Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Автори > Тимчук Володимир >

Електронна бібліотека

Від Струка до ЮНЕСКО.  Церква Вознесення Христового в Ясіню.


Ясіня – столиця Гуцульської республіки… і не тільки», наукова конференція

Наукові праці, краєзнавчі розвідки, реферати і публіцистичні матеріали за результатами роботи учасників І наукової конференції «Ясіня – столиця Гуцульської республіки… і не тільки», що виконані науковцями, освітянами, громадськими діячами, діячами культури і мистецтв, студентською та учнівською молоддю, журналістами, представниками органів місцевого самоврядування та іншими зацікавленими особами, публікуються у збірці. В збірці подаються й оригінальні ілюстровані матеріали з архівів авторів або окремих приватних колекцій, в т.ч. і такі, що друкуються вперше. Для жителів, вихідців і прихильників Гуцульщини, Закарпатського краю, дослідників звичаїв, побуту, фольклору, історії, галузей мистецтв, біографій, соціально-демографічного стану тощо, що пов’язано з гуцульським краєм (Ясінянською долиною та околиць), а також студентської та учнівської молоді.


Донецький аеропорт… смуга землі…одна смуга, що назавжди увійде в історію як місце-легенда, яку ціною життя обороняли легендарні «кіборги», втім, у пам’яті та серцях КРАЇНИ вони назавжди залишаться звичайними не зневіреними громадянами — захисниками своєї БАТЬКІВЩИНИ.


Поема "Гуцульське повстаннє" - є спробою поетичного осмислення Гуцульської Республіки, яка існувала з листопада 1918 по червень 1919 року на Закарпатті і увійшла в історію як унікальна спроба державного будівництва.


Словодієм - дебютна збірка новел і сценок відкриває читачеві ще один вимір такого банального і унікального водночас життя. Лейтмотивом усіх сюжетів і героїв є потужне, вибухове, пломеніюче "Жити"!


Весняні коловороти - це у світі почуттів, у царстві кохання та звитяги розмова про непостійність і про вічне, про непередбачуваність і про захоплення, про двоїстість і про принциповість, про вир і про мир.


Бахчисарай. 2021: мистецький проект.

Дві культури, два народи Батьківщини  є насправді набагато ближчими, ніж це сприймається. Про часово-просторові виміри життя людини, життя її народу йдеться в оригінальних творах і перекладах (українською і кримськотатарською).


Новини

2024-12-02

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Пропонуємо вам віртуальну виставку „Крок на зустріч”.

2024-11-29

Шановні користувачі, до вашої уваги нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-11-26

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день