Народився 6 квітня 1935 року в Ужгороді. Займатися живописом почав у 1952 році, коли познайомився з представниками закарпатської школи живопису, зокрема, з Йосипом Бокшаєм, творчість якого мала великий вплив на молодого митця. Вже фахово почав опановувати художню освіту спочатку у Львові – в Інституті прикладного і декоративного мистецтва (тепер – Львівська національна академія мистецтв) на факультеті монументально-декоративного живопису. Цей вуз не закінчив, і в 1964 році перевівся в Ленінградське вище художньо-промислове училище імені В. І. Мухіної (нинішня Санкт-Петербурзька державна художньо-промислова академія імені А. Л. Штігліца).
Із 1953 по 1956 служить у лавах Радянської армії. Зіхерману довелося провести цей час у Туркестані (сучасні республіки Таджикистан, Туркменістан та Узбекистан), багата культура і природа якого знайшли відображення у творчості художника.
Відтак жив у Пермі (Росія), Львові, Елісті (Калмикія), Юрмалі (Латвія), Іжевську (Удмуртія). У 1972 році переїхав до російського Тольятті на запрошення адміністрації міста для організації культурного та мистецького життя. З його допомогою в місті з'явилися творчі майстерні, художник сприяв появі ліцею мистецтв, картинної галереї. Завдяки йому відкрилося місцеве відділення Спілки художників. У 1987 році Шандор Зіхерман організував у Тольятті перший російський симпозіум скульпторів. Після цього на деякий час переїхав у Самару, де одружився з місцевою актрисою Зінаїдою Соколовою. А в 1989 році доля закинула Зіхермана в Будапешт. Там разом із дружиною відкрили російський театр-студію при посольстві в Угорщині.
Шандор Зіхерман відомий як автор скульптурних пам'ятників, гобеленів, мозаїк, фресок, медалей, а також живописних робіт та графіки.
Активне творче життя розпочав у 1957-му році, коли взяв участь у першій виставці в Ужгороді. Перша ж персональна експозиція відбулася в 1971 році в Берегові. Митець провів понад 50 персональних виставок. Останні – в Будапешті (Угорщина, 2014), Шопроні (Угорщина,2014), Капошварі (Угорщина, 2016), Тольятті (РФ, 2016), Балашадярматі (Музей половців, Угорщина, 2018). Остання персональна експозиція митця на Закарпатті відбулася в 2014 році в Ужгороді.
Виставки митця також проходили в Угорщині, Австрії, Німеччині, Бельгії, Франції, Данії, Португалії, Росії та інших країнах. Роботи майстра знаходяться у приватних добірках, в Ермітажі, а також у більш ніж двадцяти музеях.
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]