Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Сапатюк Михайло Михайлович
Народився :1925-03-12
Місце народження: м. Прага (Чехія)
Помер :2000-11-20
Біографія.

Яскравий представник закарпатської школи живопису.
Народився у Празі в родині емігранта із Закарпаття. Навчався у Празькій українській гімназії, де закінчив художню студію. Брав участь у Другій світовій війні. Після демобілізації з фронту оселився і до кінця життя проживав в Ужгороді.
 
Працював у техніці станкового живопису. Улюбленим жанром митця був пейзаж. На полотнах домінують верховинські природні та сільські краєвиди, хоч є і роботи із зображенням міста над Ужем. Реалістичне письмо художника вирізняється самобутністю та гармонійністю, яскравою і насиченою кольоровою гамою, характерною для класичної закарпатської школи живопису.
 
З 1950 року митець веде активну виставкову діяльність та бере участь у пленерах в Україні, Словаччині, Угорщині, Польщі. Із 1963 року – член Спілки художників СРСР. Підтримував творче спілкування із Йосипом Бокшаєм, Антоном Кашшаєм і Гаврилом Глюком. Реалізовував хист художника-оформлювача в театрах Львова, Ужгорода та у Закарпатській художньо-виробничій майстерні. Мав кілька персональних виставок в Ужгороді. Роботи художника зберігаються у багатьох музеях і приватних колекціях.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Верховина
Зимові Карпати
Колочава
Карпатська ріка
Осінній день
Прогулянка по воді
Ріка у підніжжя гори

Новини

2024-07-11

15 липня святкує своє 85-річчя поет, перекладач, сценарист, член Спілки письменників України – Павло Михайлович Мовчан. З цієї нагоди пропонує вашій увазі віртуальну виставку „Глибини Слова і велич Чину”.

2024-07-09
11 липня о 17:00 запрошуємо на зустріч "Пам’ять поколінь” з колекціонером, дослідником історії Ужгорода та Мукачева Олександром Волошиним. Вхід вільний.
2024-07-05
Навіщо тисячі людей з усього світу вирушають у подорож?  „Істинне призначення вашої подорожі – це не місце на карті, а новий погляд на життя”, – стверджував  Генрі Міллер. Пропонуємо вам почитати перед початком подорожі, або й під час, книжки, сюжет яких крутиться і закручується безпосередньо довкола мандрівок та усіляких мандрівних пригод українських письменників. Почитати і надихнутися... До вашої уваги віртуальна виставка "Книгомандри з українськими письменниками".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день