бібліотека.

28 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка в читальній залі відбулися літературно-історичні читання з нагоди 199-ї річниці від дня народження словацького поета, філософа Людовіта Штура.

28 жовтня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація четвертої книжки віршів Сергія Федаки „Калейдоскоп календаря”. Книжка містить 6 циклів віршів історичної та політичної лірики, охоплено різні періоди історії, особливо закарпатської. Створено узагальнені портрети сучасних закарпатських політиків. Є поетичний щоденник з 2005 по 2013 рік.

29 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка у Вікні в Америку відбулося святкування Хеловіну з англомовним клубом „English-Speaking House”. Гості були в хеловінському дрес-коді, відповідних костюмах.

30 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка в читальній залі клуб літературних дебютів „Нові імена” презентував творчість молодих авторів Ганни Фельцан та Мар'яни Нички.

30 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка у „Вікні в Америку” відбувся перегляд фільму жахів „Спляча лощина”.

31 жовтня в Ужгороді в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка у „Вікні в Америку” відбулася Хеловінська вечірка для юних учасників англомовного клубу для дітей „English Friends”.

В жовтні в Ужгороді до 50-річчя від дня народження ужгородського вченого та публіциста Сергія Федаки вийшов у світ його біобібліографічний покажчик „Не розрізняй, коли яка погода”, який уклала його родина.

В жовтні в ужгородському „Видавництві Олександри Гаркуші” вийшов каталог живописця Антона Ковача. На 44 сторінках презентаційного видання автор представив твори, які експонував на ювілейній виставці з нагоди 50-річчя у 2013 році.

В жовтні колектив Обласного організаційно-методичного центру культури на загальних зборах висунув кандитатуру Івана Васильовича Хланти на здобуття обласної премії імені Дезидерія Задора у номінації „фольклорист” за книжку „Пісня над Дунаєм. Народні пісні русинів (українців) Сербії”.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

2 жовтня в галереї „Ужгород” відкрилася виставка „Закордонні подорожі”. Понад 50 різноманітних картин розповіли спостерігаючим про подорожі закарпатських художників європейськими країнами.

3-6 жовтня в Ужгороді у неформальній галереї „Коридор” пройшла виставка „Добровільно-примусова дія”. Учасниками проекту, кураторами якого виступили Данило Ковач та Аттіла Гажлінські, стали переважно студенти мистецьких вузів з Києва, Львова та Ужгорода.

7-10 жовтня на Закарпатті в Міжгірському та Хустському районах відбувся восьмий фотопленер, організований Спілкою фотохудожників Закарпаття. В ньому взяли участь п’ятнадцять фотохудожників із Словаччини, Польщі й України.

8 жовтня у „ПАДІЮНі” відкрилася фотовиставка „Осінь в Ужгороді”. Експозицію своїх фото презентували відомі в місті фотографи, педагоги відділу Ярослав Дуленко та Сергій Денисенко.

9 жовтня в Хусті у міській картинній галереї, з нагоди 70-річчя відбулось відкриття персональної виставки Ласло Гайду – члена національної Спілки художників України. Серед відомих робіт, представлених на виставці: „Вічна весна” (2000), „В ніч на Купала” (2005), „Купання в росах” (2006), натюрморт „Великодний” (2007), триптих „Карпатська рапсодія” (2007) та ін.

9 жовтня в Ужгороді до Дня художника в Обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрився благочинний Мистецький ярмарок, на якому силами митців було зібрано 171 тисячу гривень. Половину виручених коштів художники переказали на потреби закарпатського батальйону.

9 жовтня в Ужгороді в етнографічному музеї та галереї „Ужгород” відбулися виставки. На них були представлені живопис, скульптура, графіка та декоративно-прикладне мистецтво.

10 жовтня в Ужгороді у виставкових залах Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкрилася виставка живопису Заслуженої художниці України Наталії Сіми. Твори виконані в техніці олійного живопису та пастелі.

