Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"
Закарпатської обласної ради
Електронна бібліотека
Любомир Белей [Електронний ресурс] : до 60-річчя від дня народж. : біобібліогр. покажч. / Департамент культури, національностей та релігій Закарпат. облдержадмін. ; КЗ «Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка» Закарпат. облради ; уклад. : М. Б. Бадида, О. Д. Гаврош, І. В. Когутич-Гаврош ; передм. : А. Вегеш, О. Лавер ; ред. І. В. Когутич-Гаврош ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород, 2022. – 112 с. : фот. – (Серія «Культура краю в особах»).
Детально
Закарпатська Лесіана : зб. наук. та публіцист. статей, есе, спогадів, худож. творів, бібліогр. джерел / Департамент культури, національностей та релігій Закарпат. облдержадмін. ; КЗ «Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка» Закарпат. облради ; уклад. : М. Б. Бадида, О. Д. Гаврош, І. В. Когутич-Гаврош ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : ТОВ «РІК-У», 2021. – 288 с. : іл.
Детально
Галина Малик: до 65-річчя від дня народження : бібліогр. покажч. / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. потушняка ; уклад. М. Б. Бадида ; вступ. ст. Н. П. Марченко ; вип. ред. Л. О. Падяк ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2016. – 202 с. : іл. – (Серія „Культура краю в особах”)
Бібліографічний покажчик „ Галина Малик: до 65-річчя від дня народження” продовжує серію „Культура краю в особах”. Матеріали, що увійшли в покажчик – поки що найповніша бібліографія творчого здобутку та публікацій, які стосуються багатогранної громадської, видавничої та перекладацької діяльності лауреата премії імені Лесі Українки, однієї з найвідоміших українських авторок численних творів для дітей.
У серії “Культура краю в особах” вийшов бібліографічний покажчик, присвячений 70-річчю від дня народження уродженця Мукачівщини Дмитра Михайловича Кешелі.
Видання представляє різножанровий творчий доробок знаного сучасного письменника, драматурга, журналіста, публіциста та автора низки документально-публіцистичних фільмів.
Видання розраховане на широке коло читачів, передусім – бібліотечних працівників, журналістів, дослідників та шанувальників історії та літератури Закарпаття.
Збірник матеріалів “круглого столу” містить статті працівників публічних бібліотек Закарпаття різних рівнів та бібліотек вищих навчальних закладів різного ступеня. В статтях відзначаються певні здобутки книгозбірень за останнє п’ятиріччя та визначаються нові напрями роботи, відповідно до вимог сьогодення. В обговоренні проблем бібліотек Закарпаття взяли участь генеральний директор Національної парламентської бібліотеки України, начальник та головний спеціаліст управління культури Закарпатської облдержадміністрації. Видання доповнено короткими довідками про публічні бібліотеки всіх районів Закарпаття, їх історію та сьогодення, розділом “Від шанувальників з багаторічним читацьким стажем”, а також ілюстровано фотофактами з життя бібліотек області.
16:821.161.2.09(477.87)
Ф 32
Дмитро Федака : до 80-річчя від дня народж. : бібліогр. покажч. / Департамент культури Закарпат. облдержадмін., КЗ "Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка" Закарпат. облради ; уклад.: М. Б. Бадида, С. Д. Федака ; авт. вступ. ст. С. Д. Федака ; ред.. Н. М. Бондаренко ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : ТІМРАNІ, 2020. – 220 c. : фот. – (Серія "Культура краю в особах"). – Імен. покажч. : с. 214-219.
Бібліотека як важлива складова загальнокультурних процесів сучасності : матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 75-річчю Закарпат. ОУНБ ім. Ф. Потушняка / Департамент культури Закарпат. облдержадмін. ; КЗ „Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка” Закарпат. облради ; уклад. Л. З. Григаш ; кор. Н. М. Бондаренко ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : РІК-У, 2020. – 288 с. : фот.
