Біографія.
Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі за роботу "Художники" (2003)
Член Національної Спілки художників України з 1987 року.
Народився 13 травня 1943 року в селі Завишень Сокальського району Львівської області.
1946 року родину Горалів депортовано у село Мільно Тернопільської області внаслідок операції «Вісла». 1955 року родина повернулась в Завишень. Десь тоді ж з’являються перші малюнки митця. У віці 14 років почав відвідувати заняття у професійного художника Василя Карабіна. З 1962 по 1965 рік відбував військову службу у Вірменії, там продовжував малювати.
1966 року переїздить до Ужгорода, тоді ж починає кар’єру музиканта, грав на різних музичних інструментах у кафе "Ужгород", а згодом в ресторанах "Верховина", "Скала", "Турист". Став лауреатом Всесоюзного джазового фестивалю "Москва-1973". З 1979 по 1983 роки грав у відомому свого часу ансамблі "Кольори Закарпаття".
Але все ж він віддав перевагу живопису, хоча музику ніколи не покидав. З початку 70-х років регулярно бере участь у обласних виставках. Перша персональна виставка відбулась 1987 року, тоді ж став членом Спілки художників України. З цього часу бере участь у закордонних виставках.
Помер 27 червня 2009 року в Ужгороді.
Володимир Мишанич:
— Олег Гораль як митець формувався в 60-ті роки під впливом художньо-естетичних принципів епохи Відродження з одного боку та соціалістичного реалізму з іншого. Він захоплювався візантійським живописом, особливо іконописом. Це помітно в його ранніх творах, зокрема в автопортреті, написаному 1977 року. Митець завжди був прихильником реалізму. Але реалізму не зовнішнього, фотографічного і поверхового, а реалізму, що розкриває сутність речей, світу, в якому ми живемо. У його роботах тема та ідея завжди були основними, ведучими і визначали манеру виконання, колорит, систему образотворення. Митця характеризує постійний творчий пошук, серйозне ставлення до мистецтва, вірність принципам та переконанням […].
— Олег Гораль — художник глибокий, думаючий, із серйозним ставленням до своєї творчості, з вірою у високу місію мистецтва. […] Олег Гораль — максималіст у творчості й житті. Він звик працювати до знемоги, гуляти, на жаль, — також, що створює йому багато проблем у житті. Понад усе художник цінує особисту й творчу свободу. Зізнається, що в його житті Жінка завжди відігравала центральну роль. Любов до неї стимулює його до творчості, породжує постійне бажання самостверджуватися.
Додаткові відомості:
Олег Гораль. Альбом / уклад. Олена Гораль ; передм.: Михайло Сирохман, Ігор Панейко. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші, 2013. – 68 с. : кол.іл. – ISBN 978-617-531-086-1.