Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Берец Маргарита Вільмошівна
Народився :1956-03-25
Місце народження: м. Ужгород
Біографія.

Член Закарпатської організації Національної спілки художників України (1989).
Член Товариства угорських митців Закарпаття імені Імре Ревеса (1993).
 
Маргарита Берец народилася 25 березня 1956 року. Її батько – відомий закарпатський художник Вільмош Берец, мама – Олена Чуракова, яка походила з відомої мистецької сім’ї і впродовж тривалого часу працювала головним зберігачем фондів Закарпатського художнього музею.
У 1975 році Маргарита закінчує відділення художньої кераміки в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. У 1983-му закінчила факультет художнього текстилю Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва (нині Академія мистецтв). Після навчання працює науковим співробітником Закарпатського художнього музею, потім в ужгородських художньо-виробничих майстернях Художфонду. З 1992 до 2007 року працює експертом-мистецтвознавцем відділу експертизи культурних цінностей при Закарпатському краєзнавчому музеї. Активний творчий шлях розпочала з 1975 року.
Маргарита успадкувала від своїх талановитих батьків захоплення графікою, живописом, іконописом. Захоплюється також гобеленним ткацтвом. Обрала цей жанр ще під час навчання у Львівському державному інституті.
Мисткиня працює переважно з вовною, фарбує пряжу власноруч. Ткані гобелени Маргарити Берец є, як правило, настінними. Автор виконує ескізи самотужки. Буває, що в основі фабули гобелена лежить живописне полотно. Умовно-декоративна образність, що відтворюється майстринею, часто наближається до символіки, знаковості, яка притаманна і відслідковується у складних класичних килимах Сходу. Є в мистецтві Маргарита Берец тлумачення умовно-фольклорних мотивів. Притаманна її гобеленам кольорова гама, загальна стилістика формотворення і колориту сягає впливів монументалістів 1920-х років. Діапазон авторської манери, тяжіння до фразування площини твору, наголошення ритмічної мелодики та етнічно-забарвленого колориту стверджують наявний високий ступінь розвитку мистецтва класичного гобелена Маргарити Берец.
Останнім часом працює як живописець. Як відзначають мистецтвознавці, у творах Маргарити Берец відчувається гобеленна техніка, орнаментальність, конструктивно-декоративне вирішення площин.
 
Учасниця багатьох обласних, республіканських, міжнародних художніх пленерів. Персональні виставки авторки пройшли у Львові в 1982 році та в Ужгороді (1984 та 2001).
Твори художниці зберігаються в художніх музеях України та за кордоном, у приватних колекціях.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Великий настрій
2000
73 x 51
папір, акварель
Осінній пейзаж
2000
73 x 51
папір, акварель
Весна
1996
60 x 50
полотно, олія
Карпати
2008
102 x 102
гобелен, вовна, ручне ткацтво
Композиція
2008
86 x 107
гобелен, вовна, ручне ткацтво
Літо
1987
89 x 82
гобелен, вовна, ручне ткацтво

Новини

2024-10-30

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу краєзнавства.

2024-10-25

Запрошуємо всіх на презентацію книжки знаного фольклориста Івана Хланти.

2024-10-25

Запрошуємо на презентацію книжки Маргарити Безик про село Голубине та його мешканців.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день