Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Заяць Михайло Степанович
Народився :1927-10-27
Місце народження: с. Раково Перечинського району Закарпатської області
Біографія.

Закінчив Ужгородське художнє училище прикладного мистецтва (1950) та художній факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (1957).
З 1957 р. співробітник Одеської студії художніх фільмів — художник-постановник п'ятнадцяти художніх фільмів.
З 1976 року в творчому плані відданий живопису — автор більше 300 живописних робіт.
Член Спілки кінематографістів України.
Почесний член Спілки художників України.
 
В 1952 році Михайло Заяць робить спробу, без великої надії, вступити у Москві у Всесоюзний державний інститут кінематографії (ВДІК). І поступає! Вчитися було важко. Перші два роки гуртожитку не було — до інституту приходилось добиратися майже дві з половиною години. Два роки підробляв кочегаром у дитячому будинку. Згодом працював лаборантом при кафедрі живопису.
Він працював з легендами радянського кіно — режисерами Станіславом Говорухіним та Кірою Муратовою, акторами Володимиром Висоцьким, Арменом Джигарханяном, Людмилою Гурченко, народним артистом СРСР Дмитром Омеляновичем Мілютенко та іншими. М. С. Заяць був художником-постановником 14 повнометражних художних фільмів Одеської кіностудії. Після закінчення в 1957 році інституту, Заяць М. С. одержав направлення на Одеську кіностудію. Спочатку працював у молодого режисера Всеволода Вороніна асистентом художника-постановника в картині «Карбидка старого Железняка». Потім почав працювати самостійно вже постановником.
У віці 73 роки првів першу персональну виставку своїх полотен. Картини зайняли весь величезний зал Союзу художників. Декілька серій. Тут і Гуцульщина, Кавказ, Крим, Волга, Причорномор'я і, звичайно, рідне Закарпаття. Природа на цих полотнах — то сурова, в очікуванні непогоди, то, навпаки, розімлівша від полуденної горячі. Яскраве світло, чисті фарби.
Реалістично-образна структура живописних творів Михайла Зайця нерозривно пов'язана з внутрішнім станом самого художника. Неймовірно працездатна натура митця постійно наповнена ідеями творення свого реалістично-просторового світу. А прекрасне володіння технікою живопису допомагає творити прекрасні композиції. Світ творчості, в якому живе художник, постійне захоплення мистецтвом і бажанням пізнавати нове, вивели Михайла Зайця в ряд провідних митців сучасного українського мистецтва.
Біля причалу
Різний вік
Сімейні троянди
Храм природи

Новини

2024-07-11

15 липня святкує своє 85-річчя поет, перекладач, сценарист, член Спілки письменників України – Павло Михайлович Мовчан. З цієї нагоди пропонує вашій увазі віртуальну виставку „Глибини Слова і велич Чину”.

2024-07-09
11 липня о 17:00 запрошуємо на зустріч "Пам’ять поколінь” з колекціонером, дослідником історії Ужгорода та Мукачева Олександром Волошиним. Вхід вільний.
2024-07-05
Навіщо тисячі людей з усього світу вирушають у подорож?  „Істинне призначення вашої подорожі – це не місце на карті, а новий погляд на життя”, – стверджував  Генрі Міллер. Пропонуємо вам почитати перед початком подорожі, або й під час, книжки, сюжет яких крутиться і закручується безпосередньо довкола мандрівок та усіляких мандрівних пригод українських письменників. Почитати і надихнутися... До вашої уваги віртуальна виставка "Книгомандри з українськими письменниками".
 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день