Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2014 - червень

У зв’язку з подіями, які відбуваються на Сході України, 4 червня губернатор Закарпаття Валерій Лунченко рекомендував обмежити та по можливості відмінити на території районів і міст області проведення організаційно-масових заходів з концертно-розважальним супроводом культурного, спортивного та іншого характеру до періоду нормалізації ситуації та відновлення стабільної життєдіяльності у східних регіонах держави.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

5 червня в Ужгороді в обласному музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв показали балет-казку за мотивами поеми Т. Шевченка „Лілея”. Всі охочі мали змогу насолодитись красою танцю у виконанні студентів відділу сучасної хореографії Ужгородського коледжу культури та мистецтв.   

17 червня в Ужгороді у великій залі обласної філармонії відбувся бенефіс-концерт заслуженої артистки України Етелли Чуприк. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. В програмі прозвучали твори Й. С. Баха, Д. Скарлатті, В. А. Моцарта, Ф. Шопена, Ф. Ліста, П. Чайковського, А. Лядова, С. Рахманінова, І. Стравінського.

 18 червня  в Ужгороді у мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся вечір симфонічної музики. Виступив симфонічний оркестр Opera Nova під керівництвом харківського диригента Тірана Нікогосяна, соліст – Олександр Боднарчук (Грац, Австрія). Гості мали можливість почути музичні хіти з кінофільмів „Зоряні війни”, „Пірати Карибського моря”, „Гладіатор”, „Список Шиндлера” та інші.

19 червня в Ужгороді у залі обласної філармонії відбувся концерт естрадно-духового оркестру „Alma Latina”. Оркестр грав латиноамериканську музику. Керівник – заслужений артист України Володимир Співак. Солісти – Мирослава Швах-Пекар (вокал), Олександр Співак (труба), Артем Калинич (ударні). Ведуча – музикознавець Наталія Піцур.

21 червня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся фортепіанно-акустичний виступ від Anniebri .

25 червня в Ужгороді в обласній філармонії відбувся концерт симфонічного оркестру, який закрив 67-й концертний сезон. Диригент – Вікторія Свалявчик-Цанько, соліст – Ференц Бернат (гітара, Угорщина). Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. У програмі звучала музика Ф. Берната, Х. Родріго, М. Равелья.

29 червня в Ужгороді в мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся ексклюзивний концерт Ансамблю солістів під керівництвом Олени Короленко „Моцарт і епоха”. У виконанні лауреатів Міжнародного конкурсу ім. Д. Бортнянського звучала музика А. Саль’єрі, К. Ф. Абеля, В. А. Моцарта.

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

1 червня в Ужгороді в бібліотеці-філії № 4 за участі НВК „Гармонія” відбувся флеш-моб „Діти за щасливе майбутнє України”.

4 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка у відділі документів іноземними мовами до Всесвітнього дня тортів відбувся майстер-клас по виготовленню тістечок та їх дегустація.

5 червня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка на базі Регіонального тренінгового центру  був проведений семінар-тренінг „Громадські інформаційні центри у Вінницькій, Львівській та Рівненській областях – ІІ етап”.

7 червня в м. Мукачево в міській бібліотеці ім. О. Духновича відбулося святкове зібрання. Приводом для цієї події було відзначення свята єврейського народу Шавуот. І дорослі, і малі мали можливість довідатися багато цікавого не тільки про саме свято Шавуот, а й про інші свята та традиції древнього народу, видатних людей. На завершення всі присутні отримали цікаві та приємні подарунки.

11 червня  в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся семінар-тренінг „Школа громадської дії”. В програмі семінару розглядалися питання: „Як організувати і провести мирне зібрання”, „Як впливати на рішення міської ради” тощо.