Детально
Чергове видання у серії “Культура краю в особах”, присвячене
60-річчю від дня народження пресознавця, літературознавця, письменника, упорядника серії “Приватна колекція” літературної аґенції “Піраміда” Василя Васильовича Ґабора, висвітлює багатогранну
професійну реалізацію відомого вихідця з Хустщини.
Видання розраховане на широке коло читачів, передусім – бібліотечних працівників, журналістів, дослідників історії краю та шанувальників літератури.
Бібліографічний нарис “Простір її життя: Людмила Григаш”, що продовжує серію “Культура краю в особах”, – видання, особливе не тільки своєю структурою, де поєднано текстовий та бібліографічний матеріал, але, перш за все, постаттю, якій воно присвячено.
Життя і півстолітня фахова діяльність заслуженого працівника культури України Людмили Григаш, окрім усього, допоможе розкрити важливість професії бібліотекаря та ролі бібліотеки у сучасному суспільстві, а декому – і визначитись у професійній орієнтації.
Видання адресоване в першу чергу, бібліотечній громадськості, а також усім, хто цікавиться роллю і місцем бібліотеки і бібліотекаря у наш час.
Бібліографічний покажчик “Постаті і ритми закарпатського шістдесятництва: Василь Вароді, Людмила Кудрявська” вперше подає ґрунтовно зібрані бібліографічні матеріали про життя і творчість об’єднаних часом і середовищем багато в чому різних поетів-ровесників.Аналітичні статті літературознавця Надії Ференц допомагають глибше ознайомитись з творчістю В. Вароді та Л. Кудрявської – яскравими і самобутніми сторінками новітньої літератури нашого краю.
Покажчик видається до 70-річчя від дня народження поетів.
Видання розраховане на бібліотечних працівників, науковців-літературознавців, студентів-філологів, журналістів, а також шанувальників поезії.
Видання колекції книг-мініатюр та малоформатних видань з фондів Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка – перша спроба представити читачам бібліографію та деякі репродукції обкладинок цих витворів поліграфії і майстрів книжкової графіки (в основному другої половини ХХ та початку нинішнього століття).
Видання може зацікавити не тільки фахівців книгодрукування та дослідників історії книги, але й ширші кола шанувальників прадавнього і постійно обновлюваного мистецтва книги.
Бібліографічний покажчик “Зореслав (о. Севастіян Сабол)”, що виходить до 105-річчя від дня його народження – дев'яте видання із серії “Корифеї Закарпаття: бібліографія”, пропонує найповніший натепер об’єм джерельних матеріалів, які стосуються життєпису і творчості видатного українського поета, публіциста, вченого-теолога, культурно-освітнього і релігійного діяча, капелана Карпатської Січі, отця Севастіяна ЧСВВ, в миру – Степана Михайловича Сабола (1909–2003).
Покажчик адресований літературознавцям, історикам, викладачам та студентам гуманітарних вишів, бібліотечним працівникам, журналістам, усім, хто прагне повніше ознайомитись із творчим спадком та біографією цієї непересічної особистості, її місцем в історії культури нашого краю ХХ століття.
Карпатська Україна: до 75-річчя вікопомних подій : бібліогр. покажч. : з фондів Закарпат. обл. універс. наук. б-ки ім. Ф. Потушняка / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка ; уклад. М. Б. Бадида ; відп. за вип. О. А. Канюка ; передм. С. Д. Федака. - Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2014. - 108 с. : іл. - Імен. покажч.: с. 100-105.
Детально
Бібліографічний покажчик “Василь Ґренджа-Донський”, приурочений до 120-річчя від дня народження цієї знакової для нашого краю постаті, продовжує серію “Корифеї Закарпаття: бібліографія”.
Видання пропонує найповнішу на нині джерельну базу, яка стосується творчості та життєвого шляху поета, журналіста, громадського діяча, зачинателя української літератури на Закарпатті – Василя Ґренджі-Донського.
