Біографія.
Заслужений художник УРСР (1975).
Народний художник України (2004).
Член Національної спілки художників України (1962).
Іван Шутєв – яскравий представник закарпатської пейзажної традиції з тонким відчуттям кольору, ліричних станів природи. Він також майстер вишуканих натюрмортів і автор незвичних для закарпатського малярства марин. Відомі його серії полотен, присвячені старим хатам закарпатських сіл та околиць Ужгорода, а також дерев’яним церквам Закарпаття.
Художник народився 28 жовтня 1933 року в Ужгороді. 1955 року закінчив відділ живопису художнього училища. Він належить до послідовників мистецтва Йосипа Бокшая, свого головного вчителя. Сформувавши своє бачення краєвиду в пейзажній школі Бокшая, він його по-своєму розвинув, загостривши контраст, надавши стрімкості мазкам, а кольору – разючої ясності. Його реалістичний живопис пронизаний світлом у панорамних полотнах, а в камерних сюжетах насичений кольором і зблисками акцентів.
Творчі успіхи Івана Шутєва почалися в молодому віці. Його твори репродукуються в журналах, виставляються на обласних, республіканських, всесоюзних виставках, а також за кордоном – в Угорщині, Німеччині, Великій Британії, Канаді, Італії, Швеції, Японії. Персональні виставки митця були в Ужгороді (1958, 1975, 1982, 1998, 2001), Київ (1983), шведському Гетеборзі (1990), угорських Дебрецені (1997), Тисоуйвароші (1999). Полотна відомого пейзажиста купують галереї Риму, Ґетеборга, Токіо. Вони прикрашають колекцію ужгородського художнього музею та інших музеїв України.
Івану Шутєву притаманна риса, яку інакше як аристократизмом не назвеш. Він уміє вирішувати свої справи і робити шляхетні жести і не вміє просити про допомогу для власних проектів. Він сам забезпечив видання великого розкішного альбому своїх творів. Його не часто можна побачити в місті. Він працює в майстерні, де продовжує творити свій оптимістичний і залитий святковим світлом живописний світ.
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]