13 червня в Ужгороді у читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбулася презентація Індексу сталості розвитку організацій громадянського суспільства за 2013 рік. Були запрошені представники органів влади, громадських організацій, дослідники та журналісти. Захід проводився Творчим центром ТЦК (м. Київ), який є виконавчим партнером у визначенні Індексу сталості ОГС України, спільно з Центром громадських ініціатив (м. Перечин). Під час семінару були висвітлені такі питання: новітні зміни в законодавстві про місцеве самоврядування, публічну інформацію та корупцію;  механізми та інстурменти контролю; практика громадського контролю. Семінар провів Олександр Солонтай – експерт, керівник програми практичної політики Інституту політичної освіти.

14 червня в м. Мукачево пройшла ІІ обласна спартакіада працівників культури. В ній активно взяли участь працівники Закарпатської обласної універсальної бібліотеки ім. Ф. Потушняка, які достойно змагалися в різних видах спорту: легкій атлетиці, стрибкам в довжину, шахах, шашках, настільному тенісі і навіть більярді. Наша команда отримала неофіційну назву „Культурні серця”. В одному з інет-видань нашу форму відмітили як одну з найоригінальніших.

25 червня  в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбувся  науково-практичний семінар „Дерево йоги”. Семінар був складений з декількох планів, тобто поняття йоги, вчення і сучасні школи йоги, метод газорозрядної візуалізації, результати практичних різноманітних практик, практичне заняття.

26 червня в Ужгороді в обласній бібліотеці ім. Ф. Потушняка пройшла презентація виставки каліграфічних плакатів „Слово Майдану”. Автори робіт – студенти Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, більшість з яких були волонтерами Майдану. З квітня по травень виставка була доступна для перегляду саме на Майдані, а тепер – мандрує Україною. Усього було представлено 19 робіт. Кожен плакат містив цитати великих українців: Тараса Шевченка, Олександра Довженка, Степана Бандери тощо. Також використані слова пісень відомих українських гуртів.

В червні в Києві найпрестижніший літературний конкурс України „Коронація слова - 2014” оголосив цьогорічних переможців. У номінації „Міжнародний вибір”  відзначено роман „Пробач, Марцело” ужгородської поетеси та письменниці Вікторії Андрусів. Твір, що побачив світ у лютому цього року у  видавництві „Ліра”, розповідає історію молодої журналістки з Праги,  захисниці прав українських заробітчан за кордоном, яка, очолюючи у часописі рубрику „Українське слово”, здобула статус чеської Марії Терези.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

4-6 червня у неформальній галереї „Коридор” відбулась „Тимчасова виставка”. Протягом чотирьох днів митці з різних міст України презентували проекти, які за задумом куратора Петра Ряски,  можливо проекспонувати лише один раз. У п’ятій частині довготривалого виставкового проекту, який щотримісяця відбувається в Ужгороді, було представлено 11 проектів. Едуард Магдинець, Віктор Мельничук, Наталія Тарнай, Руслан Тремба, Наталія Шевченко, Вадим Харабарук, Галина Хорунжа, Мар’яна Яремчишина, Lo й Віталій Полтавець, Катерина Єрмолаєва та Ларіон Лозовий представили об’єкти, інсталяції, відеоарт, що відображали нову концепцію виставки „Причина наслідку”.

11 червня в Ужгороді в обласному музеї архітектури та побуту відкрилась виставка фотографій „Архітектурна спадщина Угорщини”. Автор усіх знімків – один з найвідоміших фотохудожників сусідньої з Закарпаттям країни ­– Йожеф Тот. Організувало виставку Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді. Генконсул Йожеф Бачкаі на відкритті розповів, що знімки, на яких старовинні архітектурні пам’ятники, представляють інше, для багатьох невідоме обличчя Угорщини. Фортеці, палаци, старовинні млини, давні мости, храми, якими багата Угорщина, вразили відвідувачів в багатьох європейских країнах, де вже була представлена виставка.

17  червня в м. Берегово було відкрито благодійну виставку, метою якої був збір коштів для реконструкції надгробного пам’ятника відомого скульптора Ганни Горват. На виставці були представленні роботи закарпатських митців Ольги Бако, Каталіни Огар, Ірини Мештер, Ендре Гіді, Петела Матла, Ласли Гелі, Агнеша Баратея та  ін.

