Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Віраг Юлій Георгійович
Народився :01.09.1880
Місце народження: м.Хуст Закарпатської обл.
Біографія. Український художник, представник реалістичної школи. Досконало володів технікою академічного рисунка, один із засновників закарпатської школи живопису, працював у жанрі портрета і в жанровому живописі. Навчався у Мюнхенській АХ (1898 - 1899) у Ш. Холоші і Л. Лефтце, згодом - у будапештській Школі зразкового малюнка у професора Балло і в академії Р. Жюльєна в Парижі. У 1901 виїхав до Нью-Йорк, де створив величезну композицію «Коронація Діви Марії», за яку одержав першу премію. Повернувшись в Україну, жив спочатку в Ужгороді, в подальшому - у Мукачеві. Виконував розписи церков, зокрема - Миколаївського монастиря на Чернечій горі, над якою працював 7 років. У 1928 був призначений урядовим живописцем Мукачівської єпархії. Твори знаходяться в Донецькому обласному ХМ
Творчість Вірага - важливий етап в історії мистецтва Закарпаття. Він стає одним із перших художників-реалістів, хто своєю творчістю розвиває світський живопис у рідному краї. На жаль, ґрунтовно його творчість ще не досліджена, потребують аналізу його монументальні розписи.
Помер 1949 р. в м.Мукачево Закарпатської обл.
ПосиланняОписІнше
Гаврош, Олександр. Юлій Віраг [Текст] / О.Гаврош // Календар краєзнавчих і памятних дат на 2005 рік. - С.246-248     
Пагиря, В. Життя і смерть Юлія Вірага [Текст] / В.Пагиря // Карпат.край. - 1992.- 21 лип.     
Пагиря, В. Забутий художник Юлій Віраг [Текст] / В.Пагиря // Вісник Хустщини. - 1991. - 14 груд.     
     

Прогулянка 1-ша четверть 20 ст. Полотно, олія, 45,5х58,5 см виставлена на інтернет-аукціоні Коннерс
Прогулянка (2) 1-ша четверть 20 ст. Полотно, олія 48,5/40 см виставлена на інтернет-аукціоні Коннерс

Новини

2024-07-11

15 липня святкує своє 85-річчя поет, перекладач, сценарист, член Спілки письменників України – Павло Михайлович Мовчан. З цієї нагоди пропонує вашій увазі віртуальну виставку „Глибини Слова і велич Чину”.

2024-07-09
11 липня о 17:00 запрошуємо на зустріч "Пам’ять поколінь” з колекціонером, дослідником історії Ужгорода та Мукачева Олександром Волошиним. Вхід вільний.
2024-07-05
Навіщо тисячі людей з усього світу вирушають у подорож?  „Істинне призначення вашої подорожі – це не місце на карті, а новий погляд на життя”, – стверджував  Генрі Міллер. Пропонуємо вам почитати перед початком подорожі, або й під час, книжки, сюжет яких крутиться і закручується безпосередньо довкола мандрівок та усіляких мандрівних пригод українських письменників. Почитати і надихнутися... До вашої уваги віртуальна виставка "Книгомандри з українськими письменниками".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день