11 жовтня в арт-кафе Voto відкрилася нова експозиція картин закарпатського художника,  голови Закарпатської організації Національної Спілки художників України Бориса Кузьми. „Урбаністичний пейзаж” – така назва об’єднує роботи Бориса Кузьми із зображеннями різних міст: Ужгорода, Дебрецена, Страсбура тощо.

12 жовтня в Мукачеві в „картинній галереї” відбулося відкриття виставки художників міста, які відзначили своє професійне свято – День художника. Представили свої роботи не тільки народні художники України, але і автори-початківці.

12 жовтня в Ужгороді, у внутрішньому дворику обласного художнього музею за ініціативи Закарпатської організації Національної спілки художників України, відбулась благодійна мистецька виставка „Митці Закарпаття – захисникам Вітчизни”. В організації дійства взяли участь управління культури Закарпатської облдержадміністрації та Обласний організаційно-методичний центр культури. У рамках акції відбулися ярмарок, аукціон, концерт професійних та аматорських художніх колективів. За два дні на благодійність було зібрано 16 тисяч гривень.

16 жовтня в Ужгороді в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту з нагоди Дня художника відкрилася виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. У ній взяли участь як відомі митці, так і аматори. На виставці було репрезентовано живопис, графіку, скульптуру, кераміку, гобелен та інші види і жанри мистецтва.

16 жовтня в Берегові з нагоди Дня художника у холі великого залу Берегівської районної ради було відкрито виставку картин місцевих художників. З нагоди свята грамотами Берегівської райдержадміністрації та районної ради було нагороджено художників: Івана Івановича Івановчика, Анатолія Михайловича Сакалоша та Золтана Іштвановича Гоголу. Саме ці митці активно підтримали проведення благодійної виставки-аукціону, кошти від якого були спрямовані на забезпечення потреб військовослужбовців, що перебувають безпосередньо в зоні АТО.

22 жовтня в Ужгороді у виставковому залі Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту відкрилася експозиція Валерія Федурці – зберігача неповторних закарпатських традицій коренепластики та різьби по дереву.

23 жовтня в Ужгороді у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту пройшов показ народного одягу Закарпаття на підтримку військових. Організатори акції: Габріела Андєл, Анастасія Ножка, Василь Савчин, Василь Коцан, Роман Пилип, Віра Федоранич представили відкриття виставки „Традиційний народний одяг та одягова вишивка українців Закарпаття” та показ традиційного народного одягу із фондових зібрань ЗМНАЛ, Закарпатського обласного організаційно-медичного центру культури, та приватних колекцій. Також була проведена лекція – „Традиційне народне вбрання та вишивка Закарпаття”.

24 жовтня в Ужгороді в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка робіт Валерія Федурці. Її унікальність полягає в тому, що ці роботи представляють один з найоригінальніших видів декоративно-прикладного мистецтва – коренепластику, суть якої полягає у виготовленні скульптур з коренів дерев.

28 жовтня в обласному центрі Закарпаття, в галереї „Ужгород” відкрилася ювілейна виставка живопису художника з В. Березного Віталія Слободського. На його полотнах переважна більшість – це пейзажі.

29 жовтня в Тячеві в міській картинній галереї відбулася презентація персональної експозиції талановитої художниці, вчительки образотворчого мистецтва Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Тамари Михайлівни Герич. У презентації виставки взяли участь заступник голови Тячівської районної ради Ігор Грабарь, начальники управління освіти, молоді та спорту та відділу культури Тячівської РДА, депутати райради, директор та інші гості.

В жовтні у Словаччині в Дрініці протягом дев’яти днів тривав міжнародний пленер „Яворна-2014”. Активну участь у мистецькому проекті Мирослава Мартона взяли художники Закарпаття. Наш край представляли шестеро молодих художників – Руслан та Емма Тремби, Петро Ряска, Беата Корн, Віктор Мельничук та Наталія Шевченко.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 жовтня в Ужгороді Міжнародний день музики відзначили вуличним святом – діти і дорослі просто неба співали та грали українську музику.  День української музики став продовженням фестивалю вуличного піаніно, який у місті започаткували влітку.