17 червня, в рамках мистецького пленеру, який тривав на Тячівщині близько тижня, майстри пензля з різних куточків Закарпаття втілювали у своїх полотнах найкрасивіші місцини Тячева. Захід об’єднав 8 художників-ентузіастів. Під час пленеру учасники також відвідали  інші населені пункти району та відтворили у свої роботах власне бачення мальовничої природи, архітектурних пам’яток та інших „родзинок” краю.

27 червня  в Ужгороді в обласному музеї народної архітектури та побуту відбулося свято традиційного ткацтва „Ткані скарби”. Свято розпочалося  відкриттям виставки із фондової колекції музею „Ткацьке ремесло на Закарпатті: історія та сьогодення”, на основі якої відбулася лекція-презентація „Традиції ткацтва на Закарпатті: від обробки сировини до готового виробу”. Протягом дня на території музею відбувалися майстер-класи по ткацтву, які проводили  за діючими ткацькими верстатами майстрині-ткалі з Берегівського району. Також відвідувачі мали змогу навчитися виготовляти ткані прикраси із бісеру. Цьому цікавому „ремеслу” навчали  Марія Купар (м. Ужгород) та Ольга Ловга (м. Іршава). Впродовж дня на території „старого села” діяла  ярмарка-продаж виробів закарпатських майстрів, виступали  фольклорні колективи, кожен відвідувач міг покуштувати страви закарпатської кухні.  Свято відбулося у рамках реалізації міжнародного грантового проекту „Проривна культура: європейські цінності та спільне майбутнє”.     

 В червні в Ужгороді закарпатським фотографам запропонували позмагатися на міжнародному рівні. Перший міжнародний салон художньої фотографії „Карпатський Драг – 2014” проводився Спілкою фотохудожників Закарпаття. Салон відкритий для аматорів і професійних фотографів всього світу. До розгляду журі надсилаються фотографії у цифровому вигляді та виключно ті, які належать автору. Кожен учасник може відправити не більше 4 світлин до кожного розділу. У журі конкурсу: Василь Пилип’юк (Україна), Павол Кочіш (Словаччина), Ласло Ковш (Угорщина).

В червні в м. Хуст в міській картинній галереї троє молодих закарпатських художників презентували свій живопис та графіку. Представили більше 80 полотен. На усіх 80-ти полотнах зображено життя – таке, як воно є. Таку колективну виставку троє закарпатських художників презентували вперше. Усі троє художників – Василь Когутич, Олексій Динник, Василь Кадар – мають відповідну освіту. Колективна виставка триватиме три тижні, а далі мандруватиме Закарпаттям.

В червні в Ужгороді в художній галереї „Ужгород” була відкрита ювілейна виставка живопису з нагоди 90-річчя закарпатського митця Семена Мальчицького (1924 - 2005).

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ. ТУРИЗМ

1 червня в Ужгороді на площі Театральній відбувся благодійний концерт з нагоди Дня захисту дітей. Ужгородських дітей розважали і вчили розуміти особливих дітей. Захід мав важливу соціальну мету: організатори планували не просто розважити дітей з нагоди свята, а й звернути увагу на існування і потреби їхніх однолітків „з обмеженими фізичними можливостями”. Виступив для юних ужгородців гурт „Rema X”. Потім відбулася роздача подарунків дітям-інвалідам та вихованцям інтернату. Всі інші діти отримали солодощі, тістечка, соки, повітряні кульки. До участі у заході залучили аніматорів, які розважали дітей і гралися з ними. Основна мета цього заходу – навчити дітей і молодь бути уважними. Щоб вони стали свідомими людьми, які мали б ціль у своєму житті, які  б помічали хворих та інвалідів і щиро прагнули допомагати  їм. До проведення акції долучилися: депутат ужгородської міської ради Ю. В. Мандич, громадська організація „Благо”, кафе „Шоколадна  майстерня”, „Антресоль”, „Чудовий Смак”, „Терамісу”.

