>
>
New Arrivals
ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ
2025-03-06Продовжуємо вас знайомити з новими надходженнями у відділ художньої літератури, які отримано завдяки французькому інституту в Україні
821.133.1
Л 33
Леблан, Моріс. 813 : [роман] / М. Леблан ; пер. з фр. І. Андрущенко. – Тернопіль : Вид-во Богдан, 2024. – 328 с.
Майстер детективно-пригодницького жанру Моріс Леблан (1864 – 1941) з дитинства мріяв бути письменником, але спершу йому довелося попрацювати на фабриці текстильного устаткування, потім вивчати право, займатися журналістикою, і лише згодом – увійти до обраного літературного кола.
Популярність до Леблана прийшла після публікації оповідання «Арешт Арсена Люпена», написаного на замовлення паризького видавця. За прототип героя письменникові став знаний зі своїх пригод анархіст Маріус Жакоб (1879 – 1954), «шляхетний грабіжник», який скоював крадіжки тільки у «соціальних паразитів» – духівництва, суддів, банкірів і використовував вельми дотепні прийоми.
Арсен Люпен – шляхетний, чарівний грабіжник. Люпен блискуче розкриває заплутані злочини, майстерно краде коштовності, завдаючи дурня поліції, і навіть змагається зі знаменитим шпигом з Бейкер-стріт.
|
![]() |
![]() |
821.133.1
Л 33
Ле Клезіо, Жан-Марі Ґюстав. Потоп : роман / Ле Клезіо Ж.-М. Ґ. ; пер. з фр. Г. Чернієнко. – К. : Вид-во Жупанського, 2010. – 256 с.
Ж. М. Ґ. Ле Клезіо народився в Ніцці 13 квітня 1940 року; походить з бретонської родини, що у XVIII сторіччі емігрувала на острів Маврикій. Навчався у літературному університетському Колегіумі Ніцци, доктор наук. Незважаючи на численні мандрівки, Ж. М. Ґ. Ле Клезіо, починаючи з семи чи восьми років, ніколи не припиняв писати: поеми, казки, оповідання, новели, з яких жоден твір не був опублікований до «Протоколу», його першого роману, що вийшов друком у вересні 1963 року і за який письменник отримав премію Ренодо. Сьогодні його творчий доробок нараховує близько сорока томів. 1980 року він здобув Гран-прі Поля Морана Французької академії за роман «Пустеля». Почесний професор багатьох університетів. 2008 року став лауреатом Нобелівської премії в галузі літератури. З 1 січня 2009 року – офіцер Почесного легіону.
|
821.161.2
Б 61
Біла, Надя. Ел і Ева : роман : [для ст. шк. віку] / Н. Біла. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2023. – 496 с.
Шістнадцятирічний Ел живе життям цілком звичайного американського підлітка. Він нічим не вирізняється у школі, а після уроків зависає з другом або підпрацьовує в кінотеатрі. Закохується без взаємності у недосяжних красунь та переймається вступом до універу. Батьки Ела розлучені, у кожного давно нова родина: у тата – в Україні, в мами – у США. Приїхавши до тата на канікули, Ел знайомиться з Евою – своєю «новою сестрою».
П’ятнадцятирічна Ева – дівчинка-вогонь, яскрава та імпульсивна. Тусується з рокерами, зависає в барі «Бочка» і кохає дорослого чоловіка: музиканта, звичайно. Ел і Ева – пізнають життя, дорослішають, помиляються, вчаться дружити, спілкуватися, переживають перші закоханості і перші життєві труднощі.
|
![]() |
![]() |
821.133.1
Л 49
Леруа, Жіль. Пісня Алабами : роман / Ж. Леруа ; пер. з фр. Л. Г. Кононович. – Х. : Фабула : Ранок, 2017. – 208 с.
Роман Жіля Леруа «Пісня Алабами» написаний від особи Зельди Фітцджеральд, дружини Френсіса Скотта Фітцджеральда. У 20-х роках ці двоє були найталановитішою і найвідомішою парою в США, що існувала «поза межами». Він – видатний письменник, вона – його доля, суперниця, муза, а також і «злий геній», як вважали деякі. Але Жіль Леруа у своїй книзі переконливо довів, що саме Зельда була жертвою, а Френсіс Скотт – її багаторічним нещадним катом. У 2007 році ця книга принесла авторові Гонкурівську премію — найвищу літературну нагороду Франції.
|
821.133.1
Б 90
Булль, П’єр. Планета мавп : роман / П. Булль ; пер. з фр. В. Лаптійчук. – Тернопіль : Богдан, 2024. – 168 с.
«Планета мавп» – науково-фантастичний роман французького письменника П’єра Булля, написаний у формі щоденника. Його головний герой – журналіст Улісс Меру, який у складі космічної експедиції потрапляє на планету, де правлять розумні мавпи, а люди, тупі тварини, не зуміли піднятися вище по еволюційних щаблях. Сповнена їдкої іронії, ця книжка була і зостається рефлексією на тему соціальних змін і вічного циклу розвою і занепаду великих цивілізацій.
|
![]() |
![]() |
821.133.1(71)
С 17
Самсон, П’єр. Мамонт : роман / П. Самсон ; пер. з фр. Р. Нємцев. – Л. : Вид-во Анетти Антоненко, 2022. – 280 с.
Монреаль середини тридцятих років минулого століття. Криза. Велике безробіття, насамперед у середовищі іммігрантів. Людей викидають із квартир за несплату комірного. Мамонт чинить спротив такому виселенню і гине від кулі поліцейського біля своїх речей, які вже винесли на вулицю. Сумна доля Мамонта – Микити Зінчука, безробітного українця, який приїхав на чужину шукати кращої долі, – стала темою важливого соціально-історичного роману П’єра Самсона.
«Мамонт» – це подорож у часі, ідеальне поєднання вигадки й реальних фактів, розповідь про справжніх людей, наділених палкими почуттями, готових до боротьби з викликами свого часу. Це історія, яка занурює нас у тодішній космополітичний Монреаль, з його депресією, злиднями, напруженістю між релігіями та культурами й активними комуністичними рухами.
П’єр Самсон присвятив свою історію «людям, які чинять опір». Це історія про нас. Українців.
|