Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2024-11-18
821.161.2
Г 93
Гуд, Таня. Дім між трьох світів : для дітей ст. шк. віку / Т. Гуд. – Х. : Ранок, 2024. – 432 с.
Захоплива книга фентезі «Дім між трьох світів» Тані Гуд входить до серії «Непрості» – це надзвичайна історія, яка перенесе вас у чарівний світ між реальністю, фантазією та містикою. 
Головна героїня Зоряна Чорнозір звикла вважати себе божевільною, адже бачить те, що нормальні люди бачити не повинні: чудовиськ, що мовби вилізли із пекла й жадають її крові. У пошуках порятунку вона потрапляє до таємничого Ордену між трьох світів, де дізнається, що монстри – не виплід її уяви, так само як і мавки й чугайстри, русалки й перевертні, блуди й домовики. Але навіть серед непростих, могутніх мольфарів, дівчина не в безпеці: орденці бояться, що Морана, богиня смерті, прагне вирватися на свободу й знищити всі три світи – Вирій, Явосвіт і Потойбіччя. Непрості підозрюють, ніби Зоряна може їй у цьому допомогти, але дівчина лише хоче врятувати те, що лишилося від її сім’ї, та раз і назавжди позбутися страхів і тіней минулого.
821.161.1(477)
Х 17
Халіл, Рустем. Часу немає : роман / Р. Халіл ; пер. з рос. С. Осока. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2024. – 648 с.
Київський юрист Едем вважає себе невдахою: він смертельно хворий, не досяг успіхів у кар’єрі, а головне кохання свого життя втратив п’ятнадцять років тому. У мить найбільшого розпачу перед ним виникає джин і пропонує договір: безсмертну Едемову душу в обмін на можливість пожити чужими життями. Від залитої світлом телестудії – до темних коридорів влади, від пишних прийомів мільярдерів – до обшарпаних стін дитячого притулку, від відкритого вітрам даху хмарочоса – до зали Небесного суду, куди ніколи не добирався вітер... Багатство, влада, слава і любов закрутяться у вирі однієї угоди, яка змінить долі всіх, до неї причетних.
«Часу немає» – це роман-пробіжка, який не дає перевести подих. Це одіссея вулицями Києва та споконвічне повернення до самого себе. Це лабіринт із зарядженими рушницями, кожна з яких обов’язково вистрілить. Це історія про те, що навіть найбільший невдаха одного разу може змінити світ. І, звісно, це книга про час. А точніше – про його відсутність.
821.161.2
Н 65
Нікуліна, Анастасія. Завірюха : укр. міфол. фентезі : [роман-чар] / А. Нікуліна. – Вид. 2-ге, допов. та перероб. – Х. : Vivat, 2024. – 336 с.
Анастасія Нікуліна – українська письменниця, блогерка, копірайтерка. Авторка книжок «Сіль для моря», «Зграя», «Відбій повітряної тривоги», співавторка романів «Все буде добре», «Я іду шукати», «Більше нікому». 
Заради звичайної людської дівчини він порушив тисячолітні закони та пішов наперекір самим богам. Яр – син давнього роду Завірюх, наділених могутньою силою. Та кожних чотири роки вони кидають власні домівки, щоб утекти від неминучої ненависті людей. А все тому, що через жорстоке прокляття втратили найголовніше: любов.
Хто стане на бік світла, щоб протистояти пітьмі? Чи почують Великі молитви смертних? Часу обмаль. Адже темрява вже оселилася в душах людей та могутніх богів...
821.161.2
В 63
Воєнний стан : [антологія] / А. Алієв, С. Андрухович [та ін.] ; передм. В. Ф. Залужний. – Вид. 2-ге. – Чернівці : Meridian Czernowitz : Видавець Померанцев Святослав, 2023. – 368 с.
У цій антології вмістилися тексти відомих українських авторів та авторок після початку повномасштабної війни. Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Андрій Любка, Тарас Прохасько, Олександр Михед, Артем Чех, Ірина Цілик... І це навіть не половина всіх письменників, що поділилися своїм відчаєм та болем, своїм бажанням та страхом, своїм оптимізмом та зневірою на сторінках цієї антології.
Передмову до цієї збірки написав Головнокомандувач Збройних сил України – генерал Валерій Залужний:
"Воєнний стан – це не тільки правовий режим існування держави під час війни. Це ще й нагадування про козацький стан – військовий табір, що ставав фактично фортецею в часи воєн і битв. Минулого року вся наша країна перетворилася на такий стан – нездоланну фортецю, над якою майорить синьо-жовтий прапор. Упевнений, що завдяки мужності й професіоналізму українських воїнів, завдяки єднанню українського суспільства і за дружньої підтримки наших партнерів у світі ця фортеця поверне собі всі свої території. Слава Україні!"
821.161.2
Ч-56
Чех, Артем. Точка Нуль : [зб. есеїв] / А. Чех. – Вид. 2-ге. – Чернівці : Meridian Czernowitz : Видавець Померанцев Святослав, 2023. – 216 с.
Ця книжка виходить у люди після тривалої паузи в літературній творчості Артема Чеха. Мобілізований у п'ятій черзі, письменник пробув 10 місяців на передовій, і тепер він без пафосу й надмірного натуралізму, зі здоровою самоіронією та відвертістю створює образ сучасного українського військового – не глибоко травмованого невдаху, розчавленого обставинами, не ідеалізованого безстрашного епічного воїна, а героя нашого часу.
«Точка нуль» – це збірка відвертих, проникливих й часто несподівано глибоких історій про війну, побудована на особистих спостереженнях та записах автора Артема Чеха, зроблених під час та після його служби в зоні АТО впродовж 2015-2016 років. 
Під обкладинкою книги зібрані спогади та враження людини, яка змушена кардинально змінити своє життя, залишивши позаду звичний ритм мирного існування, щоб опинитися на самому "нульовому" рубежі – в епіцентрі війни.
Книга складається з трьох розділів: «Нові сни», «Осінь, зима і знову весна» та «P.S.», які містять короткі оповідання про повсякденне життя на фронті. 
Автор відверто показує, що війна – це не лише героїчні битви, а й будні, в яких немає місця для пафосу, але є страх, сміх, самотність і підтримка побратимів. Його історії грубі й щирі водночас, вони руйнують стереотипи й показують війну такою, якою вона є.
821.161.2
Ч-56
Чех, Артем. Song of the Open Road = Пісня відкритого шляху : [роман] / А. Чех. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2024. – 504 с.
Артем Чех знову написав про війну – і знову не про ту. Тобто не про цю. Тому, з одного боку, «Song of the Open Road» можна розглядати як жанрово-стилістичну забавку, пригодницько-історичну гру в Америку. Колишній кріпак з українського села у складі Російської імперії, опинившись в епіцентрі американської трагедії, врешті-решт стає втіленням американської мрії. Але, з другого – серйознішого – боку, відкритий шлях головного героя – цей шлях геть від Москви, шлях крізь війну до свободи, шлях від росіянина в пролозі до українця в епілозі. А ще з якогось боку, легко собі уявити знятий за мотивами цього роману ігровий фільм. Чорно-білий фільм про сповнену символічних значень подорож зі Сходу на Захід, до самого себе і свого вічного дому. І саундтрек: слова Волта Вітмена, музика Ніла Янга. 

 


Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день