Покажчик адресований літературознавцям, викладачам та студентам-фіологам, історикам, бібліотечним працівникам, журналістам, усім, хто прагне повніше ознайомитись із творчим спадком та біографією В. Ґренджі-Донського.
В Ужгороді видали збірник матеріалів про відомого науковця Олексу Мишанича
До 85-річчя від дня народження доктора філологічних наук, члена-кореспондента НАН України, фундатора української школи медієвістики, громадського діяча, лауреата Національної премії імені Т. Шевченка Олекси Васильовича Мишанича (1933-2004) Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала збірник матеріалів «Олекса Мишанич у колі сучасників».
Видання вміщує спогади, статті, есе, художні твори, які відображають не тільки багатогранну постать краянина, але й час, в якому він жив і творив.
Відкриває книжку докладна передмова літературознавця, кандидата філологічних наук Олександри Ігнатович.
У розділі «Олекса Мишанич про сучасників» частково показано науково-популярну спадщину доктора філологічних наук.
Про Олексу Мишанича як людину, непересічну постать української літературознавчої науки читач дізнається у розділі «Сучасники про Олексу Мишанича». Більшість із спогадів написані спеціально для цього збірника. Авторами є як відомі літературознавці, колеги ювіляра – Микола Жулинський, Микола Сулима, Микола Мушинка, Марія Кашуба, Валерія Смілянська, так і колишні аспіранти й докторанти Олекси Васильовича, що нині гідно продовжують його справу на ниві медієвістики по всій Україні, – Ігор Ісіченко (Харків), Микола Корпанюк (Переяслав-Хмельницький), Богдана Криса (Львів), Мирослав Трофимук (Львів), Леонід Ушкалов (Харків). Приємно, що відгукнулась і найдавніша українська діаспора в Сербії, руснаки (русини) автономного краю Воєводина Юрій Латяк, Михайло Рамач, а сербські матеріали до бібліографії люб’язно надав Микола М. Цап.
Перебравшись у молодому віці до Києва, науковець чимало зробив і для літератури й наукового життя Закарпаття. Про книжкові серії з видавництвом «Карпати», карпатознавчі конференції в Ужгороді та дружні візити до рідного краю – у спогадах Василя Густі, Івана Сенька, Сергія Федаки, Надії Ференц. Не оминули можливість подякувати за допомогу в Києві й уродженці Закарпаття, а нині кияни – Іван Мегела, Ярослав Орос та інші.
Своїми спогадами й думками про батька син Ярослав Мишанич поділився у розмові із письменником і журналістом Олександром Гаврошем. Атмосферу другої половини ХХ століття та взаємини родини Мишаничів дозволяють відчути листи брата Федора, який жив у батьківській хаті в с. Барвінок під Ужгородом, до морального авторитета сім’ї – Олекси Мишанича. Ці листи син ювіляра спеціально підготував для цього збірника, в якому публікуються вперше.
У виданні звучить і «живий голос» Олекси Мишанича через уривки з інтерв’ю різних років, які доповнюють розуміння відомого науковця.
Завершує збірник найповніша на сьогодні бібліографія наукового доробку та матеріалів про Олексу Мишанича, підготована бібліографом Маргаритою Бадидою.
Видання адресоване широкому колу читачів, передусім літературознавцям, краєзнавцям, історикам, студентам, бібліотечним працівникам.
Петро Часто : між Україною та Америкою : бібліогр. покажч. : до 40-річчя літературної діяльності / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., КЗ «Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка» Закарпат. облради ; уклад. : І. В. Когутич, О. В. Шмайда ; передм. О. Гавроша ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – 184 с. : фот. – (Закарпатська публіцистика в іменах: бібліографія)
ДетальноМихайло Бабидорич: життя в журналістиці : бібліогр. покажч. : до 95-річчя від дня народж. / Департамент культури Закарпат. облдержадмін., КЗ “Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка” Закарпат. облради ; уклад. : М. Б. Бадида, І. В. Когутич ; передм. В. Дрогальчука ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : TIMPANI, 2018. – 152 с. : фот. – (Закарпатська публіцистика в іменах: бібліографія).