1 червня в Ужгороді на розі вулиць Грушевського-8 Березня (майданчик біля кафе „Твінс”) відбулась конкурсно-розважальна програма „Країна дитинства – країна казкова, і всіх вона вабить знову і знову”.

1 червня в м. Берегово з нагоди Міжнародного дня захисту дітей на головній площі міста були організовані цікаві заходи для дітей. Святкова програма розпочалась з конкурсу на кращий малюнок на асфальті на довільну тематику. У ньому взяли участь вихованці садків та школярі. Урочисте відкриття відбулось біля будинку культури, що розпочався пишним парадом шкіл міста. Ще перед концертною програмою відбулось нагородження переможців конкурсу малюнків на асфальті. Вже після цього веселі ведучі Наталія Васильєва в образі Мальвіни та Микола Станкович в костюмі клоуна розважали велику публіку. Один за одним на площі виступили творчі колективи міста, даруючи прекрасний настрій дітям. Також на дітей чекали цікаві конкурси. Кожен колектив та переможці конкурсів отримали подарунки від спонсора свята Габріелли Зеленяк у вигляді торта та талончиків на морозиво.

6 червня  в Ужгороді на День журналіста встановили меморіальну дошку закарпатському публіцисту Михайлу Бабідоричу. Меморіальну дошку встановили на будинку по вулиці Ракоці, де колись жив публіцист. Ідея такого вшанування видатного закарпатця з’явилася ще наприкінці минулого року у багаторічного редактора „Закарпатської правди”, викладача кафедри журналістики УжНУ Віктора Дрогальчука, під час екскурсії Ужгородом „журналістським”.

6 червня на Закарпатті фінішував обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості „Безпека в житті – життя в безпеці”. На обласний етап конкурсу надійшли кращі роботи переможців шкільних та районних етапів. У конкурсі, який проводився за двома напрямками: літературний та мистецький, взяли участь юні літератори та митці з усіх районів Закарпаття віком від 6 до 18 років. Це унікальні та найкращі доробки, адже їх авторами є діти. Їх знання, уміння з безпеки життєдіяльності та талант у цікавій та яскравій  формі розповідають про правила безпечної поведінки. За рішенням журі, переможцями обласного етапу конкурсу дитячої творчості „Безпека в житті – життя в безпеці” стали в номінації:  „Казка” – Василина Скальник (12 років); „Літературний твір” – Тарас Шаленик (10 років); „Малюнок, гуаш” – Віктор Бабіч (13 років), Марк Лехнер; „Малюнок, кольорові олівці” – Віктор Сабов (7 років), Елла Поцко (16 років); „Малюнок, акварель” – Наталія Фанта (11 років); „Малюнок, олійні фарби” – Петро Поковба (14 років); „Відеоролік” – Вікторія Якобенчук (15 років); „Фотографія” – Олександра Шафар (15 років); „Рукоділля, аплікація, квілінг” – Жофія Сімеонова (8 років); „Комп’ютерна презентація” – Тетяна Туряниця (16 років). Роботи переможців обласного конкурсу „Безпека в житті – життя в безпеці” надіслані в м. Київ для участі у Всеукраїнському (заключному) етапі конкурсу.  

6 червня на площі Пушкіна в Ужгороді відбувся захід, приурочений до річниці з дня народження російського поета, прозаїка, драматурга Олександра Пушкіна. Біля пам’ятника Олександру Пушкіну кафедра російської мови та літератури УжНУ організувала вечір з нагоди 215-ї річниці з дня народження поета.

 7 червня в Ужгороді на площі Театральній провели свято морозива. Було безліч розваг та атракціонів, цікаві конкурси, естафети, подарунки, дружнє спілкування і багато-багато морозива.

7 червня в Ужгороді в парку „Підзамок” відбулися веселі змагання „Дивогонка”. Близько 130 маленьких ужгородців узяли участь у дитячих велоперегонах.

