Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Смоленяк Степан Йосипович
Народився :28.12.1932
Місце народження: м. Кежмарок, Високі Татри
Біографія. З 1956 р. живе і працює в Ужгороді. Все своє життя працював головним художником Ужгородського ФМК, де постійно влаштовував свої персональні виставки. Звичайно, це були суто камерні виставки, але вони давали поштовх для удосконалення майстерності.
Після вступу до творчого об*єднання "Барви Карпат" починається найнасиченіший період у творчому житті художника. Він є активним учасником всіх виставок об*єднання, загальноміських, а в 2001 році його твори були відібрані на всеукраїнську художню виставку майстрів народної творчості.
Степан йосипович пише різножанрові картини, але в якому б жанрі він не працював, його полотна завжди зігріті щирим почуттям митця, якому є що сказати людям. Більшість його пейзажів - це гармонія чистих фарб, повітря на них кришталево прозоре, сонячне. У більшості своїх картин художник відображає красу простих мотивів природи. У них тонко спостережені і поетично передані вічні миттєвості в житті природи, ті миттєвості, які входять у наше життя і хвилюють. Неодноразово твори художника відзначались дипломами різних ступенів, грамотами та подяками за вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва, а в 2001 році Степан Йосипович став лауреатом всеукраїнської виставки народного мистецтва.
Цвіте глід 2006 р. Картон, олія, 50х60
Зима в Карпатах 1993 р. Картон, олія, 50х70
Морозний вечір 1985 р. Картон, олія, 52х70
Онук 2007 р. Картон, олія, 80х50
Перший раз у перший клас 2006 р. Полотно, олія, 70х50
Татранські водоспади 2000 р. Картон, олія 75х62

Новини

2024-11-22

Україна - країна з найкрасивішим національним костюмом. Вишиванками, яскравими вінками захоплюються у всьому світі. Але наряд неможливо уявити без аксесуарів. Саме вони «відповідають» за колорит. Етнічні прикраси українців можуть дати фору національним гарнітурам будь-якого народу. Буяння фарб, різноманітність форм, оригінальність і ідеальне виконання – все це етноприкраси. Всім кому цікаве мистецтво створення українських прикрас пропонуємо віртуальну виставку "Ювелірна" самоідентифікація: історія українських прикрас".

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день