Біографія.
Заслужений художник України (2008).
Член Національної спілки художників України (1993).
Лауреат Національного симпозіуму гончарства "Опішня-2000".
Народився у села Маньківці Хмельницької області. У 1976 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, у 1981 році – Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Від 1989-го року – викладач Ужгородської дитячої школи мистецтв. З 1989 року він є учасником творчих груп у Седневі. На першому національному симпозіумі гончарства в Опішні (2000) здобув почесну премію "За декоративність". З 2000-го року – голова секції ужиткового мистецтва Закарпатської організації Національної спілки художників України. Викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв.
Працює у галузях кераміки та анімалістичної скульптури, чимало робіт виконані у співавторстві з дружиною Мирославою Росул. Роботи Віньковського є наче хрестоматійною ілюстрацією того, якою має бути керамічна скульптура: з м’якими, плавними переходами, округлими, нерізкими лініями. Для нього характерна стриманість і надзвичайна делікатність у застосуванні кольорової гами. Митець експериментує з масою, сполуками форм, включенням у композицію кольору та геометричного декору. Звертання до прадавніх культур є не тільки провідною темою творчості, а й об’єктом серйозних наукових зацікавлень митця. У його роботах можна зустріти трипільську орнаментику, елементи первісних культурних горизонтів. Загалом, як відзначають мистецтвознавці, спостерігається глибинний інтерес художника до естетики простоти, недомовленості, простору для інтелектуальної роботи думки.
Починаючи з 1984 року – постійний учасник обласних, всеукраїнських і міжнародних мистецьких виставок, активний учасник симпозіумів художньої кераміки. Персональні виставки – в Ужгороді, Києві, Хмельницькому, Львові. Твори закуплені дирекцією виставок НСХУ Міністерством культури і мистецтв України, музеєм сучасного мистецтва міста Хмельницький, а також знаходяться в колекціях галерей Угорщини, Чехії, Канади, України.
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]