Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Іван Іванович Бабич

Полеглі воїни Закарпаття в російсько-українській війні

Загальний список   Алфавітний покажчик

Іван Іванович Бабич

28.08.1983 – 10.06.2016

Звання, посада: Солдат 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України, заступник командира бойової машини, навідник-оператор 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону.
Нагороди:

Указом Президента України № 345/2016 від 22 серпня 2016 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).


Біографія:

Народився 28 серпня 1983 року місті Перечин на Закарпатті. Після 2002 року здобув професію електрогазозварювальника.

Влітку 2014 року пішов добровольцем в 4-й батальйон 128 окремої гірсько-піхотної бригади, потім перевівся в 24-та окрема механізована бригада. Учасник боїв за Дебальцеве.

10 травня 2016 року, після демобілізації, підписав контракт і знову повернувся на Донецький фронт вже у складі 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону.

8 червня 2016 року під час обстрілу позицій ротного опорного пункту Збройних сил України поблизу шахти «Путилівська» («Бутівка-Донецька») в районі Авдіївка, отримав важкі поранення.

Помер 10 червня 2016 року в Обласній клінічній лікарні ім. Мечникова м. Дніпро.

12 червня 2016 року похований з військовими почестями місті Перечин на Закарпатті.

Вшанування пам'яті:

В червні 2017 року у Перечинському професійному ліцеї відкрито і освячено меморіальну дошку випускнику закладу Івану Бабичу.

Портрет на меморіалі «Стіна пам’яті полеглих за Україну» у Києві: секція 8, ряд 10, місце 24.

Джерельні приписи:

Указ Президента України. Про відзначення державними нагородами України: Указ Президента України № 345/2016 від 22.08.2016 р. [Електронний ресурс] : [в т. ч. солдату І. І. Бабича (посмертно)]. – Режим доступу : https://bit.ly/3I5pvuG. – Назва з екрана.

Бабич Іван Іванович [Електронний ресурс] : Книга пам’яті. – Режим доступу : https://bit.ly/3XCNMhA. – Назва з екрана.

Бабич Іван Іванович [Електронний ресурс] : Книга пам’яті полеглих за Україну. – Режим доступу : https://bit.ly/3bTBdMH. – Назва з екрана.

Бабич Іван Іванович [Електронний ресурс] : матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії. – Режим доступу : https://bit.ly/40UYrHj. – Назва з екрана.

Бабич Іван Іванович [Електронний ресурс] : Небесна гвардія. – Режим доступу : https://bit.ly/3aF06LZ. – Назва з екрана.

***

В Перечині відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Івану Бабичу [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3P11ozo. – Назва з екрана.

Загиблого воїна Івана Бабича вшанували пам’ятником : [полеглому у війні на Донбасі] // Новини Закарпаття. – 2017. – 27 черв. – С. 2 : фот.

На фасаді Перечинського ліцею відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО Івану Бабичу [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3P7P2p8. – Назва з екрана.

Полеглого у російсько-українській війні на Донбасі Івана Бабича в Перечині зустрічали живим коридором і на колінах [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3cyph38. – Назва з екрана.

Провести в останню путь полеглого у війні на Донбасі Героя Івана Бабича прийшли сотні земляків [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3yLL8wW. – Режим доступу : https://bit.ly/3v70VEf. – Назва з екрана.

Урбан, Мартін. Бабич Іван Іванович : [загиблі в АТО] / М. Урбан // Пам’ять про подвиг. – Ужгород : РІК-У, 2018. – С. 155-156 : фот.

Підготувала Олександра Шмайда

Новини

2023-10-03

Шановні користувачі, до вашої уваги нові випуски щоквартальника "Закарпаття на сторінках преси" за І та ІІ квартал 2023 р.

2023-10-03
Презентація не просто дебютної книги віршів харківського поета Івана Сеніна, а цілого мистецько проєкту, який об'єднав у собі поетичний артбук, музичний альбом і кліп. Разом із тим Випалковість є не лише мистецьким проєктом, а і волонтерською ініціативою, оскільки прибуток від продажу збірки буде спрямовано на підтримку ЗСУ. "Серед всього, про що хотілося сказати раніше, залишилося лише головне, що утворило собою цільну концептуальну історію. Історію, де одночасно поруч прекрасне і жахливе, щастя і розпач, героїчне і підле, здобутки і втрати. Історію про нас і наше сьогодення, в якому кожен залишає свій випалковий слід" - такими словами характеризує збірку сам автор Іван Сенін - поет і музикант, координатор Харківської резиденції Слово, організатор і учасник різноманітних культурних подій і фестивалів. дата і час - 10 жовтня. 18:00 місце - Бібліотека ім.Ф.Потушняка, пр. Свободи, 16 вхід - free donate на ЗСУ
2023-09-29
Дорогі колеги, автори книг, читачі та всі поціновувачі читання щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Авторам бажаємо, щоб книги писалися легко і швидко видавалися, колегам зичимо, щоб щодень дарував нових і вдячних читачів, читачам – отримувати насолоду від прочитаного і, щоб всі ми часто зустрічалися в стінах бібліотеки.  Бажаємо всім нам натхнення, невичерпного оптимізму, добробуту і перемоги! З святом!
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день