5 жовтня в Ужгороді на пл. Народній відбувся велосипедний заїзд „Великі іменини”, присвячений Дню міста, 15-річчю медико-соціального реабілітаційного центру „Дорога життя”, 5-річчю „Найтрайду”.

7 жовтня в Ужгороді в прес-клубі вшанували 75-річчя від дня народження відомого поета Володимира Матіїва. Вшанувати пам'ять поета приїхало багато друзів і рідних з усієї України.

9 жовтня в м. Ужгород відбувся закритий, затишний, стилізований велозаїзд – „Чарлірайд”, присвячений легендарному Чарлі Чапліну.

12 жовтня в Ужгороді відбулася чергова відкрита екскурсія „Ужгород мультикультурний”. Викладачі історичного факультету УжНУ підготували цикл унікальних розповідей про історію міста Ужгород. Екскурсія була проведена доцентом кафедри історії України Павлом Леньо.

12 жовтня в Тячеві з нагоди Всеукраїнського Дня художника на площі Поштовій відбувся конкурс малюнку на асфальті серед вихованців дитячих мистецьких шкіл району та учнів загальноосвітніх закладів міста на тему „Україна – єдина”.

12 жовтня в Ужгородському районному будинку культури вокальна студія „Намисто” відзначила велике духовне свято – „Покров Пречистої Богородиці”. Концерт „Свята Покрово, Україну заступи!” провели на майданчику перед Ужгородським РБК. Також був проведений благодійний ярмарок дитячих виробів, тістечок і напоїв на підтримку учасників АТО. Під час акції було зібрано 2601 грн. Кошти було направлено для придбання бійцям АТО теплого одягу.

12 жовтня в Ужгороді вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” разом зі своїми педагогами просто неба відзначили День художника. Два десятки учнів студії образотворчого мистецтва на набережній біля палацу провели пленер. Діти малювали природу, яка в цей день сприяла творчості.

15 жовтня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація кліпу гурту „Рокаш” на знамениту пісню „Закарпаття моє”.

16 жовтня в Ужгороді на базі Ужгородського коледжу культури і мистецтв був проведений обласний семінар для викладачів театрального відділу шкіл естетичного виховання та аматорських колективів на тему: „Сценічна мова”.

18 жовтня в Ужгородському районі у селі Часлівці провели ІІІ-й гастрономічний фестиваль за участю не лише місцевих, а й закордонних куховарів з Угорщини, Словаччини та Сербії. Головні смаколики фесту – голубці та різноманітні солодощі, а також оригінальні витвори різних національних кухонь.

25-28 жовтня в Ужгороді відбувся „двоскладовий” І-ий Відкритий фестиваль-конкурс сучасної дитячо-юнацької творчості та І-ий Відкритий дитячо-юнацький фестиваль-конкурс національних культур та народної творчості „Яскрава країна”. У фестивалі взяли участь хореографічні та вокальні дитячі, юнацькі та молодіжні творчі колективи, що працюють в різних жанрах сучасного мистецтва.

25 жовтня в Ужгороді на залізничному вокзалі відбулася мистецька акція  „Ужгород вітає”, яку провели в рамках І Відкритого дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу національних культур та народної творчості „Яскрава Країна” Закарпаття – 2014. У концерті взяли участь оркестри та вокалісти з різних міст України, які дарували свій талант іншим учасникам фестивалю, городянам та гостям міста.

26 жовтня в Ужгороді відбулася чергова відкрита екскурсія містом „Ужгород православний”. Екскурсію провів доцент кафедри історії України Юрій Данилець.

31 жовтня в Ужгороді відбулось святкування Хеловіну. У програмі свята відбулись: костюмований Хеловін-Парад, презентація Хеловін-виробів та демонологічна нічна екскурсія містом.

В жовтні в Туреччині в Анталії восьмирічна красуня з Ужгорода Ніколь Романюк отримала почесні титули: „Маленька Міс Світу Талант” та „Друга Міні Принцеса Світу” а також ексклюзивне запрошення на дефіле до Парижу від модного дому „VIQUIOUS”.

 

 

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день