Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека

К 74.03
Б 64
Бирчакъ, В. Руська читанка [Текст] : для І. клясы гимназійнођ и горожаньскихъ школъ / Володимиръ Бирчакъ. – Прага : Накладомъ Державного Видавництва, 1922. – 156 с.

Укладач “Читанки” відомий літературознавець та прозаїк Володимир Бирчак (1881-1952) у 1920-1939 роках проживав на Закарпатті, працюючи урядовцем Шкільного відділу Земського уряду в Ужгороді та учителем Ужгородської гімназії, де викладав українську мову та філософію, а також був укладачем та автором цілої низки підручників для горожанських шкіл та гімназій. “Руська читанка” – один з перших зразків цієї діяльності. У змісті читанки вдало поєднано твори представників тогочасної літератури краю з окремими творами авторів з-за Карпат. Зокрема, школярі могли познайомитись з творчістю Тараса Шевченка. Івана Франка, Євгена Гребінки, Леоніда Глібова, Степана Руданського, Бориса Грінченка та інших письменників.


Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день