Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека

К 63.3
Г15
Галичина, Буковина, Угорська Русь [Текст] / составлено сотрудниками журнала "Украинская жизнь". - М. : "Задруга", 1915. - 234 с.

Збірник "Галичина, Буковина, Угорская Русь", укладений анонімними співробітниками журналу "Украинская жизнь", який тоді виходив у Москві і висвітлював тогочасні події на теренах України (у складі Російської імперії), зокрема, українське національне питання, проблеми історичного відродження та культури.
Події другого року Першої світової війни виглядали для тодішньої Росії так, що і російському політикуму, і суспільству здалось актуальним щодо території Австро-Угорщини з українським населенням, уже окупованих російською армією "… оценить их национально-культурное достояние и вообще установить определенное отношение к новому, территориальному приобретению России и к его дальнейшей судьбе в новых условиях".
Анонімно, але фахово підготовлені автори географічного, історичного та етнографічного нарисів збірника дали докладний аналіз найважливіших аспектів передвоєнного стану територій, винесених у заголовок. Значна частина матеріалів і на сьогодні має не аби яке наукове значення, об'єктивно зафіксувавши економічне, політичне, громадське та культурне життя, а також національні і міжконфесійні стосунки у тодішній Галичині, Буковині та Угорській Русі. Не втратив своєї пізнавальної цінності і широкий етнографічний матеріал, статистичні дані та унікальні ілюстрації.


Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день