Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття

(Стара версія)

Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Росул Мирослава Омелянівна
Народився :22.10.1958
Місце народження: м. Ужгород
Біографія. Керамістка. Закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1983).
Педагоги з фаху – І. Франк, Т. Янко, Е. Мисько.
Працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва (кераміка).
Член НСХУ (1993).
У мистецьких напрацюваннях Мирослави Росул присутня і культура народного образотворення з її своєрідною виразною пластикою, і міцний стрижень вправного професійного вишколу. Художниця повсякчас демонструє високу обізнаність з творчим досвідом майстрів епох, що минули, а також стародавніх цивілізацій, свідомо залучаючи в обіг своїх креативних шукань артефакти світової пракультури єгипетсько-шумерської, японсько-тибетської, крито-мікенської чи античної греко-римської. Пластичні образи, які авторка ніби дістає із глибинних пластів минувшини, наповнюється новими світоглядницькими ідеями та збагачуються особистісно-несподіваними формами зображення. Згодом художниця означила суть свого мистецтва як "архаїчний трансавангард".
Пластичним виявом творчого кредо Мирослави Росул є образ жінки . Майстриня послідовно і натхненно "ліпить" цю тему впродовж багатьох років. У ній - виразний відсвіт космогонічних та міфологічних уявлень наших пращурів. Пані Мирослава запрошує глядача до діалогу, до творчої співбесіди, залишаючи йому простір для для власних здогадок і асоціативних домислів.
ПосиланняОписІнше
К 85.12 Р 78 Приходько, Олена. "Архаїчний трансавангард" Мирослави Росул [Текст] : [про ужгород. керамістку] / О. Приходько // Росул, Мирослава. Кераміка. - Ужгород : Вид-во "Ґражда", 2008. - С. 2-3.      
http://ua-reporter.com/novosti/52986     
http://karpatart.com/artist/118/rocyl-miroclava-omelyanivna.html     

Доля 2002р. Шамот, ангоби, поливи, кольорові маски, 12х10х35
Інка 1998 р. Шамот, поливи, ангоби, 29х20х17
Світлотінь 2006р. Шамот, ангоби, солі, поливи, 48х18х10
Скіф 2008 р. Шамот, поливи, пігменти, розпис, 40х30х12
Трипілля 2001 р. Глина, ангоби, гончарний круг, ліпкаоливи, 30х25х12

Новини

2026-03-10
Напередодні 87-ї річниці проголошення Карпатської України в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка презентують нові видання, присвячені проголошенню у березні 1939 року Української держави за Карпатами. Представлення відбудеться у читальній залі у четвер, 12 березня, о 17.00 в межах проєкту «Українське військо – символ звитяги», яку проводить група цивільно-військового співробітництва Закарпатського ОТЦК та  О 16.30 на третьому поверсі відкриється фотовиставка ужгородця, воїна ЗСУ Владислава Товтина «Книги на лінії фронту», присвячена російсько-українській війні.
2026-03-05
Запрошуємо на особливу літературну подію — зустріч із авторкою книги Наталією Дурундою та презентацію її нової книги “Як згаснуть зорі”. Під час зустрічі ви матимете нагоду почути про історію створення книги, дізнатися про головні сенси та ідеї твору, поставити запитання авторці, отримати автограф та зробити пам’ятне фото.
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день