Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     >  Золтан Миколайович Балаж

Полеглі воїни Закарпаття в російсько-українській війні

Загальний список   Алфавітний покажчик

Золтан Миколайович Балаж

07.03.1995 – 18.07.2017

Звання, посада: Молодший сержант, заступник командира бойової машини – навідник оператор 2-го гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України.
Нагороди:

Указом Президента України № 318/2017 від 11 жовтня 2017 року, «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).


Біографія:

Народився 7 березня 1995 року у селищі міського типу Королево Виноградівського (нині Берегівського) району Закарпатської області. За національність угорець. Закінчив загальноосвітню школу № 8 міста Виноградів Закарпатської області. У вересні 2010 року поступив на навчання до Вищого професійно-технічного училища № 34, де здобув професію маляр, штукатур, лицювальник-плиточник. Отримавши диплом працював на підприємстві «Автомотив Україна».

З 2015 року проходить військову службу за контрактом у 128-ій окремій гірсько-піхотній Закарпатській бригаді оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України (місто Мукачево Закарпатської області). З 2017 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

18 липня 2017 року молодший сержант загинув від чисельних осколкових поранень, які отримав під час обстрілу російсько-терористичними угрупуваннями позицій українських військових в районі селища міського типу Зайцеве Бахмутського району Донецької області.

Похований 20 липня 2017 року з всіма військовими почестями на кладовищі міста Виноградів.

Залишились батьки, дружина та донька.

Вшанування пам'яті:

17 квітня 2018 року відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому Герою АТО Золтану Балажу на фасаді Королівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2.

Портрет на меморіалі «Стіна пам’яті полеглих за Україну» у Києві: секція 10, ряд 2, місце 7.

Джерельні приписи:

Указ Президента України. Про відзначення державними нагородами України: Указ Президента України № 318/2017 від 11.10.2017 р. [Електронний ресурс] : [в т. ч. мол. сержанта З. М. Балажа (посмертно)]. – Режим доступу : http://surl.li/imcff. – Назва з екрана.

Балаж Золтан Миколайович [Електронний ресурс] : Книга пам’яті полеглих за Україну. – Режим доступу: https://bit.ly/3NThyK2. – Назва з екрана.

Балаж Золтан Миколайович [Електронний ресурс] : матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії. – Режим доступу : http://surl.li/imcgs. – Назва з екрана.

Балаж Золтан Миколайович [Електронний ресурс] : Український меморіал: пам’яті героїв, що загинули за Україну. – Режим доступу : https://bit.ly/3RgRRpS. – Назва з екрана.

***

Виноградівщина попрощалася із Золтаном Балажем [Електронний ресурс] : [відеоролик]. – Режим доступу : http://surl.li/imcue. – Назва з екрана.

За тиждень Закарпаття втратило трьох своїх синів : [З. Балаж, С. Гладкий, О. Калабішка] // Карпат. об’єктив. – 2017. – 27 лип. – С. 3 : фот.

Закарпаття втратило синів на фронті : [про загиблих в зоні АТО: З. Балаж з Виноградівщини та С. Гладкий з Мукачівщини] // РІО. – 2017. – 22 лип. – С. 1 : фот. кольор.

Закарпаття у жалобі за полеглими бійцями 128 бригади. Розважальні заходи – обмежено [Електронний ресурс] : [З. Балаж, С. Гладкий, О. Калабішка]. – Режим доступу : https://bit.ly/3AyWoOi. – Назва з екрана.

Закарпаття у жалобі: на війні помер 22-річний Золтан Балаж із Виноградова [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/imctl. – Назва з екрана.

На Донбасі загинув вояк із Виноградова Золтан Балаж [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3OnTyzc. – Назва з екрана.

Пам’яті українських Героїв, загиблих у липні 2017… [Електронний ресурс] : [в т. ч. мол. сержант З. М. Балаж]. – Режим доступу : https://bit.ly/3ZyaRTZ. – Назва з екрана.

Пилип, Таїсія. Балаж Золтан Миколайович : [загиблі в АТО] / Т. Пилип // Пам’ять про подвиг. – Ужгород : РІК-У, 2018. – С. 171-173 : фот.

Прощання з Героєм: на Закарпатті попрощалися із загиблим на війні Золтаном Балажем [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bit.ly/3P6zWAg. – Назва з екрана.

Трагічний тиждень для Закарпаття: загиблі в АТО, потопельники та зрадники держави [Електронний ресурс] : [в т. ч. про загиблого мол. сержанта З. М. Балажа]. – Режим доступу: https://bit.ly/3Pfu4Vc. – Назва з екрана.

У запеклому бою під Зайцевим загинув 22-річний закарпатець Золтан Балаж [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://bit.ly/3OROqnV. – Назва з екрана.

У Королеві на Виноградівщині відкрили меморіальну дошку полеглому в російсько-українській війні Золтану Балажу [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/imcut. – Назва з екрана.

Унаслідок ворожих обстрілів на Донбасі загинув вояк із Виноградова Золтан Балаж [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/imctp. – Назва з екрана.

Чорнієвич, Мар’яна. Пам’ятаємо: імена усіх воїнів АТО, які загинули у липні [Електронний ресурс] : [в т. ч. мол. сержант З. Балаж] / М. Чорнієвич. – Режим доступу : http://surl.li/imcvj. – Назва з екрана.

Як Закарпаття попрощалося із загиблим в АТО Золтаном Балажем [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://surl.li/imctx. – Назва з екрана.

Підготувала Олександра Шмайда

Новини

2023-10-03

Шановні користувачі, до вашої уваги нові випуски щоквартальника "Закарпаття на сторінках преси" за І та ІІ квартал 2023 р.

2023-10-03
Презентація не просто дебютної книги віршів харківського поета Івана Сеніна, а цілого мистецько проєкту, який об'єднав у собі поетичний артбук, музичний альбом і кліп. Разом із тим Випалковість є не лише мистецьким проєктом, а і волонтерською ініціативою, оскільки прибуток від продажу збірки буде спрямовано на підтримку ЗСУ. "Серед всього, про що хотілося сказати раніше, залишилося лише головне, що утворило собою цільну концептуальну історію. Історію, де одночасно поруч прекрасне і жахливе, щастя і розпач, героїчне і підле, здобутки і втрати. Історію про нас і наше сьогодення, в якому кожен залишає свій випалковий слід" - такими словами характеризує збірку сам автор Іван Сенін - поет і музикант, координатор Харківської резиденції Слово, організатор і учасник різноманітних культурних подій і фестивалів. дата і час - 10 жовтня. 18:00 місце - Бібліотека ім.Ф.Потушняка, пр. Свободи, 16 вхід - free donate на ЗСУ
2023-09-29
Дорогі колеги, автори книг, читачі та всі поціновувачі читання щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек. Авторам бажаємо, щоб книги писалися легко і швидко видавалися, колегам зичимо, щоб щодень дарував нових і вдячних читачів, читачам – отримувати насолоду від прочитаного і, щоб всі ми часто зустрічалися в стінах бібліотеки.  Бажаємо всім нам натхнення, невичерпного оптимізму, добробуту і перемоги! З святом!
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день