Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

2024-11-20
613.2
М 23
Мандзяк Віктор. Схуднення без танців з бубном / В. Мандзяк. – К. : Дакор, 2023. – 240 с.
 
У своїй книзі "Схуднення без танців з бубном" відомий професійний фітнес-тренер, фахівець з індивідуальних програм тренування та харчування, популярний блогер Віктор Мандзяк цікаво й дотепно розповідає, як правильно схуднути.
Автор кепкує з головних міфів про "правильне харчування", аналізує всі популярні види дієт, дає слушні поради, пропонує наукові дані, а також надсилає кожному читачеві потужний заряд оптимізму, гумору та бажання бути здоровим і діяти з вірою в себе.
613.2
Д 40
Дженкінсон Ендрю. Чому ми такі ненажери: як приборкати апетит / Е. Дженкінсон ; пер. з англ. А. Дученко. – К. : BookChef : Форс Україна, 2021. – 432 с.
 
Зайва вага й ожиріння стали одними з найпоширеніших порушень здоров’я серед жителів розвинених країн. Крім прямого негативного впливу на якість життя, ці порушення спричинюють багато хронічних захворювань, зокрема серцево-судинних і ендокринних. Доктор Ендрю Дженкінсон знає про ожиріння майже все, оскільки багато років працює баріатричним хірургом і допомагає своїм пацієнтам позбавитися зайвої маси тіла. Однак він упевнений: цій проблемі можна запобігти, якщо зрозуміти, що саме призводить до появи надлишкової ваги. Спираючись на наукові дослідження, він докладно пояснює, як працює механізм «ненажерства», й дає конкретні поради щодо того, як його «поламати», не вдаючись до виснажливих дієт і занять спортом.
821.161.2.09"18/19"
М 69
Михед Олександр. Живі: зрозуміти укр. літ. / О. Михед, П. Михед. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2024. – 384 с. 
 
Микола Гоголь, Василь Стефаник, Олена Теліга, Іван Багряний, Михайло Коцюбинський, Микола Хвильовий – класики, про яких, здається, ми знаємо все. Однак, що буде, якщо читати їхні твори, як уперше? Пропускати їхнє життя через власні досвіди та постійно запитувати: які були стосунки з батьками? Чи свідомо вони обрали українську мову? Якими підлітками були? Чи формувала їх популярна масова література? З якими проблемами стикалися, коли їм було двадцять? Який непростий життєвий вибір стояв перед ними тридцятилітніми, коли на українську землю приходив черговий терор? Чи є призабуті й маловідомі шедеври поза звичним каноном, які так актуальні зараз?
Олександр і Павло Михеди, син і батько, письменник і літературознавець, запрошують у мандрівку двома століттями української літератури – від розповідей про життя класиків до розмови про покоління українців, на чию долю щоразу випадають жахливі випробування.
821.161.2.09(73)"19"
Т 28
Творчість Дарії Рихтицької / Т. Сливинська, Н. Рихтицький, К. Горобченко. – Детройт ; К. : Фенікс, 2021. – 288 с. 
 
Видання про творчість Дарії Рихтицької – поетеси, громадської діячки та члена Національної спілки письменників України. Народжена в місті Рожнятові у 1928 році, 1944-го Дарія з родиною були змушені покину ти рідну землю. Любов до України та невимовна туга за нею визначили особисте і творче життя поетеси. Після 46 довгих літ розлуки, в 1990 році вона повернулась назад до своєї Батьківщини. Україна стала її другим домом і люди прийняли її як свою. Для Дарії це стало дійсним відродженням. Вона брала участь в численних літературних читаннях і творчих вечорах в усіх регіонах України, Європі та Америці. Поетеса писала в стилі білого віршу. 3-під її пера вийшли сім збірок поезії. Український поет Михайло Саченко охопив суть творчості поетеси такими словами: "Дарія Рихтицька – то є снайпер в українській поезії". 
821.133.1
Е 70
Ерже Фараонові сигари : [комікси] / Ерже ; пер. С. Рева. – К. : Пінзель, 2024. – 62 с. 
 
"Фараонові сигари" (фр. "Les Cigares du pharaon") – четвертий альбом про пригоди Тентена й Мілу і перший, де з’являється пара кумедних  вусатих детективи та Растапопулос. Альбом публікувався в журналі "Le Petit Vingtieme" з грудня 1932 по серпень 1934 року під назвою "Тентен на Сході" ("Tintin en Orient"). Альбом пов’язаний наскрізною сюжетною лінією з наступним альбомом «Блакитний лотос».Під час круїзу Середземним морем Тентен зненацька наживає собі ворога —тогочасного "олігарха" Растапопулоса. На тому ж кораблі він знайомиться з єгиптологом Філемоном Сіклоном, який прямує до Єгипту з папірусом, що, на його переконання, містить ключ до місцезнаходження непограбованої  гробниці фараона Кі-Оска.
Тим часом нові персонажі саги – детективи-невдахи Дюпонд і Дюпонт виявляють у каюті Тентена наркотики та саджають журналіста під арешт. Репортерові та песику Мілу вдається вислизнути через ілюмінатор. У Порт-Саїді вони зустрічаються із Сіклоном і вирушають на пошуки гробниці.

 


Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день