Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Художники Закарпаття


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

 



Філеш Василь Васильович
Народився :1952-03-02
Місце народження: с. Бронька Іршавського району Закарпатської області
Біографія.

Член Національної спілки художників України (1993).
 
Народився у селі Бронька Іршавського району Закарпатської області. Закінчив відділ художньої обробки металу в Ужгородському училищі прикладного мистецтва (1975). Режисер-постановник та художник-постановник зразкового дитячого Українського музично-драматичного театру "Пролісок".
Любов до малювання Василь Філеш має з дитинства. Коли вирішив вступати до художнього училища, батько був проти і навіть сказав: "Ти обрав собі таку спеціальність, що визнають тебе, як умреш". Тоді підтримав хлопця дідусь, а згодом стало зрозуміло, що юнакові справді судилося стати художником. Пізніше, як розповідає митець, на захисті дипломної роботи Федір Манайло сказав: "Ви про нього ще почуєте. Бачите, як він володіє фігурою та кольором? Я буду за ним слідкувати".
Учителями Василя Філеша стали Вільмош-Йожеф Берец, Шандор Петкі. Останній, зокрема, привив любов до акварелі по мокрому. Вдається автор і до інших технік, як-от: олія, темпера, пастель. Працював і з монументальним мистецтвом, зокрема, створив вітражі та мозаїки.
Василь Філеш працює у різних жанрах: зображає пейзажі рідної Іршавщини, пише натюрморти, звертається до тематичних сцен, має й роботи релігійного змісту. Портрети автор пише рідко, бо показує не візуальне відображення людини, а її внутрішній світ.
Стиль художника впізнаваний. Народний художник України Володимир Микита каже про творчість Василя Філеша: "Він постійно у пошуках, у нього немає повторів, кожна робота має свій смисл. Дух Закарпаття закладений у кожній його роботі. Зараз, коли сотні напрямків, він притримується істинно закарпатського духу, але одночасно з тим він і сучасний художник". Колористика робіт майстра виокремлює його з-поміж інших: працює з контрастом, часто вдається до поєднання теплих та холодних кольорів.
Учасник обласних, всеукраїнських, республіканських виставок. У доробку митця налічується близько 1000 робіт, цілі колекції розійшлися світом. Роботи Василя Філеша зберігаються у фондах Дирекції художніх виставок України, Міністерства культури України, приватних збірок Бельгії, США, Німеччини, Угорщини тощо.
 
[інформацію взято з сайту "Арт-простір Закарпаття"]
Повернення блудного сина
Відродження

Новини

2024-11-18

20 листопада всіх поціновувачів творчості Марії Матіос запрошуємо на літературний вечір з нагоди ювілею авторки. Початок вечора о 1600 год.

2024-11-18
Шановні користувачі! Запрошуємо вас на лекцію „Від Революції гідності до Країни гідності” до Дня Гідності та Свободи , яка відбудеться 21 листопада о 17.00. Лектор - Юрій Офіцинський. Вхід вільний!
2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2024-11-18

Шановні користувачі, для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день