Детально
“Закарпатська Франкіана” – збірник наукових статей, есе, художніх творів, бібліографічних джерел, приурочений до 160-річчя від дня народження Івана Франка. У цьому виданні вперше подано під однією обкладинкою і твори Івана Франка, що підтверджують зацікавлення цього письменника, мислителя і громадського діяча історією, культурою та тогочасними реаліями Угорської Русі, тобто нашого краю, і праці науковців, що аналізують вплив творчості та постаті Івана Франка на громадське і культурне життя Закарпаття. Окрім того, у збірнику акумульовано історію закарпатського франкознавства та його джерельну базу, а також представлено художні твори сучасних письменників, присвячені Івану Франку.
Збірник матеріалів “Іван Чендей у колі сучасників”, підготований до 95-річчя від дня народження українського письменника, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, – спроба показати не тільки постать митця, але й епоху, в якій він жив і творив. Адже під однією обкладинкою зібрано публіцистичну спадщину письменника, який чимало писав про видатних сучасників; спогади, статті, есе, художні твори літературознавців, колег по перу, журналістів, друзів, рідних, які особисто знали митця, аналіз його епістолярної спадщини та доповнення бібліографічного покажчика про життя і творчість Івана Чендея.
Приурочений до 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря, збірник "Закарпатська Шевченкіана" - перша спроба зібрати в одному виданні різнопланові матеріали та відомості про вплив постаті Тараса Шевченка та його творчості на громадське і культурне життя Закарпаття з кінця XIX століття до наших днів.
Ряд матеріалів збірника, художніх творів та ілюстрацій пропонуються широкій читацькій аудиторії вперше, як і бібліографічні джерела на заявлену тему.
Структура збірника сформована за хронологічним принципом, щоб потенційний читач мав змогу прослідкувати розвиток закарпатської Шевченкіани в контексті тих чи інших історичних умов.
Видання адресоване всім, хто вивчатиме, досліджуватиме чи сприятиме ознайомленню інших із різними аспектами теми збірника, в першу чергу працівникам бібліотек та викладачам і студентам культосвітніх навчальних закладів.
Новини
Друзі, відзначайте Всеукраїнський день бібліотек разом з нами! Ми з нашими партнерами підготували для вас насичену програму 29 вересня!!! ⚡️11:00 - 16:30 - ваша улюблена акція з буккросингу "Капуркова книжка" та фотозона у дворику бібліотеки (пр.Свободи,16) ⚡️ 12:00 - 15:00 - Літературне бібліокафе (вул.Капітульна,10) ⚡️ 14:00 - Майстер-клас "Гачкуємо закладки в книжку" за сприяння Карпатський Фонд / Carpathian Foundation (пр.Свободи, 16) ⚡️День відкритих дверей в Tatohub.Ужгород (пр.Свободи,16) : 👉 11:00 - 16:30 - вулична презентація проєкту жителям міста 👉 17:30 - інтерактивна лекція про стосунки 👉 18:00 - розвантажувальний захід для всіх "Молодіжні вечорниці" з Ужгородською молодіжною радою 🍩🍬☕️А ще ми будемо пригощати вас кавою та смаколиками увесь день!!! ✅ Про кожен захід будемо писати детальніше окремими дописами. Тому стежте за оновленнями на нашій стрічці!!!
26 вересня, о 17:00, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація нових книжок Дмитра Кременя та видань про Шевченківського лауреата. 70-річчя від дня народження відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні. У ювілейний рік вийшло шість різнопланових видань, які й будуть представлені в Ужгороді.
Під час вечора заплановане і відкриття виставки картин Дмитра Кременя, які він малював в ужгородський період життя у мистецькій студії Золтана Баконія.