Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Рущак Йожеф Ласлович
Народився :25.03.1943
Місце народження: м.Хуст Закарпатської області
Біографія. Живописець. У 1968 році закінчив відділення художньої кераміки Ужгородського прикладного мистецтва.
Член Національної Спілки художників України з 1987р.
Величезний вплив на формування його естетичних уподобань мали знані закарпатські майстри Федір Манайло, Ернест Контратович, Антон Кашай, Володимир Микита. У своєму живописі Йосип Рущак завжди щирий, глибоко ліричний, має притаманний тільки йому індивідуальний стиль і манеру, його твори чисті, прозорі, наповнені світлом та радістю буття. Чудові краєвиди рідної землі назавжди стали провідною темою мистецтва художника.
Митець багато малює і пише з натури, але це не сухі реалістичні нотатки, а живі поетичні полотна. Природа на його картинах живе своїм потаємним життям: блакитно-сині гори ніби огортають сяючі білі нарциси ("Долина нарцисів"); в "Польових квітах" кольорове розмаїття на землі ніби віддзеркалюється в небесній глибині - в усьому відчувається гармонія спокою і миру. Навпаки в гірських краєвидах - "Сонячний день", "Зима", "Вечір" спостерігається внутрішня напруга і драматизм, гори ніби застигли в очікуванні бурі.
З останні роки Й. Рущак пише панорамні полотна, де на першому плані невеликі сільські будиночки, а далі дзеркало води і гори що сягають хмарин. Камерність першого плану контрастує з другим і третім, підкреслюючи монументальність та епічність композиції в цілому. Колорит творів будується на теплих, охристих, коричневі золотистих та холодних синіх, зелених блакитних тонах з інтенсивно-червоними та жовтими акцентами. Рух пензля кладе фарбу широкими енергійними мазками.
ПосиланняОписІнше
К 85.14 Р 92 Йожеф Рущак [Текст] : [каталог] / [вступ. слово] Г. Рижова. - Ужгород : [б. и.], 2003. - 7 с. : кол.іл.      
Рущак, Йожеф. Йожеф Рущак: "...Жити у злагоді із самим собою та навколишнім світм" [Текст] : [інтрв'ю з худож. /Вів Володимир Мишанич] / Й. Рущак // Ужгород. - 2008. - 29 берез. - С. 13.      
Танасійчук, Василь. Йожеф, котрий із Хуста вийшов у... Космос [Текст] : [про члена НСХУ, лауреата облас. премії ім. Й. Бокшая і А. Ерделі Й. Рущака] / В. Танасійчук // РІО. - 2011. - 23 квіт. - С. 19. : фото.кол.      
Хланта, Іван. З оптимізмом дивиться у завтрашній день (До 65-річчя від дня народження Йосипа Рущака) [Текст] : [худож.] / І. Хланта // Культуролог. джерела. - 2008. - № 1. - С. 25-28. : портр.      
http://www.ruschak.info/about2.html     
http://www.rionews.com.ua/newspaper/socio/now/n1111115158     

Тумани 1991р.
Село в Словакії 2002р. Полотно, олія, 70х80
Карпати 2000р. Полотно, олія, 60х70
Зима 1996р. Полотно, олія, 60х70
Жовте поле 2002 р. Полотно, олія, 70х80
Дорога 2001 р. Полотно, олія, 50х60
Вечір 2000 р. Полотно, олія, 60х70
Весна 2002 р. Полотно, олія, 60х80
Весна 2000 р. Полотно, олія, 60х70

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день