8 червня в Ужгороді у палаці для дітей та юнацтва  „Падіюн” відбувся другий дитячий конкурс „Дореміфасолька”. Свою творчість демонстрували вихованці дитячих садочків та навчально-виховних закладів Ужгорода. На сцені Палацу дітей та юнацтва малеча показала свої таланти в художній майстерності. У ньому взяли участь дітлахи від 3 до 6 років.

8 червня в м. Сніна  у Словаччині відбувся відомий і серйозний конкурс русинсько-українського фольклору – „Маковицька струна”, що понад чотири десятиліття щорічно проходить у Словаччині. Головний розпорядник на святі – п. Міхал Іванцо, голова Регіональної Ради Союзу русинів – українців Словацької республіки в м. Гуменне. Як гості, на цей фестиваль-конкурс були запрошені мистецькі колективи з Закарпаття. Вокальний дует Ужгородського РБК „Рідна пісня” (Сергій і Тетяна Раховські) і юне дарування – Олександр Попович  щиросердечно привітали конкурсантів, і подарували присутнім українські і закарпатські народні пісні. Організаторами поїздки творчої делегації з України виступили   завідуючий відділом Закарпатського ООМЦК Іван Тужеляк та відділ культури Ужгородської РДА.

12 червня у селі Велика Копаня Виноградівського району встановили пам’ятник Героям Майдану. На відкритті меморіалу небесній сотні зібрались місцева громада та представники влади. За душі загиблих помолились священики. Люди вшанували народних героїв квітами.

13-15 червня  в Словаччині у м. Свидник відбулось щорічне свято культури русинів-українців Словаччини. Фестиваль є найстарішим у країні та проводився вже в 60-й раз. На цьогорічне свято приїхали не тільки українці з усієї Словаччини, але й з Канади, України, Польщі, Сербії, Хорватії та інших країн. Різноманітна та насичена програма тривала протягом трьох днів. Закарпаття було представлено найтитулованішим колективом – Заслуженим академічним закарпатським народним хором, який мав годинний виступ на головній сцені фестивалю. Закарпатці представили свої найуспішніші програми „Червена ружа” та „Бал у старому селі”. На прощання закарпатці заспівали пісню „Реве та стогне” на слова Тараса Шевченка, яку підтримали стоячи всі глядачі.

14 червня в селі Колочава Міжгірського району в музеї-скансені „Старе село” був проведений фестиваль ріплянки. Була організована дегустація ріплянки по-колочавськи, повітряна переправа через річку Колочавку, театралізовані дійства, подорожі „Колочавською вузькоколійкою” та багато інших цікавинок. За програмою фестивалю відбулось відкриття музею „Кіно-книгарня”, зустріч із колочавськими книгарями: дяком Іваном Лугошом, Іваном Ольбрахтом, Станіслав Аржевітіним. Було визначено переможців фестивалю. Фестиваль ріплянки у Колочаві цього року був благодійним. Як стало відомо кошти, зібрані під час фестивалю, направили на підтримку української армії.

15 червня в селі Довге, що на Іршавщині, вже вдруге відбувся фестиваль „Довжанська Фіра” з нагоди відзначення дня села. Довгому – 631 рік, з часу першої письмової згадки про населений пункт. На фесті виступив Закарпатський рок-гурт „Rock-H”.

15 червня в м. Хуст пройшло феєричне „Шаркань-шоу”. Цього дня на міському стадіоні було велелюдно та весело. Більше 40 вихованців навчальних закладів міста над Тисою змагалися у запуску повітряних зміїв. Організатором заходу виступив центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Юні змієзнавці, об’єднавши зусилля, провели цікаве, яскраве, незабутнє свято. На шоу можна було побачити повітряних мультиплікаційних героїв, різні геометричні фігури, літаки, кораблики та хатинки. А поряд зі стандартними конструкціями у небі „ширяли” й паперові велетні, заввишки майже з людський зріст. Після підведення підсумків „повітряного” конкурсу кращих учасників було нагороджено грамотами і подарунками.

