Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Віраг Юлій Георгійович
Народився :1880-09-01
Місце народження: м. Хуст
Помер :1949-03-22
Біографія.

Народився в місті Хуст.
Протягом 1898-1899 років навчався в Мюнхенській академії мистецтв, згодом – у Будапештській школі взірцевого малюнка у професора Балло та в Академії Жюльєна в Парижі. Свої знання поповнював під час численних подорожей країнами Європи та Америки. Працював у мистецькій колонії Нодьбаня у 1899, 1901 та 1903 роках у літній період. У 1901 році виїхав до Нью-Йорка, де створив величезну композицію "Коронація Діви Марії", за яку отримав вагому премію. Повернувшись в Україну, жив спочатку в Ужгороді, а згодом – у Мукачеві. У 1917 році був ініціатором створення Мукачівського мистецького товариства, яке у 1921 році перейменовано на Мукачівський русинський мистецький клуб, до котрого долучилися Адальберт Ерделі та Йосип Бокшай.
Виявив себе в церковному малярстві, жанрах портрета, побутових та історичних композиціях. Герої портретів Вірага – люди з соціальних низів (плотогони, ремісники, селяни, мешканці містечок). Жваві й задерикуваті дітлахи, колоритні образи старих і молодих верховинців складають переконливу достовірністю й життєвістю відтворених характерів галерею. Основні чинники портретного стилю митця – рисунок і пластика живописних об’ємів, передані за допомогою світлотіні.
Виконував розписи церков, зокрема – іконостасів та монументальних розписів Свято-Миколаївського монастиря на Чернечій горі поблизу Мукачева, церков у Новому Давидкові, Чопівцях, Буковці, Зняцеві. У 1928 році був призначений урядовим живописцем Мукачівської єпархії.
Як зазначають мистецтвознавці, творчість Юлія Вірага – важливий етап в історії мистецтва Закарпаття. Він став одним із перших художників-реалістів, хто своєю творчістю розвивав світський живопис у рідному краї.
Помер 22 березня 1949 року у місті Мукачево Закарпатської області.
 
Учасник мистецьких виставок. Персональна – в Ужгороді (1950, посмертна).
Картини зберігаються в Закарпатському та Донецькому художніх музеях.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Прогулянка
58,5 x 45,5
полотно, олія
Прогулянка
40 x 48,5
полотно, олія

Новини

2024-10-30

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-10-25

Запрошуємо всіх на презентацію книжки знаного фольклориста Івана Хланти.

2024-10-25

Запрошуємо на презентацію книжки Маргарити Безик про село Голубине та його мешканців.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день