Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Михайло Кінч
Народився :05.01.1894
Місце народження: с. Реппине Міжгірський район
Біографія. художник, живописець, різьбяр. Учасник Творчого об'єднання міжгірських художників «Карпатські кольори».
Народився в селі Репинне-Сухий Міжгірського району Закарпатської області. Вчитися мистецтву почав у стінах Ужгородського училища прикладного мистецтва на відділі художньої обробки дерева, яке закінчив у 1963 році. Трудову діяльність розпочав у загальноосвітній школі в селі Синевир Міжгірського району, пізніше працював у Міжгірському професійному училищі №12. Продовжив свою діяльність в художній майстерні смт Міжгір'я, а згодом у художньому кооперативі «Колорит».
У митця вагомі напрацювання в різних жанрах, він автор численних жанрових композицій, тематичних розписів, чудової камерної графіки, мозаїки, глибоко одухотворених портретів, творів сакрального мистецтва та численних розписів церков. Творчість митця живиться багатими традиціями народного мистецтва.
Значну частину творчого доробку художника складають пейзажні композиції: він пише прекрасні краєвиди, прагне до передачі різних станів природи, від миті пробудження дня до тремтливих хвилин заходу сонця. Улюблений пейзажний сюжет – гірський ландшафт, загалом Карпати в усій їхній красі – це одна з улюблених тем митця. Полюбляє натюрморти, за змістом вони традиційні: зображуються прості предмети – кімнатні квіти, фрукти, посуд. З дивовижною витонченістю митець переносить на полотно складну гармонію природних відтінків. Як відзначають мистецтвознавці, «…колір, барви – ось стихія художника».
Чимало робіт у митця, виконаних у дереві. Художник з задоволенням займається різьбярством, при цьому основною тематикою робіт є життя просто гірського люду, його вірування, традиції, обряди, побут.
Учасник численних районних, обласних, регіональних та республіканських художніх виставок, пленерів. Роботи художника знаходяться в численних приватних колекціях.
ПосиланняОписІнше
І художник, і різьбяр... У Хусті "презентується" майстер живопису з Міжгір'я : [про вист. М. Кінч в Хуст. міськ. картин. галереї] / В. Деяк // Нарцисова долина. - 2013. - 23 серп. - С. 7.      
Калинич, Корнелія. З любов'ю до рідної землі: до 70-річчя закарпат. худож. М. Кінча / К. Калинич // Культурологічні джерела. - 2013. - № 2. - С. 68-69.      
Пилипчинець, Василь. Міжгірський художник виставив твори у Хусті: [про вист. худож. М. І. Кінча в картин. галереї] / В. Пилипчинець // Верховина. - 2013. - 5 верес. - С. 3.      
Тетерюк, Юлія. Щаслива мистецька доля Михайла Кінча : до 70-річчя народження художника / Ю. Тетерюк // Календар "Просвіти" на 2013 рік / Закарпат. крайове культ.-освіт. т-во "Просвіта"; уклад.: П. М. Федака, П. П. Федака. - Ужгород, 2013. - С. 110-112.     
http://xn--c1afrs9etbc.com/index.php?%20i=399     
http://www.m-rda.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=747:2013-08-22-07-18-25&catid=12:news-mrda     
http://tyachiv.com.ua/NewsOpen/id_news_203391     

без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день