21 червня в Ужгороді пройшов всеукраїнський фестиваль з брейк денсу „Windmill”.

22 червня в селі Довге Іршавського району відбулось дитяче театральне свято „Ґудзик”. Подія відбулась на території  Будинку культури. В програму свята ввійшли: карнавальне дійство, вогняне шоу, різноманітні майстер-класи, ігри, клоуни, атракціони, Відбувся розважальний концерт з місцевими талантами.

 25 червня в Ужгороді в обласному муздрамтеатрі імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв відбулося засідання журі, на якому було підведено підсумки проведення конкурсу на створення нового драматичного твору. До складу журі увійшли представники Закарпатської організації Національної Спілки письменників України, провідні актори та спеціалісти обласного музично-драматичного театру. З початку квітня до кінця червня вперше за багато років серед драматургів області проводився відкритий конкурс. За два з половиною місяці  в літературну частину обласного муздрамтеатру поступило 14 драматичних творів  від  8 авторів (в т. ч. – 3 твори для дітей), а саме: П. Ходанич (4 твори), В. Шкіря (3 твори), В. Шершун (2 твори), О. Гаврош, М. Гал, В. Кобаль, Д. Кешеля та О. Городенко з м.Івано-Франківська – по одному творові. За більшістю голосів членів жюрі переможцем конкурсу стала п’єса О. Гавроша „В Парижі гарне літо”, в якій мова йде про життя і творчість видатного художника Закарпаття Адальберта Ерделі. Названий твір рекомендовано до постановки на сцені Закарпатського облмуздрамтеатру в театральному сезоні 2014-2015 рр. Рекомендовано включити до плану майбутніх постановок театру міста над Ужем і надіслану на конкурс п’єсу В. Шершуна „Білий нігер”. Серед дитячих творів відзначено п’єсу-казку В. Кобаля „Новорічні притрафунки”, яку рекомендовано включити до плану постановок  нового театрального сезону.

26 червня в Ужгороді  на пл. Народній  Управління культури облдержадміністрації і Спілка фотохудожників Закарпаття провели презентацію нової праці Василя Пилип’юка, синтезу фотомистецтва, слова та досвідів авторського осмислення життя і творчого феномену великого Шевченка – фотовиставки та книжки „Україна – земля Тараса”.

В червні ужгородські діти підтримали військових малюнками. До кампанії допомоги військовим, які воюють на сході України, долучилися ужгородські діти. Вони відправили солдатам художні листівки зі своїми побажаннями. Відтепер у посилки з допомогою – харчами та найнеобхіднішими речами, будуть вкладені дитячі малюнки зі словами підтримки. „Повертайся живим!”, „Будь непереможним”, „Ви найкращі”, „Дякую, що захищаєте нашу сім’ю” та „Герої не вмирають” – такі щирі побажання малеча висловила українським військовим.

В червні останнє число відомого українського культурологічного журналу „Українська культура” було присвячено Закарпаттю. Культурне обличчя Закарпаття було представлено статтями про театральні фестивалі „Інтерлялька” та „Етно-Діа-Сфера”, закарпатські замки,  молоду сучасну поезію (добірка віршів Томаша Деяка), інтерв’ю із художником Павлом Ковачем (старшим) та ін.

 В червні в Києві відбувся фестиваль сучасної художньої кераміки „Цеглина 2014”. Протягом п’ятьох днів у НСК „Олімпійський” тривала демонстрація досягнень українських художників-керамістів. Понад 50 учасників фестивалю представили різні осередки України: Київ, Львів, Ужгород, Харків, Полтаву, Луцьк, Запоріжжя, Донбас, Конотоп. Ужгородський осередок представляли Ната Попова та Олег Токар. Професійні кераміки представили кілька об’ємно-просторових композицій. Під час фесту закарпатські художники взяли активну участь в обговоренні сучасного стану регіональних центрів кераміки, творчому спілкуванні та налагодженні співпраці між керамістами, дизайнерами, архітекторами, галеристами, колекціонерами та теоретиками.

 

 

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день